Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez malenstwo31 15 maja 2015, 12:42
Ardash Kochana rozumiem Cie doskonale. Ja w tamtym roku miałam na tapecie znamiona. zreszta jakbym teraz poczytał o czerniaku pewnie temat by wrócił. jak wyciełam znamie to później 3 razy kazałam Pani dermatolog sprawdzac każde i dokładnie patrzeć na nie. jakbyście widzieli jej mine :mrgreen: wyszłam po 30 minutach a miałam tylko zanieśc wynik hist-pat

przez nerwa 15 maja 2015, 12:43
malenstwo31, no ja mam 110/70 wiec tez ok cisnienie. Moze faktycznie mamy to od stresu, bo ja tez mam teraz ciezki okres w pracy :-/

Krwiozercza_Mysz, dokladnie, najgorsze co moze byc, to skupiac sie na tych objawach, siedziec i myslec i czytac na necie o tym. Nie wiem jak wy, ale ja miewam tak, ze wpadam wtedy w tkai amok, czytam, jestem skupiona na jednym, mija tak pol dnia, nic innego nie zrobie i jestem wykonczona. Kurde, trzeba z tym skonczyc!!!
Tym bardziej, ze ja juz nie raz zauwazylam, ze im mam wiecej roboty, i caly czas jestem czyms zajeta, tym lepiej sie czuje i mam wiecej energii. A jak siedze w domu i mysle o glupotach, to nagle zaczynam sie czuc coraz gorzej i potem ciezko mi ogarnąc się z tego stanu (kiedy to zajdzie juz za daleko).
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Lonia1989 15 maja 2015, 13:34
spałam dzis pod inna kołdra do tego w długich spodniach i sie nie spociłam nic a nic... zmieniam kołdre zobaczymy czy to jednorazowe czy rzeczywiscie to od tej kołdry tez.... albo moze od tego ze magnez biore od 3 dni ponoc od braku magezu tez sa poty... no zobaczymy jak bedzie dalej... w sumie koszmary mi sie dzis nie sniły a wczesniej to noc w noc

Mnie głowa tez pobolewa tak na czole, myslalam ze to od zatok wszystko do tego ta wydzilina po gardle mi spływa cos odchrzakuje odkasłuje lekko , ale na rtg zatok nic nie wyszło niby ponoc moze ie wyjsc bo rtg obrakuje ostre zapalenia a nie przewlekłe to moze jakies tam mam.... ponoc teraz tk glowy najlepiej to pokazuje wszystko.

Z uszami mam problem juz ze 2 miesiace:( zaczelo sie od tego jak zachorowałam w marcu miałam katar to mie wtedy w uszach swedziało jakos miedzy uszami a gardłem;/przytykało mi uszy jak smarkałam, choroba mineła ale wydzielina na gardle została odchrzakiwanie tez i pykanie w uszach, teraz to mi pyka nawet jak mówie to czuje ale nie wiem juz czy to w samych uszach czy to gdzies wtych stawach skroniowych;/ takie jakby bombelki w miedzy czasie chodziłam do dentysty tez leczyłam zeby , jeden laryngolog stwierdził ze to wszytsko z alergii , jak byłam w tamtym tygodniu u innego larygologa to powiedziała ze mam stawy naruszojne te skroiowe i stad to pykanie albo od tak zostało po przeziebieniu;/ dala mi tylko krople do ucha i do nosa ale powiedziałą ze do ucha mam psikac sobie tylko wtedy jak czuje ze mam mokro a teraz juz nie czuje czesto wilgosci w uszach tylko rano czasem ale niecodziennie. nawet jak ruszam glowa tak z góry w dól to tak czuje pyka mi;/ wtf? nie wiem juz wyczytyałam w necie z eludzie maja tak ccałuy czas ze to nie znika czasem:(( masakra
nie wiem moze ja mam jakas grzybice dróg oddechowych bo własnie czytałam gdzies ze jak w uszach pyka i swedzi i mokro to grzybica moze byc... nie no musze zrobic te wymazy bo nie bede wiedziec nic;/, ale wole ta alergie grzybice czy stawy byle nie zaden guz ani rak:((

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 15 maja 2015, 14:27
Kurde a ja wyszlam z domu mimo wszystko pozalatwiac jakies sprawy.
Ale powiem Wam, ze oprocz tego bolu glowy, mam straszna nadwrazliwosc na swiatlo. Tak mnie razi, ze czuje wtedy jeszcze wiekszy scisk.
Troche to mogloby podchodzic pod migrene... ale z drugiej strony, jak mam atak migreny, to boli mnie polowe glowy i nie jestem w stanie nic robic.
A teraz az tak zle nie jest, za to wszystko jest rozciagniete w czasie. No chyba, ze moze byc raz tak raz tak :(

Nie no, juz mam dosyc tych wszystkich problemow zdrowotnych! :evil:
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Ardash 15 maja 2015, 16:25
Krwiozercza_Mysz ja ponad rok temu wycielam znamie na plecach i czekalam ponad miesiac na wynik (znamie wycielam 28 listopada a wynik byl 31 grudnia!).Tez sialam terror i zniszczenie. Pierwsze 2 tyg. czekania bylo jeszczo ok ale potem...szkoda gadac...klocilam sie z mezem, wrzeszczalam na dzieci, wydzwanialam do mamy i wylam w sluchawke, wydzwanialam do lekarza codziennie albo i 2x dziennie pytajac czy jest wynik.Babeczki z recepcji wydzwanialy do lab.probujac sie dowiedziec kiedy beda wyniki i co i jak....cuda na kiju sie wyprawialy :hide: A i po drodze byly swieta, nawet choinki nie chcialo mi sie ubierac, ani nic przygotowywac, ale maz mnie zwymyslal, ze dzieci i on chca miec spokojne, rodzinne swieta, z choinka itd. Jakos sie w sobie zebralam i cos tam zrobilam, staralam sie smiac, bawic z dziecmi itp. ale w glowie mialam jedna mysl...

nerwa teraz nie czytam juz w necie o chorobach, ale wczesniej bylo to samo: jak zasiadlam za kompem to popadalam w jakis amok...czytalam....czytalam ....czytalam mijalo pol dnia a ja nadal nie umyta, w porozciaganych dresach, w domu balagan, lodowka pusta. A najgorsze bylo to, ze jak sie naczytalam o tych chorobach, objawach to popadalam w takie przerazenie, ze znow nie bylam w stanie nic zrobic, chodzilam po domu placzac :(
Teraz nie czytam, bo wiem, czym to sie skonczy. Ale co sie naczytalam to moje i teraz jak cos mnie zaboli to i bez czytania mam gotowa diagnoze...ech...szkoda gadac.

przez Aurelitka 15 maja 2015, 20:58
matko czyli jak ja mam wyciąc pieprzyk to znaczy ze coś z nim jest, kurde tyle lat z nim chodziłam, i nagle bum :(, jedna dziewczyna mi to napisała, że atypowe to łagodne, już sama nie wiem czasem o tym myśle, czasem już nie, dermatologa kazała się nie martwic, idę we wtorek usuwać, już też jestem tym zmeczona, jak sobie pomyśle, że jeszcze wynik, mam tego dość, nie mogę się na niczym skupić, źle sypiam, wszytsko mnie boli, juz mam wizję że niedługo umrę :why:

przez Aurelitka 15 maja 2015, 21:03
matko ja naprawde tyle ich mam na ciele że szok :(, nigdy nie zwracałam na nie uwagi, i żyłam, a teraz szkoda gadać, niby sie trzymam ale w środku galareta :(, myślicie że jakby ona coś zauwazyła naprawde niepokojacego to kazałby jakos na cito to zrobić czy coś, ona mi tylko kazała przynieść wynik, zeby w dokumentacji sobie uzupełnić

przez Aurelitka 15 maja 2015, 21:08
chyba nie mogę czytać tego forum, bo wtedy się załamuje, także pewnie przez jakiś czas mnie nie będzie, napiszę o tym pieprzyku jak będe coś wiedziała

przez Mili89 15 maja 2015, 21:29
Aurelitka, nie wkrecaj sobie i nie ankrecajcie sie wszyscy!!

tez zauwazylam, ze troche za duzo tu straszenia :(

ja mam dzis caly dzien mdlosci... nic nie moge jesc masakra :( mam nadzieje, ze to szybko przejdzie...milego dnia kochani :*
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Aurelitka 15 maja 2015, 21:39
to po co ja mam go wycinać, dlatego że jest przy staniku? moim zdaniem mam wiele gorszych i ona nic na nie nie mowiła ;/

przez Ardash 15 maja 2015, 21:53
Aureliciu z twoim pieprzykiem jest wszystko ok!! Po prostu zaleca sie usuwanie znamion, ktore znajduja sie w niefortunnych miejscach, przez co moga byc draznione. I tyle!!!!
Znam sporo osob, ktore usuwaly znamiona z wyzej wymienionego powodu: byly draznione przez biustonosz, pasek od spodni itp.
Lekarka wie, co mowi. Nie martw sie!

Mili sprobuj robic sobie male przekaski: pieczywo chrupkie, sucharki itp. Przegryz tez cos rano, zanim wstaniesz z lozka np. sucharek, to powinno zlagodzic mdlosci.

przez Aurelitka 15 maja 2015, 22:06
Ale mam zapisane że jest atypowy, wlasnie nie wiem czemu akurat ten, wydaje mi się ze mam gorsze, kurcze w lipcu się opalalam sporo, ale chyba do tej pory cos by mi bylo przecież to szybko się rozwija, a ob i krew mam ok

przez Ardash 15 maja 2015, 22:38
Skoro dermatolog powiedziala, ze nie ma powodu do niepokoju to nie ma powodu do niepokoju.
Pojdz do chirurga, usun znamie i po sprawie. Gdyby cos tam sie bylo nie tak to przez te wszystkie lata juz by dalo o sobie znac!!

przez nerwa 15 maja 2015, 22:39
A ja znalazlam w starych mailach, ze takie otumanienie i zawroty glowy jak mam teraz - mialam juz nie raz w ciagu ostnich lat.
I dokladnie tak samo je opisywalam, jak teraz. Wiec juz nawet sie uspokoilam, pomyslalam, ze pewnie derealizacja lekka, bo teraz duzo na glowie i umysł się broni przed tym.
Ale jeszcze chcialam doczytac na wikipedii, jakie objawy derealki, zeby potwierdzic.
Przeczytalam, niby sie uspokoilam. A tam ostatnie zdanie - ze zblizone stany moga wystepowac przy zaburzeniach neurologicznych jak padaczka, migrena itp.
No i teraz znow sie boje, ze mam cos neurologicznego :-/

Sortuj wg