Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 30 kwi 2015, 09:52
A mi dwa dni temu przeszlo oslabienie, na ktore uskarzalam się niedawno :)
Ale... dzis pojechalam do mechanika, i stalam godzine na zewnatrz. Niby swiecilo slonce, ale bylo strasznie zimno.
Tak przemarzlam, ze teraz mimo ze wrocilam do domu i juz zazylam goracej kapieli, to czuje sie tak slabo, tak w miesniach dziwnie :-/
Nie wiem skad to sie wszystko bierze.
Kurde, ja to w ogole mam słabą tolerancje na zimno!
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez zagubiona00 30 kwi 2015, 10:13
nerwa, to aspiryna i pod kołdrę. Wypocic cholerstwo :)

przez nerwa 30 kwi 2015, 10:19
O wlasnie, chyba strzele sobie zaraz aspiryne :)
Ale dziwi mnie, ze zawsze po przemarznieciu od razu czuje w miesniach taka slabosc i ogolnie zle sie czuje :-/

Najgorzej, ze jeszcze musze dzisiaj podjechac do tego mechanika, bo zabraklo mi pieniedzy i trzeba oddac :P
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 30 kwi 2015, 11:33
Mi sie wydaje, że ja te wszystkie osłabienia miesniowe mam od tego, ze czesto nieswiadomie mam napiete miesnie.
Czy to przez jakas sytuacje, czy to nawet przez stanie na zimnie. I jak trwa to jakis czas, to potem niestety miesnie sa wyczerpane.
A ze my wszystko odbieramy z dziesieciokrotnie wieksza silą, to ja potem siedze i tylko mysle, jaka to słąba jestem w tym momencie :)

Musze jakos bardzoej zwracac uwage na te napiecia, i chyba porobie sobie regularnie relaksacje rozluzniajaca, zobacze co to z tego wyjdzie.

przez zagubiona00 30 kwi 2015, 12:07
Dokładnie, ja też się często na pewno tym łapie, że mi mięśnie drza, a to wszystko, że żyje w ciągłym napięciu. Trzeba nad tym popracować :)

przez michalb 30 kwi 2015, 12:58
Znów mi krew z nosa leciała, niby na kroplach jest w skutkach ubocznych często krwawienie z nosa...

przez nerwa 30 kwi 2015, 13:07
michalb, a Ty nie masz tych krwawien przypadkiem od tego, ze jakos dmuchasz ten nos czesto czy cos? (i moze naczynka pekaja?)

przez michalb 30 kwi 2015, 13:28
Nerwa może tak być fakt tak często nie ale jak jest zapchany to bardzo mocno dmucham.

przez zagubiona00 30 kwi 2015, 13:41
michalb, to nic nie szkodzi. Krwawienie z nosa przy katarze nie jest niczym złym. Od czasu do czasu jak krew poleci to nic :)

przez Mili89 30 kwi 2015, 13:52
michalb, jak bedziesz mial czesto krawienia z nosa po kroplach to lekarz zmieni Ci na inne... moze te zbyt mocno podrazniaja sluzowke...
mam dla Ciebie propozycje- kup sobie zel Tantum Protect do nosa w aptece i uzywaj na wieczor, jesli rano uzywasz kropli... to pieknie odbudowuje sluzowke. naprawde polecam! ja kiedys przy katarze stracilam wech :( a przy tym i smak i ten zel mi wszystko przywrocil :) tylko kosztuje chyba ok 25 zl juz nie pamietam, ale naprawde polecam...

a jesli katar leci brzydki, albo ciezko schodzi a czujemy ze jest zatkany nos to na noc polecam krople Sulfarinol - to takie geste oleiste biale krople kiedys byly na recepte, teraz sa bez - kosztuja ok 10 zl sa przeciwbakteryjne i rozpuszczaja to dziadostwo... je najlepiej na noc w pozycji lezacej sobie wkrapiac i isc spac zeby nie wyciekly i rano dmuchac nos- bardzo skuteczne...

mi lekarz jeszcze przepisywal mucofluid czy cos takiego- takie krople majace dzialanie jak sulfarinol- tylko maja okropny zapach zgnilego jajka :/

mozliwe, ze to zatkanie nosa jest z powodu uzywania kropli sterydowych, ale jesli krew leci Ci po nich zawsze to poradzilabym sie lekarza, bo mi przy paromiesiecznym stosowaniu nigdy krew nie leciala- byc moze masz nadwrazliwa sluzowke na jakis skladnik wiec po co ja dodatkowo niszczyc ?

poczytajcie o tych kroplach sulfarinol- one swietnie sobie radza z zapchanym nosem i zalegajaca wydzielina- a kompletnie o nich zapomnialam :lol:
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nerwa 30 kwi 2015, 14:10
Ja rzadko kiedy mam zapchany nos, ale jak cos sie przyplacze - to zawsze uzywam otrivinu.
Doslownie 10 sekund od psikniecia - wszystko odepchane i mozna swobodnie oddychac (i to z tego co pamietam - przez kilka godzin!)

przez Mili89 30 kwi 2015, 14:22
nerwa, tylko trzeba pamietac, zeby otrivin i inne krople z tym skladnikiem uzywac nie dluzej niz 7 dni bo pozniej wlasnie jest katar polekowy - ja bylam uzalezniona od tego typu kropli bez nioch mialam nos zatkany i nie dalo rady niczym odetkac tak puchl.. :/
teraz jak jestem przeziebiona to uzywam przez pare dni i koniec...

a co do tej slabosci po kapieli- ja zawsze po zbyt goracej kapieli mam takie oslabienie w nogach jak z waty- takie dziwne uczucie w miesniach... moze to skutek rozgrzania ? :)
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez michalb 30 kwi 2015, 14:22
Mili89, dzięki za info. Kropli używam na noc, rano Clatre i Pecto Drill rano i w południe. Krople biorę od niedzieli a krwawienie miałem dopiero dziś dwa razy no i ciężka noc przez zapchany nos. Zobaczymy dziś w nocy i jutro jak będzie.

przez nerwa 30 kwi 2015, 14:30
Mili89, no wlasnie slyszalam, ze nieraz mozna sie niezle załatwic takimi kroplami... :-/ Mi na szczescie zawsze przechodzilo po kilku dniach :)

A co do kąpieli - czytalam kiedys, ze to może być tez zwiazane z niskim cisnieniem. Gorąca kąpiel obniza cisnienie, a jesli ktos ma niskie - to czuje się wtedy strasznie oslabiony, bo juz w ogole leci mu w dól.
Ja dlatego preferuje prysznice, bo praktycznie zawsze jestem mega oslabiona po kąpieli. Ale pewnie takie rozgrzanie miesni tez robi swoje - i takie się robia jak z waty.

ehhh... ile my to mamy problemow tu ciągle! :D :hide:

Sortuj wg