Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 28 kwi 2015, 20:09
Lonia1989, a masz u siebie luxmed ? w luxmedzie robia cytologie nosa
ja mam tak przy jedzeniu cieplych posilkow, ze musialam tak brzydko "charknac" - najlepiej to sluchac zalecen lekarza, zrobic wymaz zeby upewnic sie czy sa tam jakies bakterie- tylko tak jak mowilam wymaz musi byc z rana bez uzywania zadnych kropli bez smarkania nosa, bez wypluwania wydzieliny, bez picia i jedzenia zeby byl dobry obraz flory bakteryjnej...
pewnie chodzilo o obrzek malzowin nosowych- w niektorych przypadkach robi sie zabieg prywatnie wyciecia przerostu malzowin ale czesto problem znika po dluzszej kuracji kroplami sterydowymi...
nie bierz narazie tego clemastinum, bierz te krople i zacznij brac leki ... a jak bedziesz mogla zapytaj laryngologa co mozesz brac w zamian... Clemastinum ma dzialanie przeciw objawom alergii takie jak inne tabletki przeciw alergiczne wiec napewno znajdzie sie jakis zamiennik.

ja za to jestem teraz 16 dzien na paroksetynie i wczoraj wieczorem w domu zlapala mnie panika az sie polozylam tak mi dziwnie slabo bylo...az sie przerazilam..znow zaczynam sie zastanawiac czy to napewno nerwy czy moze jakis guz mozgu :((
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez michalb 28 kwi 2015, 20:40
Pierwszy laryngolog zaproponował mi od razu bez badań i leków ciecie małżowin...
Wymaz robiłem pół roku temu z buzi i nic nie wyszło. Można faktycznie jeszcze z nosa.

przez bmm 28 kwi 2015, 21:03
Lonia napisz coś więcej o tym skakaniu mięśni jak to nazwałaś, mnie też w nocy drętwieją ręce właśnie palce. I to parę razy czasami w ciągu nocy. Gdzieś czytałam że to od kręgosłupa to skakanie i drętwienie coś z neuronami. Nie wiem. Nie umiem tego tak fachowo wytłumaczyć.
A z tą flegmą to od zatok. Ona ci spływa po tylnej ścianie gardła i masz taki posmak ropy w ustach. Musisz leczyć zatoki. Jest taki lek jak sinupret on jest właśnie na rozpuszczanie flegmy w zatokach na mnie działa doskonale. Ale jeżeli chodzi o zatoki to trzeba je wyleczyć. Inhalacje z rumianku i amolu też pomagają. Płukanie nosa solą fizjologiczną to też świetna sprawa.
bmm

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aurelitka 28 kwi 2015, 21:35
ja też borykam się z tą flegmą, już mnie naprawde to denerwuje, wiecie już chyba kończą mi się siły, nie mam siły myśleć o tym wszystkim, o tych badaniach, wynikach itp, ja chcę znowu byc tą dziewczyną co kiedyś :(, pocieszcie mnie jakos, mam gorszy czas, moze dlatego że w czwartek dermatolog ;/, jeszcze chyba mam 3 wezły na szyi :(, już sama nie wiem od czego one są, i nie wiem co już myśleć o tej tarczycy, czy to naprawde tylko niedoczynność? lekarka tak mówiła, chyba by powiedziała mi jakby to było coś gorszego ;/

przez Aurelitka 28 kwi 2015, 21:37
płynie mi ta flegma, i płynie, nos przytkany, ciągle kicham, dzisiaj w nocy aż wstawałam zeby się wysmarkać

przez Aurelitka 28 kwi 2015, 21:53
czasem sobie myślę, że powinniśmy się spotkać, i każdy by siebie obmacał, posprawdzał, pogadał, wyżalił się, bo my siebie tu rozumiemy, a inni się z nas śmieją

przez michalb 28 kwi 2015, 21:58
Aurelitka to obmacanie brzmi ciekawie :) a niech się śmieją, każdy ma jakieś problemy a to forum jest właśnie po to by pisać i wyjaśniać wątpliwości.

przez bmm 28 kwi 2015, 22:04
Cieszcie się że ta flegma wam płynie bo jakby zatoki albo nos był nie drożny to nie chcielibyście przeżywać tego bólu. Naprodukowała się to musi spłynąć. Jak jest gęsta to trzeba brać coś na rozrzedzenie.
bmm

przez Aurelitka 28 kwi 2015, 22:18
bmm, brałam już sinupret, i nic, miałam nawet antybiotyk i płynie :(

przez Mili89 28 kwi 2015, 22:27
Aurelitka, a acc probowalas 600 mg raz dziennie ? rozpuszcza sie w polowie szklanki wody i pije codziennie przez tydzien... sinupret dziala ale po paru tygodniach regularnego brania a bierze sie go 3 razy dziennie i trzeba bardzo tego pilnowac...
dobrym sposobem jest kupienie lampy na podczerwien jesli oczywiscie nie ma sie ropnego kataru...
palaczom tez splywa taka flegma niezaleznie od stanu zatok...
mi caly czas splywa jak sie robi cieplej... mam nadwrazliwy nos zatyka sie i odrazu lawina...
teraz akurat jestem przeziebiona to mam katar... masakra z tymi zatokami ... ciezko je doprowadzic do ladu a jak sie to zrobi to lubia o sobie przypominac...

przez michalb 28 kwi 2015, 22:38
Takie lampy mialem jak byłem mały i często chorowałem. Mnie to jeszcze te możliwe skutki uboczne tych leków co mam przeraziły...

przez Aurelitka 28 kwi 2015, 22:41
Mili89, acc piłam może raz, a ten sinupret niby brałam, ale nie pilnowałam tak bardzo regularności brania tego, moze spróbuję ten acc pić przez tydzień, jeszcze ja ciągle chodzę zapłakana to gorzej mi się leje :(, boję się teraz o tą tarczycę, już sama nie wiem skąd te węzły mam na tej szyi :(

przez Aurelitka 28 kwi 2015, 22:43
moze własnie powinnam regularnie pobrac i zobaczyc efekty, ja to zawsze myślę, że wystarczy pobrac dwa razy i już powinno przechodzić

przez Mili89 28 kwi 2015, 23:00
Aurelitka, sinupret to lek ziolowy i jest jednym z najbardziej przebadanych tego typu lekow- na Polskim rynku jest juz 15 lat, a jeszcze dluzej w Niemczech i ma udokumentowana skutecznosc- tylko aby widziec efekty trzeba naprawde systematycznosci...tez go kiedys bralam np raz dziennie albo dwa bo zapominalam... troche uporczywe to dawkowanie ma... i troche jest drogi... sinulan jest niby tanszym odpowiednikiem, ale nie ma wszyztkich skladnikow, ktore sa w sinuprecie...
a z koleji ACC to acetylocysteina- substancja ktora pomaga rozrzedzac wydzieline i ulatwia odksztuszanie- jednak tak samo rozrzedza ja w zatokach jak w oskrzelach... - tylko trzeba byc przygotowanym, ze po piciu sinupretu czy acc ilosc wydzieliny sie zwiekszy bo bedzie ona rozrzedzona...
Aurelitko moze pobierz regularnie np nastaw sobie alarmy w tel. zeby pamietac o tabletkach i pobierz je z 3 tygodnie .
a czujesz ze cos tam Ci zalega ?

Sortuj wg