Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Krwiozercza_Mysz 17 kwi 2015, 10:56
Widziałam jej zdjęcia piękna dziewczyna , miała córę w wieku 3 lat. Po jej wpisie dostałam takiej paniki że codziennie biore clonozepam żeby zasnąć..
Krwiozercza_Mysz

przez Krwiozercza_Mysz 17 kwi 2015, 10:57
I obsesyjnie patrze czy na mojej bliznie cos nie rosnie znowu..
Krwiozercza_Mysz

przez iles 17 kwi 2015, 11:47
witam, jestem nowa i nie wiem od czego zaczać. chyba od tego, ze boje się, że żyje. złębiam wiedze medyczną, fora onkologiczne, interpretuje badania, zespół "podobnych przypadków" do mojego.
chyba od zawsze wmawiam sobie choroby
najpierw były autoimmunologiczne - np. toczeń, rzs - robiłam wszystkie przeciwciała - nic
potem borelioza - wszystkie objawy - robiłam elisa i WB - nic - oczywiście mnie to nie uspokoiło
obecnie w ciągu roku.
plamienia śródcykliczne w lecie 2014 r. Zrobiłam 2 cytologie w ciągu 2 miesięcy, 3 usg, byłam w szpitalu 3 dni - nic
stwierdziłam, że skoro to nie sprawy kobiece a brzuchj boli - zrobiłam we wrześniu kolonoskopie , wynik ok
doszły mii boole nadbrzusza z lewej strony - wiec zrobiłam tomograf jamy brzusznej pażdziernik- wynik ok, morfologie, crp, amylazę krew i mocz, lipaze, wątrobowe (wszystko ok)
w październiku zrobiłam gastroskopie - wyszło ostre nadzerkowe zapalenie zoladka, helicobacter (-), zmiana - wycinek - ektopia żołądka
Dostałam ostatecznie sulpiryd, bo wg gastrologa nadżerki sa na tle nerwowym. Lek musiałam odstawić z uwagi na "mlekotok"
miałam spokoj kilka miesięcy
w marcu się zaczal bol z lewej strony zeber, trochę jakby zoladek w dolku, trochę idący w dol jak jelita, trochę promieniujący do plecow.
zrobiłam usg 3x - nic
morfologie, amylazę - ok
tomograf jamy brzusznej - ok
gastroskopie-brak nadżerek, ale dużo kwasów i żółć się cofa z XII-cy i podobno drażni trzustke, mam tez przepuklinę rozworu przełykowego
doszło jeszcze plamienie (zmieniałam tabletki) zrobiłąm cytologie (czekam na wynik), kolposkopie (czekam)

obecnie biore: - debretin (niby na jelito drażliwe, mimo że nie mam zaparć ani biegunek); coś z 40 mg dawką polprazoliu, spazmoline 3x dziennie, kreon 1x dziennie. Leki nie pomagaja

Nie wiem co mam teraz robić, bo boli mnie już 2 miesiąc. Bol łazi po lewej stronie od pepka, raz boli w dolku raz z boku, raz pod zebrami. Teraz wymyslilam, ze może powinnam powtórzyć kolonoskopie, ale przecież, jest jeszcze jelito cienkie, którego nie miałam badanego. Na zdrowy rozsadek nie powinno się chyba nic zrobić w ciągu pol roku od kolonoskopii? A może to rak płuc? Palilam 20 lat, nie pale od 2.

Niech mnie nie boli...co mam zrobić. Cały czas wmawiam sobie choroby, dzień zaczynam od lektury w internecie na temat swoich dolegliwości, dolegliwości dzieci. U mnie kazda choroba dziecka konczy się wizyta na sorze i zrobieniem przynajmniej morfologii. Może jestem chora psychicznie????
-

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aurelitka 17 kwi 2015, 14:09
ja Was błagam, nie piszmy sobie takich historii bo to wcale nie pomaga, ja wróciłam zadowolona już w miarę, wchodzę tutaj czytam i znowu załamka ;/

przez Mili89 17 kwi 2015, 18:57
Kochani! przepraszam, nie przeczytalam jeszcze Waszych postow i tak tylko o sobie napisze, bo zaczynam naprawde panikowac.

Moja Coreczka miala wczoraj podane 2 szczepionki (w obie raczki) i dzisiaj wstala w nocy o 3, po godzinie usnela pozniej wstala o 10 o 11 poszla spac obudzila sie p[rzed 16ta... nie chce jesc i lezy ciagle mowi ze nie ma sily chodzic... nic Jej nie boli oprocz reki w ktora miala jedna ze szczepionek, druga reka Ja nie boli ... i tak lezy i przysypia ciagle :(
goraczki chyba nie ma (mam zepsuty termometr)... wysypki brak, miejsca po szczepionkach nie spuchniete... a ja zaczynam panikowac i bac sie okrutnie...
moze bierze Ja przeziebienie ? bo ja kicham glowa mnie boli...moze ode mnie podlapala, bo organizm oslabiony? mam takie wyrzuty sumienia teraz... ;(( blagam podpowiedzcie cos

przez Aurelitka 17 kwi 2015, 19:30
Mili89, wydaje mi się, że to takie osłabienie po szczepionce, mi zawsze mówili, że w ten dzień tak mogę się czuć i żeby się nie przemęczac

przez Mili89 17 kwi 2015, 19:49
Aurelitka, dziekuje...ale szczepionke miala wczoraj o 10 rano... dzis jest kolejna dobra i juz 18ta godzina w Anglii... Niunia spi, na raczce w miejscu tej jednej szczepionki, ktora Ja boli ma czerwona plamke wielkosci 2 groszowki ... nie ma napuchnietej itp... Jezu przeczytalam tyle o tych objawach i skutkach poszczepiennych, ze najchetniej bym do szpitala pojechala...tak sie teraz obwiniam... Niunia spala od 10 do 16 teraz znow od 18 spi ...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Aurelitka 17 kwi 2015, 20:21
Mili89, jeśli jutro się nie poprawi dla własnego spokoju jedź do lekarza, i nie czytajcie broń boże w tym internecie niczego, uczyłam się na mikrobiologii, że takie rzeczy zdarzają się niezwykle rzadko !

przez nefretis 17 kwi 2015, 20:22
iles kochana, witam Cię
osoby z bólami brzucha i akcjami podobnymi do Twoich są mi szczególnie bliskie
rozumiem te lęki
jestem własnie na etapie powrotu dolegliwosci jelitowych:( juz się naczytałam o raku jajnika, że objawia się pod postacią IBS i ogólnie sensacji zoladkowo-jelitowych i bóli kregosłupa lędzwiowego, miednicy. mam to:(
waże się znowu obsesyjnie czy aby nie chudnę, schodłam 1 kg, masakra:(
znowy jeździ po jelitach, obie storny tym razem, wczesniej byla prawa:)
pozdrawiam Ciebie i wszystkich

przez Mili89 17 kwi 2015, 20:36
nefretis, ja takie bole mam od kiedy biore od 5 dni paroksetyne...biegunki, bol zoladka, jelit...masakra :(
i te nerwy....

Aurelitko dziekuje za pocieszenie... znow Niunia sie obudzila, chcialam dac Jej moj telefon, ktory jest bardziej Jej niz moj...to powiedziala : Mamo odloz ten telefon, ja nie gram ja spie :(

przez Aurelitka 17 kwi 2015, 21:01
a mi jakos w niedzielę, wtedy zauważyłam, wywaliło okropnego siniaka na nodze, jak się cieszyłam ,że zrobiłam morfologię bo bym już sami wiecie co przypuszczała..., a moje węzły są już takie małe ze cięzko mi je teraz wyczuć, moze miałam takie też przed okresem większe

przez Mili89 17 kwi 2015, 21:27
Aurelitka, moze to nie byly wezly tylko gruczoly ;) zes sobie tak gleboko macala :D

co do siniakow to mi wlasnie w czasie okresu wiecej ich sie robi mimo ze sie nigdzie nie uderzam, to chyba przez niedobor zelaza w tym okresie...

przez Aurelitka 17 kwi 2015, 21:48
Mili89, na szyi to wątpie, bo mam jeszcze ich usg ale myśle, że jakby były podejrzane to wyniki krwi by pokazały, i by już przez dwa miesiące się powiększyły a nie zmniejjszyły :)

przez Mili89 17 kwi 2015, 21:56
Aurelitka, te na szyji to juz wczesniej Ci tlumaczylam ;) zreszta ja teraz kicham i tez mam powiekszone ... zawsze mi sie troche powiekszaja przy przeziebieniu - od tego sa ;) a usg napewno dostalas po to, zeby wkoncu zamknac ten rozdzial ;)

Sortuj wg