Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez Misiunia 31 sty 2010, 23:20
Ja też mam powiększone węzły chłonne tylko,że na szyi.Też kiedyś bałam się ziarnicy,ale kiedy kilku kolejnych lekarzy zapewniło mnie,ze te węzły to pozostałośc po przebytych infekcjach górnych dróg oddechowych to sobie odpuściłam i zajęłam sie kolejną chorobą;)

Mnie najbardziej przeraża to,ze zawsze mam idealne wyniki badań,a naprawdę czuję sie fatalnie.Czasem myslę sobie,że lepiej byłoby gdyby lekarze znalezli u mnie jakąś chorobę,która powoduje u mnie te wszystkie dolegliwości niż tą ciągłą niepewnośc stres i zamartwianie się co jest prawdą:czy choruje moje ciało czy psychika.

Isabella_28,ja równiez mieszkam w UK i tez nie ufam tutejszym lekarzom.Niedawno zachorowałam na anginę,a pani doktor zaleciła pokruszyc paracetamol i płukac gardło-to miało pomóc.Miałam jeszcze kilka dziwnych przygód i przestałam w ogóle chodzic do GP,bo po każdej wizycie czułam się jeszcze gorzej zarówno fizycznie jak psychicznie.

przez wouldntitbegood 01 lut 2010, 04:02
dzień pod tytułem 'obliczanie prawdopodobienstwa nowotworu złośliwego przy powiększonych węzłach chłonnych za pomocą wyszukiwarki google'
;>
and now i don't know why, but i still try to smile when they talk at me like i'm just a child
well, i'm not a child, i am much younger than that.

przez Lucy86 01 lut 2010, 11:45
Eh, dawno tu nie pisałam, bo jakoś sobie radziłam (oczywiście przy pomocy leków psychotropowych:/ ). Ostatnio zauważyłam, że bardzo źle na mnie wpływają kryminały psychologiczne. Czytam teraz o chłopaku-mordercy, który mając 15 lat, miał myśli samobójcze, depresję, czyli wszystko to, co kiedyś ja, a teraz mu się na tyle pogorszyło, że wpadł w psychozę. No i oczywiście zaczęłam się nakręcać, że skoro tak było u niego, to i tak będzie u mnie. Wczoraj dosłownie przez godzinę byłam w paraliżującym lęku, bałam się wziąć za cokolwiek, bo myślałam, że wszystko może doprowadzić do ataku psychozy jakaś masakra :/ Na szczęście jakoś przeszło, ale w nocy miałam okropne sny, o byciu zamykaną na oddziale psychiatryka i dziś od rana czuję się totalnie poturbowana psychicznie. Jak sobie radzicie z czymś takim? :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ..!.. 03 lut 2010, 20:50
Szczerze mówiąc to czasami na siłę szukałem halucynacji, na serio, myślę, że to przez to, że nie otrzymałem pomocy przy moich problemach, więc sobie wymyślam jakieś "poważniejsze" oczywiście poważniejsze, to złe słowo, ale nei wiedziałem jak to określić, żeby nareszcie zasłużyć na pomoc.... .

przez isabella_28 04 lut 2010, 13:33
Misiunia,
Wiem,w UK jest przechlapane,szczerze to nie mam pojecia jak Ci mieszkancy jeszcze zyja?Tak sie czasem zastanawiam:) Moj znajomy mial atak serca,pomagalismy (ja i moj chlopak)latac po szpitalach i lekarzach bo on nie znal angielskiego.Tylko tutaj mam dobre zdanie,ze po zawale jest swietna opieka lekarska.Co do roznych innych gryp.przeziebien to jak zwykle ibuprofen i paracetamol.
Jednak dzis wkoncu poszlam sama sie zarejestrowac najpierw na cytologie a pozniej moze sobie porobie jakies badania krwi itd.Tak dla wlasnej pewnosci.Mam wiecej czasu wolnego teraz wiec zajme sie tym:)Nic mi nie szkodzi,a wszystko za darmo:)
Dla mnie tutejsi lekarze so niekompetetni.Z moja mama poszlam kiedys po zolpidem(mama ma tez problemy ze spaniem) to Pani doktor szukala w ksiazce co to jest za lek:)Podobnie wczoraj u weterynarza:)Czytala mi wszystko z ulotki:)To mowi samo za siebie:))))
isabella_28

przez polakita 04 lut 2010, 13:42
isabella_28 napisał(a):[b]Co do roznych innych gryp.przeziebien to jak zwykle ibuprofen i paracetamol.
U nas za to przepisują każdemu garściami antybiotyki, co wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. No, nie wypowiadam się więcej bo w UK nie mieszkam.
polakita

przez Kn24 04 lut 2010, 15:52
powiedzcie mi co sadzicie na temat boreliozy? bo teraz tyle sie slyszy na temat tej choroby, ja czasem sie zastanawiam czy tego nie mam bo tak rozne objawy mi dokuczaja ale jak bylam w szpitalu to mialam robione 2 razy testy jakies ELISA i wyszlo negatywnie oprocz tego punkcje ledzwiowa...czasem sie zastanawiam czy jakis lepszych testow nie zrobic a z drugiej strony to co pisza na necie o boreliozie to mi sie czasem przesadzone wydaje...przeciez jak jest choroba to wyjdzie predzej czy pozniej w jakis testach a nie ze nie wychodzi w ogole a trzeba leczyc...
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez polakita 04 lut 2010, 18:23
Kn24 napisał(a):przeciez jak jest choroba to wyjdzie predzej czy pozniej w jakis testach

no właśnie, zrobili ci bardzo dokładne testy na boreliozę ;)
polakita

przez kitty341 05 lut 2010, 11:30
wiecie co, przedwczoraj wypiłam 2 piwka i wczoraj normalnie wstałam, zjadłam sniadanko, wszystko było w porządku. Po jakims czasie zaczelo mi byc niedobrze, i tak caly dzien, zjadlam normalnie obiad i po obiedzie tez mi bylo niedobrze(troche nie mialam apetytu tez) myslalam ze to od tego piwska, a wczoraj tez jadlam serek plesniowy-prawie caly. Dzisiaj sie obudzilam, zjadlam normalnie sniadanko i po sniadaniu znowu to samo! Nie wiem co się dzieje.. wypiłam smecte i mam nadzieje ze mi przejdzie bo niedlugo musze wyjsc z domu a juz sie boje;-( co to może być??????
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez Megi79 05 lut 2010, 21:47
Ja przez bardzo długi czas byłam przekonana że zwariuję i będę chodzić obłąkana i zamkną mnie w szpitalu

przez Kn24 11 lut 2010, 16:26
a ja od paru dnia mam bole stawow prawie wszystkich totalne oslabienie spac nie moge w nocy oczy zaczerwienione otepienie i wiem ze to nie przeziebienie bo to mi sie co jakis czas powtarza ale porzadni daje mi wtedy popalic i dalej sie zastanawiam wtedy czy to nerwica moze dawac takie objawy? a moze to borelioza? mial ktos z Was takie objawy? bo ja sie czuje wtedy jakbym miala grype ale goraczki nie mam badania mialam w czasie trwania takich objawow robione i nigdy nic nie wyszlo...poradzcie cos :( czasami jak ta nerwica daje mi juz tak w kosc to naprawde zaczynam myslec ze ja powoli umieram...

przez Misiunia 11 lut 2010, 22:44
Kn24,przecież miałaś robione dokładne testy na boreliozę,więc to na pewno nie to:)
Ja miewam bardzo podobne objawy do twoich i również robiłam testy na boreliozę (dwa razy ELISA i raz WB w obu klasach) i też nic nie wykazały.
A w ogóle to wydaje mi się,że z tą boreliozą dużo rzeczy jest wyolbrzymionych.Bo czytając na forach objawy boreliozy to 90% ludzi mogłoby ja miec.A z moich objawów to pasują prawie wszystkie:
notoryczne zmęczenie,ataki leku i paniki,problemy z koncentracja,częste niewyjaśnione stany podgorączkowe,bóle stawów i mięśni,drętwienie rąk i nóg,częste infekcje gardła,zatok i ucha,problemy z żołądkiem-refluks,IBS,nieregularne miesiączki....i wiele innych jeszcze by się znalazło.
Wszystkie badania jakie robiłam również zawsze mi wychodzą jakbym była okazem zdrowia no a czuję się jak się czuję...Dlatego tez borelioza była jedna z chorób jakie mi przyszły do głowy.
Mój tato miał boreliozę i jedynymi objawami jakie miał,to rumień wielkości patelni i boląca ręka w łokciu.W sumie to do lekarza poszedł dopiero jak ten ból nie dawał mu w nocy spac,ale on juz taki jest ,ze jak do lekarza to już tylko w ostateczności i nie ma mowy żeby go tam nawet siłą zaciągnąc.Dośc długo brał antybiotyki,ale się wyleczył.

przez Kn24 11 lut 2010, 22:57
dzieki Misiunia Ty zawsze potrafisz podniesc na duchu :):)

przez mała26 11 lut 2010, 23:46
hejka, u mnie hipochondria było głównie związana z obszarem chorób psychicznych,schizofrenie ,,miałam" z dobre 4 miechy dopóki mi terapeuci nie wybili mi jej z głowy już taką miałam z nią wkretkę, potem była psychoza i różne choroby psychiczne,a wszystko przez to że babcia była chora na jedną z odmian schizofrenii i wszyscy się bali żebym ja nie była chora i w ten sposób ja miałam lęki na tym punkcie.

Sortuj wg