Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Pawelt 10 kwi 2015, 14:58
"Ja nadal bez lęków, do tego stopnia że olałam dentyste i idę w przyszłym tygodniu, jak przyjdę tutaj z płaczem i paniką że mi grozi sepsa to proszę mi to przypomniec 8) " olga_xxx, masz to u mnie :D
X_x

przez martini123 10 kwi 2015, 18:24
marta80, nie bój sie tej trzustki, ja też miałam na nią jazdę, bolały mnie plecy po lewej stronie i pod żebrem z przodu i w sumie to boli mnie do dziś od roku. kupę, rzecz jasna (?!) też oglądam i to nie tłuszcz tylko śluz, który jest bardzo częst w kupkach hipochondryków, bo większość mam zespół jelita wrażliwego, sama tak mam bardzo często, więc daj sobie spokój! już tutaj dziewczyny pisały, że praktycznie każdy miał bóle pod lewym żebrem, od tego nawet wzęła się nazwa hipochondira

przez Mili89 10 kwi 2015, 18:55
michalb, mozesz miec alergie albo nadreaktywna sluzowke... jesli mialbys zapalenie przewlekle po jakims niewyleczonym zapaleniu to dostalbys antybiotyk spraye i by przeszlo- nie ma czego sie bac... ale polecam namowic lekarza na tomografie albo chociaz endoskopie noska ;)

a co do alergii czasem testy moga pokazywac ze nie ma sie alergii dlatego warto zrobic wymaz cytologiczny z nosa- jesli bedzie tam duzo eozynofilii to jest to nadreaktywna slozowka w skutek alergii lub nadwrazliwosci - koszt 30zl a ma sie pewnosc do zrodla zatkania nosa ;]
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lukasz5676754 10 kwi 2015, 22:13
hej Czy usg dopplera czyli badanie przepływu krwi do mózgu może wykryć nerwice ????????????????

przez Aurelitka 10 kwi 2015, 23:19
czy ja mam się stresować znowu tą tarczycą? po co te usg jej?, potem dobiorą mi leki i będzie ok? nie chce znowu się nakręcać niepotrzebnie
mam jeszcze usg węzłów, ale słuchajcie jeśli coś by było to chyba już coś wyniki krwi by pokazały , a akurat oprócz tej tarczycy wszystko mam ok, już nie wiem czego się uczepić :(,

-- 10 kwi 2015, 22:22 --

czy ja mogłam już z tym zyć od dawna, i o tym nie wiedzieć?

przez Mili89 11 kwi 2015, 00:02
Lukasz5676754, moze tylko wykryc czy masz prawidlowy przeplyw krwi czy utrudniony...
przy utrudnionym moga wystepowac zawroty glowy, omdlenia itp... co jest podobne do objawow nerwicy, wiec jesli masz podobne objawy to sprawdzajac to wykluczasz lub potwierdzasz jedna z opcji... (sama chcialabym zrobic to badanie jednak tu lekarze twardo mowia ze to wszystko to mam od nerwicy:/)

Aurelitko Kochana moja - wyniki by pokazaly, wezlami sie nie przejmuj ani tarczyca .... bardzo duzo osob ma z nia problemy i normalnie zyja :)
po doborze dawki leku wszystko w jej funkcjonowaniu wroci do normy! tak przy okazji- przy zanburzeniach pracy tarczycy objawy nerwicowe sa mocniejsze... wiec moze po lekach bedziesz sie nawet mniej stresowac :)
a czy masz teraz jakies objawy niedoczynnosci tycie ospalosc itp ?
usg tarczycy robi sie zeby sprawdzic czy te wyniki nie sa skutkiem zapalenia tarczycy- przejsciowego, sprawdzany jest ksztalt itp-nie masz sie czego bac:**

przez Prakseda 11 kwi 2015, 01:44
Mili89, jeszcze a propos tych cudownych medykamą do cery problematycznej, to ja przez jakiś czas stosowałam wcześniej wspomniane Epiduo. Powiem, że efekt był nawet imponujący, ale cholerstwo agresywne - po kilku dniach nakładania skóra stawała się zaczerwieniona. Choć przy stosowaniu go "w kratkę" <co drugi dzień> nie miałam problemu z podrażnieniem. No i warto równolegle używać krem nawilżający.
A i w końcu muszę spróbować tę Twoją apetyczną maseczkę;)

Aurelitka, USG tarczycy robi się, by sprawdzić jej wielkość, czy nie ma np. jakichś guzków. U mnie w czasie tego badania wykryto, że mam powiększony jeden węzeł, ale to też jeszcze nie musi oznaczać nic strasznego ;) Kontrola rok później wykazała, że nie rośnie. A prawdopodobną przyczyną jego powiększenia jest to, że w zatoce szczękowej mam dużą torbiel. Spokojnie:)

przez Aurelitka 11 kwi 2015, 09:07
Prakseda, a jak będą jakies guzki, matko, ona coś mówiła o tej chorobie haschimoto, nie wiem jak to się zapisuje, i ze to najczesciej kobiety sobie w rodzinie przekazują i potem podczas ciąży trzeba to kontrolowac, ja już mam przed oczami kolejny nowotwór, a węzły mam dwa na szyi wyczuwalne, przypuszczam ze po zapaleniu gardła, poza tym mam problem z zatokami i katarem, rano wstaje z okropnie zatkanym nosem, ale wyniki wyszły dobrze, w tym OB więc myśle, że to nic poważnego,
Mili89, nie mam żadnych objawów, nie tyje, ale jestem troche ospała, nerwowa, mam lęki, często mi duszno
muszę się opamiętac, bo nagle z chłoniaków, przerzuciłam się na tarczycę, a to typowa hipochondria

-- 11 kwi 2015, 08:14 --

a po co te przeciwciała?

przez michalb 11 kwi 2015, 10:10
Aurelitka, będzie dobrze tarczyca to nie wyrok śmierci...
Moja żona choruje na tarczycę, bierze leki a dokładnie jeden lek, ma dwa guzki jest pod stałą kontrolą endokrynologa, zaszła w ciążę, mamy rocznego synka i jest ok :) Nie przytyła żyje normalnie.
Grunt to wykryć i być pod opieką endokrynologa.

przez olga_xxx 11 kwi 2015, 13:03
Pawelt dzięki :D

Jezu jak mnie boli gardło, nie mogę przełykac śliny i jest całe sine aż 8)

przez Aurelitka 11 kwi 2015, 13:09
Mili89, bardzo Ci dziękuje, że mnie tak pocieszasz, dużo to dla mnie znaczy, jesteś Kochana :*

przez Mili89 11 kwi 2015, 14:31
Aurelitka, nie ma za co :* od tego tu jestem miedzy innymi ;)
apropo to ja tez jakies 2 miesiace temu mialam usg tarczycy... a po porodzie mialam nadczynnosc dla odmiany spowodowana zapaleniem, bralam leki i teraz jest podobno ok ... :)

olga_xxx, moze masz angine Kochana ? jesli masz na migdalach biale kropki to musisz brac antybiotyk ;*

ja od wczoraj ciagle kicham, nos zatkany... :roll: :roll:
wybieramy sie niedlugo z mezem i Corka na zakupy, a ja sie boje, ze Cloranxen 5mg nie pomoze i znow nie bede w stanie wejsc do sklepu...
poza tym dzis zaczynam brac Seroxat zamiast Setaloftu i chyba wezme go dopiero po powrocie do domu zeby mnie jakis paniczny lek nie opanowal...

czym sie ratujecie z benzo zeby uniknac atakow ??
slyszalam, ze Cloranxen 5mg jest leciutki i na niektorych wogole nie dziala... mysle nad Xanaxem (nie chce tego brac codziennie tylko 1-2 w miesiacu w wyjatkowych okolicvznosciach ;))

przez Stokrotk@ 11 kwi 2015, 16:30
Hej, u mnie ok, ale mam do Was pytanie medyczne, bo lekko niepokoi mnie jedna rzecz ;-)

14 marca miałam grypę - jeden dzień 38 stopni i dreszcze + lekki ból gardła, brałam tylko gripex. We wtorek poszłam normalnie na zajęcia, gardło nadal lekko bolało - głównie rano. Pod koniec marca gardło nagle przestało mnie boleć, ale 30 marca znowu gorączka i taki ostry, typowo przeziębieniowo-wirusowy ból gardła. Poszłam do lekarza, opisałam sytuację, stwierdził zapalenie górnych dróg oddechowych, dał Zinnat 500.
Problem w tym, że nadal boli mnie rano gardło :P
Czy to może być po prostu wyjałowienie gardła pod wpływem antybiotyku? Podobną sytuację miałam w lutym - zapalenie górnych dróg oddechowych, a potem ból gardła rano; czasami boli mnie po napiciu się jakiegoś napoju, niekonieczne zimnego, ale to nie mocny ból, więc może to wysuszenie? Dodatkowo po antybiotyku zrobiły mi się zajady i mam w dwóch miejscach podrażnione dziąsła, ale brzmi to raczej jak efekt antybiotyku, a nie poważna choroba, prawda? :>

-- 11 kwi 2015, 15:44 --

Aurelitka, nie bój się - mam niedoczynność, biorę leki, choć nie czuję różnicy, bo żadnych objawów nie miałam ;-) Lekarka mówiła, że z unormowanym poziomem hormonów można bez problemu zajść w ciążę, tylko że podczas niej jest się dodatkowo pod specjalnym nadzorem endokrynologa.

przez olga_xxx 11 kwi 2015, 17:10
Mili nie mam białych kropek na szczęście, byłam wczoraj ze znajomymi na imprezie i wyszłam kilka razy na papierosa w rozsuniętej kurtce a dzisiaj zdycham, mam za swoje :shock:

Sortuj wg