Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez sinister 06 kwi 2015, 15:18
U mnie bywa różnie, czytam sporo ostatnio na temat nerwicy i sam staram się jakoś to ogarnąć, bo wiele osób identyczne objawy jak my ma i tak samo u nich się zaczynały historie z nerwicami jak u nas. Mnie ostatnio co 2 dzień boli głowa, ale czytałem, że to mogą być nerwicowe napięciowe bóle głowy, ale oczywiście mam wkrętkę na guza mózgu, bo jakby inaczej... Stale mam napięcia nerwicowe, ale staram się to olewać, nudności ustały dziwnym trafem, bywa różnie, ale nie tragicznie.

przez SrebrnaSowa 06 kwi 2015, 17:48
Guz mózgu - to chyba pierwsza choroba jaką sobie wmówiłam.
Choć u neurologa jeszcze nogi nigdy nie postawiłam
Później to już z górki - przez alergie, reumatyzmy , zatrzymywanie się wody w organizmie, wrzody żołądka, zespół jelita drażliwego ...eh masa tego.

Ale to tylko intensywnie krótkie cykle nakręcania się w stanach namiętnej depresji.
Zazwyczaj przechodziło "chorowanie"
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez Lukasz5676754 06 kwi 2015, 19:32
hej witam was serdecznie to znowu ja Łukasz kożystając z okazji życze wam spokojnych i radosnych świat. Moje ostatnie objawy ustąpiły samoistnie tzn dostałem od neurologa jakieś tabletki ale słabe ziołowe i wszystkie objawy mi przeszły więc nie udałem się do psychiatry, w ostatnim czasie przeżywałem duży stres i nerwy co u mnie nie jest żadną nowością bo ja bardzo czesto sie stresuje przejmuję martwie wmawiam sobie cos od jakiegoś czasu zaczełem się potykać nie zwracałem na to uwagi bo np w pracy w mieście mi się to nie zdarzało zaczeły mnie boleć nogii jak wczesniej tylko nie tak bardzo mm wrażenie zdrętwiałego jezyka podniebienia i od paru dni zaczełem sobie wmawiać że mam sla tzn zaczełem o tym myśleć a że kiedys o tym dużo czytałem to mi sie zaczeło przypominać wszystko mam takie niezgrabne ręce potykam się objam o wszystko mam słabe dlonie zapominam się nie potrafie sie skupić wszystko mi ucieka ide po coś i nie wiem po co przyszedłem ,mam wrażenie że prawa powieka mi opada jak sięgam po cos ręką to nie raz jest tak że nie trafiam po tą rzecz mam mrowienie palców wszystko jak w sla bardzo się tego boje że coś mi jest że umrę że mam tą chorobę a na to nie ma ratunku myślę sobie ze jak sie okaze ze mam sla to sie zabije i bardzo sie martwie bo mam babcie po udarze i trzeba się nią opiekować znowu to do mnie wróciło już nie wiem co robić robiłem sobie badaniai wyszly ok ale żadnych neurologicznych
tylko jak byłem na wizycie u neurologa to mnie przebadał i ja teraz sobie sam nawet zaczełem robić takie badania jak mi cos nie wychodzi to sie zaraz martwię jak pisze na klawiaturze to nieraz naciskam dwa guziki masakra jakaś doradzcie cos dziękje czy to może być wszystko od psychiki ????????? nerwów stresu ?????????? boje się jeszcze że strace przytomność, że strace władze w nogach, równowage że nie będe mógł sam koło siebie zrobić :( załamka problemy z mówieniem koncentracją :(

-- 06 kwi 2015, 22:33 --

czy może ktos z was miał takie same objawy jak ja ?????????????

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez D@ri@nk@ 06 kwi 2015, 20:11
U mnie świeta przechorowane. ja mam od 3 tygodni kaszel odczynowy po grypie i nie mogę go niczym wyleczyć (biorę tiocodin, wziewny lek i litry syropów i nic :roll: )
Do tego córka tez jakas grypa, gorączka i całe święta na lekach. Mąż wpadł na dwa dni na przepustkę i dzisiaj wrócił do sanatorium na kolejne 10 dni więc sama ze wszystkim jestem :( Dobrze że w pracy luz w tym tygodniu więc chyba sobie urlop wezmę i doleczę nas o takie leczenie jak się pracuje to potem skutki ma jakie ma :-|

Krwiozercza_Mysz, nie pomyślałam o zdjęciach ciasta, a robiłam tylko sernik adwokatowy i juz zjedzony ;)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez olga_xxx 06 kwi 2015, 22:03
Ja sie wyczilowałam przez swieta na maksa :D a od jutra welcome sepsa :D

przez Mili89 06 kwi 2015, 22:42
Ardash, a ile dni juz ma goraczke ? wyglada mi to na jakas paskudna grype, najwazniejsze zeby duzo pila no i obnizac temperature... mam nadzieje, ze szybko Jej przejdzie, te bole pewnie byly od choroby- sama przy infekcjach wirusowych odczuwam z miesni tylko te w nogach ...;/ zdrowka dla Coreczki :*

D@ri@nk@, taki kaszel moze sie utrzymywac 3 tyg jak jest dalej to zwykle robia przeswietlenie i jak jest ok to daja steryd wziewny jak przy astmie- bo czasem wytwarza sie nadreaktywnosc oskrzeli po takich chorobach i po tym przechodzi bardzo szybko- kolezanki syn tak mial i bardzo ladnie pomoglo....

ja jutro ide na kurs- trzese sie na sama mysl o wyjsciu z domu, znow bede musiala wziac cloranxen, a pojutrze do lekarza po zmiane leku i zapisac sie wkoncu na psychoterapie, bo dluzej tak nie dam rady....
czemu mnie tak trzesie i kreci mi sie w glowie jak tylko mam gdzies wyjsc, a jak juz jestem poza domem to jest horror...jak to przetrwac..
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez D@ri@nk@ 06 kwi 2015, 22:46
Mili89 napisał(a):
D@ri@nk@, taki kaszel moze sie utrzymywac 3 tyg jak jest dalej to zwykle robia przeswietlenie i jak jest ok to daja steryd wziewny jak przy astmie- bo czasem wytwarza sie nadreaktywnosc oskrzeli po takich chorobach i po tym przechodzi bardzo szybko- kolezanki syn tak mial i bardzo ladnie pomoglo....

No ja mam już 3 tydzień i tez biore sterydy. Niby jest poprawa ale to jeszcze nie to :roll: No i ta choroba dziecka dodatkowo dobija. Niby wiem że dobrze na nia leki działaja, ale już bym chciała zeby była zdrowa i radosna, a ona biedulka taka wymęczona :?
No cóż aby do wiosny ;)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez Mili89 06 kwi 2015, 23:58
D@ri@nk@, Kochana powinno juz byc coraz lepiej ! :) a co do Corci to wiem doskonale jak to jest- u nas byl jakis maraton : grypa zoladkowa, pozniej zwykly katar, pozniej angina...a po anginie kilka dni nie jedzenia....teraz tfu tfu juz jest w normie, ale jutro wraca do przedszkola, a tam tyle zaraz czyha :( :zonk: :zonk:
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Lukasz5676754 07 kwi 2015, 07:52
hej witam was serdecznie to znowu ja Łukasz kożystając z okazji życze wam spokojnych i radosnych świat. Moje ostatnie objawy ustąpiły samoistnie tzn dostałem od neurologa jakieś tabletki ale słabe ziołowe i wszystkie objawy mi przeszły więc nie udałem się do psychiatry, w ostatnim czasie przeżywałem duży stres i nerwy co u mnie nie jest żadną nowością bo ja bardzo czesto sie stresuje przejmuję martwie wmawiam sobie cos od jakiegoś czasu zaczełem się potykać nie zwracałem na to uwagi bo np w pracy w mieście mi się to nie zdarzało zaczeły mnie boleć nogii jak wczesniej tylko nie tak bardzo mm wrażenie zdrętwiałego jezyka podniebienia i od paru dni zaczełem sobie wmawiać że mam sla tzn zaczełem o tym myśleć a że kiedys o tym dużo czytałem to mi sie zaczeło przypominać wszystko mam takie niezgrabne ręce potykam się objam o wszystko mam słabe dlonie zapominam się nie potrafie sie skupić wszystko mi ucieka ide po coś i nie wiem po co przyszedłem ,mam wrażenie że prawa powieka mi opada jak sięgam po cos ręką to nie raz jest tak że nie trafiam po tą rzecz mam mrowienie palców wszystko jak w sla bardzo się tego boje że coś mi jest że umrę że mam tą chorobę a na to nie ma ratunku myślę sobie ze jak sie okaze ze mam sla to sie zabije i bardzo sie martwie bo mam babcie po udarze i trzeba się nią opiekować znowu to do mnie wróciło już nie wiem co robić robiłem sobie badaniai wyszly ok ale żadnych neurologicznych
tylko jak byłem na wizycie u neurologa to mnie przebadał i ja teraz sobie sam nawet zaczełem robić takie badania jak mi cos nie wychodzi to sie zaraz martwię jak pisze na klawiaturze to nieraz naciskam dwa guziki masakra jakaś doradzcie cos dziękje czy to może być wszystko od psychiki ????????? nerwów stresu ?????????? boje się jeszcze że strace przytomność, że strace władze w nogach, równowage że nie będe mógł sam koło siebie zrobić :( załamka problemy z mówieniem koncentracją :(

przez malenstwo31 07 kwi 2015, 08:36
Lukasz5676754, masz typowe objawy nerwicy, doodatkow sie nakręcasz, jesteś zdnerowany i stąd takie objawy.
Ja tez przerabiałam podstawowe badania neurologiczne w domu:)

przez Pawelt 07 kwi 2015, 08:37
Lukasz5676754, drętwienia i inne tego typu historie mogą powstać na tle nerwowym ale nie muszą. Idź do neurologa żeby wykluczyć problemy neurologiczne.
X_x

przez Lukasz5676754 07 kwi 2015, 10:06
dziekuje za porady postaram sie wyciszyć i wtedy zobaczymy jak nie minie to musze sie wybrać do lekarza pozdrawiam

przez olga_xxx 07 kwi 2015, 12:39
Ja również miałam drętwienia, mrowienia, skurcze, zaburzenia równowagi i wydawało mi się, że jedną nogę mam słabszą... miałam nawet okres w życiu kiedy notorycznie śledziłam forum dla osób chorych na SM i każda jedna historia przypominała MOJĄ :P Poszłam do rodzinnego powiedziałam, że podejrzewam SM popatrzył jak na świra i zlecił podstawowe badania, uspokoiłam się i mi przeszło jakoś samo. Jedyne co mnie martwi to problemy z pamięcią i koncentracją, strasznie się zapominam, jestem z natury roztrzepana ale nie wiem czy nerwica może się negatywnie odbijac na pamięci i koncentracji ? Miał ktoś z Was podobnie ?

przez Pawelt 07 kwi 2015, 12:50
olga_xxx, mnie cały czas kierownik robocie pyta co się zemną dzieje, że nie pamiętam co było tydzień temu :P
X_x

Sortuj wg