Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 01 kwi 2015, 20:13
pralinka1 napisał(a):Ostatnio trudne tematy na psychoterapii, ciągle wałkowanie tego samego - relacji z matką ...
Wczoraj odważyłam się i pierwszy raz w życiu szczerze z Nią porozmawiałam. Wywaliłam z siebie wszystkie zapieczone przez lata żale i ... wcale nie poczułam się lepiej, wręcz przeciwnie. Chciałam walczyć o rodzinę, która od kilku lat się rozpadała, marzyłam o zdrowych normalnych relacjach, których nigdy nie było. Ale niestety wygląda na to, że nikt poza mną nie jest zainteresowany. l

hej u mnie tak samo - wałkowanie relacji z matką na psychoterapii, potem rozmowa z mama i uczucie kaca moralnego, że tak jej dowaliłam.
a globusa przerabiałam więc znam to przerażające uczucie ...ale juz teraz wiem, że to nerwicowe i o dziwo odkąd to wiem - nie męczy mnie to od dawna, natomiast męczę się z czymś czego nie miałam w sumie nigdy
Napięciowe bóle głowy aż do nudności, czasami od rana do wieczora z róznym nasileniem. ciągle coś jak widać.

buźka dla wszystkich :**

przez martini123 01 kwi 2015, 20:48
Aurelitka, mi też flegma ciąży w gardle, nie cały czas, ale pojawia się

-- 01 kwi 2015, 19:53 --

a węzeł mam na szyi od 8 lat powiększony, zwłóknienie, tak jak już tutaj ktoś pisał

przez Mili89 01 kwi 2015, 21:54
maz nakupowal Coreczce sloiczki typowe papki jak dla niemowlaka i pochlonela cale dwa:O terraz ocieplam jej maslanke... :shock: poprostu wszystko co je nie moze miec grudek...moze to uraZ po anginie ? bo sadzac po tempie zjedzenia sloiczkow to apetyt jej dopisuje...myslicie, ze to jej przejdzie? kazdy okruszek wypluwa mowi ,ze bedzie Ja bolal w gardlo...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez D@ri@nk@ 01 kwi 2015, 22:23
Mili89, to strach przed bólem, widocznie dał jej się we znaki. Ale próbuj próbuj i jeszcze raz próbuj, bo takie zaparcie się może długo trwac jak jej na to pozwolisz. Możesz jej obiecac że nie bedzie bolało i że jak spróbuje to dostanie nagrodę. Dalej pójdzie z górki jak uwierzy że jednak może jeść wszystko.

Pamiętam historię mojej siostrzenicy jak się tak zaparła w ze strachu, masakryczne skutki :(

A co do któregoś poprzedniego posta. Z tą wodą to całkiem normalnie. Już kiedyś pisałam że robienie czegoś wolno i dłuższą chwilę uspokaja. Ja tak lizałam lizaki w trakcie ataków, mijały bo cała moja uwaga koncentrowała się na tej czynności
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez Mili89 02 kwi 2015, 00:46
D@ri@nk@, dziekuje !
juz obiecywalam Jej, ze nie boli, ze doktor, u ktorego bylysmy wczoraj powiedzial, ze ma zdrowe gardelko...

po tych papkach ze sloiczkow stalo sie cos niesamowitego- zjadla michalka- fakt ze go bardziej lizala i orzeszki odkladala na talerzyk, ale to juz sukces przy tylodniowym niejedzeniu...
jutro bedzie probowac przekonywac Ja od nowa...
co do nagrody to zamowilam Jej taki zabawkowy edukacyjny tablet dla Dzieci z grami do nauki literek i cyferek o ktorym marzyla i nawet by go dostac nie chciala zjesc :( ale mysle, ze powoli sie przelamie... dzis zjadla te 2 sloiczki w pare sekund,pozniej zjadla 2 monte... i kaszke...wiec to musi byc strach,bo przeciez przelyka te produkty tez wiec tez by jej to sprawialo bol...a apetyt widac, ze ma...

a powiedz mi jeszcze Kochana- myslisz, ze skoro ta zimna woda zadzialala to byl to atak paniki/leku? ja ciagle sie boje, ze to cos z moim ukladem nerwowym/ mozgiem ...nie rozumiem czemu skoro biore Setaloft p[are miesiecy dalej mam te napady:( jutro pojde do lekarza zmienic lek, proponowal mi to ostatnio ... ehh ...
nefretis, ja dalej nie zapisalam sie na psychoterapie...podziwiam Cie... u mnie chyba tez bardzo duzo dotyczy relacji z Mama... teraz wysylajac Rodzicom kartke dopisalam ps do Mamy, ze mi Jej brakuje...kiedys rozmawialam codziennie przez internet z Tata i Mama, a teraz tylko z Tata... Mama ma nerwice moglaby mi pomoc swoim doswiadczeniem, pocieszyc... :( a jest na mnie zla...przynjamniej ja to tak odbieram...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez D@ri@nk@ 02 kwi 2015, 07:42
Mili89 napisał(a):
a powiedz mi jeszcze Kochana- myslisz, ze skoro ta zimna woda zadzialala to byl to atak paniki/leku? ja ciagle sie boje, ze to cos z moim ukladem nerwowym/ mozgiem ...nie rozumiem czemu skoro biore Setaloft p[are miesiecy dalej mam te napady:( jutro pojde do lekarza zmienic lek, proponowal mi to ostatnio ... ehh ...

Na bank atak lęku. Setki razy miałam tak jak opisujesz ;) A lek potrzebuje czasu zeby zadziałać
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez Damageed 02 kwi 2015, 08:29
Budzenie sie po dwoch godzinach z bolem glowy,kwasne odbijanie i bol w klatce piersiowej tez nerwica czy jakies badania w kierunku problemow z sercem?Od dwoch dni tak samo i nie wiem czy sie bac czy nie :/
Czas goi rany, ale nie wygoi blizn ;)

przez Pawelt 02 kwi 2015, 08:38
Damageed, badania zawsze warto zrobić. A jak wyjdą ok to już wiesz o co chodzi :]
X_x

przez Damageed 02 kwi 2015, 08:50
U lekarza to ja od 2012 bywam,tyle ze nie dokonczylem wtedy, a teraz tez niedawno odwiedzilem i cos tam na nerkach mam torbiele etc chociaz niewielkie niby i sie z tym nic nie robi,a poza tym niby pracuja.Tyle,ze jak czlowiek zaczyna spac po 2 godzinny dziennie i coraz gorzej sie czuje,a kazde wejscie po schodach go meczy to ja nie wiem czy taka nerwica jedynie;p..I nigdy odkad mialem 17 lat nie leczylem sie zadnymi psychotropami etc.Badania mialem robione wlasnie usg i nerki po wykryciu u mnie nadcisnienia ;p.W ostatnim czasie tez skierowanie na badanie moczu i to tyle ;P..Jesli wyjdzie ok to moze nakierowac jakos lekarza na nastepne badania?:p

przez Zebrec 02 kwi 2015, 08:50
Damageed, nie ma co się martwić na zapas. Ja też miałem sporo różnych dolegliwości i dlatego zrobiłem badania. Okazało się, że wszystko jest w normie. Głowa do góry!
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

przez Damageed 02 kwi 2015, 08:53
Tyle,ze wlasnie u mnie na badaniach nie bylo do konca ok wiec troche strach jest,tylko zastanawia mnie czy ktos mial podbne nagle ataki i problemy? Aktualnie nie jestem w stanie wyjsc z domu na dluzej ani do pracy ani sie dalej uczyc............22 lata,a czuje sie jak jakis emeryt co nie jest fajne..+ te ataki po wstaniu polaczone z dziwnymi bolami glowy i zaraz sie mysli o najgorszym.

przez Zebrec 02 kwi 2015, 08:56
Damageed, jesteś niewiele młodszy ode mnie. Pamiętasz, jakie badania robiłeś i co było nie do końca w porządku?
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

III Mister Forum

przez Damageed 02 kwi 2015, 09:03
Usg jamy brzusznej wykazal polipy pecherzyka zolciowego i torbiele nerek.Nerki niby sa wydolne wedlug badnia krwi pod tym kontekstem tak mowi lekarz, badanie cisnienia w osrodku bylo dosc wysokie(wart0sci nie pamietam) lekarka zapisala mi tabletki na to z czego ich bardzo czesto nie bralem i teraz mocz robilem niedawno.Wynik ma byc chyba w poniedzialek i mam isc do okulisty na badanie dna oka :P..A od 2 dni w zasypiam o 5-6 budze sie o 8-10 z jakims atakiem jakby mi zaraz serce mialo wywalic do tego glowa mnie boli,czuje kwasny posmak w ustach...a i dodam,ze czesto wlasnie zawroty glowy tez mialem/mam..Chociaz ostatnio jakby wyluzowalo

przez Zebrec 02 kwi 2015, 09:09
Damageed, nie jestem specjalistą, ale myślę, że powinieneś zainteresować się wynikami USG. Objawy, które towarzyszą Ci od kilku dni są typowo nerwicowe.

III Mister Forum

Sortuj wg