Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez bmm 30 mar 2015, 20:04
dlaczego powiedzcie mi nie uwierzyłam lekarce, która mnie tam macała i powiedziała, że są ok, czemu ja wierzę tylko sobie i temu co wyczytam w internecie albo na forum, nie rozumiem tego...

Bo chyba nikt z nas nie wierzy do końca lekarzom tylko sobie. To jest właśnie istota tej choroby. Wiecznie się macamy, oglądamy, analizujemy, itd itd. Jedno się wyjaśni to zauważamy drugi problem i tak w koło Macieju. Zadręczamy się powoli aż w końcu nie jesteśmy w stanie sobie pomóc tylko psychotropy nas ratują. I tak ten proces trwa latami i ten nasz biedny mózg przez ten okres naprawdę choruje.
Ja też nie wierze lekarzom tylko sobie i internetowi. Głupie.
bmm

przez Mili89 30 mar 2015, 20:11
ide jutro z Nia do lekarza, bo bylam pewna, ze antybiotyk i syropki pomoga...

Aurelitka- juz Ci wszystko o tym napisalam Kochana :* musisz ze soba walczyc...!!
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Aurelitka 30 mar 2015, 20:26
wiem, że muszę, ale to silniejsze ode mnie jest, chciałabym żeby to wszystko się już skończyło, z tym dermatologiem i węzłami, do środy już nic nie będe macała, bo może te na szyi nie chcą się schowac jak cały czas je drażnie, powiem te lekarce, że to macałam :P powiem jej, że tym pieprzykiem mnie kompletnie załamała może mnie jakoś to uspokoi
Mili89, moja siostra ostatnio kaszlała cały czas, miała antybiotyk, nie pomógł, i potem miała kolejne leki, i dopiero przeszło, więc myślę, że trzeba być jednak trochę cierpliwszym
i też dzisiaj wstałam z okropnym katarem, ciągle kicham, na dworze zimno, ja chodzę w cienkiej kurtce, od trzech dni tak chodze i już mnie tak przewiało, że szok :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez D@ri@nk@ 30 mar 2015, 20:31
Pawelt napisał(a):D@ri@nk@, tak już zjadłem 2 tabsę zgodnie z instrukcją ratunku ;)

To gdzieś ty taki zapach wyczuł? ;) Jakiś przeczulony jesteś ;)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez Pawelt 30 mar 2015, 20:38
D@ri@nk@, no bez kitu :P Wali jak pawik niemowlaka :D Ale spoko nie przeszkadza mi to - oby działało :]
X_x

przez malenstwo31 30 mar 2015, 21:17
Pawelt napisał(a):D@ri@nk@, no bez kitu :P Wali jak pawik niemowlaka :D Ale spoko nie przeszkadza mi to - oby działało :]

pomoże:) ja 2 lata temu to przechodzilam , polecalam to tez nefertis i jej chyba pomogło. mi szybko ustapiło:) a jak masz małe dziecko to na pwno masz herbatke z kopru włoskiego:) pożycz od dziecka:)

przez Pawelt 30 mar 2015, 21:21
malenstwo31, synek już woli colę niż herbatkę ;) Jak się w lipcu córcia urodzi to pożyczę herbatki ;)
X_x

przez malenstwo31 30 mar 2015, 21:28
Pawelt, no to sam Debutir pomoże do lipca juz nie bedziesz pamietac co to "obcy" w jelitach:)

przez Pawelt 30 mar 2015, 21:40
malenstwo31, oby, bo całą niedzielę przeleżałem zwinięty w kulkę w łóżku. Dzisiaj ledwo do roboty wstałem ale w sumie jest lepiej :)
X_x

przez Mili89 30 mar 2015, 23:34
Pawelt, jeju wspolczuje, ze musiales tak isc do pracy:/ ja po swojej jelitowce (pierwszej w zyciu) dochodzillam do siebie pare dni ...uwazajcie zeby zona sie nie zarazila...

mnie chyba tez bierze przeziebienie od Malej, wlasnie sie troche zdrzemnelam, bo nos mi zatyka, gardlo drapie :( ciagle cos...
jeszcze gdybym na spokojnie do tego podchodzila, a ja wszystkie objawy analizuje i zamiast przeziebienia wymyslam inne rzeczy :///

przez bojacadusza 31 mar 2015, 02:10
Po względnym czasie spokoju (zajmowanie glowy czarnymi scenariuszami nt niezwiązane ze zdrowiem) kolejny raz hipo wita mnie z otwartymi ramionami. Wyskoczył mi guzek, podejrzewam ze wezel chlonny potyliczny, no i oczywiście mam wszystkie choroby, jak zwykle objawy sie zgadzają - od zz, hiv, kile (ktora podejrzewalam), chloniaki, bialaczke, inne nowotwory.
Mam wypuklosc od wczoraj, racjonalna polkula mózgu mówi, ze to przewianie i przemęczenie oraz stres spowodowany nerwica(praca fizyczna, ciągle zmiana temperatury otoczenia od -20 do +20), druga nie daje mi spokoju. Wymacalam resztę wezlow na ciele i od razu odczuwam bol. Od pracy bola mnie mięśnie, a moze to nie od pracy tylko coś złego sie dzieje? Do tego spociam sie w nocy. Jestem padnieta, ale spac mi ciężko, hipochondria nie daje mi zyc.
Jestem za granica, w kraju będę za jakiś czas. Wszelakie badania krwi mialam w grudniu i oprócz podwyższonego jakiegoś odczynu paciorkowca i slabego zelaza (kolejny arg za zz) wszystko bylo pięknie ladnie.
Jak ja Was rozumiem. Aurelitka - najlepiej nie macac. Mozna sobie cos wymacac na sile, a potem tylko drażnisz tego wezla i nic z tego dobrego nie ma.

-- 31 mar 2015, 00:10 --

Po względnym czasie spokoju (zajmowanie glowy czarnymi scenariuszami nt niezwiązane ze zdrowiem) kolejny raz hipo wita mnie z otwartymi ramionami. Wyskoczył mi guzek, podejrzewam ze wezel chlonny potyliczny, no i oczywiście mam wszystkie choroby, jak zwykle objawy sie zgadzają - od zz, hiv, kile (ktora podejrzewalam), chloniaki, bialaczke, inne nowotwory.
Mam wypuklosc od wczoraj, racjonalna polkula mózgu mówi, ze to przewianie i przemęczenie oraz stres spowodowany nerwica(praca fizyczna, ciągle zmiana temperatury otoczenia od -20 do +20), druga nie daje mi spokoju. Wymacalam resztę wezlow na ciele i od razu odczuwam bol. Od pracy bola mnie mięśnie, a moze to nie od pracy tylko coś złego sie dzieje? Do tego spociam sie w nocy. Jestem padnieta, ale spac mi ciężko, hipochondria nie daje mi zyc.
Jestem za granica, w kraju będę za jakiś czas. Wszelakie badania krwi mialam w grudniu i oprócz podwyższonego jakiegoś odczynu paciorkowca i slabego zelaza (kolejny arg za zz) wszystko bylo pięknie ladnie.
Jak ja Was rozumiem. Aurelitka - najlepiej nie macac. Mozna sobie cos wymacac na sile, a potem tylko drażnisz tego wezla i nic z tego dobrego nie ma.

przez Mili89 31 mar 2015, 02:59
bojacadusza, a robia Ci sie siniaki na nogach ??
mnie kiedys bardzo bolaly stawy i miesnie i dopiero po roku okazalo sie, ze to rumien guzowaty od paciorkowca wlasnie- mialam podwyzszone ASO dostalam antybiotyk a pozniej sterydy i po tygodniu minelo...
musisz z tym aso pojsc do lekarza zeby dal Ci antybiotyk :*

przez Pawelt 31 mar 2015, 07:50
Mili89, żona puki co pancerna :] Nie wiem do końca czy to była jelitówka :[ Może to jednak IBS.. Na razie biorę lek co poleciła D@ri@nk@ i Malenstwo. Nie wiem czy to możliwe ale czuję się już zdecydowanie lepiej. Brzuch co prawda pobolewa ale mogę się ruszać, wyprostować i funkcjonować.
X_x

przez olga_xxx 31 mar 2015, 11:53
Ja czuje sie fatalnie, taka.bezsilna...najchetniej zakopalabym sie pod kocem i przespala majblizsze dni :(

Sortuj wg