Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Aurelitka 26 mar 2015, 23:10
Ardash, nie mam pojęcia, ale wiem że własnie zależy to od jedzenia, i na powietrzu mam mniej, mam w mieszkniu też okropnie suche powietrze jak wracam do rodzinnego domu to też flegmy jest mniej

przez martini123 27 mar 2015, 00:01
muszę Wam to napisać. ciąży mi bardzo. a mianowicie 5 lat temu mój tata zmarł na marskość wątroby. pił całe życie, ale nigdy nie był agresywny, nie robił awantur. w każdym razie póki był z moją mamą, jakoś trzymała go w rydzach. po 25 latach małżeństwa swterdził, że wyprowadzi się do młodej dupy. zostawił moją mamę po tym wszystkim co ona dla niego zrobiła (np jak się wyprowdził to nadal opłacała mu zus, wzięła z nim kredyt na samochód, dlaczego?nie wiem). pół roku nie mieszkał z nami, wylądował w szpitalu z marskością. zabroniono mu pić. nie pił, aż przyszedł taki dzień, że ta jego sucz zadzowniłą do mnie, że ojciec nie może wstać w łóżka i co ona ma zrobić, pojechałam, zadzowniłam na pogotowie, był w szpitalu, znowu zakaz picia. no ale mieszkał z nią, byłam zawsze oczkiem w jego oczach, ale potem wyzywał mnie od najgorszych, stwierdziłam, że już nie będę go odwiedzać i dzownić, i wiecie co się stało? umarł, umierał 7 dni w szpitalu, a ta jego zajebista kochanka nie ppinformowała jego dzieci, jak umarł przyszła, powiedziała, że umarł i że ona chce wyprawić pogrzeb, rzecz jasna ja się nie zgodziłam. był pogrzeb, a dwa dni po nim ta lafirynda przyszła prosić moją mamę, żeby wzięła pożyczkę w prowidencie na siebie, że pomóc jej z finansami (?!!!?). i wyobraźcie sobie, że ona pół roku po śmierci mojego taty wzięła ślubi już ma 2 dzieci. ale chodzi o to , że ja nie mogę się pogodzić z tym, że on sam umierał. gdybym tylko wiedziała, że jestw tym szpitalu.

bardzo was przepraszam, to nie jest w ogóle na temat ale tak mi to ciąży, być może stąd ta moja nerwcia? ale mam takie wyrzuty, że ona umierał sam, że to się w głowie nie mieści

przez badJohn78 27 mar 2015, 00:18
Ja w odniesieniu do tematu w moim wypadku... to jakich sobie nie przypisywałem. Nerwica lękowa niestety daje w kość w tym temacie, a wujek google wszystkie bóle, ukucia itp... interpretuje jako rak, chorobę serca itp. Lekarze to już się czasem ze mnie śmieją :). Mam świetne wyniki wszystkich badań, sylwetka wysportowana, dużo energii i co chwila... "trzeba sprawdzić".
'
Teraz mam nerwa bo mi znamię usunęli i czekam na wynik "histo" oczywiście lekarka powiedziała, po badaniu dermatoskopem, że to nie ma nic wspólnego z nowotworem ale nerw musi być :) ... a może się pomyliła :). Wystarczyło, że chirurg rzucił, że faktycznie jest brzydkie i lepiej usunąć i nerw gotowy :).

Oczywiście życie mi nie pomaga... mam zmarła na raka, ja uzależniony papierosów od 20 lat... ale badania bardzo dobre... wszystkie. Ale wystarczy, że przeczytam, że ktoś umarł na raka i od razu pytanie jakiego... i szukanie go u siebie. A objawy przy każdym są takie, że każdy może któryś objaw znaleźć u siebie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 27 mar 2015, 01:38
martini123, biedna :( to mogło wywołać lub zaostrzyc nerwice u Ciebie jak najbardziej... Wiem ze bardzo Cie to boli próbowałas psychoterapii? Twój Tata na pewno wiedział ze bardzo go kochasz przecież zawsze bylas przy nim a przez tamta kobietę nie wiedziała w jakim stanie jest. On na pewno widzi jak to przezywasz i rozumie ... Nie możesz mieć wyrzutów do siebie o cos o czym nie mialas pojęcia...
Musisz udać się na psychoterapię bo bardzo się będziesz z tym męczyć. Takie uczucia jak wyrzuty sumienia zał do siebie potrafią naprawdę rozsypac człowieka...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez martini123 27 mar 2015, 10:21
Mili89, nie chodzę na terapię, biorę hydroksy i z lękami przed chorobami jest lepiej, czasem tylko mam gorsze dni. z tymi wyrzutami staram sobie radzić, nie myśleć o tej sytuacji, ale jak już pomyśle to jest ciężko.

przez Pawelt 27 mar 2015, 10:23
A ja dzisiaj mam dzień wędrujących bóli :D
X_x

przez olga_xxx 27 mar 2015, 10:57
Dzień dobry :)

Ja dzisiaj pierwszy raz od jakiegoś czasu nie myśle o sepsie, jak mi dobrze :D
Ale zeby nie bylo za rozowo naczytalam sie tutaj o znamionach i powoli zaczynam ogladac moj pieprzyk na brzuchu ktory wg mnie jest podejrzany o.O tak sobie mysle, ze majac milion znamion ktores musi byc zlosliwe :/

-- 27 mar 2015, 09:58 --

Dzień dobry :)

Ja dzisiaj pierwszy raz od jakiegoś czasu nie myśle o sepsie, jak mi dobrze :D
Ale zeby nie bylo za rozowo naczytalam sie tutaj o znamionach i powoli zaczynam ogladac moj pieprzyk na brzuchu ktory wg mnie jest podejrzany o.O tak sobie mysle, ze majac milion znamion ktores musi byc zlosliwe :/

przez Aurelitka 27 mar 2015, 11:34
olga_xxx, ja też mam mnóstwo, mnóstwo znamion, moja mam także, jej siostra, też, tata też, to rodzinne, też własnie mam iść na usunięcie jednego przy staniku, i już odchodzę od zmysłów, a jeszcze tydzień temu póki mi tego nie powiedziała wszystko było ok, to jest po prostu psychika, ja dziś też czuje się okropnie, słabo, nie mam siły i ciągle mam okropny lęk, myślisz, że to od tego jest mi tak źle?

przez Zalatana23 27 mar 2015, 11:37
hej!
Wyniki krwi i moczu dobre a boli dalej.
Raz mnie boli krzyż, raz biodro, raz w pachwinie, udo, dół brzucha, góra brzucha...
Zwariować można ...
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez Agni82 27 mar 2015, 11:41
Aurelitka napisał(a):olga_xxx, ja też mam mnóstwo, mnóstwo znamion, moja mam także, jej siostra, też, tata też, to rodzinne, też własnie mam iść na usunięcie jednego przy staniku, i już odchodzę od zmysłów, a jeszcze tydzień temu póki mi tego nie powiedziała wszystko było ok, to jest po prostu psychika, ja dziś też czuje się okropnie, słabo, nie mam siły i ciągle mam okropny lęk, myślisz, że to od tego jest mi tak źle?

Na pewno :D
Lekarz wskazal Ci cos, co jego zdaniem powinna byc usuniete, bo caly czas bedziesz podrazniac to biustonoszem. Ty sie nakrecasz, ze cos jest nie tak. Tez mam znamiona, ale jakos nie boje sie ich I mimo ze czytam was od 2-3 dni, to moja psycha jeszcze sie trzyma. ;)
life begins at the end of your comfort zone

przez olga_xxx 27 mar 2015, 12:01
Aurelitko Jasne, że od tego ! A myślisz, że czemu ja oglądam na miliard znamion akurat TO jedno na brzuchu ? Bo podczas usg brzucha jakiś lekarz zwrócił na niego uwagę " DLACZEGO TO ZNAMIE NIE ZOSTAŁO USUNIETE???" i chociaż po tym zdarzeniu nie byłam u dermatologa 2lata bo olałam to jednak jak sobie już wkręcam czerniaka to akurat przez TO znamie. Po świętach idę na badanie wszystkich pieprzyków, chce miec swiety spokoj przed latem :P
A tak w temacie czerniaka, mojego chłopaka dziadek żył 30lat z czerniakiem a umarł na zupełnie coś innego :P Więc nie zawsze czerniak to koniec świata, trzeba sie badać, wycinać te ktore sa brzydkie i nie ma problemu :P [I kto to mówi haha]

Tak sobie teraz pomyślałam, że ciekawie byłoby zrobić zlot osób udzielających się na tym wątku haha :D To byłaby gruuuba impreza, raki, czerniaki, sepsy, węzły i inne takie :D

przez Aurelitka 27 mar 2015, 12:18
olga_xxx, ja juz też sobie tłumaczę, że jakby coś było to już dawno, a nie akurat teraz kiedy ona to zauważyła, ale to jest trudne ;/, nigdy się tym nie przejmowałam i żyłam, a teraz już myślę, że mam przerzuty na wszystkie organy, albo jednak cos nie tak z tymi węzłami,
nie wiem czy po takim zlocie, jeszcze gorzej by nam nie było :P
a mój język jest taki ładny teraz, a od niego wszystko się zaczęło, i pomyśleć, że mogłam dać już sobie z nim spokój i nie szukać dalej, a tak mam do kompletu jeszcze węzły i pieprzyk ;/

przez olga_xxx 27 mar 2015, 12:37
Ja to sobie tak tłumacze, gdyby to był czerniak już dawno bym umarła ALBO coś by się z tym pieprzykiem działo, nie wiem urósł by, swędział, krwawił, cokolwiek ! A jeśli się nie zmienia to chyba wszystko z nim OK. Przynajmniej ja staram się w to wierzyć! :))

przez Aurelitka 27 mar 2015, 12:43
olga_xxx, no własnie ja też to tak tłumaczę, i ciagle macam się po węzłach, miałam tego nie robić i dupa, czemu ja nie wierzę lekarzowi, muszę przestań to robić bo sama sobie szkodzę, a czy Wy wyczuwacie jakies rózne rzeczy pod pachą?

Sortuj wg