Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Pawelt 25 mar 2015, 15:00
bmm, nie wiem jak dlugo cierpisz na te zawroty ale ja juz po prostu przywykłem :)
X_x

przez bmm 25 mar 2015, 15:10
Pawelt to nie był zawrót głowy tylko chwilowy brak lub utrata ((nie wiem jak to nazwać) równowagi. I nogi mi się zrobiły jak z waty. tylko że ja się ostro wystraszyłam i te nogi mogły być tez od tego. Już sama nie wiem co mam o tym myśleć.
bmm

przez Pawelt 25 mar 2015, 15:13
bmm, też to dokładnie miewam ;) Ale nigdy nie udało mi się wywrócić ;) Oczywiście może to być problem neurologiczny..
X_x

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nefretis 25 mar 2015, 15:50
bezsilna_22 nie pogniewaj się :* ale z Twoich opisów wynikało, że Twoj język jest potężny, napuchnięty i biały, wyobrażałam sobie coś zupełnie innego:)))
a tu normalny język, jakieś krwiaczki od zębów i lekko żółtawy, może masz lekki refluks i to wszystko.

bmm, dziś przerabiam ból i zawroty głowy:(( aż rzuciło mnie w bok jak szłam w domu:( Przerażenie. No nie wiem, dawno tak nie miałam, zobaczymy, czy bedzie jutro itp
ostre zawroty i uczucie słabości w nogach miałam kilka lat temu, byłam pewna, ze to stwardnienie.
oj co ja wtedy przezyłam...chodziłąm po ścianach i miałam wieczny "helikopter" jak leżałam.
bmm stawy tez bolały - kolana i nadgarstki, dość długo
teraz bolą biodrowe i czasem to co w/w juz nie wiem co myslec...

Aurelitka, pewnie nie doczytałam - jesteś może już umówiona do psychiatry jak obiecałaś? :o

przez malenstwo31 25 mar 2015, 15:56
bmm, ja przechodziłam i nadal zdarzaja mi się helikoptery w głowie. W sobote miałam ostrą jazdę ale jak olałam myślenie o tym to wieczorem już zniknęły, dziś też jakiś cięzki dzień mam.
miałam Tk głowy nic nie wykazało a zawroty są nadal:) to nerwica:)

przez pralinka1 25 mar 2015, 16:06
bezsilna_22 ja też inaczej wyobrażałam sobie Twój język. Wygląda całkowicie normalnie, a szczerze to ja w tej chwili mam więcej białego nalotu. U Ciebie nalotu nie widzę, jedynie żółtawe zabarwienie i ślady prawdopodobnie po przygryzieniu. Wczoraj sporo pisałam o jazdach z językiem poczytaj sobie.
Chwaliłam się, że mnie już tyłek nie piecze ale oczywiście wzięłam powiększające lusterko i dzięki akrobacjom dokładnie w miare możliwości sobie tam obejrzałam. Mam takie dwa takie malutkie pęknięcia podobne do zajadów na ustach i pewnie od tego te były te wszystkie moje cierpienia. W tej chwili nie boli, pewnie się goi.
Ale wiadomo, że jak jedno przechodzi natychmiast musi być coś w zamian. Sytuacja gdy nic nie boli jest dla nas zazwyczaj nie do przyjęcia :D Ja od dwóch dni ciągle napinam mięśnie odbytu i sprawdzam czy coś czuje czy nic. Nie mogę uwierzyć, że przeszło. Dzisiaj rano wstałam, schyliłam się do pralki i poczułam dziwny ból w dole brzucha po prawej stronie ( obok kości biodrowej ). Zakaszlałam i zabolało mocniej. Od razu pomyślałam o wyrostku i zamiast zrobić śniadanie zaczęłam czytać w necie o wyrostku. Przestraszyłam się, zaczęłam mieć dreszcze i musiałam połozyć się do łóżka. Od razu miałam atak lęku, leżałam tak zaryczana z 1,5 godziny i się trzęsłam. Co chwile mierzyłam temp. już widziałam się w szpital na stole operacyjnym. Jak poleżałam i się wyryczałam to chyba przeszło ale boje się teraz specjalnie poruszać, że znowu zacznie. O wyjściu z domu nie ma w ogóle mowy. Taka piękna pogoda a ja kisze dziecko w domu bo się boje wyjść. Miałam dzisiaj zaplanowane kupić małemu buty ale jak pomysle, że mnie znów zacznie boleć daleko od domu i coś mi się stanie albo nie będę w stanie na piechotę wrócić - a co wtedy z dzieckiem. MASAKRA. NERWICA ZNÓW WYGRAŁA !!! A już było tak dobrze :why:

przez Aurelitka 25 mar 2015, 16:30
nefretis, własnie nie jestem, a muszę mieć skierowanie jeśli chciałabym chodzić na nfz?
u mnie dziś i wczoraj jest przekonanie, że mam już wszędzie rozsianego raka, ze skoro wysłała mnie do dermatologa na usunięcie pieprzyka to pewnie to czerniak i mam przerzuty na węzły chłonne, bo te na szyi są maleńkie owszem i jeszcze sobie je jakos wytłuamczę, ale cały czas macam prawą pachę i tam na pewno coś mam i to pewnie ogromny węzeł jest muszę przycisnąć dwom palcami i czuje jak mi się omyka, i mam wrazęnie że to jest podłużne, po lewej tego nie mam, idę za tydzien na kontrole to powiem to lekarce, chociaż ona mnie tam macała i nic nie wyczuła, także pocieszcie mnie bo już sama nie wiem co robić :why:

-- 25 mar 2015, 15:34 --

i nic o dziwo nie czytałam o czerniakach w internecie ale jestem przekonana że to od niego mam przerzut na węzeł pod pachą :(

przez bezsilna_22 25 mar 2015, 17:03
byłam u doktor rodzinnej, stwierdziła, że to właśnie krwiaki po przegryzieniu...

ale on jest spuchnięty przecież.

przez pralinka1 25 mar 2015, 17:17
bezsilna_22 jak widzisz postawiłyśmy prawidłową diagnozę :D Słuchaj się nas - będzie dobrze ZOBACZYSZ, tylko musisz koniecznie wrócić na psychoterapię KONIECZNIE
Aurelitka skoro nam nie wierzysz i sama nie jesteś już w stanie nad tym zapanować to MUSISZ:
1. iść na usg tych węzłów ( stracisz min. 100 zł i pewnie lekarz Cię wyśmieje, tak jak mnie ) ale może wreszcie Ci ulży
2. psychoterapia, psychoterapia, psychoterapia ... COŚ musisz zacząć ze Sobą robić bo się zadręczysz

przez bezsilna_22 25 mar 2015, 17:22
pralinka1 napisał(a):bezsilna_22 jak widzisz postawiłyśmy prawidłową diagnozę :D Słuchaj się nas - będzie dobrze ZOBACZYSZ, tylko musisz koniecznie wrócić na psychoterapię KONIECZNIE
Aurelitka skoro nam nie wierzysz i sama nie jesteś już w stanie nad tym zapanować to MUSISZ:
1. iść na usg tych węzłów ( stracisz min. 100 zł i pewnie lekarz Cię wyśmieje, tak jak mnie ) ale może wreszcie Ci ulży
2. psychoterapia, psychoterapia, psychoterapia ... COŚ musisz zacząć ze Sobą robić bo się zadręczysz

Jutro idę do mojej psychiatry, ona też prowadzi terapię, chodzę do niej 4 rok już prywatnie, tylko, że kiedyś chodziłam co tydzień i dzięki temu wyszłam z anoreksji, a teraz chodzę o wiele rzadziej. zastanawiam się nad powrotem na regularną terapię.

druga sprawa- wiem, że nie mogę jeść jaj i brokułów, moje jelita dzisiaj po prostu.... masakra. zakorkowało mnie, wzdęcie, no dramat!!!!

no i mam nadzieję,że zacznę tę pracę nową niedługo. stres będzie, ale trudno.

z moim pokojem też problemy, w sensie z miejscem, w którym mieszkam. jak się wali to to wszystko.

mam ochotę te jelita sobie powykręcać z tego bólu

przez bmm 25 mar 2015, 17:22
Dzięki za słowa pocieszenia, w końcu musiałam wyjść na miasto i nic mi się nie przytrafiło.
bmm

przez pralinka1 25 mar 2015, 17:23
Wymądrzam się tutaj ale WIEM JAK TO JEST. Sama też miewam jazdy. Nie zapomnę jak np. podczas kąpieli nagle zaczęło mi się wydawać, że mam z jednej strony grubszy brzuch niż z drugiej, albo jak miesiącami bolały mnie łydki, bałam się zakrzepu i ciągle oglądałam te nogi i zadręczałam męża i syna pytaniami, czy któraś noga jest grubsza. Wg. jedna była ...
Słuchajcie my w tym lęku mamy jakby zaburzone postrzeganie, widzimy coś czego nie ma. Nie potrafie tego wytłumaczyć ale tak jest. Nasz mózg nas oszukuje. Cała nerwica to oszustwo naszego mózgu. Czujemy, widzimy coś czego nie ma. Jesteśmy ciągle w poczuciu zagrożenia, którego nie ma. To jak iluzja

przez Pawelt 25 mar 2015, 17:33
pralinka1, ja miałem fazę, że moja lewa noga chudnie mi w oczach :} Teraz kiedy akurat nie mam zajoba noga oczywiście jest taka sama jak prawa :]

-- 25 mar 2015, 18:05 --

Obrazek
Obrazek
Może się ktoś do tego odnieść? Będę żył ??

-- 25 mar 2015, 18:07 --

trochę duże się dodało ale dacie rade :P
X_x

przez Mili89 25 mar 2015, 18:31
Pawelt, wyniki masz bardzo ładne... Masz jakąś alergie? Bo eozynocyty są malutko podwyższone... Ale mogą być takie tez po różnych lekach ... Przy pasozytach są większe wskaźniki...
Ale chyba cholesterol masz zbytbwysoki? Może zakup florę pro activ albo benecol margaryne dobrze zbija zły cholesterol..

-- 25 mar 2015, 18:36 --

Płytki krwi tez masz delikatnie poniżej normy. Może powinieneś jeść więcej składników zawierających wit b12.
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Sortuj wg