Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 14 mar 2015, 10:48
a no, mi tez parkinsonowe trzesienie sie wlaczaja, ale to nawet jak jestem spokojna :)
Kurcze, zaraz chyba wezme zimny prysznic, nie lubie, ale moze to pozwoli sie jakos ogarnac...

Najbardziej wkurza mnie to, ze np. na poziomie umyslowym, ja wiem, ze stres, ze nie ma co wymyslac, ze to nic takiego. Ale kurde jakos mimo wszystko na poziomie emocjonalnym czy psychicznym, nic nie daje taka racjonalizacja.
Ja to czasem mialabym ochote wyjechac do jakeigos klasztoru mnichow, i tam wiesc spokojne zycie bez zadnych bodzcow zewnetrznych :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Pawelt 14 mar 2015, 10:50
Ardash, czekam w nerwach pod gabinetem. O 10 sie zobaczy :/

-- 14 mar 2015, 11:06 --

Wygląda na to że będę żył. Brzuch czysty. Może jednak to ta cholerna nerwica..

-- 14 mar 2015, 11:07 --

A do tego pani doktor ładna i miła ;)
X_x

przez Ardash 14 mar 2015, 11:09
Pawelt :great: :great:
Ego says:"Once everything falls into place, I will find the peace".
Spirit says:"Find peace and everything will fall into place".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez platek rozy 14 mar 2015, 11:16
nerwa, pierwsza pani doktor mi powiedziala ze 'nie umrze pani ale tak da pani w kosc ta choroba ze nie jeden raz bedzie miala pani na to ochote" i to prawda. Teraz juz sie nie boje zadnych chorob ale zostal mi lęk przed lękiem.
I najtrudniej dziada wyplenic.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez bmm 14 mar 2015, 11:26
Witam was. Wdze ze forumowicze sie pozmieniali. U mnie zaś okropny strach. A tak było fajnie przez chwile.
Przez jakiś czas miałam spokój, ale zaczęłam czytać książkę o takiej babce co zachorowała na stwardnienie rozsiane boczne i oczywiście dziś obudziłam się rano i mam drżenie mięsni bolą mnie ręce szczególnie dłonie tylko że w czwartek chodziłam po dworzu bez rękawiczek i bardzo mi zmarzły ręce. Oczywiście okropny stres i przekonanie, że mam tą chorobę.Tak strasznie sie boję, nawet nie wiem jakie badania mam zrobić żeby ja wykluczyć lub potwierdzić. D@ri@nk@ [/b]gdzie jesteś?? Ty tak potrafiłaś logicznie wszystko wyjaśnić. Poczytujesz jeszcze forum???
Czy mieliście już wy forumowicze takie drżenia mięśni, boja tak ale nigdy tego nie wiązałam z ta chorobą.
bmm

przez Pawelt 14 mar 2015, 11:35
bmm, miewam drżenia mięśni. Czasami dygoczą mi nogi i dłonie.
X_x

przez nerwa 14 mar 2015, 11:38
platek rozy, dobry tekst powiem Ci !!!! Zreszta, ile my to juz razy umieralysmy, nie? :-/
Wiesz co u mnie to tez wlasnie bardziej taki lęk przed lękiem. A teraz to bardziej lęk przed osłabieniem mam :) Bo nawet jak wiem, ze to z nerwow, to jakos sie boje tego stanu, takiej niemocy.

bmm, ja to dzisiaj rano obudzilam sie z takim drzeniem! w rekach wlasciwie.
Ale pare razy mialam tez tak, ze obserwwowalam drzenie jednej reki bardziej niz drugiej, i myslalam juz, ze pewnie polowa mozgu zaatakowana czy cos, i polowicznie zlapalo. A potem... przypominalam sobie, ze np. ciezko torbe trzymalam ta reka godzine temu :P

-- 14 mar 2015, 10:42 --

Jeszcze jeden rzeczy sie akutalnie boje. Ostatnio miewam takie ssanie w zoladku. A ogolnie jak jestem glodna, to musze cos zjesc szybko, bo robi mi sie az slabo i nerwy sie pojawialaja. Wczoraj wyczytalam, ze od stresu latwo miec hipoglikemie (kortyzol jakos tak wplywa, ze sie obniza cukier we krwii). I teraz jak tak czuje, to sie denerwuje, bo nie wiem, czy to jakis scisk zoladka, czy wlasnie nagle mam niski poziom cukru :( A np. w nocy jak tak mialam, to jedzenie nic nie pomagalo.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Aurelitka 14 mar 2015, 12:02
nerwa, a może ostatnio byłas przemeczona albo dużo pracowałas, ja tak np mam jak się dużo uczę co chwila jestem głodna, ostatnio też myślałam, że to jakas choroba ale samo przeszło,
dzięki za słowa otuchy, ale dziś znowu wstałam z katarem i flegma w gardle, a wczoraj było już tak pięknie z nią, dziś moze dwa racy macałam się, ale więcej nie zamierzam, mam wrażenie, że jak macam to są większe, ale zauwazyłam, że te prawy jest mniejszy już, tylko lewy jakis taki jeszcze sporawy, ale dzięki bardzo za wytłumaczenie z tym gardłem i zarazkami, jakos lepiej mi się zrobiło, muszę po prostu o tym nie myślec, a samo zniknie wszystko :)

przez nerwa 14 mar 2015, 12:36
Aurelitka, no tak, tylko wlasnie ja czuje to ssanie, ale jednoczesnie nie chce mi sie jesc. Jem tylko dlatego ze czuje ssanie, a nie dlatego, ze mi sie tak 'chce'. Nie wiem, jakies takie to dziwne. Ale pamietam, ze kilka miesiecy temu, mialam cos podobnego, i trwalo to 1 dzien i przeszlo...

a Ty nie macaj tych wezlow!!!! :P Ja na szczescie nie umiem nawet nie wiem jak ich szukac, bo sie nie interesowalam tematem, ale wszedzie gdzie przy okazji czytalam, to wszyscy zawsze pisali, ze ona sie powiekszaja od macania.

przez Usagi87 14 mar 2015, 12:41
bmm, Ha! Ja sobie wnawiam stwardnienie zanikowe boczne od 3 tygodni (a zaczęłam od rozsianego). Problem w diagnostyce tego cholerstwa polega na tym, że w przeciwieństwie do SM nie ma zmian w mózgu w badaniu MRI. Lekarze mogą zlecić tak zwane EMG, w celu oceny siły mięśniowej, ale siła mięśniowa w początkowym stadium choroby jest zachowana, więc dianoza może zająć kilkanaście miesięcy. Ja się już tyle naczytałam, że ciągle oglądam ręce i nogi wypatrując początków zaniku mięśni. Na dodatek mam pęczkowe drżenia mięśni w (głównie w nogach i na pośladkach). No, książkowe objawy SLA. Obliczyłam nawet, że ryzyko wystąpienia tej choroby w moim wieku wynosi jakieś 0,0003 %. Ale spróbuj to wytłumaczyć chorej głowie. Nie daj się, bo skonczysz na lekach, tak jak ja! Nie czytaj też forum o tej chorobie, bo umrzesz ze strachu. Czytanie tej wspomnianej przez Ciebie książki nie było dobrym pomysłem. W naszym stanie psychicznym powinniśmy się ograniczyć co najwyżej do "Kubusia Puchatka". Każda książka, zwłaszcza biograficzne, w których często opisywane są wszystkie nieszczęścia świata, są dla nas niewskazane. :p

przez Aurelitka 14 mar 2015, 12:42
nerwa, ja to samo miałam, że mi się cwale nie chciało ale miałam takie ssanie że jadłam, a za chwilę znów to samo, ale przeszło jak przestałam myśleć. u mnie to było tak ze ja tego lewgo węzła wcale wcześniej nie miałam, nie czułam , ale jak wyczułam prawy to zaraz szukałam lewgo i tak macałam chyba z godzinę aż wymacałam, ale dziś jak tak nie macam to są jakby mniejsze, albo to już moje paranoje kolene i zawsze takie były, ale trudno muszę sobie jakos z tym poradzić i nie macać bo na pewno sobie tym nie pomagam :P

przez Usagi87 14 mar 2015, 12:42
bmm, Ha! Ja sobie wnawiam stwardnienie zanikowe boczne od 3 tygodni (a zaczęłam od rozsianego). Problem w diagnostyce tego cholerstwa polega na tym, że w przeciwieństwie do SM nie ma zmian w mózgu w badaniu MRI. Lekarze mogą zlecić tak zwane EMG, w celu oceny siły mięśniowej, ale siła mięśniowa w początkowym stadium choroby jest zachowana, więc dianoza może zająć kilkanaście miesięcy. Ja się już tyle naczytałam, że ciągle oglądam ręce i nogi wypatrując początków zaniku mięśni. Na dodatek mam pęczkowe drżenia mięśni w (głównie w nogach i na pośladkach). No, książkowe objawy SLA. Obliczyłam nawet, że ryzyko wystąpienia tej choroby w moim wieku wynosi jakieś 0,0003 %. Ale spróbuj to wytłumaczyć chorej głowie. Nie daj się, bo skonczysz na lekach, tak jak ja! Nie czytaj też forum o tej chorobie, bo umrzesz ze strachu. Czytanie tej wspomnianej przez Ciebie książki nie było dobrym pomysłem. W naszym stanie psychicznym powinniśmy się ograniczyć co najwyżej do "Kubusia Puchatka". Każda książka, zwłaszcza biograficzne, w których często opisywane są wszystkie nieszczęścia świata, są dla nas niewskazane. :p

przez Aurelitka 14 mar 2015, 12:44
Usagi87, na pewno tego nie masz, jak maiałm tak samo z rakiem języka, przeczytałam, że występuje 3 razy częściej u mężczyzn i że wystęuje u mężczyzn po 50 roku życia od ciągłego palenia, ale to też nic u mnie dalo, bo sobie wmawiałam :)

-- 14 mar 2015, 11:45 --

baa ja uż widziałam jak mnie niosą w trumnie, i szkoda mi było bo już woalałm umrzeć np na raka piersi co jstem bardziej narażona niż na jakiegoś raka języka co wystepuje u facetów :P

przez Mili89 14 mar 2015, 21:00
ja dzisiaj ledwo zyje- to jednak grypa zoladkowa maz tez wymiotowal a ja od 1 w nocy do 6 rano wymiotowalam i latalam do lazienki- usnelam na siedzaco- koszmar jakis :O czuje sie tak jakby po mnie czolg przejechal- znacie jakies sposoby na odzycie po czyms takim ?? wymiotowalam 5 godzin non stop- pije rozgazowanna cole .... tak mi slabo :( naszczescie juz nie wymiotuje :(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Sortuj wg