Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Ardash 07 mar 2015, 15:06
Pawelt napisał(a):Mili89,
Leków nie biorę nie licząc jakiś tam ziółek i hydroksyzynki od czasu do czasu jak już śpiewam sobie "Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie" ;)
Hydro mam w spadku po ospie synka :pirate:

Pawelt dobre :great: :great: A swoja droga to hydoksyzina bardzo fajnie na mnie dziala. Niestety zapas przywieziony z Polonii skonczyl sie i teraz dostalam od lekarza Oxazepam. Biore go tylko w sytuacjach o jakich wspomniales :D
Poza tym poranna sraczka i bol brzucha to norma u mnie. Jak mam gorsze jazdy to dochodza do tego mdlosci i odruchy wymiotne.

Pralinko, co sie dzieje, cos psuje sie w Twojej relacji?? Pytasz jak sobie radzimy w codziennym zyciu....ja jakos sobie radze, bo musze...Mam 2 dzieci i musze rano zwlec sie z loza, zrobic im sniadanie, przygotowac i zawiezc do szkoly, potem odebrac, zawiezc na zajecia pozalekcyjne i zrobic obiad. Nie mam innego wyjscia, choc czasami chodze jak zombie...
Ego says:"Once everything falls into place, I will find the peace".
Spirit says:"Find peace and everything will fall into place".

przez Mili89 07 mar 2015, 15:37
Ardash, ja mialam taki odruch wymiotny przez pare miesiecy- nie wymiotowalam, ale tak mnie zrywalo- wygladalo to akbym kaszlala... dopiero jak zrobilam wszystkie badania i wyszly ok to mi przeszlo... :shock:
na mnie bardzo dobrze dziala Cloranxen- niestety nie mozna go brac caly czas- biore go 1-2 razy w miesiacu, ale naprawde szybko dziala...
bezsilna_22, moim zdaniem powinnas wszystkie wyniki pokazac rodzinnej i jesli est tak zle to musi skierowac Cie na oddzial do szpitala- a nie na jednno badanie w szpitalu....nie moze byc tak, ze jestes prywatnie pod opieka kilu specjalistow, bo nikt tego nie ogarnie nie majac wiedzy drugiego, trzeciego specjalisty- ja kiedys przy zlych wynikach krwi- mialam zapalenie jajnikow leczone antybiotykiem przez 2 tygodnie kiedy nic sie nie poprawialo poszlam do lekarza na nfz i odrazu przyjeli mnie do szpitala-tego samego dnia- lezalam tam 10 dni i mialam podawane leki dozylnie...schudlam z 10 kg wtedy z nerwow tak sie balam, 7 dni nic nie jadlam kompletnie nic...to byla masakra- ale nie jest tak, ze jesli wyniki pokazuja powazne schorzenia to lekarz odsyla do domu- musisz isc do rodzinnego i prosic o przyjecie do szpitala w celu specjalistycznej diagnostyki rozszerzonej !
wiele schorzen jest powiazanych ze soba, a leczac sie prywatnie u wielu lekarzy nie uzyskasz polaczenia wszystkich dolegliwosci... wez to na powaznie i upomnij o to lekarza, bo to co robisz mija sie z celem- zbankrutujesz- a kazdy specjalista bedzie zaleczal schorzenie ze swojej dziedziny...

jak mialam np: rumien guzowaty- powiklanie po anginie- przez prawie rok bolaly mnie stawy- wszystkie- to byl koszmar...czasem bolalo tak,ze ledwo chodzilam....balam sie RZS, bo jeden lekarz to sugerowal, badania wyszly ok...nie wiedzialam co robic... kazdy mowil ze to stres albo zapalenie stawow we wczesnym stadium....pozniej trafilam do szpitala na fundusz na wizyte u reumatologa i zapytal czy mam siniaki na nogach- mowie tak z 50....
okazalo sie,ze to nie byly siniaki tylko rumienie- po anginie...a objawem tego rumienia guzowatego jest bol stawow.. nigdy bym tego nie powiazala ze soba- nawet google mnie zawiodlo :smile: dostalam sterydy i po 2 tygodniach bylo juz normalnie :)) a meczylam sie rok...

Pawelt, mnie hydroxyzyna tylko usypia i to jak dziecko po niej spie ;) znam to podejscie, bo tak jak Ty tlumaczylam to sobie pare ladnych lat i wiesz- moge stwierdzic, ze moglam sie zdecydowac duzo wczesniej- pojdz do psychiatry- dostaniesz leki, zaczna dzialac po miesiacu czy dwoch i wtedy nawet do jakiegos bolu klucia itp podejdziesz bardziej racjonalnie- wiem , ze to kosztuje duuuzo wysilku aby zrobic ten krok ale uwierz mi-warto.... musisz byc silny nie daj sie tej chorobie!
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Pawelt 07 mar 2015, 15:39
pralinka1, odkąd trwa moja nerwica z epizodami depresyjnymi (czyli około rok) RAZ miałem sytuację, że nie mogłem zwlec się z wyra, prawie płakałem z bezsilności pytając się żony i siebie w w głowie "co mi k@#$A dolega.. Odkąd czytam to forum i mnówstwo artykułów na temat nerwicy/depresji jest mi jakoś łatwiej wstać i działać mimo, że życie w takim stanie boli. mnóstwo złych, czarnych myśli, sraczki, zawroty głowy, różne bóle somatyczne itd.. Jestem świadomy tego co mi dolega (w jakimś stopniu) i staram się to akceptować (wiem ciężko to ogarnąć) i to pomaga mi skracać czast trwania ataku paniki. Niestety złe myśli i przybicie zostają ale na to najlepsza jest aktywnośc, praca, dom, zabawa z dzieckim, spacer.... Łotewer aby o tym nie myśleć. Dzisiaj akurat jestem w pracy gdzie klient mnie troche zje@@#ał i miałem "zawał + rozdygotane całe ciało ale nie myśłałem o tym za bardzo i puki co przeszło. Zaparzyłem sobie kozłka lekarskiego i właśnie popijam. Mój wniosek to pod żadnym pozorem nie ma co zostawać w łóżku tlko po przebudzeniu jak najszybciej z niego wstać, chyba, że dobrze się czujesz i masz ochotę na lenia to ok :) Jeżeli po badaniach wszystko będzie u mnie OK to biorę się za bieganie, basen, rzucam faki i lecę na psychoterapię. Ot tak sobie "radzę" newricą...

-- 07 mar 2015, 15:48 --

Mili89, bardzo nie chcę wchodzić w chemię :? Hydro biorę średnio raz na miesiąć żeby zasnąć i trochę odespać i nie budzić się w nocy 10 razy. Oczywiście nie zamykam tematu leków. Może najmłodszy już nie jestem (w maju 34 lata :why:) i boję się, że od anydepresantów będę musiał stosować Brawerany i inne niebieskie pigułki :nono: No ale jeżeli nie będzie innego wyjścia to będę chrupał bo świadomość takiego samopoczucia do końca moich dni działa na mnie bardzo demotywująco.
X_x

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 07 mar 2015, 16:28
Pawelt, powiem Ci tak- Setaloft biore prawie ponad 2 miesiace i spadku libido nie zauwazylam- wrecz przeciwnie :lol: :lol:
nie musisz odrazu wskakiwac na konskie dawki lekow... Setaloft 50mg to najmniejsza dawka terapeutyczna, a u mnie widac powoli wychodzenie na prosta- wczesniej tez okropnie sie balam, bo moja Mama bierze juz te leki baaaardzo dlugo, ale w pewnym momencie pomyslalam, ze nie chce by moje Dziecko widzialo co sie ze mna dzieje- dzieci bardzo wiele wyczuwaja nawet kiedy myslimy, ze doskonale sie maskujemy... nie chce by powielila ten schemat w przyszlosci... chce zeby widziala Mame silna i usmiechnieta...a nie ciagle przestraszona i wsluchujaca sie wiecznie w siebie...

mam nadzieje, ze znajdziesz cos co Cie zmotywuje do wizyty u psychiatry- sam widzisz, ze wizja takiej przyszlosci nie jest ciekawa...dlatego ja w pewnym momencie powiedzialam : dosc... ale pamietam jak mnie trzeslo na tej wizycie...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Pawelt 07 mar 2015, 16:37
Mili89, ale ogólnie czujesz się juz w mairę ok? Cieszysz się życiem i drobnostakami? Mi zalezy żeby odzyskac apetyt bo z 75 kilo zszedłem do 66 :[ Kobita się ze mnie smieje, że waży więcej niż ja. No ale ona w ciąży :p
BTW najpierw idzie się do psychiatry czy psychologa ?
X_x

przez Ardash 07 mar 2015, 19:26
Mili89 napisał(a): bezsilna_22, moim zdaniem powinnas wszystkie wyniki pokazac rodzinnej i jesli est tak zle to musi skierowac Cie na oddzial do szpitala- a nie na jednno badanie w szpitalu....nie moze byc tak, ze jestes prywatnie pod opieka kilu specjalistow, bo nikt tego nie ogarnie nie majac wiedzy drugiego, trzeciego specjalisty- ja kiedys przy zlych wynikach krwi- mialam zapalenie jajnikow leczone antybiotykiem przez 2 tygodnie kiedy nic sie nie poprawialo poszlam do lekarza na nfz i odrazu przyjeli mnie do szpitala-tego samego dnia- lezalam tam 10 dni i mialam podawane leki dozylnie...schudlam z 10 kg wtedy z nerwow tak sie balam, 7 dni nic nie jadlam kompletnie nic...to byla masakra- ale nie jest tak, ze jesli wyniki pokazuja powazne schorzenia to lekarz odsyla do domu- musisz isc do rodzinnego i prosic o przyjecie do szpitala w celu specjalistycznej diagnostyki rozszerzonej !
wiele schorzen jest powiazanych ze soba, a leczac sie prywatnie u wielu lekarzy nie uzyskasz polaczenia wszystkich dolegliwosci... wez to na powaznie i upomnij o to lekarza, bo to co robisz mija sie z celem- zbankrutujesz- a kazdy specjalista bedzie zaleczal schorzenie ze swojej dziedziny...

jak mialam np: rumien guzowaty- powiklanie po anginie- przez prawie rok bolaly mnie stawy- wszystkie- to byl koszmar...czasem bolalo tak,ze ledwo chodzilam....balam sie RZS, bo jeden lekarz to sugerowal, badania wyszly ok...nie wiedzialam co robic... kazdy mowil ze to stres albo zapalenie stawow we wczesnym stadium....pozniej trafilam do szpitala na fundusz na wizyte u reumatologa i zapytal czy mam siniaki na nogach- mowie tak z 50....
okazalo sie,ze to nie byly siniaki tylko rumienie- po anginie...a objawem tego rumienia guzowatego jest bol stawow.. nigdy bym tego nie powiazala ze soba- nawet google mnie zawiodlo :smile: dostalam sterydy i po 2 tygodniach bylo juz normalnie :)) a meczylam sie rok...

Bezsilna
Mili ma w 100% racje. Ktos musi kompleksowo spojrzec na Twoje dolegliwosci, bo dopiero wtedy bedzie mozliwe postawienie wlasciwej diagnozy. Takie bieganie od jednego do drugiego specjalisty niewiele da.

przez bezsilna_22 07 mar 2015, 20:30
Ardash napisał(a):
Mili89 napisał(a): bezsilna_22, moim zdaniem powinnas wszystkie wyniki pokazac rodzinnej i jesli est tak zle to musi skierowac Cie na oddzial do szpitala- a nie na jednno badanie w szpitalu....nie moze byc tak, ze jestes prywatnie pod opieka kilu specjalistow, bo nikt tego nie ogarnie nie majac wiedzy drugiego, trzeciego specjalisty- ja kiedys przy zlych wynikach krwi- mialam zapalenie jajnikow leczone antybiotykiem przez 2 tygodnie kiedy nic sie nie poprawialo poszlam do lekarza na nfz i odrazu przyjeli mnie do szpitala-tego samego dnia- lezalam tam 10 dni i mialam podawane leki dozylnie...schudlam z 10 kg wtedy z nerwow tak sie balam, 7 dni nic nie jadlam kompletnie nic...to byla masakra- ale nie jest tak, ze jesli wyniki pokazuja powazne schorzenia to lekarz odsyla do domu- musisz isc do rodzinnego i prosic o przyjecie do szpitala w celu specjalistycznej diagnostyki rozszerzonej !

Bezsilna
Mili ma w 100% racje. Ktos musi kompleksowo spojrzec na Twoje dolegliwosci, bo dopiero wtedy bedzie mozliwe postawienie wlasciwej diagnozy. Takie bieganie od jednego do drugiego specjalisty niewiele da.

Dlatego w poniedziałek szpital...
ale powiem Wam szczerze, że nie wiem, czy zgodzę się na kolonoskopię-> tak mi lęk wzrasta, jak o tym myślę. :cry:

Co do leczenia - "zwykli" lekarze (oczywiście nie ma tu różnicy "dr", chociaż do takich tylko chodzę) nie są w stanie mi pomóc.
jedynie medycyna niekonwencjonalna.

przez Stokrotk@ 07 mar 2015, 20:33
A ja dobrze radzę sobie z lękami o siebie, nic mnie nie boli, ale...

mój ojciec miał krew w stolcu - po rektoskopii okazało się, że to hemoroid wewnętrzny. Nie miał jednak kolonoskopii, więc schizuję, że to jednak rak... a lekarz to dobry specjalista, a rektoskopia sięga do końcowego odcinka jelita grubego... w dodatku trochę mu nieprzyjemnie pachnie z ust - już wcześniej miał z tym problem (chyba zgaga) i brał na to lek, ale ja i tak się martwię, że to rozpadający się guz, na pewno jelita...
z kolei mój chłopak ma takie suche placki na skórze, dość małe, pojawiają się i znikają trochę coś takiego http://images50.fotosik.pl/1592/79d2337b84a5ac36.jpg - myślę, że to raczej nic poważnego, ale nie chce iśc do dermatologa...

przez Ardash 07 mar 2015, 21:29
Bezsilna jak juz bedziesz w tym szpitalu to przebadaj sie porzadnie i zrob te kolonoskopie. Inaczej bedziesz sie zadreczac, ze moze cos nie tak. Jezeli lekarze uznaja, ze to badanie jest konieczne to je zrob. Ja wiem, ze sie stresujesz.Sama schizuje przed badaniami, ale nadchodzi taka chwila, ze trzeba zlapac byka za rogi.

Stokrotkaa tato nie ma czasem problemow z refluksem? A krew w stolcu byla swieza, czerwona?
Moja babcia miala raka jelita grubego i krew w stolcu, ale byla to krew czarna. Gdyby zas guz ulokowal sie w odcinku koncowym jelita to bylby widoczny podczas rektoskopii.
Nieprzyjemny zapach z ust moze towarzyszyc zaawansowanym nowotworom i wtedy Twoj tato mialby juz wiele innych objawow chocby np.utrate wagi itp.
Co do Twojego chlopaka to na pewno nic groznego ale do dermatologa moze sie przejsc po jakies mazidlo :)

przez Stokrotk@ 07 mar 2015, 21:34
Ardash, dziękuję bardzo :* z tego co wiem, krew była świeża, czerwona, więc pewnie lekarz wiedział, co robi. Tata chyba ma refluks lub podobne objawy... ale nie jestem pewna. Naprawdę mnie uspokoiłaś!!!
Kurczę, ze swoimi objawami sobie poradziłam, wróciłam do życia - zorganizowałam duże wydarzenie na kilkaset osób :D - i nadal obrzydzam życie innym, bo doszukuję się chorób na zewnątrz i niestety mówię o tym, bo tak sobie radzę z tymi chorymi emocjami.

przez olga_xxx 07 mar 2015, 21:40
Petek napisał(a):Dziewczyny a nalot biały na języku i brzydko pachnie co może oznaczać?

Ja również miałam problem z białym nalotem, chodziłam po lekarzach, robiłam posiewy, brałam leki, płukanki i inne cuda i nic mi to nie pomogło i w sumie do dzisiaj nie wiem co to było :P Co jakiś czas to powraca, ale odkryłam cudowne lekarstwo, które niweluje nalot ! Jest nim...CZOSNEK ;)

przez bezsilna_22 07 mar 2015, 22:16
Ardash napisał(a):Bezsilna jak juz bedziesz w tym szpitalu to przebadaj sie porzadnie i zrob te kolonoskopie. Inaczej bedziesz sie zadreczac, ze moze cos nie tak. Jezeli lekarze uznaja, ze to badanie jest konieczne to je zrob. Ja wiem, ze sie stresujesz.Sama schizuje przed badaniami, ale nadchodzi taka chwila, ze trzeba zlapac byka za rogi.

Stokrotkaa tato nie ma czasem problemow z refluksem? A krew w stolcu byla swieza, czerwona?
Moja babcia miala raka jelita grubego i krew w stolcu, ale byla to krew czarna. Gdyby zas guz ulokowal sie w odcinku koncowym jelita to bylby widoczny podczas rektoskopii.
Nieprzyjemny zapach z ust moze towarzyszyc zaawansowanym nowotworom i wtedy Twoj tato mialby juz wiele innych objawow chocby np.utrate wagi itp.
Co do Twojego chlopaka to na pewno nic groznego ale do dermatologa moze sie przejsc po jakies mazidlo :)

Dzięki. Ale myślicie, że kolonoskopia jest konieczna? :cry:

przez sinister 07 mar 2015, 22:17
Do dziewczyn z forum, które już mnie przez ten prawie rok znają... Jak myślicie, czy przy guzie mózgu już dawno by mi się pogorszyło, męty na lewym oku nie znikają mi od kwietnia 2014, mam uczucie zapadania się jak chodzę, czasem bóle zatok, ucisk w głowie jakby kask, i nie wiem czy to nerwicowe do końca... Schizuję znów, że to rak mózgu, bo te nudności itp. ale już od jakiegos czasu nie mam nudnosci.

przez Ardash 07 mar 2015, 22:47
Bezsilna nie wiem, czy kolonoskopia u Ciebie jest konieczna, czy nie. Nie jestem lekarzem...ale wiem jedno, jak jej nie zrobisz bedziesz sie dalej zadreczac i chodzic do specjalistow...Tak jak juz pisalam zlap byka za rogi i juz :D

Sinister przez rok czasu by Ci sie pogorszylo i dochodzilyby inne, coraz to nowe objawy choroby.

Sortuj wg