Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Pawelt 26 lut 2015, 21:29
Btw czy z badania krwi i moczu można wyczytać, że ma się raka? Krew mam ok mocz jak u mojego 4 letniego synka tylko lipidogram kiepski.. Cholesterol całkowity 225 a triglicerydy cos około 300 :hide: Usg dopiero 2 marca... Ciekawe ile zawałów do tego czasu będe miał.....

-- 26 lut 2015, 21:31 --

D@ri@nk@, córka mojej siostry miała coś podobnego w wieku z tego co pamietam 6 czy 7 lat.. Ogólnie cos tam miała z nerkami ale obyło się bez paniki i nie było to nic hardkorowego. Dostała jakiś tam antybiotyk i przeszło. Trzymam kciuki za córę. Moja w drodze dostawa jakoś na poczatku lipca :]
X_x

przez Petek 26 lut 2015, 21:37
Sam już nie wiem czy zamieniam się w hipochondryka tylko ,że u mnie tak jest , że w badaniach krew ,mocz nic niewychodzi a na zewnątrz bardzo żle wyglądam :(
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez Pawelt 26 lut 2015, 21:39
Petek, też źle wygladam.. W pracy pytają się mnie co mi jest bo wyglądam jakoś "nieciekawie".
Mam mega wory pod oczami pewnie efekt palenia fajek i problemów ze spaniem. Ogólnie czuję się jakoś "wymiętolony".
X_x

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paulina8102 26 lut 2015, 21:42
Stres ma duży wpływ na to jak wyglądamy, ja na szczęście mogę się troche zamaskować :)

przez olga_xxx 26 lut 2015, 22:12
Pawelt napisał(a):Btw czy z badania krwi i moczu można wyczytać, że ma się raka?

Raka nie, ale jeśli coś się niedobrego dzieje w organizmie to i w morfologii będzie to widać, a lekarz rodzinny skieruje na dalsze badania. Przynajmniej z własnego doświadczenia to wiem.. moja mama miała problemy z anemią i niskim żelazem, jak się okazało po kilku latach stał za tym nowotwór.

przez malenstwo31 26 lut 2015, 22:18
olga_xxx, jaki nowotwór miała Twoja mama? Moja miała raka piersi a wyniki morfologii miała książkowe.

przez Mili89 26 lut 2015, 22:23
D@ri@nk@, moja Mama miala takie wyniki moczu jak miala kamice nerkowa i kamien probowal wyjsc- te szczawiany i krew na to wskazuja - moze byc tez piasek...
jesli lekarz to potwierdzi to polecam wode Jana duuuuze ilosci wody i debelizyne- do kupienia w aptece- nie jest to dobre - taka pasta rozrabiasz z woda i pijesz- swietnie dziala na kamienie/ piasek a jest tania :)

nie boj sie- gdyby to byla infekcja bylyby bakterie i leukocyty- krew i szczawiany wystepuja niestety bardzo czesto przy kamicy...
miala kiedys usg nerek?? warto zrobic zeby zobaczyc czy to piasek czy kamien- ale jesli jest krew to juz pewnie kamyczek schodzi w moczowodach i na usg nie bedzie widac... nie martw sie!!! niech Corka pije duzo wody!! tak czy siak pomaga to i na nerki i na kamienie ..

ja dzisiaj caly dzien jakas senna, bylam u dentysty-dostalam skierowanie na wyrwanie 8mki- ale uprzedzil mnie, ze bede czekac na termin do 2 miesiecy... :/
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez olga_xxx 26 lut 2015, 22:29
Malenstwo31, raka jelita grubego.

przez Pawelt 26 lut 2015, 22:39
olga_xxx, eee to lipa a już myslałem, że nie mam raka :) No cóż zobaczymy po USG.
X_x

przez olga_xxx 26 lut 2015, 22:45
Pawelt napisał(a):olga_xxx, eee to lipa a już myslałem, że nie mam raka :) No cóż zobaczymy po USG.

A raka czego podejrzewasz u siebie ?
Jestem dopiero na początku tego wątku, nadrabiam posty i chyba źle się "wstrzeliłam" z odpowiedzią bo nie czytałam Twoich wcześniejszych postów - za co przepraszam ;)

Gdyby z morfologii można było tak łatwo wyczytać nowotwór nie umierałoby na tę chorobę tyle osób ;)

przez Pawelt 26 lut 2015, 22:53
Ja nie podejrzewam tylko internista podejrzewa zmiany w nadnerczach więc ja jako przykładny hipohondryk odczuwam od razu ból nerek (choć podobno nerki nie bolą) . Tak na serio to mam nadzieję, że to tylko nerwica odpowiada za moje bóle, zawały, udary itd itp...
X_x

przez Ardash 26 lut 2015, 22:57
Witam wszystkich hipochondrykow :)
Pisalam tu jakis czas temu w 2011 i 2012 roku kiedy to zaczela sie moja przygoda z nerwica i hipochondria.
U mnie wszystko runelo po smierci mojego taty (nieresekcyjny rak zoladka, IV stadium). Tato zmarl 3 miesiace po postawieniu diagnozy tuz przed swoimi 59 urodzinami.
Od tego czasu walcze z nerwica i nieustannym strachem :(
Przeszlam juz jedan terapie a w poniedzialek zaczynam kolejna bo ostanie dwa miesiace jest naprawde niefajnie :why: :why: Poza tym biore oxazepam.
Nawet nie chce mi sie wyliczac ile rakow juz "przechodzilam" :? :?
W piatek tydzien temu robilam mammografie i usg cyckow bo cos tam wynalazlam po tym jak gdzies na jakim forum przeczytalam dyskusje babeczek o samobadaniu piersi. Lekarz po wymacaniu stwierdzil, ze to nic groznego ale dal skierowanie na badania ze wzgledu jak sam okreslil na moj stan psychiczny. Badania potwierdzily, ze cycki ok. Moja radosc trwala krotko bowiem dzis wynalazlam niepokojacego pieprzyka i od nowa jazda bez trzymanki.
Normalnie chce mi sie wyc :why: :why: :why: :why:

Na koniec pare slow o mnie: mam 36 lat, od 12 lat mieszkam poza PL, mam meza, dwoje dzieci (8 i 5 lat) no i oczywiscie nerwice....
Ego says:"Once everything falls into place, I will find the peace".
Spirit says:"Find peace and everything will fall into place".

przez D@ri@nk@ 26 lut 2015, 23:00
Mili89 napisał(a):D@ri@nk@, moja Mama miala takie wyniki moczu jak miala kamice nerkowa i kamien probowal wyjsc- te szczawiany i krew na to wskazuja - moze byc tez piasek...
jesli lekarz to potwierdzi to polecam wode Jana duuuuze ilosci wody i debelizyne- do kupienia w aptece- nie jest to dobre - taka pasta rozrabiasz z woda i pijesz- swietnie dziala na kamienie/ piasek a jest tania :)

nie boj sie- gdyby to byla infekcja bylyby bakterie i leukocyty- krew i szczawiany wystepuja niestety bardzo czesto przy kamicy...
miala kiedys usg nerek?? warto zrobic zeby zobaczyc czy to piasek czy kamien- ale jesli jest krew to juz pewnie kamyczek schodzi w moczowodach i na usg nie bedzie widac... nie martw sie!!! niech Corka pije duzo wody!! tak czy siak pomaga to i na nerki i na kamienie ..

Dzięki za pocieszenie. Usg nie miała nigdy bo ma dopiero 6 lat i wczesniej (w październiku) miała dobre wyniki moczu. Generalnie poszłyśmy z bólem brzuszka i ten mocz miał być dodatkowym badaniem do kału na wszelkie bakterie i pasożyty a tu takie hopki :?
Wiesz ja zawsze sądziłam że nerki czy nawet piasek to boli, daje jakies objawy a ona ostatnio tylko na ból w okolicach pępka narzekała. :roll:
Co do picia to ona jakby mogła to by się utopiła. Wypija około 1,5-2 litry dziennie to tez by chyba kamienie wykluczało :roll:

A jakby tego było mało to starsza córka robiła wyniki do licencji na zawody taekwon-do między innymi ciśnienie i ma 133/49 :bezradny: Normalnie załamka...

-- 26 lut 2015, 22:06 --

Ardash, witaj

Co do pieprzyków to musisz (zresztą nie tylko ty inne dziewczyny tutaj też) nauczyć odróżniać pieprzyki od brodawek. Brodawki zwykle wyglądają jak chore pieprzyki, potrafią krwawić być duże i miękkie, odstające od ciała ale NIGDY nie rakowieją !!!!!! Bardzo często ludzie mylą brodawki ze zmianami chorobowymi pieprzyków. Nowotwory z pieprzyków zdarzają się niezwykle rzadko (w porównaniu z innymi nowotworami) a dermatolodzy każdemu pacjentowi tłumaczą że to tylko brodawki ;) Brodawki można wycinać kosmetycznie, natomiast do pieprzyków dermatolog musi mieć przekonanie że naprawdę trzeba go ruszać
To tak żeby cię trochę uspokoić :)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez Paulina8102 26 lut 2015, 23:26
D@ri@nk@, ja jako nastolatka miałam problemy z pęcherzem I nerkami, pęcherz boli właśnie w okolicach pępka. Krew i szczawiany wapnia w moczu miałam jak kamień przyblokował mi się w moczowodzie. I to nie zawsze musi boleć, można dostać kolki nerkowej I wtedy boli okropnie. Ale ogólnie u mnie zwykle to właśnie pęcherz bolał, I miałam problemy z oddawaniem moczu I też nie były one strasznie uciążliwe :)

Sortuj wg