Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez muffinka25 06 lut 2015, 16:52
Gorszy dzień :( :why: Od 5 dni na antybiotyku,głos jeszcze chrypi, katar mnie zalewa, szumi mi w uszach jakby,mam lekko przytkane uszy, jestem ospała, rumiana na twarzy też nie jestem jak zawsze... Dodatkowo miewam dreszcze w ciągu dnia, zimne stopy, i od rana czuję jakbym całą w środku drżała, co jakis czas sprawdzam puls czy aby na pewno serce bije. Masakra jakaś :silence: Boje się że jakieś powikłania będą z tego, albo że zapalenie gardła to tylko maska jakichś chorób niezdiagnozowanych :zonk: Żeby było ciekawiej chyba zacznie mnie boleć ząb. Mija 3ci tydzień noszenia opatrunku,miałam wrócić po plombę ale przecież nie może być to takie proste i muszę iść prywatnie na drugi koniec miasta jakby coś. O tyle odnajduję jakiś plus tej sytuacji,że jak mnie zacznie ostro boleć to 5km od domu mam pogotowie stomatologiczne. Boje się bólu,tej całej traumy normalnie w padake jakąś wpadnę. Jak się coś wali to już na całość... Ha poza tym jeszcze szybko muszę iść do ginekologa, złapałam jakąś infekcję :great: :why: :mhm:
Do­piero późną nocą, przy szczel­nie zasłoniętych ok­nach gry­ziemy z bólu ręce, umiera­my z miłości.

przez D@ri@nk@ 06 lut 2015, 17:11
malenstwo31, a dziękuje już ok :) W dniu ataku wzięłam Afobam, kolejne już przeżyłam bez niego. Dzisiaj znacznie lepiej niż ostatnie dni :D
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez Mili89 06 lut 2015, 18:07
a mi dalej jest tak slabo, Setaloft biore 21 dzien- czyli 3 tygodnie .powinnam odczuwac poprawe a tu nic :( zatoki mam chore, jak stoje to mam wrazenie, ze upadne :( nie wiem co jest..moze to wcale nie nerwica ? :why:
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pralinka1 06 lut 2015, 19:55
Cały czas myślę tylko o tyłku, bez przerwy. To już nie tyle ból, co uczucie napięcia,pełności, jakby mi coś spuchło w pupie i chciało wyjść na zewnątrz.
Ze strachu zapisałam się na poniedziałek do chirurga naczyniowego, prywatnie wizyta 100 zł. Mam nadzieję, że to dobry wybór bo proktolog to już ostateczność - musiałabym jechać na drugi koniec miasta i pewnie czekać kila tyg. na wizytę. Chodzi mi o to, żeby się uspokoić i przestać myśleć o najgorszym. Mam nadzieję, że usłyszę coś co mi pomoże, oby mnie tylko nie nastraszył ... Ten mój lęk i ciągłe myślenie o tym nie jest normalne. Mam tego świadomość, ale nie potrafię nad tym zapanować i tego przerwać. Nie chcę się tak dłużej zadręczać. Dobrze, że wizyta już za 2 dni. Bardzo się stresuję ale nie widzę innego wyjścia.

przez Mili89 06 lut 2015, 20:43
pralinka1, a mialas kiedys hemoroidy ? ja po porodzie mialam z tym problem i bol byl niesamowity...

ja dzis wzielam antybiotyk i balam sie, ze bedzie jakas reakcja z Setaloftem i juz pol godziny po wzieciu bralo mnie na wymioty, cala sie trzeslam, puls z nerwow ponad 100...ledwo wyrobilam i zaczelam szukac w googlach informacji o doksycyklinie z sertralina, ale nie ma zadnych korelacji- moze to z nerwow albo zoladek sie buntuje- nie wiem, ale naprawde sie wystraszylam :zonk: :zonk:

przez pralinka1 06 lut 2015, 20:55
Mili89 nie dziwię Ci się, ja też zawsze strasznie panikuje przy braniu jakichkolwiek leków. Zdarzało się, że już 1 min. po połknięciu tabletki źle się czułam i panikowałam. Na wszelki wypadek dzwonie zawsze do apteki i pytam o interakcje. Zdarzało się nawet, że o północy dzwoniłam do nocnej pomocy i pytałam - a wszystko ze strachu ...
To wszystko mamy w głowie, a ciało szaleje.
Mam nadzieję, że to tylko hemoroidy. Wizyta u lekarza to chyba najlepsze rozwiązanie. Nie mam siły się caly czas zadręczać, poza tym cierpi na tym cała moja rodzina.
Mam nadzieję, że w poniedziałek o tej porze odczuje ulge, przynajmniej psychiczną. Oby tylko lekarz nie był zbyt dociekliwy i wysłał mnie na kolonoskopie. Bo i tak nie pójde.
Zresztą nigdy nie miałam i nie mam śladów krwi.

przez nefretis 06 lut 2015, 20:55
Mili, raczej z nerwów

pralinka napisz koniecznie co mówił lekarz ale jestem w sumie pewna, że masz to nerwowe albo ew. małe hemoroidy wewnętrzne. Nic innego.

przez Mili89 06 lut 2015, 21:22
pralinka1, ja mialam problem z hemoroidami i nie bylo ich wcale widac czasem sie poazywaly- to bylo po porodzie ale wtedy to jest dopiero bol... pomagala mi jakas masc do kupienia w aptece bez recepty- mozesz sprobowac chociaz przy wewnetrznych to bardziej czopki...

juz mi troche lepiej, ale dalej brzuch boli...jak sie moglam przerazic- fakt, ze caly czas myslalam, czy napewno moge ten antybiotyk wziac z Setaloftem, ale nie ma zadnych interakcji- pytalam farmaceute i sama sprawdzalam- jest taka fajna strona interakcje lekow- mozna sprawdzic nawet kilka lacznie...

-- 06 lut 2015, 21:37 --

martwi mnie jeszcze mysl , ze mam robaki, bo robilam badanie 27 grudnia i eozynocyty wyszly ponad norme, pozniej uprosilam o lek na robaki :D wzielam go 30 stycznia i 2 stycznia mialam juz eozynocyty w normie...a 6 stycznia mialam znow podwyzszone- skojarzylam, ze w dniach poprzedzajacych badania bralam neosine, a miedzy 30 a 2 stycznia nie bralam go.. :roll: w sumie sama do konca nie wiem co o tym myslec... czy te eozynocyty byly jako alergia na ten lek czy swiadcza o tym, ze mam robaki ? skoro teoretycznie lek na robaki by je wytlukl bo eozynocyty po nim spadly to chyba w 4 dni nie mogly znow sie namnozyc ? :shock: :shock: a zawroty i objawy lekowe mialam rowniez 2 stycznia w dniu w ktorym byly w normie.....niech ktos cos podpowie, bo juz zaczynam wariowac, jeszcze naczytalam sie ze pchly sa nosicielami tasiemca psiego, a moj kot mial pchly w pazdzierniku, czasem nawet znajdowalam pchle w kubku postawionym w pokoju w ktorym byl kot..a jak kiedys przypadkiem jakas polknelam ?? :shock: :shock: :shock:

przez krzysztoff1 06 lut 2015, 23:35
Hej
Moja przygoda z hipochondrią zaczęła się od zdiagnozowania sobie zakażenia HIV bez testu (chociaż tak naprawdę nie mogłem się nawet nim zarazić) lecz ciągle widziałem objawy zakażenia. Odwiedziłem psychiatrę i brałem przez miesiąc pramolan, co mnie uspokoiło na trochę, lecz nie udało się wyleczyć całego problemu. W międzyczasie wykonałem 2 testy, po 6 i 13 tygodniach od rzekomego "ryzyka" (po 12 tyg test jest pewny na 100%), obydwa negatywne, ciągle neguję ich prawdziwość tym bardziej że ciągle widzę objawy... Dodatkowo doszły mnie obawy o inne choroby które mogę mieć. Od nerwicy cierpię na ciągłe drżenia i bóle stóp, dodatkowo mam problemy jelitowe. Zdiagnozowałem już sobie chorobę wrzodową, grzybicę układu pokarmowego, potem jeszcze chłoniaka, białaczkę i stwardnienie rozsiane, wszystko na podstawie objawów które znalazłem w internecie (to jest moje przekleństwo). Zwykły ból głowy powoduje obawę o swoje własne życie, obecnie stale powiększone węzły chłonne w różnych częściach ciała powodują że szukam nowotworu, choć mogą także być objawem zakażenia HIV. Wszystkie testy jakie wykonuję np. morfologia, OB, CRP, wymaz w kierunku grzyba, czy posiew kału w kierunku grzyba wychodzą ujemne. Nie mam pojęcia co mi może dolegać. Objawy wzmagają stres i się nakręcam, dostaje napadów paniki, nie potrafię wypocząć. Dlatego ponownie odwiedziłem psychiatrę i dostałem znów pramolan, liczę że przyniesie chociaż lekką poprawę i uda mi się żyć normalnie. Zaproponował mi też psychoterapię, jednak nie mam obecnie na nią czasu, zresztą i tak nie wiem co bym powiedział rodzicom (mam 20 lat) że chcę wyjechać na 3-miesięczną terapię. Teraz mam skierowanie do bardzo różnych specjalistów i na kolejne i kolejne badania...

przez Mili89 06 lut 2015, 23:53
krzysztoff1, - wlasnie my nerwicowcy mamy to do siebie, ze biegamy od lekarza do lekarza pomijajac tego wlasciwego- sami stawiamy diagnoze niczym dr house z tym ze bez studiow a jedynie z googli ;) nie wierzymy w badania, lekarzy nazywamy konowalami, bo nic nie potrafia znalezc...
uwierz mi, ze ludzie majacy wirusa hiv czesto dowiaduja sie o tym przypadkowo po kilku- kilkunastu latach od poczatku zakazenia..
wirusa hiv nie diagnozuje sie przez objawy- bo takich nie ma!!! (na poczatku moga wystapic objawy grypopodobne przez tydzien-dwa) czesto jednak ludzie dlugo nie maja ZADNYCH objawow....
uwierz w te badania, ktore robiles, teraz testy sa wiarygodne juz od paru tygodni od ryzykownej sytuacji wiec sie nie nakrecaj! latwo zostac hiv-fobikiem ;)
teraz wyszukujesz czegos innego chociaz badania pokazuja, ze to nie to- i dalej nakrecasz to bledne kolo stresu i objawow somatycznych.
radzilabym wizyte u psychiatry- moze da Ci cos mocniejszego niz pramolan, a co do psychoterapii zawsze mozesz odwiedzic tez psychologa nie musisz nigdzie wyjezdzac- ale pamietaj, ze musisz wziac sie w garsc i zaczac z tym walczyc, bo ta podla nerwica bedzie rosla w sile, a Ciebie bedzie wykanczac, psychicznie, fizycznie i finansowo..

przez nefretis 06 lut 2015, 23:54
krzysztof witaj w klubie...skąd my to znamy 8)

przez laveno 07 lut 2015, 00:42
witam ponownie :)dlugo mnie nie bylo, przez długi czas mialam spokój aż tu od kilku dni znowu mrowienia wrocily, drgajaca powieka uczucie jakby cos chodzilo z tylu glowy :/ mialam ostatnio znowu rroche stresów.. sesja, wizyta u lekarza itd. do tego okres sie spóźnia znowu ja juz w myślach mam: to na pewno objawy sm :/ bylam ostatnio u neurologa z tym dziwnym bólem przy uchu stwierdził ze to zwykły nerwobol, badanie mloteczkiem jak i eeg wyszly super ale ile nerwów straciłam na eeg ... nogi mi tak drzaly z nerwow :P ledwo wylezalam te 20 min :P nie wiem czy to teraz znowu sie odbija ten stres czy naprawdę cos mi jest. Nie wspominałam nwurologowi o tych mrowieniach bo ich nie mialam dlugo takze zapomnialam a od kilku dni wrocily ... dzis mam takie leciutkie w lewej dloni a wczoraj mialam w stopach ehh takie hmm wibracje. Kolejny raz do neurologa nie pójdę przeciez tylko z tym :/ czy kiedys się to skończy. Tak dlugo bylo ok i znowu sie zaczyna. Czy wy tez miewacie mrowienia? chyba tylko to nie moze wskazywać jakies choroby? nigdy tak nie miałam dopiero od tego lata gdzie bylam jednym wielkim klebkiem nerwow i wtedy się zaczely słabości, mrowienia, pod skora skakaly mi mięśnie. uspokoiło sie powoli jak zajelam sie studiami a teraz ferie i znowu wraca ... ah te mrowienia zaczely sie po dużych dawkach witamin z grupy b ale to chyba zbieg okoliczności, nie wiem ..
Pozdrawiam gorąco :)

przez Agusiab1 07 lut 2015, 13:09
Siedzę z synem w kinie i co ?... Kurde zaczyna się, zaczyna mi byc gorąco piec całe ciało, najbardziej szyja, zatrzymuje oddech, kręci mi sie w głowie czuje mrowienie rąk i nóg, a juz było tak fajnie przez ostatnie 5 dni. Jak to zatrzymać :(:/

przez malenstwo31 07 lut 2015, 17:20
krzysztoff1, witaj. to co piszesz nie jest nam obce:) nie jesteś z tym sam:) nie wiem czy to jakieś pocieszenie...
Ja dzis odwiedziłam ze 3 centra handlowe i cisza , spokój:) chwilo trwaj!poza tym ,że mam przekrwione lewe oko i mnie boli:(macie jakieś sposoby na to?

Sortuj wg