Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 04 lut 2015, 20:18
evelinka czyli jest mozliwość, ze większość tych Twoich niepokojących objawów to nerwica. Aż trudno uwierzyć. Żadne SM itp...
Jeśli chodzi o brata to współczuję trosk - mój kochany brat miał w zyciu wiele problemów, ja i cała rodzina przez to - dziesiątki nieprzespanych nocy, nerwica, lęk o niego...no a teraz jest pustka, nie ma już Go:( Taki młody, ale do 30-tki przeszedł chyba wszystko co może człowiek przejść.
Sorry, ze to wspominam ale jak mowa o martwienu się bratem to od razu mam wspomnienia, jak chcesz to możesz do mnie pisać na priv, może jakoś wesprę

przez evvelinka 04 lut 2015, 20:20
Mili89 napisał(a): evvelinka, ciesze sie z wynikow, od poczatku wiedzialam, ze beda dobre :) a skad Ci sie wziela ta jamistosc Kochana ? :roll:

No właśnie teraz to już w ogóle nie wiadomo z czego. Jedyna możliwość choć mało prawdopodobna to, że jamy są wrodzone; a druga to jakieś pozapalne tak jak i zmiany w głowie. Wiem, że jednym z czynników sprzyjających temu jest rozszczep kręgosłupa, który ja nawet do niedawna nie wiedziałam, że mam. Cholera wie w każdym razie nic z tym nie mogę na razie zrobić, muszę czekać aż będzie naprawdę źle.

-- 04 lut 2015, 20:26 --

nefretis napisał(a):evelinka czyli jest mozliwość, ze większość tych Twoich niepokojących objawów to nerwica. Aż trudno uwierzyć. Żadne SM itp...
Jeśli chodzi o brata to współczuję trosk - mój kochany brat miał w zyciu wiele problemów, ja i cała rodzina przez to - dziesiątki nieprzespanych nocy, nerwica, lęk o niego...no a teraz jest pustka, nie ma już Go:( Taki młody, ale do 30-tki przeszedł chyba wszystko co może człowiek przejść.
Sorry, ze to wspominam ale jak mowa o martwienu się bratem to od razu mam wspomnienia, jak chcesz to możesz do mnie pisać na priv, może jakoś wesprę

Nawet mi nie mów takich rzeczy.. ja się właśnie martwię, bo nie wiem co jest. Kilka dni temu chciał pożyczyć 500zł, teraz na gwałt chce przeprowadzić swoją dziewczynę do nas do domu rodziców na czas wynajęcia mieszkania. Mama mówi, że on nic nie je, schudł i się martwi - dziś z nią rozmawiałam i boję się czy nie jest chory albo czy nie grozi mu niebezpieczeństwo.

Co do moich objawów to problem z czuciem temperatury lekarz twierdzi, że jest od tych jam w rdzeniu kręgowym. Od chyba już ponad miesiąca mam ciepłą prawą nogę, jest wrażliwa na zimno i gorąco i nie czuję w niej temperatury, podobnie jak po prawej strony ciała od łuku żebrowego w dół. Obawiam się, że mi to już nie przejdzie.

przez D@ri@nk@ 04 lut 2015, 20:38
evvelinka, fajnie że wyniki ok :D :D :D

evvelinka, nefretis, współczuje sytuacji z braćmi :( Ja swoje w życiu przeszłam, czasem horror i nie miałam wsparcia. Rodzinka tylko wytykała błędy zamiast współczuć, pomóc, pocieszyć chociaż :( :( :(
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evvelinka 04 lut 2015, 20:58
Moi rodzice się martwią, bo ona ma dziecko i ma teraz mieszkać z nami i to ich największy problem, ale gdyby wiedzieli to, co ja to chyba by ich to zabiło. Jej dziecko to malusieńki problemik w tym wszystkim. Nikt sobie nawet nie zdaje sprawy w jakie gówno on się wpakował. Ja nic rodzicom nie mówię, czekam aż pogadam na osobności z nią i z nim; ale jak moje podejrzenia się potwierdzą to będę musiała komuś powiedzieć, bo życie i zdrowie jest ważniejsze niż prywatność.

przez tu_i_teraz 04 lut 2015, 21:12
Witam, czy lek przed chorowaniem, cierpieniem z tym zwiazanym to tez hipochondria? Nie wyszukuje sobie chorob, dwie mam stwierdzone:) Nie biegam po lekarzach, nie robie badan. Pasuje w tym watku? :D
„Zdradzę ci tajemnicę szczęścia. Jeżeli chcesz być szczęśliwy – BĄDŹ SZCZĘŚLIWY!”

przez D@ri@nk@ 04 lut 2015, 21:19
tu_i_teraz, między lękiem przed chorobą a wyszukiwaniem sobie jej i wmawianiem jest cieniutka linia także na pewno pasujesz Witamy :)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez evvelinka 04 lut 2015, 22:03
A tam my tu o wszystkim gadamy, nawet o problemach rodzinnych. Choroby też niektórzy z nas mają stwierdzone także nie ma się co zastanawiać, wyrzucaj z siebie co masz tu_i_teraz.

przez muffinka25 04 lut 2015, 22:34
tu_i_teraz napisał(a):Witam, czy lek przed chorowaniem, cierpieniem z tym zwiazanym to tez hipochondria? Nie wyszukuje sobie chorob, dwie mam stwierdzone:) Nie biegam po lekarzach, nie robie badan. Pasuje w tym watku? :D

Witamy w zacnym gronie ;)

apropo fb to też proszę o info jakby coś ;)
Do­piero późną nocą, przy szczel­nie zasłoniętych ok­nach gry­ziemy z bólu ręce, umiera­my z miłości.

przez eN85 04 lut 2015, 22:54
Witam ponownie

Dlugo mnie nie bylo bo wyleczyłam sie z nerwicy - jeah ! rzynajmniej tych objawów które targały moim zyciem.. ale tak tak, nabawiłąm sie hipochondrii :)
W zasadzie to moja nerwica troche sie na tym opierala, wydawało mi sie ze umieram, robiło mi się sląbo a potem doszly te paniczne leki, nawet budzily mnie w nocy - cos okropnego. Te ataki masakra.

Teraz do wszystkiego przypisuję sobie najgorsze choroby. Jak czytam wasze przypadki to jakbym slyszała siebie samą.
Np dzis fryzjerka zwróciła uwage na pieprzyki w głowie i powiedziała zę nie zaszkodzi spytać dermatologa.. efekt - nagle czuje jak boli mnie glowa, dziwne kłocia - no jezus maria :) I tak mam z większościa przypadłosci :)
jakiś czas temu (w dzień zareczyn sit!) stwierdziłam ze mam włókniaka na kręgosłupie, dopiero jak zobaczyłam ze zgrubienie (tym bardziej jak się przytuje) w okolicach kosci ogonowej jest czymś naturalnym i pewnie miałam tak od zawsze tylko bedąc w innej łazience, gdzie pada inne swiatło.. no sami wiecie.

Skad wiem ze to na tle nerwowym? Ano wystarczy ze mam inny problem - nie układa sie w zwiazku, pokłóce sie z koleżanką, mam cos innego na głowie - wszystkie dolegliwosci znikają :)
Obawiam sie że jestem człowiekiem, który non stop musi się czymś przejmować - jak nie ma czym to sobie wymyslam choroby.

przez alu 04 lut 2015, 23:00
eN85 napisał(a):Obawiam sie że jestem człowiekiem, który non stop musi się czymś przejmować - jak nie ma czym to sobie wymyslam choroby.

Dobrze ujęte :) Ja w momencie sesji egzaminacyjnej kiedyś na studiach, czy teraz przy oddawaniu ważnego projektu, po awanturze z mężem - jestem zdrowa i samopoczucie jest OK mimo, że się stresuje. Jak jest względny spokój to zaczynam kombinować :mhm:
alu

przez eN85 04 lut 2015, 23:03
alu - witaj krajanko - ja obecnie praca - sper, znajomi rodzina -nie narzekam, wszystko okej, związek - rewelacja.. a to przypomnę sobie, że mam kilka dolegliwości które mogą okazac sie smiertelne, a jak sie zastanawowię to tak, cos mnie kłuje w głowie, pewnie mam guza :)

Az czasem chce mi sie smiać z samej siebie bo obietywnie potrafie od tego sie odizolować i to wyśmiać ale subiektywnie wszystko czuje i się przejmuje.

przez alu 04 lut 2015, 23:10
eN85, mnie hipochondria dotyczy umiarkowanie, bo ja właściwie boję się tylko grypy żołądkowej i raka, ale tego drugiego nie wkręcam sobie jakoś nagminnie (jeszcze). Niemniej - mam niemal idealne życie (tfu tfu) wszystko mi się układa tylko te pierdo***e lęki mi przypominają, że jest i będzie beznadziejnie. Przeuroczo!
alu

przez Stokrotk@ 04 lut 2015, 23:24
alu napisał(a):
eN85 napisał(a):Obawiam sie że jestem człowiekiem, który non stop musi się czymś przejmować - jak nie ma czym to sobie wymyslam choroby.

Dobrze ujęte :) Ja w momencie sesji egzaminacyjnej kiedyś na studiach, czy teraz przy oddawaniu ważnego projektu, po awanturze z mężem - jestem zdrowa i samopoczucie jest OK mimo, że się stresuje. Jak jest względny spokój to zaczynam kombinować :mhm:

Haha, ja tak samo, witam w klubie :D Jak jest za dobrze, pojawia się niepokój - bo przecież wszystko może się zepsuć i zaczynam rozmyślać :D

przez Mili89 05 lut 2015, 00:27
no bo to przeciez o to chodzi, ze jak jest wszystko dobrze, spokojnie to nie moze tak zostac ;)
ja np wczoraj martwilam sie wysokim pulsem 90-100 w spoczynku... uspokajalam sie, ze to przez przeziebienie
a dzis mam puls 74 bez proprananolu caly dzien gora 80 :shock: :shock: i co chwile mierze cisnienie bo az nie wierze i znow sie martwie kosmos :lol:

zawroty glowy dalej mam - to uczucie slabosci, ale moze teraz to przez te zatkane zatoki :roll:

myslicie ze Sertralina mogla mi zmniejszyc puls po 19 dniach brania ??
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Sortuj wg