Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Alice in wonderland 02 lut 2015, 22:55
Hej,

Co do wysokiego pulsu. Ma on związek często z niskim ciśnieniem. Gdy cisnienie spada, często podwyższa się puls bo serducho zapitala aby nadpompować nam krew. Im mniej ruchu, tym cisnienie nizsze, puls wyzszy. Lekarz zalecił mi duzo ruchu, najlepiej na swiezym powietrzu.

Fuzzystone, moj mąż ma niski puls, kiedyś miał nawet 45! Lekarze wyjasnili, że to najczesciej efekt wczesnieszego trenowania. Cwiczylas cos moze kiedys? Mój maz jezdzil na rowerze a teraz przestał. To sa pulsy sportowców. Bywa też tak, że jest to "taka natura". Generalnie zalecili pić troszkę kawy, mocną herbatę lub colę.
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez fuzzystone 02 lut 2015, 23:02
Alice in wonderland napisał(a):Hej,

Co do wysokiego pulsu. Ma on związek często z niskim ciśnieniem. Gdy cisnienie spada, często podwyższa się puls bo serducho zapitala aby nadpompować nam krew. Im mniej ruchu, tym cisnienie nizsze, puls wyzszy. Lekarz zalecił mi duzo ruchu, najlepiej na swiezym powietrzu.

Fuzzystone, moj mąż ma niski puls, kiedyś miał nawet 45! Lekarze wyjasnili, że to najczesciej efekt wczesnieszego trenowania. Cwiczylas cos moze kiedys? Mój maz jezdzil na rowerze a teraz przestał. To sa pulsy sportowców. Bywa też tak, że jest to "taka natura". Generalnie zalecili pić troszkę kawy, mocną herbatę lub colę.

:)
Przez prawie 8 lat. Zaczęło się od fitnessu, stepu itp. poprzez BodyPump i sztuki walki. Średnio od 4 do 6 razy w tygodniu. Od kilku miesięcy nie ćwicze, bo ortopeda zakazał - uważa, że bóle pleców są u mnie na tle przeciążeniowym.

przez D@ri@nk@ 02 lut 2015, 23:16
fuzzystone, no to masz odpowiedź. Twój puls jest NORMALNY :D Na dzisiaj już niczego sobie nie wkręcasz :nono:
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 02 lut 2015, 23:21
muffinka25 napisał(a):Mili89 nie mierze pulsu odkąd przy muerzebiu ciśnienia wysZło mi 56 ^^ siedzialam wtedy taka wystraszona ze szok! ale przed odczytem wyniku czułam się świetnie. uznalam ze serce będzie stopniowo zwalniać aż stanie i umrę. .i od tamtej pory nie robię tego. jak bije szybko to uwazam ze za szybko a jak jakoś spokojnie to sprawdzam puls na szyi..dzisiaj wezmę to trittico może chociaż na chwilę usne.

mam to samo odkąd jeden antydepresant zwolnił mi tętno do 57

-- 02 lut 2015, 22:24 --

teraz sie boje cokolwiek łyknąć przez to ze mi namiesza coś z sercem

przez Mili89 03 lut 2015, 00:35
ja kolo 14 bralam proprananol 40mg bo mialam tetno 100 , jestem przeziebiona, mam stan podgoraczkowy- teraz mam tetno 88- czy to normalne ?;( zaczynam panikowac...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez malenstwo31 03 lut 2015, 09:21
hej Kochane:) mnie od rana boli cała praw strona twarzy, jakby przeczulica!!! maskara. oddałam rano krew do badania , morfologia, OB, CRP, i witamina B12.nie licze na cuda w wynikach, bo ciagle mam problem z zatokami i stan zapalny w zębie. Kurdeeeeeeeee, ale mnie denerwuje ta twarz

przez Krwiozercza_Mysz 03 lut 2015, 11:43
Twarz na pewno boli Cie od zeba. Jak ja miałam zapalenie w ośemce bolała mnie szczeka, skroń, policzek i głowa. Przy stanie zapalnym zatok na pewno CRP pójdzie w górę.
Krwiozercza_Mysz

przez malenstwo31 03 lut 2015, 11:45
tyle,że zapalenie miałam 2 tygodnie temu, ale nad czuje ,że cos tam jest. a do zęba dostałam antybiotyk w poniedziałek tydzień temu i mam mieć go do 3 marca. ale mozliwe ,że tro od tego. Na razie przestało bolec jedynie przy dotykaniu.

-- 03 lut 2015, 13:43 --

o 14 odbieram wyniki, poza witamina B12. juz się boje:)

przez Krwiozercza_Mysz 03 lut 2015, 14:47
Nie ma czego :) Napisz co i jak
Krwiozercza_Mysz

przez malenstwo31 03 lut 2015, 16:12
Oczywiście miałaś rację. OB norma do 12 a ja mam 14, cup norma do 10 ja mam 8, wbić mam normę do 10 a mój wynik 10.67. To przy zapaleniu zatok i chorym żeby to tak dobre wyniki;)
no i magnez w dolnej granicy pomimo że wieczorem wwziąłem maks dawke

przez Mili89 03 lut 2015, 16:16
malenstwo31, to nie jest zle.. z crp wychodzi ze to jakas infekcja wirusowa ... przy bakteryjnej czesto jest bardzo przekroczona granica...no chyba, ze juz jestes na etapie zdrowienia i crp poprostu spada :) nic tylko sie cieszyc:)
nie masz sie co zamartwiac :)
a jak sie czujesz?

przez malenstwo31 03 lut 2015, 17:04
Mili89, wiem ogolnie spoko się czuje tylko ta przeczulica na twarzy. dodoatkowo byłam u laryngologa na kontroli i dupa! mam brac antybiotyk, nie obejdzie się bez niego, tak przynajmniej twierdzi lekarz. znacie jakies sposoby na zatoki przynosowe??

przez Mili89 03 lut 2015, 17:32
malenstwo31, wspolczuje ja z zatokami mam co chwile problemy... dobrym sposobem jest zgniecenie czosnku - 3 zabkow- ale polskiego malego czosnku a nie tego wielkiego bialego chinskiego...odczekanie paru minut i wtedy wdychamy noskiem ten czosnek - troche szczypie- to taka inhalacja jak woda z sola z tym ze bardziej skuteczna przynajmniej dla mnie..
pij rano (do 17tej) raz dziennie ACC optima (600mg) - on rozrzedza sluz i latwiej jest go wydmuchac, a w polaczeniu z antybiotykiem pomaga mu sie wchlonac bardziej...
dobry jest tez Sinupret... ale go trzeba pobrac pare dobrych dni zeby ruszyl ...

a co do kropli- to polecam Sulfarinol- na noc szczegolnie- to takie oleiste krople- kiedys byly na recepte- sa antybakteryjne i pomagaja rozpuscic ta wydzieline...teraz mozna je normalnie kupic w aptece...

zdrowka:*

przez malenstwo31 03 lut 2015, 17:35
ja miałam przez 2 tygodnie sinupret, areozol do nosa,i tusipek na kaszel. a nad spływa

Sortuj wg