Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez bmm 29 sty 2015, 23:23
fuzzystone wiesz jak mi drętwieją ręce. Są okresy, że bardzo. I zauważyłam że przy lękach więcej. Teraz kupiłam Falvit w aptece i zażywam no i jest nieco lepiej. Najgorzej w nocy.
bmm

przez nefretis 29 sty 2015, 23:27
Witajcie
nie chcę juz zaręczać tymi samymi opisami ale pojawiło się coś nowego:( Jestem załamana, przerazona. otóż 5 minut temu załatwiłam się , patrzę a tam śluz na kale. Myślałam, ze wycierałam wczesniej nos i wyrzuciłam chuseczkę do wc ale nie, Jestem przerazona, mam napad paniki jak dawno nie miałam. Prosze napiszcie co mam robić.
Aha dodam, ze mam lekką infekcję i ciągle połykam gęsty katar, czy moze to być powodem czy sobie wymyśliłam tak prozaiczny powód:(

przez D@ri@nk@ 29 sty 2015, 23:59
nefretis, śluz jest klasyczny dla jelita drażliwego. Nic ci nie jest kochana :D
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 30 sty 2015, 00:18
a moze to sluz z innej czesci ciala, ze tak powiem ;)
ja kiedys mialam tak ze w wynikach moczu wychodzily mi liczne pasma sluzu i balam sie, ze cos jest nie tak.a pozniej pani ginekolog powiedziala mi,ze czesto tak sie dzieje w dwoch tych badaniach, bo wlasnie z drog rodnych podczas parcia wydziela sie sluz...

mi proprananol pomaga- puls mam 60 teraz w spoczynku a 80 jak stoje, bez niego 80 mam na siedzaco a 120 jak stoje i zastanawiam sie czy to napewno przez nerwice- a moze to cos z sercem? :zonk: holter wykazal tylko tachykardie zatokowa...musze namowic lekarz na echo serca, chociaz on nie widzi powodow
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Agusiab1 30 sty 2015, 00:23
Ja właśnie miałam ske pytać mi bardzo drętwieją ręce oprócz tego czuje ciagle mrowienie w nogach wieczorem i w nocy ale to dopiero od momentu jak zaczęłam brac Elicea, cos mi drętwieje skóra w prawym podżebrzu. Nienawidzę czuć wszędzie bijącego serca - czuje sie jak jedno wielkie bijące serce. Przed chwila musiałam wziac propranolol bo serce jak sie przebudzilam waliło 120 zaczęła piec i drętwiec mi twarz. Za każdym razem mam wrażenie ze umieram. Boje sie :( nie chce tak życ :(

przez Mili89 30 sty 2015, 00:36
Agusiab1, ja tez mam uczucia mrowienia, dretwienia- czasem po paru dniach brania magnezu mi przechodzi, ale napewno musi miec to jakis zwiazek z nerwami, bo duzo osob sie na to skarzy..
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez muffinka25 30 sty 2015, 00:59
ja też czasem mam dretwienie, szczególnie rano jak się przebudzam. np dziś miałam lewą dłoń oniemiałą... guza mózgu też przerabialam zwłaszcza wtedy jk mnie coś kluje w głowie. wspominalam już ze obudziło mnie rano klucie za prawym uchem, potem jakiś dziwny ból po prawej stronie, za jakiś czas w czole. od kilku dni mam jakieś cieplo w głowie z tyłu,coś w oku zaboli, kilkusekundowy szum lekki w usZach, uczucie na twarzy jakbym miała rumience i czasem aż włosy mnie bolą. i zapomnialabym o dzisiejszym bólu lewej ręki od lokcia do palców w różnych punktach. oczywiście łapie mnie schiz że to pewnie guz mózgu i ze skoro boli to zaraz pęknie i umrę a co wtedy zrobi moja rodzina jak będą z tym żyć. widzę siebie na sali operacyjnej, kosztowne leczenie, a kto to będzie finansował. .masakra.....a jeszczejak sobie pomyślę ze są wylewy udary zawały to już całkowity odlot.
Do­piero późną nocą, przy szczel­nie zasłoniętych ok­nach gry­ziemy z bólu ręce, umiera­my z miłości.

przez evvelinka 30 sty 2015, 01:09
D@ri@nk@ napisał(a):nefretis, śluz jest klasyczny dla jelita drażliwego. Nic ci nie jest kochana :D

ta.. ja też to mam.. czasem boli mnie brzuch przed wypróżnieniem.

-- 30 sty 2015, 01:48 --

Tak się zastanawiam czy jest chociaż jedna rzecz, którą mam zdrową.. może wątroba albo nerki?

przez malenstwo31 30 sty 2015, 08:18
nefretis, dokładnie tak jak D@rink@ napisała. Też to przerabiałam:) najgorsze było jak zobaczyłam to po raz pierwszy. ale spokojnie to ZJD:)

-- 30 sty 2015, 08:21 --

Agusiab1 napisał(a):Ja właśnie miałam ske pytać mi bardzo drętwieją ręce oprócz tego czuje ciagle mrowienie w nogach wieczorem i w nocy ale to dopiero od momentu jak zaczęłam brac Elicea, cos mi drętwieje skóra w prawym podżebrzu. Nienawidzę czuć wszędzie bijącego serca - czuje sie jak jedno wielkie bijące serce. Przed chwila musiałam wziac propranolol bo serce jak sie przebudzilam waliło 120 zaczęła piec i drętwiec mi twarz. Za każdym razem mam wrażenie ze umieram. Boje sie :( nie chce tak życ :(

to minie to od leku:) ja mkiałam Escitil, to ta sama grupa:) ale odstawiłam bo tyłam. ale jak mina skutki uboczne to naprawde super lek. mi bardzo pomógł. To był pierwszy lek jaki brałam.

przez nefretis 30 sty 2015, 11:43
Dziewczyny dziękuję za odp. o tym ZJD - w sumie miałam nie szukac po necie tylko czekać na wasze odp. ale nie dałam rady wczoraj jeszcze w łózku wzięłam cichaczem tableta i wyszperałam o śluzie w kale - masakra od raka jelita po Crohna. I noc z głowy. Rano po obudzeniu natychmiastowa biegunka (a biegunek nie miałam już od 1,5 miesiąca) i od nowa bóle z prawej str. nawet w pachwinie.

Cóż mój Bioxetin (ja zapewne kazdy iny antydepr.) nie działa cudotwórczo, owszem lęków jest mniej ale objawy somatyczne bywaja nadal a wówczas chyba żaden lek mi nie pomoże i chyba czas się pogodzić z takimi lękowymi reakcjami na byle co ,do konca zycia.
Chyba, że istnieje na świecie jakis lek-cud wyłaczający choć w 90% te lęki i pozwalający na totalny luz.

Za tydzien mam psychiatrę, ale od nowa zaczynam wątpić w tło psychiczne tak do konca. Boję się, ze naprawdę mam "coś" a te lęki to swoją drogą.

Agusiab1 - spróbuj wziąc duze dawki magnezu, niedobory własnie dają objawy walenia serca i drętwień.

Mili89 też tak pomyślałam (o tym śluzie), że to skądinąd, no nie wiem, nie chce wchodzić w szczególy ale on jakby leżał ''osobno'' na tym stolcu. Boże do czego to doszło żeby opisywac takie rzeczy, mój mąz ma tego dość. Powiedział, że w WC robi co trzeba, spłukuje i wychodzi i nawet nie wie za przeproszeniem jak wygląda jego g.... :shock:

Paula współczuję Ci mam nadzieje, ze leki się wreszcie rozkręcą - nie czujesz się nieco inaczej odkąd bierzesz leki? Są jakieś zmiany?

przez Agusiab1 30 sty 2015, 14:06
Nefretis magnez mam w normie robiłam tydzień temu badania.

Mam pytanie czy tez czujecie wszędzie bijące serce ja czuje w głowie, szyi, na brzuchu widzę jak brzuch skacze, w pachwinach i udach, ( oczywiście wszędzie odpowiedziałam sobie ze go pewnie wina tętniaków) No zwariuje jak nic, mam 5 Mcy aby przestać się bać, bo jak dziecku powiem ze nie pojedzie na wakacje bo sie mama boi :/

przez marta80 30 sty 2015, 14:20
hej :papa:

te wszystkie ktore boj sie guza mozgu to przerabilam to dokladnie rok temu...mialam kazdy objaw ktory piszecie...do tego ciagle dretwienia mrowienia policzka az do wargi...ciagle bole w potylicy..uczucie ciepla..razpierania...cala lista....rano budzilam sie cala zdretwiala...((:zrobilm tomograf ktory mnie uspkoil na tydz...i szal od nowa ze moze jest malo dokladny i poszlam na rezonans(pomyslcie ile kasy)wyniki OK DZIEKI BOGU....a bole i wszystkie dolegliwosci powoli same przeszly...a dodam ze byly 4mace dzien w dzien!!!!!!!!!!!!szczegolnie wieczorem.....
jestescie zdrowe zaden guz przerabialam to!!!!

nefretismyslalam o tobie;)))sluz tak jak ci pisza jest typowy dla ZJD....moja kolezanka...ma jego mase od paru lat....ja pare razy mialam krew i tez panikowalam ale taka swieza jak z hemorodia...
ja biore ten debudir i enzymy trzustkowe...i poki co jest ok...tzn nie ma sraczek....((:i ukluc,,,czasami kluje tam gdzie watroba...ale walcze z dieta..i mysle ze bedzie git!!!

D@ri@nk@ buziaki :papa:

przez Alice in wonderland 30 sty 2015, 15:02
Hej,

U mnie o wiele lepiej. Tzn porównanie robię sobie z ostatnich 3 miesięcy. MOja psycholog była nawet skłonna, że nie muszę już przychodzić. Ustaliłyśmy jednak, że ja o tym zdecyduję. Oczywiście objawy mam nadal, nie zniknęły, nieco może się do nich przyzwyczaiłam....Są jednak chwile mrożące krew w żyłach, jak np ostatnie Wiadomości w TV o dziewczynce która trafiła na oddział psychiatryczny po stwierdzeniu psychozy, przypięto ją pasami i zamknięto. Niestety zmarła. Miała obrzęk mózgu... :( Trąbili o tym na wszystkich programach ze 2 dni temu i wszystko we mnie odżyło. I strach, że trafię gdzieś kiedyś i spotka mnie to samo. Diagnoza: nerwica. A ja umrę bo np się uduszę z innego powodu. I koniec. Taka jest moja wizja służby zdrowia. No ale tłumaczę sobie, że telewizja wyciąga takie sprawy, że takie rzeczy działy się zawsze, że lekarze też są omylni, że mnie to nie spotka bo to przypadek jeden na milion....Nie wiem, cokolwiek, byleby sobie to tłuaczyć jakoś i nie zmarnować tego, czego dokonałam do tej pory w pracy nad sobą, bo nie warto...

Evvelinka, rzucił mi się w oczy Twój wpis o cukrze i badaniu glukozy. Napewno niedobrze, że spacerowałaś w trakcie badania bo cukier wtedy spada. Ludzie tak robią ale nie powinno się. Napisz mi tak na przypomnienie jak to u Ciebie z tym cukrem jest?? Przepraszam ze nie doczytam poprzednich postów ale jestem z doskoku bo siedze z dzidziusiem moim :)

Ps słuchajcie, zauwazylam tez ostatnio, że potrafię sama wywołać ucisk w mojej szyi ale nie myślami. Kiedy siedzę luźno, na fotelu, i nagle napnę nogi i mięśnie miednicy strasznie mocno to pojawia mi się ten ucisk w szyi. Następnie to napięcie nie znika. Zostaje. jakbym miała problem z rozluznianiem miesni szyi po napieciu). Nastepnie, kiedy juz sie ewentualnie uda rozluznic, wtedy czuję jakby gardło się lekko zapadało, coś wewnątrz(moze miesnie gardła) i wtedy zaczynam chrzakac i mam wrazenie flegmy w gardle. Sorki za takie dziwne spostrzezenia ale moze ktos cos umiałby pomoc na takie dziwne cos? Jakies rady? Cwiczenia?
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez D@ri@nk@ 30 sty 2015, 15:43
nefretis, ja w środę rozmawiałam z moja psychiatra jak byłam po receptę na esci i pytałam czemu czuje sie tak dobrze, a objawy somatyczne zostały (pojawiają się i znikają) Powiedziała że leczenie trwa minimum pół roku, albo w razie potrzeby dłużej i właśnie objawy somatyczne są ostatnimi jakie zanikną. Ponoć one w nerwicy lękowej utrzymuja się najdłużej i sukces jak i długość leczenia zalezy właśnie od ich ustapienia. Także leczmy się w nadziei że prędzej czy później miną.
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

Sortuj wg