Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez evvelinka 26 sty 2015, 19:57
Hej właśnie wróciłam od mojej endokrynolog. Pamiętacie jak pisałam wam, że czuję jakbym umierała jak wyszłam ze szpitala? Dziś się dowiedziałam dlaczego. Pokazałam swoje wyniki ze szpitala i te wykonywane ostatnio.. pani stwierdziła, że to klasyka, że po sterydach tsh tak spada, że dostałam bardzo dużą dawkę - oni w szpitalu nawet na wytrzeszcz dają taką dawkę jaką ja dostawałam dziennie raz na tydzień lub dwa i że prawdopodobnie po tych sterydach siadły mi nadnercza!!! Pieprzone dziady szpitalne chyba nie przestanę ich kląć. Babka się mnie pyta czy po tych sterydach nie czułam się słabo, nie bolały mnie mięśnie i nie rozkładało mnie jak przy grypie.. zrobiłam wielkie oczy, bo tak się czułam.. a nawet gorzej, jakbym miała umrzeć i te bóle nóg. Zleciła mi badania za 2 miesiące żeby sprawdzić czy z nadnerczami wszystko ok, do dawki euthyroxu 50 oczywiście wracam co sama uczyniłam i pani mnie za to pochwaliła, a z badaniami mam przyjść na kontrolę w marcu.

marta90 też trzymam kciuki.. o swoje dziecko bałabym się z byle głupoty 10X bardziej niż o siebie.. nie wiem jak wy to znosicie.

przez sinister 26 sty 2015, 21:47
Ja właśnie otrzymałem mail od endokrynologa do którego planowałem się udać, ale mówi, że moje wyniki raczej są wporządku skoro usg tarczycy i hormony mieszczą się w normach laboratoryjnych pomimo dysproporcji procentowej FT3 i FT4. Stwierdził, że raczej moje problemy nie biorą się od tarczycy, zalecił zrobić badanie wapnia, magnezu, potasu i żelaza, no i hormonu stresu jak wyjda ok to w ostatecznosci ATPO. Dostałem pracę tymczasową od lutego także bardzo się cieszę, bo wpadnie trochę grosza.
Jutro idę zrobić badania na chlamydię trachomatis, i szczerze pomimo tego, że to wenera, to chciałbym, żeby ona była przyczyną moich dolegliwości. Nawet obecna partnerka nie jest przerażona tym, że mogę być nosicielem, bo opowiedziałem jej z jaką osobą byłem. Liczę na to bardzo, antybiotyk i po sprawie.

przez D@ri@nk@ 26 sty 2015, 22:49
sinister, a pisałam że z takimi wynikami nikt nie będzie podejmował się leczenia. One nawet nie są adekwatnie złe w porównaniu z twoimi dolegliwościami

Jak bedziesz robił badania to dorzuć sobie jeszcze cynk i miedź, kilka złotych więcej, a będziesz miał komplet
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Krwiozercza_Mysz 27 sty 2015, 11:04
Nie mogłam się powstrzymać.. Sinister ja to się zastanawiam jak Twoja partnerka z Tobą wytrzymuje?
Krwiozercza_Mysz

przez evvelinka 27 sty 2015, 14:18
Myślę, że fajnie, że kogoś ma.. ja tam też się dziwię jakim cudem mój facet jeszcze ze mną wytrzymuje :)

Ktoś tu stosuje dietę na hashimoto? Mam na myśli bez glutenu i nabiału.. czy bezwzględnie eliminujecie wszystkie produkty z grupy nabiałowych? Czy też mogę jeść masło i serek wiejski?

przez nefretis 27 sty 2015, 14:27
evvelinka - ja. Zero glutenu, zero nabiału w każdej postaci, nawet masła. Tylko klarowane od czasu do czasu. Nabiał i gluten zaostrzają stan zapalny. O diecie hashi jest duzo w necie. Moze kiedys wprowadzę jogurt naturalny ale tylko zrobiony samemu z wiejskiego mleka, kupionego na targu

przez muffinka25 27 sty 2015, 15:19
Witam, ostatnie dwa-trzy dni oceniam jako dobre.Właściwie nic mi nie dokuczalo.Praktycznie oprócz lekkiego klucia od czasu do czasu w głowie tyłu za uchem. ..Dziś przebudził mnie ból głowy za prawym uchem, myślałam że przewietrzenie pokoju przkrecenie na drugi bok i spokojne oddechy pomogą ale ból okazał się tak upierdliwy ze musiałam wziąć pastylke Saridonu.Na kilka godzin pomogło ale i tak mam trochę niewyraźnie w głowie. Porannemu bolowi towarzyszyło pobolewanie barków i szyi.Zazwyczaj głowa boli mnie w części czołowej lub nad czołem a taki ból z tyłu mnie nieco zaniepokoił. .że może to guz tetniak a może zapowiedź wylewu ehhh.....nie wiem czy powinnam się nakrecać zwłaszcza że wczoraj przed snem naczytalam sie o zawalach i o objawach np bólu w ramionach, masakra. ... czy Wy też macie tego typu bóle w głowie?
Do­piero późną nocą, przy szczel­nie zasłoniętych ok­nach gry­ziemy z bólu ręce, umiera­my z miłości.

przez evvelinka 27 sty 2015, 17:01
nefretis napisał(a):evvelinka - ja. Zero glutenu, zero nabiału w każdej postaci, nawet masła. Tylko klarowane od czasu do czasu. Nabiał i gluten zaostrzają stan zapalny. O diecie hashi jest duzo w necie. Moze kiedys wprowadzę jogurt naturalny ale tylko zrobiony samemu z wiejskiego mleka, kupionego na targu

Czytam i jestem totalnie skołowana.. jedni piszą, że marchewkę można inni nie, orzechy wskazane inni że zabronione, podobnie z truskawkami i masą innych produktów.. wychodzi na to, że gdyby wziąć wszystkie informacje ze wszystkich stron to wyszłoby, że nic nie można jeść :/ Tak naprawdę to już nie wiem. A chleb jaki spożywasz? Pieczesz sama?

-- 27 sty 2015, 17:11 --

muffinka25 a w skali 1-10 ile byś dała temu bólowi? mi się zdarza taki z tyłu głowy.

przez nefretis 27 sty 2015, 18:07
piekę sama, robię naleśniki ryzowe, nie cierpię z powodu braku bułek;)
ja nie jem nabiału, glutenu, ograniczyłam mocno słodycze i przetworzone jedzenie, warzywa jem wszystkie, tyle, że gotowane (szczególnie kapusta musi byc gotowana), wędlinę tylko z ekologicznego sklepu, jem drób, łososia, czasem wieprzowine,
poza tym awokado, kiszone produkty, raczej nie jem importowanych warzyw, z owoców z importu tylko avokado, cytryna i czasem banan. Poza tym jabłka, jagody, maliny ze słoika, własne. Ziemniaki, marchew, pietruszka, seler, czasem brokuł, cukinia.
Duzo jajek, szczególnie jajecznica na boczku, orzechy włoskie, olej z oliwek, kokosowy, smalec gęsi i zwykły, ciecierzyca...

zrob sobie test na nietolerancje pokarmowe - ja zmieniłam diete po tym tescie no i czytam duzo o hashimoto

przez muffinka25 27 sty 2015, 20:52
evvelinka- myślę że to będzie 5,5/10. To był taki ból z gatunku kłujacych rozpierajacych, uczucie jakby było mi ciasno w głowie. nie ból jednostajny ciągły ale chwila przerwy i chwila bólu, gorzej przy schylaniu. Pomogła mi jedna kapsulka saridonu a aptekarka powiedziała że jest słabszy niż Ibum a trochę mocniejszy niz apap więc chyba nie było tragicznie. cały dzień dziś mam tak niewyraźnie, przez chwilę poczułam to z lewej strony...nie chcę sobie dobierać że to coś strasznego ale i tak takie myśli przychodzą niestety. w Trittico sa skutki uboczne i m.in bóle głowy mięśni stawów nadciśnienie gorączka więc może to to...a może to biometr niekorzystny ....ja sobie wmawiam że to nadciśnienie mi rozrywa żyły i umrę albo że to jakiś guz mi pęknie i żegnaj świecie. ..:(
Do­piero późną nocą, przy szczel­nie zasłoniętych ok­nach gry­ziemy z bólu ręce, umiera­my z miłości.

przez martini123 27 sty 2015, 21:29
muffinka25, ja ma bardzo podobne problemy z głową, już tutaj pisałam, bóle, takie jakby napięciowe, drętwienie, kłucia, to samo co miałam w brzuchu teraz mam w głowie, staram sie myśleć, że to coś złego.

przez muffinka25 27 sty 2015, 22:11
martini123 napisał(a):muffinka25, ja ma bardzo podobne problemy z głową, już tutaj pisałam, bóle, takie jakby napięciowe, drętwienie, kłucia, to samo co miałam w brzuchu teraz mam w głowie, staram się myśleć, że to coś złego.

Zbliża się noc i natłok myśli, teraz odczuwam lekkie ciepło za lewym uchem. Drażni mnie to , boję się tego...Kiedyś ciepło czułam w plecach lub w klatce piersiowej a nawet w pięcie ale w głowie jeszcze nie :(

przez evvelinka 27 sty 2015, 22:44
muffinka25 napisał(a):
martini123 napisał(a):muffinka25, ja ma bardzo podobne problemy z głową, już tutaj pisałam, bóle, takie jakby napięciowe, drętwienie, kłucia, to samo co miałam w brzuchu teraz mam w głowie, staram się myśleć, że to coś złego.

Zbliża się noc i natłok myśli, teraz odczuwam lekkie ciepło za lewym uchem. Drażni mnie to , boję się tego...Kiedyś ciepło czułam w plecach lub w klatce piersiowej a nawet w pięcie ale w głowie jeszcze nie :(

Zawsze musi być ten pierwszy raz. Chyba na tym polega zabawa :) Gdyby nie było nowych objawów pewnie jakoś byśmy sobie radzili.

przez muffinka25 27 sty 2015, 23:05
evvelinka napisał(a):
muffinka25 napisał(a):

Zawsze musi być ten pierwszy raz. Chyba na tym polega zabawa :) Gdyby nie było nowych objawów pewnie jakoś byśmy sobie radzili.

Boje się nawet iść do swojego pokoju, chyba będę czuwać sama nad sobą ;( ;( :shock: Myśl, że rano się nie obudzę , albo że coś mi się stanie i nikt mi nie pomoże - jest ze mną obok mnie . :silence: :bezradny: :why:

Sortuj wg