Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez pralinka1 21 sty 2015, 20:13
martini123 jakbym czytała o sobie. Czy ta maść jest na receptę, chyba tak. A ciebie jaki lekarz badał. Uważasz, że powinnam iść do specjalisty czy badanie u rodzinnego wystarczy.

przez pimpek82 21 sty 2015, 21:17
Idę jutro na nadania krwi.mozecie podpowiedzieć co warto zrobic?

przez sinister 21 sty 2015, 21:32
Morfologia z rozmazem i OB
Glukoza
Cholesterol
Jak bardzo źle się czujesz to hormony TSH, FT3 i FT4

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez martini123 21 sty 2015, 22:05
pralinka1, no właśnie ta maść jest na receptę, ale możesz zapytać czy mają odpowiednik bez recepty, ja jutro tak zrobię bo już też nie daję rady. możesz wybrać się do lekarza rodzinnego, ale tylko po receptę, bo byłaś badana kilka razy i wszystko było dobrze, więc nie masz sie czym martwić. ja też już sie tym nie przejmuje, tzn nie myślę, że to coś poważnego. jakby to było coś poważnego to przez te dwa lata zdążyłabym 3 razu zejść z tego świata. nie martw sie, spróbuj kupić tę maść ale odpowiednik o bardzo podobnym składzie.

mnie też badał rodzinny i raz na pogotowiu jak spadłam ze schodów i zbiłam sobie kość ogonową, bo miałam wtedy krwawienia z odbytu. nie ide do specjalisty, nawet mnie na to nie stać teraz ;)

przez malenstwo31 21 sty 2015, 23:02
Wiecie co? Ostatnio codziennie zapisuje co mnie boli i jak się czuje. To w ramach terapii. Przynajmniej jak znowu zacznę sobie coś wkręcac to przejrze notatki;)

przez martini123 21 sty 2015, 23:17
a mi dzisiaj nie dość, że mrowi w głowie to jeszcze w nodze, mam sie martwić?

przez evvelinka 22 sty 2015, 00:43
alu napisał(a):
Byłam bardzo osłabiona.. czasem miałam ochotę leżeć tylko na kanapie, bo nie miałam siły. Mdłości to była norma - chodziłam z reklamówką po sklepie w razie gdybym miała zwymiotować. Do tego mega ataki paniki i epizody kołatania serca.

Nosz u mnie identycznie, z tym że wszystkie badania z krwi i usg tarczycy w normie :( Czy hashimoto może być az tak podstępne, by nie uwidaczniało się w badaniach?

Podobno są przypadki kiedy hashi nie wychodzi w badaniach, ale zwykle widać ją w przeciwciałach antytpo lub antytg, ft3 i ft4 lub usg tarczycy. Tak jak wspomniałam ja mam hashi, a wyniki tsh, ft3 i ft4 mieszczą się zawsze w normach laboratoryjnych, mam tylko te przeciwciała, ale też nie jakoś bardzo dużo.

-- 22 sty 2015, 00:46 --

malenstwo31 napisał(a):Wiecie co? Ostatnio codziennie zapisuje co mnie boli i jak się czuje. To w ramach terapii. Przynajmniej jak znowu zacznę sobie coś wkręcac to przejrze notatki;)

Notatki dobra rzecz. Dobry pomysł :)

sinister napisał(a):Na forum tarczycy pisza, ze niby wszystko to jest w normie, juz nie wiem co mam myslec bo dla mnie to idiotyzm jak ktos pisze, ze ft3 w porownaniu z tsh jest realatywnie wysokie- co juz oznacza ze to coś nie tak, a potem pisze, ze ok.

Mówisz o gazeta.pl? Tam ci ludzie są trochę ześwirowani jak dla mnie.. każdy objaw nawet swędzenie w uchu uważają, że jest od tarczycy. Z doświadczenia wiem, że w wielu kwestiach nie mają racji, ale lekarza dobrego mi polecili.

przez fuzzystone 22 sty 2015, 02:32
evvelinka napisał(a):Mówisz o gazeta.pl? Tam ci ludzie są trochę ześwirowani jak dla mnie.. każdy objaw nawet swędzenie w uchu uważają, że jest od tarczycy. Z doświadczenia wiem, że w wielu kwestiach nie mają racji, ale lekarza dobrego mi polecili.

Ewelinka, ja w ogóle odradzam korzystanie z forów zdrowotnych na gazeta.pl bo z uwagi na brak stałego moderowania ludzie tam totalnie świrują i snują nieprawdopodobne teorie - ja po lekturze ich podforum o nazwie "zdrowie kobiety" wkręciłam sobie potworniaka narządów rodnych, bałam się chodzić i podnośić ciężkie przedmioty; po USG okazało się że bebechy mam do pozazdroszczenia :)

przez sinister 22 sty 2015, 12:27
evvelinka napisał(a):
alu napisał(a):
Byłam bardzo osłabiona.. czasem miałam ochotę leżeć tylko na kanapie, bo nie miałam siły. Mdłości to była norma - chodziłam z reklamówką po sklepie w razie gdybym miała zwymiotować. Do tego mega ataki paniki i epizody kołatania serca.

Nosz u mnie identycznie, z tym że wszystkie badania z krwi i usg tarczycy w normie :( Czy hashimoto może być az tak podstępne, by nie uwidaczniało się w badaniach?

Podobno są przypadki kiedy hashi nie wychodzi w badaniach, ale zwykle widać ją w przeciwciałach antytpo lub antytg, ft3 i ft4 lub usg tarczycy. Tak jak wspomniałam ja mam hashi, a wyniki tsh, ft3 i ft4 mieszczą się zawsze w normach laboratoryjnych, mam tylko te przeciwciała, ale też nie jakoś bardzo dużo.

-- 22 sty 2015, 00:46 --

malenstwo31 napisał(a):Wiecie co? Ostatnio codziennie zapisuje co mnie boli i jak się czuje. To w ramach terapii. Przynajmniej jak znowu zacznę sobie coś wkręcac to przejrze notatki;)

Notatki dobra rzecz. Dobry pomysł :)

sinister napisał(a):Na forum tarczycy pisza, ze niby wszystko to jest w normie, juz nie wiem co mam myslec bo dla mnie to idiotyzm jak ktos pisze, ze ft3 w porownaniu z tsh jest realatywnie wysokie- co juz oznacza ze to coś nie tak, a potem pisze, ze ok.

Mówisz o gazeta.pl? Tam ci ludzie są trochę ześwirowani jak dla mnie.. każdy objaw nawet swędzenie w uchu uważają, że jest od tarczycy. Z doświadczenia wiem, że w wielu kwestiach nie mają racji, ale lekarza dobrego mi polecili.
Na forum tarczyca coś tam, ale każdy endokrynolog zauważy, że jeśli mam full badań specjalistycznych za grube pieniądze i nic nie wykryto , to nie można zwalać tego tylko na nerwicę, jeśli hormony na mój wiek nie są na odpowiednim poziomie, mimo tego, ,że mieszczą się w normach laboratoryjnych jak patrzy się na nie pojedynczo, to po przeliczeniu norm % są na niewłaściwym poziomie. Dziś jestem słaby, coraz większe nudności, rano byłem zrobić OB prywatnie, bo przy morfologii i tego internistka nie zaznaczyła, morfo była ogólnie dobra, ale OB nie było, boję się, że będzie 3 cyfrowe i, że to rak. Bolą nie stawy nie mogę klękać na twardym podłożu bo od razu mam siniaki na stawach i przy dotyku jak naciskam stawy rąk i nóg to boli wtedy cała noga lub ręka miał tak ktoś? Boję się, że to rak kości.

Znów się zaczęły maratony badań
Morfologia z TSH
Potem Usg tarczycy
Hormony tarczycy
Teraz OB, hah , ale no nie pracuje ona prawidłowo.

przez malenstwo31 22 sty 2015, 12:59
sinister, samo ob o niczym nie swiadczyz, nie interpretuje sie go samodzielnie, robi się morfologie , OB i CRP.

przez sinister 22 sty 2015, 13:16
Morfologie mam dobra czekam na ob jutro odbiore

przez alu 22 sty 2015, 14:59
To może coś jest u mnie na rzeczy z tą tarczycą? W sumie od lat lekarze "podejrzewają" u mnie problemy z tarczycą (tata ma wole, babcia je miała - w sumie zawsze zaznaczają taki wywiad w karcie), ale że podstawowe badania nie potwierdzają, to temat uważają za zakończony. Może jakaś pogłębiona diagnostyka? Coś poza usg i tsh? Chyba przejadę się do laboratorium i powiem, żeby mi zrobili wszystkie dostępne badania tarczycy :pirate:
alu

przez sinister 22 sty 2015, 16:25
OB mam 2mm/h to chyba dobre? Czyli morfo dobra, ob dobre, jedynie moge sie leczyc na tarczyce, no bo chyba nie warto na chlamydie i bolerio wydawac kase?

przez D@ri@nk@ 22 sty 2015, 16:35
sinister napisał(a):OB mam 2mm/h to chyba dobre? Czyli morfo dobra, ob dobre, jedynie moge sie leczyc na tarczyce, no bo chyba nie warto na chlamydie i bolerio wydawac kase?

A kto cię z dobrymi wynikami będzie na tarczycę leczył?

malenstwo31 fajnie z tymi notatkami, jeszcze na końcu pisz daty kiedy ci przeszło i jak się potem z tego sama śmiałaś :D

U mnie po staremu czyli ok :mrgreen:
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

Sortuj wg