Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez martini123 16 sty 2015, 12:34
paulag24, ja też mam punktowe kłucia, bóle w głowie a z lewej strony uwiera mnie coś cały czas. do tego mam ciarki, drętwienia. nie martw się nic Cinie dolega. D@ri@nk@, tabletki drożdżowe nie są tak dobre, nie mają tak zbawiennego działania na organizm. te zwykłe mają potrzebne witaminy i będę je piła. ostatnio jem tylko to co zdrowe i czuje sie lepiej jesli chodzi o moj brzuch, ale głowa nadal dokucza. nefretis, teraz już wiem, będę je zaparzać, bo nieciekawie było w nocy z moim brzuchem, ale przynajmniej wiem od czego ;)

przez fuzzystone 16 sty 2015, 13:08
paulag24 napisał(a):
Czuje sie jAkbym nad trumna juz stała wszystko zaniedbuje nie chce mi sie sprzątać prac gotować nie mam siły na nic, boje sie tych boli

-- 16 sty 2015, 09:55 --

Wiem ze nie chce Wam sie juz czytać tych moich wypocin ale dzis jestem w kompletnym dołku martwie sie ta głowa i kośćmi, maz ma mnie juz dosyć, sama mu sie nie dziwie, niewiem co wpłynęło na ta moja nerwice i hipochondria, moze.

Paula, myślę, że wiele z nas to czyta, ale Ty piszesz w kółko to samo i żadna z naszych rad Ci nie pomoże.

Wymieniłaś kwotę 450 + 100 złotych. Za 550 zeta miałabyś jakieś 5 - 6 wizyt u psychoterapeuty (bo przecież nie pójdziesz zrobić sobie przyjemności typu sushi, masaż, kosmetyczka itp)... Rozważ to...

Nawet, gdybyś zrobiła to badanie, to za miesiąc znowu uznasz, że masz raka kości i zaczniesz zbierać kasę na PET lub coś innego.

przez evvelinka 16 sty 2015, 15:09
Byłam dziś w szpitalu po wyniki. Nie stwierdzili prążków oligoklonalnych w płynie czyli nie mam SM. Mam za to podwyższoną immunoglobulinę g w surowicy: 16,1 (norma do 16) i w płynie: 36 (norma do 34). Czytam o tym i piszą oprócz SM i HIV o jakichś przewlekłych stanach zapalnych i zakażeniach grzybiczych, pasożytniczych i wirusowych.. niewiele jest info. Ktoś się orientuje w temacie?

Dzwoniłam do ośrodka, w którym ostatnio robiłam mr, byłam w luxmedzie - nikt nie robi mri mózgowia w opcji cine.. nie wiem gdzie ja to wykonam :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sinister 16 sty 2015, 17:52
U mnie dupa zbita. Opis usg tarczycy:
Cieśn grubości: 2,6 mm
Prawy płat 18 x14x 48mm
Lewy płat 15,5 x13,9x38mm
Gruczoł tarczowy niepowiększony, normoechogeniczny , bez zmian ogniskowych, węzły chłonne niepowiększone.

Chce mi się płakać liczyłem, że to Hashimoto, ale mówi, że jak usg dobre to jest to niemożliwe, żebym miał coś z tarczycą. W ogole przed podaniem opisu powiedziała, że objaówów nadczynności raczej w psychice by szukała, bo na usg nic nie widać, a dodam, że nawet z nią nie gadałem.

Nie mam siły czy radzicie zrobić te przeciwciała tarczycowe, bolerioze i chlamydie?

przez D@ri@nk@ 16 sty 2015, 18:22
sinister, daj sobie spokój. Lecz nerwicę :!:

evvelinka, kamień z serca że to nie SM
Co do badań nie pomogę, szukaj gdzies dalej od siebie

paulag24, nie trać kasy na badania, dostałaś leki to bierz je. Nic z tego co opisujesz nie jest dalekie od nerwicy, to tylko ona :!:
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez martini123 16 sty 2015, 18:44
evvelinka, bardzo się cieszę z wyników!! :)

przez malenstwo31 16 sty 2015, 19:17
sinister napisał(a):U mnie dupa zbita. Opis usg tarczycy:
Cieśn grubości: 2,6 mm
Prawy płat 18 x14x 48mm
Lewy płat 15,5 x13,9x38mm
Gruczoł tarczowy niepowiększony, normoechogeniczny , bez zmian ogniskowych, węzły chłonne niepowiększone.

Chce mi się płakać liczyłem, że to Hashimoto, ale mówi, że jak usg dobre to jest to niemożliwe, żebym miał coś z tarczycą. W ogole przed podaniem opisu powiedziała, że objaówów nadczynności raczej w psychice by szukała, bo na usg nic nie widać, a dodam, że nawet z nią nie gadałem.

Nie mam siły czy radzicie zrobić te przeciwciała tarczycowe, bolerioze i chlamydie?

Nie mówiłam? To nerwica. Nie szukaj juz sobie choroby na siłę. Nie jedna osoba która ma problemy z tarczycą dała by się pociąć za takie wyniki.lepiej zabierz się porządnie za leczenie nerwicy i pomyśl o terapii. Może pomyśl o pracy. To też dobra ucieczka od chorób

przez sinister 16 sty 2015, 19:24
malenstwo31I tak zrobię obiecałem sobie , że od stycznia szukam pracy i tak robię, póki co się nie odezwał, ale od pon będę szukać intensywnie jeszcze w pon zrobie FT3 i FT4, bo babka od usg powiedziała, że lepiej powtórzyć,bo wyniki na górnej granicy normy nie są optymistyczne, i jeśli tsh maleje to tamto wzrasta, myślałem, że miałem tsh 1,22 a teraz 1,55, ale sprawdzilem wyniki i z 1,66 zmalalo do 1,55 , wiec sprawdze jeszcze w pon, wydam kase i spokoj koniec z badaniami, dopoki nie zaslabne i nie trafie do szpitala nie mam zamiaru isc do lekarza czy na badania. Plusem dzisiejszym jest , ze zmniejszyli z 400 zl rate na 200 zl, wiec jestem spokojny, bo sie nie zadluze sie. Popoludnie z dziewczyna bardzo udane. Nie mam zmartwien,czas stanac na nogi.

przez evvelinka 16 sty 2015, 19:40
Dzięki dziewczyny. Trochę mi ulżyło, że mam tylko jedną poważną chorobę, a nie dwie.. zawsze to jakiś plus. W przyszłym tygodniu ogarnę ten rezonans może, a przynajmniej się zapiszę, a teraz mam kupę rzeczy do zrobienia, bo ktoś musi zarobić na kursy, które sobie wymyśliłam :) Niedługo się zapisuję i nie mogę się doczekać.

sinister babka ma chyba rację, u mnie teraz tsh zjechało do zera, a ft4 jest przy górnej granicy. dla hashimoto na pewno charakterystyczne są przeciwciała.. ja je mam i mimo, że tsh prawie zawsze było u mnie w normie mam hashi.

przez Mili89 16 sty 2015, 20:18
hej Kochani ! nie bylo mnie tu dlugi czas... i bardzo duzo sie pozmienialo
widze, ze kazdy na forum nadal szuka choroby majac ta jedna wstretna na "N"...
no wiec opowiem Wam co u mnie : ostatnio mialam bardzo duzo problemow rodzinnych, stresu- i nagle w sklepie zrobilo mi sie slabo- wrecz z niego wybieglam- ni z tego ni z owego naszla mnie taka slabosc jakbym miala upasc... tak sie wystraszylam, serce bilo jak szalone...ledwo wrocilam do domu- bylam u Rodzicow na Swieta. Tata pobiegl do apteki po cos na uspokojenie...
i od tamtej pory przy wyjsciu z domu odrazu robi mi sie slabo- takie uczucie jakbym miala upasc- nie sa to zawirowania w glowie...no i sece lomocze...
sprawdzilam tarczyce, magnez potas, morfologie, ob, crp....wszystko w normie
zrobilam tez Holtera ktory wykazal czeste tachykardie zatokowe- nic poza tym... najdziwniejsze jest to, ze ZADNYCH epizodow tachykardii nie bylo podczas godzin w ktorych spalam- wtedy tetno 55 a za dnia systematycznie roslo nawet do 158!
powiedzialam : dosc!
poszlam do psychiatry... stwierdzila, ze to silne zaburzenia lekowe i zapisala : Setaloft-50 mg , Cloranxen- przez pierwsze 2 tygodnie 5mg i Hydroxyzyne doraznie... od lekarza ogolnego dostalam Proprananol 40mg na wysoki puls- stwierdzili obydwoje, ze przyczyna jest nerwica. faktycznie, przed wyjsciem z domu tetno skacze mi z 70 do 100 i odrazu mi slabo :(
dzis wzielam 1 raz Setaloft i mam straszne mdlosci po nim ....po hydro zlaczonej z Cloranxenem usypiam o 21....
czy ktos z Was mial podobne objawy przy wychodzeniu z domu? sklep/ lotnisko/ lekarz- dostaje automatycznie takiej slabosci ledwo ide mam wrazenie ze upadne- wracam do domu mierze tetno- ponad 100 :( czy naprawde to wszystko nerwy ?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez D@ri@nk@ 16 sty 2015, 20:44
Mili89, to co opisujesz to agorafobia, ew fobia społeczna My raczej na lękowa i hipochondrię narzekamy
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez malenstwo31 16 sty 2015, 20:46
Mili89, ja też biore Setaloft też mam po nim okropne mdłości. biore 2 tygodnie i jest gorzej chociaż samopoczucie troche lepsze. chyba pójdę do lekarza ,żeby wrocić do Escitil. tyłam ale przynajmniej dobrze się czułam i naprawdę cięzko było mnie zdenerwować

przez Mili89 16 sty 2015, 20:46
ja od zawsze cierpialam na nerwice lekowa, co zreszta teraz potwierdzila tez lekarka... nie wiem skad i dlaczego wziely mi sie te napady:(
zwykle tylko siedzialam i godzinami wyszukiwalam coraz to nowych chorob, a teraz wyszlo to :(( i dlaczego? moze ostatnie wydarzenia bardzo stresujacy czas wyzwolil dodatkowe leki...sama juz nie wiem, dalej nie wierze, ze to wszystko od nerwow....
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez malenstwo31 16 sty 2015, 20:49
sinister, brawo za podejście. Zobaczysz to nie tarczyca tylko nerwica:) ja też już się z tym pogodziłam, Miałam dziś robić morfologie ale odpuścilam. Robiłam w listopadzie, niektórzy ludzie robią raz w roku a ja co 3 miesiące. stop

-- 16 sty 2015, 20:50 --

Mili89 napisał(a):ja od zawsze cierpialam na nerwice lekowa, co zreszta teraz potwierdzila tez lekarka... nie wiem skad i dlaczego wziely mi sie te napady:(
zwykle tylko siedzialam i godzinami wyszukiwalam coraz to nowych chorob, a teraz wyszlo to :(( i dlaczego? moze ostatnie wydarzenia bardzo stresujacy czas wyzwolil dodatkowe leki...sama juz nie wiem, dalej nie wierze, ze to wszystko od nerwow....

własnie cięzkie wydarzenia powodują nerwice, Staramy się być twardzi ale do czasu! Organizm też musi odreagowac.

Sortuj wg