Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez agaska 18 wrz 2009, 11:38
agaska - te kulki które sobie wyczułaś to prawdopodobnie węzły chłonne, mojej koleżance też kiedyś wyszła taka kulka za uchem, trochę panikowała ale lekarz ja uspokoił, dał antybiotyk i po jakimś czasie przeszło. Idź do lekarza, będziesz spokojniejsza,

Wiem, bylam. Dzis odbieram wynik morfologii z rozmazem.

to tez moze byc objaw toksoplazmozy (taka choroba spowodowana jakimis bakteriami od kotów)

Nie mam kot, ostatni raz z kotem mialam do czynienia poltora roku temu :P
Be the change you want to see in the world

przez Gunia86 18 wrz 2009, 12:05
nie trzeba miec kota zeby na to zachorowac, zrodło bakterii to kot, ale mogą one byc na wielu rzeczach.
Gunia86

przez agaska 18 wrz 2009, 12:42
Odebralam wyniki. Wszystko w normie oprocz...

neutrocyty 1,46 przy normie 1,8 do 6,8 (malo)
w % to jest 34,3 przy normie 45 do 68 (malo)
limfocyty jednostkowo sa ok bo 2,24 przy normie 1 do 4,4
ale % sa zawyzone bo 52,7 przy normie 25 do 40
monocyty jednostkowo ok - 0,419 przy normie 0,1 do 1
ale % zawyzone bo 9,86 przy normie 2,5 do 8
Plytek krwi mam 199 przy normie 150 do 450, wiec niby norma

Nie wiem czy to od gardla (lekko pobolewa, jakby suche) i lekkiego kataru (cos pyli) czy od tego, ze okres mi sie skonczyl w sobote/niedziele czy... Cos jest nie tak. I bede sie teraz bac!
Ktos tu jest/byl studentem medycyny... Moze pomoze?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez astalavista 18 wrz 2009, 21:45
agaska nie martw się . według mnie Twoje wyniki są ok, konsultowałaś się z lekarzem?
co do toksoplazmozy to ja miałam robione badania 2 razy i wszystko ok.

ja z chęcią też wysłucham kogoś obeznanego.

przez agaska 18 wrz 2009, 22:43
Lekarza mam w srode, wtedy sie dowiem. No chyba ju wiem czemu mam takie a nie inne... Gaaaaaardloooooo! Boli ;/

przez kami 19 wrz 2009, 09:55
Witam
Chciałam was zapytac cz ktoś mial taki objaw. Uczucie krwi w gardle,..czasem jest tak że spokojnie siedze i czuje jak serce mi wali, usick w gardle i jakbym miala zaraz zwymiotowac krwia, czuje ja w calym gardle. jak probuje plunac, odchrząknąc to krwi nie ma;/ tzn raz mi sie pokazala, bardzo malo, o kolorze różowym,..już sama nie wiem, moze mi naczynka pękaja w gardle,..
Oczywiscie tez lecze sie od kilku lat na nerwice lękowa,..mialam wszystkie popularne objawy oraz dziesiątki badan
Jeszcze dodam ze po tym ataku jakisz czas czuje sie roztrzesiona, ciezko mi sie oddycha i boli mnie klatka piersiowa,..
prosze o jakies komentarze,.
pozdrawiam

przez grala 19 wrz 2009, 19:11
Tak, to typowe dla nerwicy. Nawet nie wiadomo co tu komentowac :)

przez Invisible 19 wrz 2009, 21:05
Ja też miałam kiedyś podobnie...oczywiście wkręcałam sobie raka gardła. Tylko trochę gorzej bo czasem odchrząkiwałam ślinę z domieszką krwi. Poszłam do lekarza porobił mi badania krwi, ale na dzień dobry powiedział, że to prawdopodobnie z zatok , bo wiecznie mam uczucie zatkanego nosa i tak jak napisałaś naczynka mogą pękać. Bo tej krwi miałam śladowe ilości. Problem jest gdy kaszlesz krwią i to sporą ilością lub wymioty z krwią. Także nie martw się kami, a problem ,że ciężko Ci się oddycha lub ból w klatce piersiowej... to tak mają ludzie z nerwicą.. w tym również i Ja.

przez kami 20 wrz 2009, 13:55
:smile: Dzięki za wyczerpującą odpowiedz,..aż nieprawdopodobne że można sobie wkrecac do tego stopnia,..i pewnie jeszcze więcej
Pozdrowionka

przez marcjanna 20 wrz 2009, 16:41
Bardzo się boję, że mam SM ;( Od kilku dni mam osłabioną prawą rękę, w dłoni mnie mrowi i jest lodowata, obszukałam już cały Internet i objawy, większość-wypisz wymaluj. Zawroty głowy częste, bóle. Wzrok na razie ok. Psychiatra stwierdził u mnie nerwicę lękową, ale ja bez rezonansu zwariuję...Czy jestem chora?? ;(((

przez kami 20 wrz 2009, 17:05
hej,..oczywiście zrób rezonans - od razu Ci przejdzie jak zobaczysz wynik,.. :smile:
MIalam jeszcze gorzej bo bolaly mnie wszysti kosci i miesnie, nie moglam chodzic, przez miesiac lezalam i nigdzie nie wychodzilam,..echh masakra, nawet bolerioze wymyslilam,... rezonans i badania wykluczyly moje teorie,..i pomogla mi rozmowa z przemiłą panią neurolog, która na koniec dala mi nr do psychiatry ;) i jakos tak poczulam sie lepiej od razu :mrgreen:
takze na pewno nic ci nie jest :D

przez grala 20 wrz 2009, 18:23
Moze najpierw zbadac dno oka? Przed rezonansem? Ja wlasnie mam tak zamiar zrobic. Boli mnie ciagle glowka i karczek, oslabil wzrok. Mysle ze dno oka pokaze czy cos tam dzieje.

przez tynka92 20 wrz 2009, 19:37
Nie przesadzajcie z tym rezonansem. Ja słyszałam, że nie jest on obojętny dla zdrowia (jak i tomograf). Naprawde, rozważcie czy wam to coś da. Wiele osób po badaniu się uspokaja, ale tylko na chwilkę.

przez agaska 20 wrz 2009, 20:27
Jesli okulista nie doszuka sie niczego odbiegajacego od normy, to nie potrzeba zadnego rezonansu ani tomografu. A przeciez okulitta robi pare tych badan (nie tylko dno oka). Nie wiem jak Ci wasi, ale moj mi to i plyty naczyniowe i nerw wzrokowy, pole widzenia, glebie, teczowke, zrenice, cisnienie... Robi zdjecia barwne i takie tam.
Bole glowy czesto sa od zlego wzroku, ja mam wade nierowna. Jedno -0,5 drugie -1 i jak laze bez okularow (wyobrazcie sobie jak widze swiat :P ) to leb mi peka.

Sortuj wg