Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Prakseda 14 sty 2015, 00:57
nefretis, u mnie prawdopodobnie niedoczynność - od dłuższego już czasu mam TSH przy górnej granicy normy. Endokrynolog po roku obserwacji zalecił leczenie, ale póki co nie podjęłam go - dałam mojej tarczycy jeszcze jedną szansę - ostatnią! <stań więc lepiej na wysokości zadania, mój gruczole dokrewny! ;) > Jeśli i tym razem "otrę" się o niedomaganie tego narządu, no to niestety - nie będzie zmiłuj się i pokuszę się na ten euthyrox :roll:
A Tobie Hashimoto stwierdzono na podstawie badań krwi i/lub usg tarczycy?

przez nefretis 14 sty 2015, 10:45
Prakseda, mi wyszło przypadkiem, po USG a potem potwierdzenie badaniami ATPO (przeciwciał) TSH (które zreszta było niezłe) i FT3,FT4.
Biorę Letrox 25, a Ty badałaś coś oprócz TSH?

przez sinister 14 sty 2015, 11:15
nefretisczyli jeśli mam coś z tarczycą to na pewno wyjdzie mi w piątek na usg?Bo ja właśnie TSH mam nieźle chociaż w pół roku z 1,22 zwiększyło się do 1,55

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nefretis 14 sty 2015, 11:17
a robiłeś przeciwciała? czasami USG wychodzi dobrze a są przeciwciała ATPO i AntyTG i wtedy z krwi stwierdza sie chorobę autoimmunolog. tarczycy.

przez Stokrotk@ 14 sty 2015, 11:32
nefretis napisał(a):a robiłeś przeciwciała? czasami USG wychodzi dobrze a są przeciwciała ATPO i AntyTG i wtedy z krwi stwierdza sie chorobę autoimmunolog. tarczycy.

Moim zdaniem, nefretis, masz dobre wyniki, ale faktycznie, ja mam stwierdzoną niedoczynność, AntyTG wychodzi dobrze, więc lekarka kazała m zbadać ATPO.

U mnie dobrze, uczelnia mnie wciągnęła - pobolewa mnie łokieć i łopatka, ale sporadycznie i lekko, rano; gdy jestem zajęta czymś innym, nic mnie nie boli, więc obstawiam tło nerwowe - choć mam nadzieję, że w końcu mi całkowicie przejdzie :D Staram cieszyć się zyciem i jest ok :)

przez sinister 14 sty 2015, 14:19
nefretis Nie robiłem jedno badanie kosztuje prawie 200 zł, nie mam zamiaru wydawać prawie 400 zł, jak już przez ponad pół roku wydałem masę pieniędzy, co do bólów stawów kości i mięśni to owszem możel być od nerwicy, ale mnie bolą stawy przy dotyku i się czerwienią. Pocieszcie mnie, że skoro morfologia od kwietnia jest dobra to nie mam raka :(((((

przez nefretis 14 sty 2015, 15:34
sinister nie masz raka! Po drugie, ja nie płaciłam za te badania, dostałam skierowanie od endokrynologa. Dlaczego rodzinny Ci nie da? Cholera płacimy składki i jeszcze łaske robią, że człowiekowi skierowanie dadzą :evil:

Stawy bolą w nerwicy, ja też tak miałam, ze były zaczerwienienia, strasznie panikowałam, byłam nawet u reumatologa...który mnie wyśmiał oczywiście. Podotykał, wypytał i powiedział, ze jestem zdrowa. Najbardziej bolały mnie w okresie zimowym i na zmiane pogody. Pamiętam, ze na wiosnę przeszło. Męczyłam się do kwietnia, nic nie robiłam tylko myslałam o SM i stawach i wogóle cuda na kiju.
acha dodam, ze bolały mnie codziennie, szczególnie rano. czasami ból w kolanach był taki, ze z trudem chodziłam, ale przechodził a potem znów...nie martw sie!!!

przez malenstwo31 14 sty 2015, 16:11
Mnie też dziś bolą stawy albo może mięśnie nie wiem. Tak źle się czuje po antybiotyku że nawet nie umiem tego opisać. Biorę tylko raz dziennie. Jem osłonę na żołądek jogurty i kefir a brzuch mam taki jakbym tam miała balon takie wzdęcia. I mdłości :( one są najgorsze

przez evvelinka 14 sty 2015, 17:09
Dzięki za wsparcie i słowa otuchy wszystkim wam tu. Będę was na bieżąco informować. Na razie mam spokój do jutra, do wizyty u neurochirurga i rozmowie o moich jamach w rdzeniu, bo ktoś mi musi wreszcie powiedzieć czy się powiększyły czy nie. W piątek może zadzwonię do szpitala i odbiorę wyniki pmr, które ostatecznie potwierdzą co z tym SM. Wyniki KKI nie wiem kiedy, pewnie za 2-3 tygodnie, ale czekam.

Na razie dostałam jakiegoś powera do działania. Wymyśliłam, że zapiszę się na kurs. Kurs trwa 2-3 miesiące i polega na zjazdach co weekend i siedzeniu tam 8 godzin od 8 do 16. Ale teraz zaczynam się bać czy dam radę tam wysiedzieć. Muszę to zrobić, chcę bardzo, ale się boję. Już raz zrezygnowałam, ale wtedy miałam co chwilę atak paniki i nie byłabym w stanie. Teraz czuję się bardziej na siłach.. no cóż najwyżej stracę 5000, ale będę mogła sobie powiedzieć, że próbowałam. Może będzie fajnie. Muszę myśleć o przyszłości, non stop coś robić żeby się nie załamać, nie zamknąć w czterech ścianach i nie zgnić.

przez martini123 14 sty 2015, 17:33
czesc kochani. ja mam dzisiaj zły dzień, okropny. martwi mnie głowa, nie boli ale czuje ucisk z lewej strony, takie uwieranie, do tego przechodzą mi ciarki, te ciarki przechodzą też w trakcie robienia kupy za przeproszeniem, nie wiem co mam robić.

-- 14 sty 2015, 19:12 --

powiedzcie proszę co o tym myślicie, bo zwariuje

przez sinister 14 sty 2015, 20:36
Ja ciągle myślę o tym raku kości, plusz drugą połową pierwszy raz się pokłóciłem, a jesteśmy ze sobą od 16 grudnia. Wiedziałem, że prędzej czy później nie wytrzyma hipochondrii. Ja generalnie jeśli nic nie wyjdzie na USG tarczycy to się załamę, bo innej przyczyny mojej nietolerancji ciepła takiej nie mogę się doszukać plus tych bóli stawów plus nudności jak tylko dotknę tarczycy. Nerwica nerwicą, ale to już nie jest tylko podłoże psychiczne tylko realne fizyczne bóle przy dotyku. W piątek 14:20 się wszystko wyjaśni tak bardzo chce mieć Hashimoto brać leki i mieć spokój.

przez platek rozy 14 sty 2015, 20:39
sinister, taka tkliwosc ciala moze byc niestety z nerwicy takze , nie doszukuj sie na sile raka.
Czytalam na zaburzonych to kilka osob mialo taka tkliwosc .
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez malenstwo31 14 sty 2015, 21:18
sinister napisał(a):Ja ciągle myślę o tym raku kości, plusz drugą połową pierwszy raz się pokłóciłem, a jesteśmy ze sobą od 16 grudnia. Wiedziałem, że prędzej czy później nie wytrzyma hipochondrii. Ja generalnie jeśli nic nie wyjdzie na USG tarczycy to się załamę, bo innej przyczyny mojej nietolerancji ciepła takiej nie mogę się doszukać plus tych bóli stawów plus nudności jak tylko dotknę tarczycy. Nerwica nerwicą, ale to już nie jest tylko podłoże psychiczne tylko realne fizyczne bóle przy dotyku. W piątek 14:20 się wszystko wyjaśni tak bardzo chce mieć Hashimoto brać leki i mieć spokój.

ja tez źle toleruje ciepło, jak sa upały to mam jazde w głowie, nawet nie mogę siedziec pod zbyt gorącym prysznicem, nie mowiąc o gorącym posilku, nie umeim takiego zjeść. ale nigdy się tym nie martwilam bo mój tata też tak miał.
a co do bólu przy dotykaniu to przeczulica- też to przechodziłam kilka razy. wydawało mi się ,że jak dotykam skóre to jest ona jakby poparzona , bolała okropmnie.
mnie dziś tak nawalaja stawy, mięsnie albo kości juz sama nie wiem co:)

-- 14 sty 2015, 21:19 --

bole-mi-sni-i-ko-ci-t17431.html to nawet jest watek na naszym forum

-- 14 sty 2015, 21:25 --

evvelinka napisał(a):Dzięki za wsparcie i słowa otuchy wszystkim wam tu. Będę was na bieżąco informować. Na razie mam spokój do jutra, do wizyty u neurochirurga i rozmowie o moich jamach w rdzeniu, bo ktoś mi musi wreszcie powiedzieć czy się powiększyły czy nie. W piątek może zadzwonię do szpitala i odbiorę wyniki pmr, które ostatecznie potwierdzą co z tym SM. Wyniki KKI nie wiem kiedy, pewnie za 2-3 tygodnie, ale czekam.

Na razie dostałam jakiegoś powera do działania. Wymyśliłam, że zapiszę się na kurs. Kurs trwa 2-3 miesiące i polega na zjazdach co weekend i siedzeniu tam 8 godzin od 8 do 16. Ale teraz zaczynam się bać czy dam radę tam wysiedzieć. Muszę to zrobić, chcę bardzo, ale się boję. Już raz zrezygnowałam, ale wtedy miałam co chwilę atak paniki i nie byłabym w stanie. Teraz czuję się bardziej na siłach.. no cóż najwyżej stracę 5000, ale będę mogła sobie powiedzieć, że próbowałam. Może będzie fajnie. Muszę myśleć o przyszłości, non stop coś robić żeby się nie załamać, nie zamknąć w czterech ścianach i nie zgnić.

jestem z Tobą cały czas! jesteś niesamowita i jestes moją idolką ,pomimo tak cięzkich przejśc masz takie pozytywne nastawienie. Bardzoooooooo pozytywnie na mnie to działa jesteś wielka! :uklon: :uklon: :uklon: :uklon:

przez fuzzystone 14 sty 2015, 21:32
sinister napisał(a):Ja ciągle myślę o tym raku kości, plusz drugą połową pierwszy raz się pokłóciłem, a jesteśmy ze sobą od 16 grudnia. Wiedziałem, że prędzej czy później nie wytrzyma hipochondrii. Ja generalnie jeśli nic nie wyjdzie na USG tarczycy to się załamę, bo innej przyczyny mojej nietolerancji ciepła takiej nie mogę się doszukać plus tych bóli stawów plus nudności jak tylko dotknę tarczycy. Nerwica nerwicą, ale to już nie jest tylko podłoże psychiczne tylko realne fizyczne bóle przy dotyku. W piątek 14:20 się wszystko wyjaśni tak bardzo chce mieć Hashimoto brać leki i mieć spokój.

Kłotnie zdarzają się w każdym związku, musisz zdać sobie sprawę, że nerwice/depresje są trudne do zrozumienia dla osób, które na nie nie cierpią.

A przeczulice mogą mieć tło nerwicowe!

Sortuj wg