Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez kamincia 27 sie 2009, 09:29
ja wam powiem jakie jest najlepsze lekarstwo na te wszystkie wybujałe myśli :-) zakochac sie!! :)

przez olka8724 27 sie 2009, 11:43
Ale ja juz od roku jestem zakochana..a moj problem pojawil a w sumie uaktywnil sie przed paroma dniami;)) Mam ogromne wsparcie u swojego chlopaka...mamy i przyjaciolki..ale to i tak nic poki co nie daje:)) Psycha jest psycha;D :smile:

przez ej. 27 sie 2009, 18:41
mi po pojsciu na solarium (po raz pierwszy i ostatni) pojawila sie jakas plamka na lydce, bylam pewna ze to rak skory, juz zaczelam sobie wyobrazac swoj pogrzeb (;
ej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Invisible 11 wrz 2009, 23:13
I stało się...chyba oprócz hipochondrii dopadła mnie depresja... Tak strasznie źle, że nie do wytrzymania.. Brak siły by robić cokolwiek, ból...każdej części ciała i .. płacz na końcu nosa, choć wiem, że nie mogę... bo dziecko patrzy... AAAAaaa mam ochotę krzyczeć, bo jestem taka bezradna, i nie wiem jak sobie radzą ludzie w gorszych sytuacjach i współczuje im... bo to jest beznadzieja.. Oszaleć można, wciąż obsesyjnie szukam w sobie objawów chorób, że w końcu je znajduje i tak w kółko i tak już kawał czasu niszczę sobie życie i bliskim...:( :(

przez 1507 12 wrz 2009, 19:21
Invisible napisał(a):I stało się...chyba oprócz hipochondrii dopadła mnie depresja... Tak strasznie źle, że nie do wytrzymania.. Brak siły by robić cokolwiek, ból...każdej części ciała i .. płacz na końcu nosa, choć wiem, że nie mogę... bo dziecko patrzy... AAAAaaa mam ochotę krzyczeć, bo jestem taka bezradna, i nie wiem jak sobie radzą ludzie w gorszych sytuacjach i współczuje im... bo to jest beznadzieja.. Oszaleć można, wciąż obsesyjnie szukam w sobie objawów chorób, że w końcu je znajduje i tak w kółko i tak już kawał czasu niszczę sobie życie i bliskim...:( :(

obsesja! jak chce ci się krzyczeć to wsiądź do auta pojedź na przejażdżke i w trakcie wrzeszcz, jeśli masz ochotę płakać, idź do łazienki tam się wypłacz umyj buzię i wróć do dziecka, tłumienie emocji powoduje że czujesz się jeszcze gorzej
1507

przez grala 13 wrz 2009, 15:38
No chore to wszystko :(
Ja z powodu nerwicy i hipochondrii rzucilam palenie, nie pije alkoholu, kawy, czarnej herbaty, nie jem prawie miesa, staram sie jesc wiecej owocow i warzyw, codziennie olej lniany bo duzo omega 3, woda tylko mineralna, nawet do gotowania, schudlam 11 kg zeby miec optymalny BMI, pozbylam sie auta, codziennie mam spacery, rower, robie progfilaktyczne badania krwi, duzo czytam o zdrowym stylu zycia, staram sie o siebie naprawde dbac....i jak myslicie: czy czuje sie lepiej? czy nerwica minela? czy pozbylam sie hipochondrii? Niestety nie, boli mnie ciagle glowa, kark, ciagle cos martwi...np roznica miedzy jednym a drugim cisnieniem wynosi 20 lub 30, a powinna 40, np. 110 na 80, albo 100 na 75, albo 120 na 90. Przedtem martwily mnie skoki cisnienia i to naparwde duze, jak to zlikwidowalam to teraz znowu nakrecam sie ze ta roznica jest ciagle za mala i na pewno to jakis zly objaw, niestety nic w internecie na ten temat nie znalazlam :(...

[Dodane po edycji:]

Poza tym ciagle te natretne mysli o smierci, chorobie..powiedzcie skad to sie bierze? Czlowiek cieszy sie zyciem, dziecmi, dobrze sie odzywia, zdrowo zyje, nie ma wiekszych problemow...i ciagle nawracajace mysle ze sie jest chorym, lęki, koszmary w nocy...juz czasem nie mam sily z tym walczyc :(

I dzis znowu, Wlasnie wyszlam z wanny - goraca pachnaca truskawkami kapiel, pelen relaks, wychodze z wanny i mam wrazenie ze upadne, niedobrze mi, dusi cos w piersiach, niesamowity lek ze to nadchodzi smierc.....za chwile przeszlo, ale zdazylam sie wystraszyc...i tak od lat z przerwami :(

przez 1507 13 wrz 2009, 21:48
grala, lęk przed nagłą śmiercią , panika miałem to przeszło po 2 latach gdy zaakceptowałem śmierć jako tako, gdy zacząłem próbować żyć w zgodzie z sobą, no i olałem trochę te lęki wychodząc z założenia że tak naprawdę nie mam wpływu na to kiedy umrę i czy to będzie za godzinę teraz czy za 10 lat to nic na to nie poradzę trzeba żyć i szkoda się tym zamartwiać
1507

przez agaska 14 wrz 2009, 11:02
A ja mam teraz straszny lek przed zakazeniem (czarna krecha w strone serca co sobie idzie ze skaleczenia na reku czy nodze) i... Kurcze... Niech mi ktos powie. Jakis czas temu (okolo 6miesiecy temu) wymacalam sobie po lewo, kawalek za uchem, ale nizej jakies 2-3cm taka mala kuleczke okolo 0,5cm. Jest ona gleboko pod skora, nie widac jej, trzeba wymacac, nie boli. Zdazylam juz sobie o niej zapomniec, gdy... Wczoraj CHYBA wymacalam kolejna jakis 1cm od tej. Ale jest duzo bardziej plaska i mniejsza. No i nie wiem czy isc do lekarza z tym czy nie. Czy to tluszczak czy cos powazniejszego. Nie chce uslyszec, ze to raczysko jakies wredne, poza tym, ostatnim razem to lekarz mial mnie juz dosc, choc dawno juz nie bylam, no ale i tak... Mam pietra!

Zapomnialam dodac, ze to moga byc wezly chlonne. Jestem alergikiem i byc moze ma mi ochote rosnac zab madrosci, bo cos mi sie tak ciasno w szczece robi, no ale zeby to tak... Sama juz nie wiem. Ponoc od nerwicy tez sie powiekszaja... :?
Be the change you want to see in the world

przez Kaska22 14 wrz 2009, 16:58
ja boję się guza mózgu i odczuwam wszystkie jego symptomy jakie przeczytałam w internecie
Kaska22

przez tynka92 14 wrz 2009, 20:15
Musisz wiedzieć, że nerwicowcom i hipochondrykom nie wolno czytać takich rzeczy! Uwierz, ja też tak robiłam, teraz jestem jak na razie stanowcza, choć mnie korci - mówię NIE.

przez astalavista 16 wrz 2009, 21:48
od nerwicy mogą POWIĘKSZAĆ się węzły chłonne?

nie mARTW SIĘ...ja mam takich kuleczek pod pachami, na szyi w pachwinach itd sporo, pierwsze węzły odkryłam 2 lata temu i jeszcze żyję, więc nie jest tak źle:P
czasem mnie kłują, jak boli mnie ucho to np boli mnie węzeł za uchem, jak mam zapalenie pęcherza to bolą te w pachwinach....ale naprawdę strasznie się boję. Przez te węzły nabawiłam się hipochondrii ( na typową nerwicę lękową zachorowałam troszkę wczesniej).

przez agaska 16 wrz 2009, 22:00
No wlasnie ponoc moga sie od nerwow powiekszac. Moj lekarz twierdzi, ze nic mi nie jest, bo jakby bylo cos zle to bym miala gruche jak sliwka wywalona na zewnatrz, a nie mniejsze niz ziarnko grochu (mimo to wyczuwalne). Moje sa po lewej stronie szyi. I tylko tam. Tak czy siak, dal mi skierowanie na morfologie z rozmazem i jutro beda mnie kuc. Zobaczymy czy wsio w normie. Mam nadzieje, ze tak. Moze to od zebow? Zatok? Gardla? Moze jakas po prostu infekcja zwiazana z alergia? A moze od tego, ze przygryzam jezyk w czasie snu (zgrzytam zebami wg specjalistki od chorob sluzowki, dziasel, przyzebia i stomatologii).
Be the change you want to see in the world

przez Invisible 17 wrz 2009, 23:32
Ech te cholerne węzły chłonne... ile już nocy miałam nieprzespasnych przez nie. Czy ktoś ma ... powiększone węzły podżuchwowe, na szyi , w pachwinach, pod pachami ? Ja tak. Pod pachami lekarz po usg stwierdził,że są może powiększone ale w granicach dopuszczalnych, na szyi mam od lat
a w pachwinach od jakiegoś pól roku, kiedy to zaczęłam sobie je dotykać i stwierdziłam, że mam jakieś kulki wyczuwalne. Zwariować można! Jak to jest że niektórzy nie zwracają uwagi na takie, rzeczy... Teraz rozgniatam sobie brzuch i zastanawiam , się czy mam tam powiększone węzły chłonne i czy właściwie można je wyczuć... PARANOJA ... hahaha... normalnie jak pomyślę na spokojnie to mi siebie tak żal i wszystkich innych nieszczęśliwców podobnych do mnie. agaska - te kulki które sobie wyczułaś to prawdopodobnie węzły chłonne, mojej koleżance też kiedyś wyszła taka kulka za uchem, trochę panikowała ale lekarz ja uspokoił, dał antybiotyk i po jakimś czasie przeszło. Idź do lekarza, będziesz spokojniejsza, ja przynajmniej tak mam.. mi pomaga jak wyrzucam lekarzowi wszystkie moje obawy. (pomijam fakt, że lekarz to już patrzy na mnie jak na świra, ale kogo to obchodzi?). Teraz na szczęście mam jakieś lepsze dni.. 2 lub juz 3-y nawet, staram się nie czytać o chorobach, wtedy się nie dobijam, uprawiam więcej sportu... biegam, biegam kiedy mogę i czuję się lepiej, nie koncentruje się na swoim ciele, nie wsłuchuję się... i nawet mnie nic nie boli... dlatego mnie nic nie boli.

przez Gunia86 18 wrz 2009, 09:33
powiekszone wezly chlonne to tez moze byc objaw toksoplazmozy (taka choroba spowodowana jakimis bakteriami od kotów) ja na to choruje, mialam dosc sporo powiekszone wezly kilka lat temu przez matura i lekarz dal mi po prostu antybiotyk i do teraz mam spokoj, spokoj i kota ;)
Gunia86

Sortuj wg