Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez martini123 08 sty 2015, 13:58
moje dolegliwosci trwają 7 miesięcy, w między czasie robiłam usg i było ok, był okres kiedy prawie wszystko mi przeszło, ale wróciło znów. mam pytanie na czym polega badanie prób trzustkowych i ile kosztuje? myślicie, że muszę to zrobić?

przez marta80 08 sty 2015, 14:14
nefretis po wysluchaniu mojej litani.....i ogladnieciu wynikow...i ponaciskania brzucha,,,stwierdzil to co ci pisalam,,,,ze nie ma obrazu choroby w moich wynikach....hmm...
tez mu mowilam ze probotyki powodowuja biegunki itd..a on...ze jestem w bledzie bo dostarczaja one dobrych klutur bakterii,,,i ze napewno nie...

jesli sie tak martwisz to moze idz na kolonoskopie co??
ja mam teraz wiekszy lek o moja watrobe...((:i chyba znow bede brac debudir czy jak on tam;))bo nie mialam po nim biegunek....
a dokladnie to czuje taki dyskomfort rozpychanie pod tym zebrem////keidys juz mialam z prawej dlugo...minelo bylo z lewej pamietasz jak pisalam...a teraz od swiat znow z praw.....

martinienzymy trzustkowe to amylza i lipaza....zrob sobie i bedziesz spokojniesza...ja teraz robilam...i duzo nie kosztuje chyba 12zl za 1...juz nie pamietam bo duzo wynikow robilam;))nie mieszkam w pl i zawsze wszystko prywt robie....

przez nefretis 08 sty 2015, 15:32
martini ja myslę, że masz ZJD. Jak chcesz to zrob enzymy, ja robiłam i wyszły dobre.
A masz może bolesne uczucie rozpierania, jakby uwięźnięte gazy, które bolą kłują. ale nie mozna za przeproszeniem ich wypuścić, tylko kotłują się i przelewają w brzuchu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pralinka1 08 sty 2015, 15:34
A mnie chyba coś bierze. Kicham 3 dzień, z nosa mi kapie i bolą mnie już całe plecy. Czuję się jakby mnie ktoś pobił.
Od 20 listopada jestem ciągle przeziębiona - nie wiem już co o tym myśleć.
Do tego śpiąca, słaba. Wczoraj wieczorem obgryzłam wszystkie paznokcie do tego stopnia, że dzisiaj z bólu nie mogę ruszać palcami co mi utrudnia wykonywanie większości prac domowych. Mam kłopoty z którymi nie potrafię sobie poradzić. Psychoterapia jakoś specjalnie nie pomaga. Chyba jestem przypadkiem beznadziejnym ...
Najgorsze jest to, że nie jestem już taka młoda. Dobija mnie fakt, że męczę się z tym gównem już przeszło 20 lat.
W tym roku mam okrągłe urodziny, fakt ten zaczyna mnie powoli przerażać. NIE CHCĘ BYĆ STARA !!!!!!!!!!!!!!!

przez martini123 08 sty 2015, 16:04
nefretis, tak mam tak, szczególnie w nocy ostatnio, normalnie czuje jak mi gazy wędrują w jelitach, czasami nie mogę ich puścić, a jak już puszczę bąka za przeproszeniem to mnie boli odbyt i właśnie jelita. mam bulgotanie, przewracani, kłuje mniei nad pepkiem, po lewej stronie, po prawej a pod żebrem to praktycznie cały czas czuje dyskomfort. mam wzdęcia i czasem czuje sie jakby moje jelita były wypchane. czasem robie nawet razy dziennie kupe, ale nie jest to rozwolnienie. jem płatki owsiane i otręby i dzisiaj jest troche lepiej z tym bulgotaniem. ale ogólnie tak jak wcześniej mówiłam - stado krasnali chadza mi po brzuchu :)

pod koniec stycznia mam wizyte u hematologa kontrolną - zapytam co mysli o tych próbach trzustkowych i wtedy zdecyduje czy je zrobić.

przez evvelinka 08 sty 2015, 18:11
Hej. U mnie dziś lepiej.. wczoraj kupiłam sobie ciepłe skarpety, więc w nogi mi trochę cieplej. Byłam na krótkim spacerze do sklepu i nie chwiało mnie jakoś bardzo o ile w ogóle, więc chyba powoli dochodzę do siebie. Tylko wspólniczka mnie z rana wkur%$#a dzwoniąc i gadając coś o perfekcyjnym robieniu pracy i że się nie przyłożyłam, a sama jakie robi błędy nie widzi. Też się zacznę czepiać. Czekam aż wróci ze spotkania to sobie porozmawiamy, bo rano byłam zbyt zaspana żeby odpowiednio zareagować, a teraz mnie olśniło.
A tak poza tym nadal brak czucia temperatury od pasa w dół po prawej stronie ciała, nadal boli, ale na szczęście mam w tej nodze czucie dotyku, bo prosiłam chłopaka żeby mnie połaskotał. Dziwnie mi się chodzi jakby każda noga sobie, ale staram się wierzyć, że to przejdzie i że będą lepsze chwile.

przez D@ri@nk@ 08 sty 2015, 19:02
martini123 napisał(a):moje dolegliwosci trwają 7 miesięcy, w między czasie robiłam usg i było ok, był okres kiedy prawie wszystko mi przeszło, ale wróciło znów. mam pytanie na czym polega badanie prób trzustkowych i ile kosztuje? myślicie, że muszę to zrobić?

Aspat wystarczy na początek, kilka złotych kosztuje
Nie robili ci podczas jakis badań?

marta80 napisał(a):boje sie bo watroba wyszla powiekszona...ale niby to idzie w parze z moim stluszczeniem((:no i alat mam o 2 podwyzszony.....

Matko, o 2 to nic. Ja miałam wątrobe powiększona o 5 cm, to bardzo dużo bo jest juz wyczuwalna golymi rękami i alat miała podwyższony 50% ponad normę ;) Jesli moge ci coś doradzić to najlepszy jest Essellive lub essentiale. Kup sobie i bierz regularnie przez co najmniej pół roku - wyniki powinny się poprawić. Wątroba ma to do siebie że się świetnie regeneruje, ale to trwa wiem bo miałam zdrowotne (nie nerwicowe) problemy z wątrobą. No i za pół roku kontrolne usg :)

marta80, nefretis, probiotyki poprawiają pracę jelit. Poza tym czy wy naprawdę macie biegunki? (non stop latacie na kibelek?) czy tylko wodniste stolce?

Probiotyki polecam mimo wszystko (zawsze to lepsze od zaparć i hemoroidów ;) )
Probiotyki przyspieszają pracę jelita. Wtedy niestrawione resztki szybciej się przesuwają i nie dochodzi do zaparć i wzdęć, nie czujemy też ciężkości ani bólu brzucha
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez marta80 08 sty 2015, 19:26
D@ri@nk@ aspat i alat to proby watrobowe a martini chodzi o trzustke wiec niech zrobi amylaze i lipaze...

Tez mialas powiekszona watrobe....a z czym to u ciebie bylo zwiazazne???tzn ja mam alat o 2 ponad norme...a o ile powieksz to nie wiem bo nie powiedz tylko powiedz ze raz na rom kontrol usg...i zadabac o watrobe...
zaczynam od dzis pic taki specjalny eliksir na nia mam od dietetyczki....czytalam tez ze sok wycisniety z grejfruta z 2lyzkami olwii dobrze pic na noc...jezeli chodzi o sumplementy kupilam hepatil complex,,,ale to co piszesz tez jest dobre...
a jak zregenerowala ci sie???teraz ok???

-- 08 sty 2015, 18:27 --

a jesli chodzi o biegunki to nie latam czesto...tylko mam wodniste stolce,,,,((:

przez D@ri@nk@ 08 sty 2015, 19:33
marta80, mylisz się ;) aspat tez określa nieprawidłowości w trzustce jak równiez i inne choroby:

Wzrost może świadczyć o:
- różnych chorobach wątroby,
- różnych chorobach trzustki,
- zakażeniu mononukleozą zakaźną,
- występowaniu ostrego stanu upojenia alkoholowego,
- zawale mięśnia sercowego,
- chorobach mięśni szkieletowych (miopatie, dystrofie),
- ostrym reumatoidalnym zapaleniu mięśnia sercowego,
- kamicy żółciowej.

Wątrobę miałam powiększoną przez toksyny, zadziwię cię... z farby do włosów :lol: Kilka lat farbowałam się na czarno i w końcu organizm miał dość tej chemii i zbuntowała się właśnie wątroba, a poza tym miałam takie ropnie we włosach że tydzień smarowałam to sterydami.
Od tamtego czasu minęło 5 lat. No i oczywiście zakaz jakiejkolwiek farby. Teraz już wszystko ok. Przez ponad rok watroba dochodziła do siebie

-- 08 sty 2015, 18:34 --

marta80 napisał(a):a jesli chodzi o biegunki to nie latam czesto...tylko mam wodniste stolce,,,,((:

Więc nie masz biegunki ;)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez hipochondryczka98 08 sty 2015, 19:58
Czy objawy somatyczne moga prowadzic do groznych chorob, a nawet smierci ????

przez nefretis 08 sty 2015, 20:11
U mnie biegunki wyglądały tak, że miałam ich około 3-4 dziennie, w tym ok. 2 załatwienia się, to mała ilośc, takie strzępki
reszta - luźny ale uformowany, długi stolec, woda nigdy. Kolor zielonkawy, często niestrawione resztki. Teraz załatwiam się 1-2 razy dziennie czasem na luźno, dużo. Sory za tak dogłębne opisy ale tu juz chyba nikogo nic nie dziwi:)

Idę do Wc zaraz po wstaniu albo kręci mnie tak do popołudnia. Wieczorem jest OK. Do tego jw. pisałam wzdęcia, gazy, kolki, bóle, szczególnie prawa str., plecy, ogólnie całodniowy dyskomfort, ostatnio zauwazyłam, ze robię częsciej siku. Nie wiem o co chodzi, pęcherz nie boli.

W ogóle moje całe zycie to ostatnio jelita, nie głowa, ręka, żołądek tylko durne jelita i cały lęk przez nie. Gdyby nie dawały mi tak popalić, nie bałabym się chyba niczego. Dziś nawet napieprza mnie coś w boku, w żebrach, wysoko przy każdym mocnym wdechu.

przez martini123 08 sty 2015, 20:12
D@ri@nk@, nie nie miałam nigdy prób trzustkowych i dlatego sie martwie, że może coś z nią nie tak

przez marta80 08 sty 2015, 20:14
D@ri@nk@ od farby o papatrz,,,,,dobrze ze wiesz od czego....i problem sie nie powtorzyl....
ja zas glowkuj od czego ona powiekszona...choc gastro powiedz ze w moim przypadku od stluszczenia,,,,

ja zas od 1.5roku mam alat podwyzszony..
no nic trza sie wziasc za dietke i da odpoczac watrobie...moze sie poprawi..:)))

przez martini123 08 sty 2015, 20:15
nefretis, moje opróżnianie też jest zawsze od rana, ze dwa razy, czasem trzy a potem spokój. i wszystko inne z brzuchem mam tak samo jak Ty. kurde, opisałam Wam moje dolegliwosci i naprawde myślicie, że powinnam zrobić to badanie trzustki?

Sortuj wg