Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 07 sty 2015, 15:14
martini mnie też czasem boli samo żebro, ostatnie na dole. Przy ucisku szczególnie. potem przechodzi a nieraz zostaje pół dnia, czasem między żebrami gdzieś wyżej, u mnie 90% prawa strona, 10% lewa. czasem aż do pleców. I juz sama nie wiem, żebro, nerki, jelita, czy co. na dodatek miewam przeczulicę skóry, nadwrazliwość na brzuchu, jakbym sie przewiała.
mnie ostatnio jeszcze pobolewa dół brzucha po prawej aż do pachwiny. czasem w odbycie, nie mówiąc już o krzyzu.
Dziś staram się sprzątać, coś robić zeby nie mysleć o tym.

przez martini123 07 sty 2015, 15:35
nefretis, pachwiny też mnie bolą, przeczulice skory na brzuchu też mam, jak dtokne czuje jakbym była poparzona. dół brzucha po prawej i lewen na zmiane. krzyż też. ide poczytać książkę, nie myślmy o tym, nieprawdopodobne by było jakbyśmy obydwie na to samo chorowały i miały identyczne objawy :)

ale martwi mnie jeszcze jedna rzecz, w moim stolcu sa niestrawione reszty pokarmu, nie zawsze ale pojawiają się, czy to normalne?

przez malenstwo31 07 sty 2015, 15:41
nefretis napisał(a):martini mnie też czasem boli samo żebro, ostatnie na dole. Przy ucisku szczególnie. potem przechodzi a nieraz zostaje pół dnia, czasem między żebrami gdzieś wyżej, u mnie 90% prawa strona, 10% lewa. czasem aż do pleców. I juz sama nie wiem, żebro, nerki, jelita, czy co. na dodatek miewam przeczulicę skóry, nadwrazliwość na brzuchu, jakbym sie przewiała.
mnie ostatnio jeszcze pobolewa dół brzucha po prawej aż do pachwiny. czasem w odbycie, nie mówiąc już o krzyzu.
Dziś staram się sprzątać, coś robić zeby nie mysleć o tym.

według medycyny chińskiej ból krzyża to objaw ,ze człowiek ma lęki. jesli ktoś cierpi na nerwice to objawia się bólem krzyża i nerek. tak przynajmniej mowi medycyna chińska:) może coś w tej ich medycynie jest Skoro ludzie wschodu żyją tak długo i cieszą się zdrowiem.
Ja 2 razy osotnio byłam na masazu calego ciała, taki własnie limfatyczny. Dziewczyny...... nic mnie nie boli. za pierwszym razem po masazu bolały wszystkie prawie mięsnie, w których były zastoje a po drugim razie, rewelacja dzis mam zajebisty dzień. POLECAM

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez martini123 07 sty 2015, 16:18
i jeszcze jedne problem mam, a mianowicie miewam czasami świszczący oddech. i martwie się nim :(

przez pralinka1 07 sty 2015, 16:32
Witajcie, też jestem ciągle śpiąca i jakaś słaba. Dwa dni temu postanowiłam posprzątać piętro w domu i po wytarciu kurzu i odkurzeniu ledwo umyłam podłogi w pokojach dzieciaków, a w swojej sypialni już nie dałam rady. Wszystko mnie bolało, byłam padnięta a przecież kiedyś załatwiałam na raz cały dom: 2 piętra i 2 łazienki. Obecnie mnie to przerasta.
Mam wrażenie, że od jakiegoś miesiąca, półtora ciągle jestem przeziębiona. Dziwne bo nie pracuję, siedzę w domu a co tydzień mam katar. Ostatnio ciągle tylko z jednej tej samej dziurki, wodnisty ... Czyżby alergia, nigdy takowej nie miałam. Zaczęłam się zamartwiać. Mój przedszkolak nie ma kataru, a ja mam - boję się, że coś jest ze mną nie tak. TTym bardziej, że od miesiąca biorę żelazo, wit.C, komplet wit. B - powinnam czuć się lepiej ... Do tego jeszcze mam problem ze spaniem. Trwa to już koło roku, ale ostatnio żebym nie wiem jak była zmęczona nie mogę usnąć. Leżę i leżę i nie mogę przestać myśleć. Jak już uda mi się usnąć to budzę się kilka razy, bardzo mnie to stresuje. Dzisiaj miałam taką noc, że chyba co godzinę się budziłam, czułam jakiś dziwny ból głowy ale jest pełnia, duży mróz i wysokie ciśnienie. Może to od tego bo aż mi dzisiaj szumi w głowie. Też mi ciężko po tych wolnych dniach wrócić do szarej rzeczywistości. Jak wszyscy są w domu, jest gwar, gra muzyka jakoś mi łatwiej. Wczoraj np. miałam dobry dzień, bardzo dobrze się czułam. Dzisiaj już sama - masakra. Boli mnie głowa, zamartwiam się katarem i zaczynam wymyślać sobie choroby. Do tego jeszcze ten szum w głowie i jakieś poczucie zagrożenia.
Od jakiegoś czasu boli mnie lewe ramię, jakby łopatka. Wiem, że zazwyczaj mam bardzo napięty kark. W ogóle cała jestem jakaś obolała i połamana. Bardzo bym chciała zacząć się ruszać i poćwiczyć. Kupiłam sobie podręcznik do jogi i postanowiłam, że zacznę cokolwiek robić dla siebie. Zobaczymy.

przez evvelinka 07 sty 2015, 16:58
A ja od rana znowu mam dziś lodowate nogi od kolan w dół.. czuję jakbym trzymała nogi w lodzie. Poza tym boję się już prawą nogą dotykać czegokolwiek, a nie daj Boże zimnego, bo boli.. nawet prysznic boli. Nadal bolą mnie nogi i mięśnie, a szumy w uszach są prawie nie do zniesienia.. takich silnych nie miałam już dawno.

Zapisałam się już do neurochirurga na porównanie badań mr kręgosłupa i do lekarza od boreliozy w przyszłym tygodniu. Do endokrynologa zapisałam się na 26, ale w piątek pani ma dzwonić, bo może coś się zwolni wcześniej. Jutro może pójdę zrobić hormony tarczycy. Co dalej zobaczymy, bo w przyszłym tygodniu będę też miała wyniki ostateczne PMR.

przez hipochondryczka98 07 sty 2015, 17:27
A ja nadal mam te gazy i wzdecia :( Nawet w nocy czuje takie babelki w brzuchu.

Boje sie ze to cos powaznego a nie nerwica :'(

przez martini123 07 sty 2015, 17:51
hipochondryczka98, ja mam tak od maja ubiegłego roku :)

przez hipochondryczka98 07 sty 2015, 18:02
I co z tym robisz ?

Ja to tego wgl nie rozumiem po usg na miesiąc spokój a później tylko sobie przypomniałam o tym i znowu :( masakra i ten caly strach ze to cos poważnego ...

przez D@ri@nk@ 07 sty 2015, 18:53
hipochondryczka98 napisał(a):I co z tym robisz ?

Ja to tego wgl nie rozumiem po usg na miesiąc spokój a później tylko sobie przypomniałam o tym i znowu :( masakra i ten caly strach ze to cos poważnego ...

To tym bardziej można stawiać na nerwicę
Na jelita polecałyśmy ci Debutir. Kup, spróbuj :)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez pralinka1 07 sty 2015, 19:13
Czy też macie taki apetyt na słodkie ? Strasznie mi ciężko to opanować. 4 lata temu przestałam słodzić herbatę, okazjonalnie tylko w drinkach piję colę, poza tym nie lubię soków i napojów gazowanych. Piję tylko wodę i gorzką herbatę. Staram się unikać słodyczy ( ze strachu przed grzybicą pochwy ) ale zdarza się, że mam taką ochotę na słodkie, że aż mnie trzęsie. Walczę ze sobą ale to nie mija ... Na ciasto lub kruche ciasteczka mam ochotę zawsze i o każdej porze. Kiedy mam mega doła i czuję się opuszczona pozwalam sobie czasem na coś pysznego i potem dopada mnie poczucie winy i strach, że sobie zaszkodziłam. Zdarza się, że jeszcze nie zdąże połknąć a już pojawia się myśl o grzybicy i w tym samym momencie czuję przez chwilę swędzenie lub pieczenie tam na dole. Wspominam czasy kiedy jadłam i piłam wszystko bez strachu, a teraz ciągle mam poczucie, że jem nie tak jak powinnam. To chyba też nerwicowe ...

przez evvelinka 07 sty 2015, 19:46
Ja muszę ograniczyć cukier, bo mam cukier na czczo 117 (glukometrem 93-88), w moczu glukoza, w płynie mózgowo rdzeniowym podwyższona glukoza (norma do 70 ja mam 97) i już jestem przerażona, że mam cukrzycę. Podobno leki sterydowe, które mi dali w szpitalu podnoszą cukier, ale boję się. Już kiedyś miałam stan przedcukrzycowy i spokojnie poradziłam sobie z nim dietą.. po 3 miesiącach ze 118 zrobiło się 83 i wiem, że z takim stanem można sobie poradzić, z cukrzycą już nie.. chociaż jeśli jamy w rdzeniu się powiększyły to cukrzyca byłaby moim najmniejszym problemem - co mnie obchodzi czy mi obetną nogi czy nie skoro i tak ich nie będę czuła. Wiem moje myślenie jest masakryczne. Cały czas sobie powtarzam, że to niemożliwe żeby było tak źle, że nie może człowieka spotykać aż tyle nieszczęść, ale jednak prawdopodobieństwo jest.

Też się boję grzybicy, która i tak już mam. Wszystkiego się boję. Czuję jakbym była na granicy wytrzymałości. Nawet na pracy nie umiem się skupić i nic zrobić.

przez D@ri@nk@ 07 sty 2015, 19:53
evvelinka, jakbyś miała cukrzycę tym bardziej wykrytą w szpitalu to byś dostała od razu skierowanie do poradni. Twoje wyniki to podwyższony cukier a nie cukrzyca

pralinka1, ja całe życie jem słodko, nigdy się nie ograniczałam i nadal tego nie czynię Tylko kolezanki na mnie krzywo patrzą - słodycze, fast foody a figura jak u nastolatki :twisted:
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez pralinka1 07 sty 2015, 20:13
Boże, ja się już wszystkim tak strasznie przejmuję. Tym jak śpię, co jem, co piję - chyba niedługo oszaleję. Ciągle się oceniam, wszystko co robię i to niestety negatywnie. Zaczęłam się bać tego bólu łopatki. Boli mnie obok pachy, między pachą a piersią. Jak podnoszę tę rękę do góry boli całe ramię z tej strony i strasznie coś mi tam hałasuje w kościach, strzyka. Pomyślałam, że to może od serca, albo rośnie mi tam jakiś nowotwór i wpadłam w panike. Od razu gorzej mi się oddycha i jakby coś siedziało mi na klatce piersiowej. Bez sensu ...
Cały dzień oprócz obiadu i prania nic nie robiłam. Jestem sama i tak się nakręcam. Tyle roboty na mnie czeka a ja nic ... Nawet paznokci mi się nie chce zrobić.

Sortuj wg