Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez hipochondryczka98 06 sty 2015, 18:51
A jak sobie z tym radzic?

przez D@ri@nk@ 06 sty 2015, 18:53
hipochondryczka98, objawy somatyczne moga się pojawiac nawet jak o tym nie myslisz. Gdyby było inaczej to nerwica byłaby łatwa do wyleczenia :roll:
Ja mam tak że czuje się super jakiś tam czas a o nerwicy przypominają właśnie objawy somatyczne zwiastujące różne "choroby"

Co do trwania to mogą pojawiać sie i znikac lub trwac krótszy lub długi czas

-- 06 sty 2015, 17:54 --

hipochondryczka98 napisał(a):A jak sobie z tym radzic?

Leczyc kochana póki jeszcze nie wylądowałaś na oddziale
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez nefretis 06 sty 2015, 18:54
D@ri@nk@ a jak u Ciebie? jest dobrze na stałe czy masz jeszcze jakieś objawy? Napisz koniecznie. Jestem bardzo ciekawa czy wraz z dobrym nastrojem ustapiły inne rzeczy.

Malenstwo, żadne SM, wiedziałam , że post evelinki zasieje lęk i niepokój
Ja akurat obawy nt. SM mam za sobą więc lękowo nie zrobił on na mnie wrażenia, bardzo jej współczuję i niedobre jest to, że jednak nie wszytsko jest nerwicą:(

Musze sobie zrobic kontrolnie TSH i to też popsuło mi nastrój, każde badania czy wyjście do lekarza to u mnie okropne lęki i biegunki.

Co do biegunki to niestety miałam ją popołudniu (pierwszy raz od kilku tyg) i pobolewa mnie brzuch, czuję się po prostu źle, boję się co tam sie dzieje.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hipochondryczka98 06 sty 2015, 18:55
Czyli najlepszym wyjsciem jest mimo zlego samopoczucia starac sie myslec pozytywnie i chodzic do psychiatry ?

-- 06 sty 2015, 17:58 --

A i czy w mlodym wieku sie to lepiej leczy i czy leki cos daja ??

Sorki ze tyle pytan ale dopiero tu znalazlam osoby ktore maja podobnie i umieja mi odpowiedziec na pytania :smile:

Za co wam dziekuje bo z "normalnymi " ludzmi ciezko o tym opowiadac bo oni mowia jakby takie latwe bylo nieprzejmowanie sie tym

przez malenstwo31 06 sty 2015, 19:00
hipochondryczka98 napisał(a):Czyli najlepszym wyjsciem jest mimo zlego samopoczucia starac sie myslec pozytywnie i chodzic do psychiatry ?

-- 06 sty 2015, 17:58 --

A i czy w mlodym wieku sie to lepiej leczy i czy leki cos daja ??

Sorki ze tyle pytan ale dopiero tu znalazlam osoby ktore maja podobnie i umieja mi odpowiedziec na pytania :smile:

Za co wam dziekuje bo z "normalnymi " ludzmi ciezko o tym opowiadac bo oni mowia jakby takie latwe bylo nieprzejmowanie sie tym

Skoro masz 16 lat to musisz iśc z rodzicem do psychiatry ale dziecięcego! wiekszośc leków na w ulotce,żeby nie zażywać poniżej 18 roku życia

przez hipochondryczka98 06 sty 2015, 19:05
No chodze . Bylam pierwszy raz w pazdzierniku wtedy przepisal mi lek ASERTIN 50 i magnez , ale nwm czy on cos daje ...

20 grudnia ide na kolejna wizyte i mu opowiem o tym ze znowu mi sie cos dzieje , mam nadzieje ze mi da leki ktore mi pomoga

przez D@ri@nk@ 06 sty 2015, 19:41
nefretis, u mnie ok, zadrzają się jakieś sporadyczne objawy somatyczne ale jest na tyle dobrze że nic sobie z nich nie robię. Jak zupełnie zdrowy psychicznie człowiek czyli "tu mnie boli, tu mnie strzyka, ale jakby nic nie bolało tzn że już nie żyję" :lol: :lol: :lol:

Co do twojej biegunki, to nie przejmuj się aż tak mocno. Skupiasz się na tym że ona występuje przy nerwicy i chorobach a nie pamiętasz że zdrowy czlowiek tez ja miewa ;) Ja np po Debutirze lepiej się czuję, poprawa znaczna ale tez co kilka dni miewam znowu wodnisty stolec. Pomyślałam, powspominałam i raz się okazało że jadłam mrożoną pizzę (cholera wie ile razy w sklepie się odmroziła i zamroziła) a raz opiłam się pysznego koktajlu, tylko że na kefirku który zawsze mi mocno rozrzedzał stolec ;) Także nie przejmuj się ;) Nasz stolce i to co się dzieje w jelitach zależą głównie od diety, od warzywa, pieczywa, alkoholu itp itd Nie można ciągle myśleć że to choroba. Nawet małe dzieci miewają biegunki i to bez powodu :P
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

przez malenstwo31 06 sty 2015, 19:53
hipochondryczka98 napisał(a):No chodze . Bylam pierwszy raz w pazdzierniku wtedy przepisal mi lek ASERTIN 50 i magnez , ale nwm czy on cos daje ...

20 grudnia ide na kolejna wizyte i mu opowiem o tym ze znowu mi sie cos dzieje , mam nadzieje ze mi da leki ktore mi pomoga

Kochana mamy 2015:) chyba 20 stycznia:)

-- 06 sty 2015, 19:53 --

nefretis, jak pozbyłas sie leku przed Sm????? :zonk: :zonk: :zonk:

przez hipochondryczka98 06 sty 2015, 20:03
hah masz racje 20 stycznia

przez sinister 06 sty 2015, 20:17
Jutro idę na te badania krwi, boję się, że to białaczka lub rak kości. Ostatnio jestem ciągle senny, wyczerpany jakiś, mam zawroty głowy, i nudności. :((((

przez evvelinka 06 sty 2015, 20:18
*Wiola* napisał(a):evvelinka, prezepraszam, ale nie pamiętam , to Wb było zupelnie ujemne?

Borelioza IgG western-blot (ICD-8: S23)

P100 -
VIsE -
P58 -
P41 <c.o.
P39 -
OspA -
OspC B. sensu stricto -
Ospc B. afzelii -
OspC B. garinii -
OspC B. spielmanii +
P18 B. sensu stricto -
P18 B. afzelii -
P18 B garinii 1 -
P18 B. garinii 2
P18 B. spielmanii -

interpretacja: ujemny, 5 pkt. (ujemny <5, graniczny - 6, dodatni >7)

Borelioza IgM western-blot (ICD-9; S27)

Borelioza IgM P41 +
Borelioza IgM p39 -
IgM OspA -
IgM OspC B. sensu stricto -
Ospc B. afzelii -
Ospc B. garinii -
OspC B. spielmanii -
Ospc B. sensu stricto -
P18 B. afzelii -
P18 B. garinii 1 -
P18 B. garinii 2 -
P18 B. spielmanii -

interpretacja: ujemny, 1 pkt. (ujemny <5, graniczny -6, dodatni >7)

przez D@ri@nk@ 06 sty 2015, 20:25
sinister napisał(a):Jutro idę na te badania krwi, boję się, że to białaczka lub rak kości. Ostatnio jestem ciągle senny, wyczerpany jakiś, mam zawroty głowy, i nudności. :((((

W takim razie 90% z nas ma białaczkę lub raka kości, bo tez mieliśmy, mamy lub miewamy takie objawy ;)
Wszystko bedzie ok zobaczysz :)

przez nefretis 06 sty 2015, 20:45
malenstwo, po prostu zniknęły mi objawy ale trwało to bardzo długo i powoli. Przeniosły się na inne częsci ciała. Niestety nikt nie wyleczył mnie z tego z dnia na dzień. Z lekiem o SM zyłam jakieś 1,5 roku albo więcej

ale mam doła :( , płaczę, jestem słaba, drugi raz WC, bóle brzucha, prawej strony, pachwiny, w ogóle całego brzucha, pleców, bardzo sie boję...a było juz tak miło parę dni.

D@ri@nk@ wczoraj zjadłam mrozony bób bez skórek i mrozony szpinak (na obiad) może to po tym, stolec luźny, dużo i zielonkawy. Nie wiem czy szpinak rozluźnia. Mam dość. Też biorę Debutir, mam wrazenie, ze pomógł mi wyjść z biegunek, a tu znowu sraka.
Do tego pobolewania w stawach, kolana, krzyż.

Sinister, będzie dobrze...ja też jestem senna i mam nudności juz od kilkunastu tygodni.

przez D@ri@nk@ 06 sty 2015, 20:57
nefretis, co prawda skopiowane z portalu dla niemowląt :lol: ale zasada się nie zmienia :P

Warzywa
marchew-zestalające
dynia -normalizujące
zupka jarzynowa -normalizujące
krem ze szpinaku -rozlużniające

Generalnie nasz organizm nie lubi mrożonek, więc na bank po tym. Tym bardziej że znam to z autopsji ;) Nie masz powodów do zmartwień :)

Co do stawów i tym podobnych bóli to wyczytałam że dieta ma ogromny wpływ a także: " Destrukcyjną rolę odgrywa nadwaga i otyłość, a nawet długotrwały stres, który może wywołać niekorzystne zmiany w mazi stawowej"
czyli tak jakby dotyczy nas wszystkich ;) Poza tym wstawiałam bmm linka do artykułu, myślę że powinnaś przeczytac ;) http://www.nazdrowie.pl/artykul/ruch-i- ... rowe-stawy

Sortuj wg