Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez bmm 21 gru 2014, 10:54
A moja nerwica wzięła się z traumatycznego przeżycia w dzieciństwie gdzie zginął ktoś najbliższy. I ja wtedy zakodowałam sobie że nic tak na prawdę nie jest do końca pewne. To co najważniejsze nie zależy od nas. Możemy dbać o zdrowie a i tak jak człowiek ma być chory to będzie. Dlatego ja nigdy nie potrafię się cieszyć do końca. Np. gdy urodziłam dziecko - od razu lęk że może być na coś chore. Gdy już jestem przy dzieciach w głowie mam zakodowane że one tak na prawdę mogą być nam odebrane w każdej chwili. Dosłownie w każdej. Już o niestabilności w pracy nie wspomnę. Takie to trochę nieskładne ale takie właśnie lęki chodzą za mną.
Pamiętam pierwszy nowotwór który sobie wmówiłam to był rak szyjki macicy.
bmm

przez martini123 21 gru 2014, 17:15
cześć kochani. ja dzisiaj mam dziwne myśli znów. a mianowicie mam od dłuugiego czasu strupek w nosie, który non stop zdrapuje i leci krew. zastanawiam sie czy to od tego, że nie daje mi sie zagoić czy mam tam jakieś ścierwo, typu rak? :/

przez fuzzystone 21 gru 2014, 17:25
martini123 napisał(a):cześć kochani. ja dzisiaj mam dziwne myśli znów. a mianowicie mam od dłuugiego czasu strupek w nosie, który non stop zdrapuje i leci krew. zastanawiam sie czy to od tego, że nie daje mi sie zagoić czy mam tam jakieś ścierwo, typu rak? :/

"Większość (80-90 proc.) krwawień pochodzi ze splotów naczyniowych przednio-dolnej części nosa (splot Kiesselbacha lub Little’a), gdyż są to obszary błony śluzowej nosa bardzo obficie unaczynione, a dodatkowo cienkie i wrażliwe na urazy."

Miałam to samo w sierpniu, sądziłam że to rak, ale ustąpiło po zagojeniu ranki w nosie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez D@ri@nk@ 21 gru 2014, 18:15
martini123 napisał(a):cześć kochani. ja dzisiaj mam dziwne myśli znów. a mianowicie mam od dłuugiego czasu strupek w nosie, który non stop zdrapuje i leci krew. zastanawiam sie czy to od tego, że nie daje mi sie zagoić czy mam tam jakieś ścierwo, typu rak? :/

Dopiero co przezywałam to z wrzodem na ustach, strasznie długo się leczył, co od maści zrobił się strupek i to złaził i znowu się paprał. Przemywałam to polecanym naparem z kory dębu i smarowałam maścią propolisową. W końcu dwa dni temu zagoił się wreszcie
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez martini123 21 gru 2014, 18:54
dziękuje Wam za odpowiedź. Ciekawe co u nefretis, dawno jej nie było. mam nadzieję, że wszystko dobrze i dlatego tutaj nie zagląda:)

przez fuzzystone 21 gru 2014, 19:05
martini123 napisał(a):dziękuje Wam za odpowiedź. Ciekawe co u nefretis, dawno jej nie było. mam nadzieję, że wszystko dobrze i dlatego tutaj nie zagląda:)

A i nie dotykaj tego, im częściej będziesz to rozdrapywać, tym częściej będziesz krwawić i schiza hipochondryczna gotowa

przez malenstwo31 21 gru 2014, 19:15
Mnie dopadło coś. Rano ogromny ból gardła i temperatura 37.8 wzięłam ibuprom to temperaturę zbilam. Teraz tylko to gardło ale nie a czuje bólu migdałków tylko tak w koło tego "języczka"tak jakby na tym łuku tak z tyłu. Pije herbatę z imbirem i sokiem malinowym takim domowym z malin z ogrodu

.

przez grzesiuum 21 gru 2014, 20:35
Powiedzcie mi, juz teraz pisze uspokojony, aczkolwiek z lekkim przygnebieniem. W piatek wypilem 3 piwa, wczoraj wypilem 2 piwa (gorszej jakosci) i dzisiaj caly dzien odczuwam to co odczuwalem tydzien temu i tutaj pisalem. Jak myslicie moze to miec zwiazek z tymi piwami? Bo boje sie, ze napiszecie ,,idz na gastro" - tydzien prawie caly sie uspokoilo.... Ale teraz znow sie to dzieje, boje sie :(

przez malenstwo31 21 gru 2014, 20:37
grzesiuum napisał(a):Powiedzcie mi, juz teraz pisze uspokojony, aczkolwiek z lekkim przygnebieniem. W piatek wypilem 3 piwa, wczoraj wypilem 2 piwa (gorszej jakosci) i dzisiaj caly dzien odczuwam to co odczuwalem tydzien temu i tutaj pisalem. Jak myslicie moze to miec zwiazek z tymi piwami? Bo boje sie, ze napiszecie ,,idz na gastro" - tydzien prawie caly sie uspokoilo.... Ale teraz znow sie to dzieje, boje sie :(

Skoro tak samo się czujesz jak ostatnio to wina piwa może jest coś w składzie czego nagle okazało się ze twój organizm nie toleruje.

przez grzesiuum 21 gru 2014, 21:08
A nie mam sie obawiac, ze to cos powazniejszego? bo taki blahy powod to nie chce mi sie wierzyc... Boje sie :(

przez malenstwo31 21 gru 2014, 21:10
grzesiuum napisał(a):A nie mam sie obawiac, ze to cos powazniejszego? bo taki blahy powod to nie chce mi sie wierzyc... Boje sie :(

kochany piwo to nie witaminy to uwierz w to.

przez nefretis 21 gru 2014, 21:31
Kochani, oczywiście, ze was czytam, ale po pierwsze miałam gościa - siostrę:) a po drugie nie miałam siły, nie dość, ze dochodze do siebie po chorobie to nadal mam lęki i pobolweania, kłucia brzucha, było pod żebrem teraz doszło z prawej strony podbrzusze, jak wyrostek, jakieś wzdęcia i ten cholerny strach, ze cos tam mam, Czasem jak nabieram powietrza to mam rózne kłucia w brzuchu, nie wiem co to.
Bardzo spadł mi apetyt, mam nadzieje, ze to wina Bioxetinu a nie jakiejś choroby:(

AAa własnie, miałam kaca wczoraj...nudności, nie chciało mi sie jeść, rozwolnienie, osłabienie, kurde chyba za dużo wypiłam ale czułam się fajnie, zero bóli w brzuchu, luz i podejście w stylu, nic mi nie jest.
Niestety na drugi dzien masakra:)))

Jezu jak myslę, że w nowym roku moze pojde sobie na toą kolonoskopie to autetntycznie zbiera mi się na biegunkę i czuję ogromny strach w brzuchu. Ja nie chcę:(((

przez fuzzystone 21 gru 2014, 21:33
Ja niestety się dołuję, bo chyba przeziębienie znowu mnie bierze. Boję się zmierzyć temperaturę :(

przez D@ri@nk@ 21 gru 2014, 21:43
Ja pół dnia na zakupach, potem pół dnia kleiłam pierogi na wigilię. Padam na dziób :roll:

grzesiuum, poczytaj sobie o wpływie alkoholu, równiez piwa na żołądek i nie tylko
http://psychiatria.mp.pl/uzaleznienia/s ... l?id=81417
http://www.prozdrowie.pl/Pokaz-slajdow/ ... o-pic-piwa

nefretis, tulę mocno :D

malenstwo31, fuzzystone, kurujcie się, domowe sposoby najlepsze plus coś z ibuprofenem z farmaceutyków :smile:
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

Sortuj wg