Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez D@ri@nk@ 14 gru 2014, 17:14
grzesiuum, alkohol nie pomaga tylko nasila objawy.
Zamiast siedzieć i myśleć bierz te leki co ci dał lekarz czy które my polecałysmy

Wiem że objawów nie wymyślasz, ale setki ludzi boli żoładek, nas tutaj też wiele razy bolał długo i żadne nie ma nowotworu, więc i ty nie masz na pewno.
Zmień diete i zacznij się leczyć zamiast myślec i jakiś dziwnych chorobach. jakby rak żołądka dawał takie objawy to 3/4 ludzkości już by nie żyło :roll:
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez martini123 14 gru 2014, 17:15
grzesiuum, alkohol szkodzi zdrowiu, nie jest dobry ani dla wątroby ani dla żołądka, bierz te leki które masz zapisane, objawy nie miną w dwa dni skoro leki masz brać miesiąc. byłeś u lekarza, więc nie masz sie czym przejmować. jak za miesiąc się nie poprawi pewnie będziesz miał gastroskopie jak połowa ludzi na tym forum. ale póki co nie pij, jedz zdrowo i zobaczysz, że przejdzie. rak żołądka objawia się inaczej.

przez sinister 14 gru 2014, 17:17
grzesiuum, to normalne przy w nerwicy, co najwyzej masz apalenienie zoladka, ktore u nerwicowcow nasila sie na jesien i zime, Ja tak dogorywam, ale to napewno grypa jelitowa, bo mama miala od poniedzialku, a brat mial kilka dni pozniej, wiec i mnie dorwalo w koncu. Powiem, wam ze u mnie przelom nericowy od wczoraj jakis, bo mialem przemeblowanie i nie myslalem wieczorem bylem tak padniety, a teraz tak sie zle czuje ze nawet nie mam sily myslec o chorobach, jasne sa mysli o raku jak wymiotujesz i bola cie kosci i miesnie,glowa, No,ale przy raku czy bialaczce lub czyms innym to juz by mnie do szpitala zawiezli.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez grzesiuum 14 gru 2014, 17:20
Czyli to nie jest nowotwór? Bo strasznie mnie to codziennie boli ten żołądek i mam lekkie nudności. Ten rak siedzi we mnie od soboty poprzedniej. Babcia mi umarła na raka jelita czy coś tam w brzuchu niecałe trzy tygodnie temu i strasznie sie boję.

przez martini123 14 gru 2014, 17:22
nie to nie jest rak. bierz leki i nie pij :)

-- 14 gru 2014, 16:25 --

co myślicie o tych moich bólach?

przez D@ri@nk@ 14 gru 2014, 17:39
martini123 napisał(a):dziewczyny, ja znowu o kłuciu pod mostkiem, teraz nie dość, że jak jem to mnie tam boli to jeszcze jak głeboko oddycham albo ziewam ból promieniuje pod lewą pierś, tak jakby w środku pod nią. nie wiem co to może być? już ponad tydzień mnie ten ból męczy i nie wiem czy mam się nim przejmować czy nie. tzn przejmuje się, rzecz jasna, ale nie wiem czy mam sie uspokajać czy iść do lekarza czy co. z przełykiem wszystko jest dobrze, tak gastro wyszło. może to płuca? serce? nie wiem :(

Nerwobole na pewno. One pojawiają się głównie przy splotach żebrowych czyli na połączeniu chrząstek żebrowych i trzonu mostka na całej długości. Dlatego bóle moga pojawić się zarówno na wysokości serca, żołądka, płuc i krtani.

Jakiś czas temu byłam z moją córką u lekarza na bilansie i wspomniałam lekarce że ją czasami nad mostkiem boli to powiedziała nerwobóle... Zdziwiłam się że takie dziecko może być znerwicowane więc wytłumaczyła mi że nerwobóle to nie "bóle z nerwów" tylko bóle nerwów i nawet niemowle może je mieć. ;)
Ostatnio edytowano 14 gru 2014, 17:42 przez D@ri@nk@, łącznie edytowano 1 raz
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

przez grzesiuum 14 gru 2014, 17:41
To czemu mnie ten żołądek tak boli, juz nie moge wytrzymac:(

-- 14 gru 2014, 16:44 --

i te nudnosci :( dlaczego mam twierdzic ze to nie nowotwor? Bardzo sie boje :(

przez D@ri@nk@ 14 gru 2014, 17:44
grzesiuum, Przeczytaj posty przez nas napisane, masz tam odpowiedź dlaczego cię boli.

Albo olewasz nasze odpowiedzi albo już nie wiem co :roll: Masz wyraźnie napisane :!: więc podsumowując:

1. ZŁA DIETA I ALKOHOL
2. NADKWAŚNOŚĆ NA KTÓRĄ DOSTAŁEŚ LEKI

Jesli spełnisz te dwa punkty czyli zaczniesz zdrowo jeść, brac leki i nie pić to bóle miną. I nie licz że na drugi dzień, to może potrać kilka-kilkanaście dni

przez grzesiuum 14 gru 2014, 17:53
Dziekuje za Wasze wsparcie... Chociaz tylko Was mam:) Ale czytalem ze taka kobieta tez tak miala, wiec poszla na gastroskopie okazalo sie ze nowotwor zoladka, ale wygrala z nim bo wczesnie poszla (prywatnie) i widac, ze to szczerze pisane. Boje sie bo nie mam pewnosci, ze to nie nowotwor. A jak mam jakis nowotwor zoladka? Nie lekcewaze Was, bardzo Was doceniam... Tylko sam mam problemy i nie radze sobie z nimi :(

przez D@ri@nk@ 14 gru 2014, 18:28
grzesiuum, ale nikt ci nie zabrania iść do gastrologa, nie musisz nawet prywatnie. Lekarz POZ jak się uprzesz musi wystawić skierowanie nawet jakby miał na nim napisac "na prośbę pacjenta"
Ale tak po prawdzie miesiąc cię nie zbawi, ja bym najpierw zastosowała to o czym pisałyśmy.

Zresztą tez miałam 6 tygodni bóle żołądka i inne objawy i jakoś nowotworu nie mam. Nie można się kierować tym że jak tylko coś zaboli to od razu rak. Każde z nas jest hipochondrykiem, ale zanim trafi do specjalisty to próbuje się leczyć na własną rękę i przeczekać aby dowiedzieć się czy czas na lekarza czy to była tylko nerwica

przez grzesiuum 14 gru 2014, 18:35
Dzieki Ci za pomoc i porady... :) niestety nie da mi tego skierowania bo we wtorek bylem i kazal miesiac stosowac taki lek (swoja droga ten lekarz o nic nie pytal i w ogole, nie wierze takim ludziom), wiec gdybym teraz poszedl i o to pytal, jakos mi glupio :(

przez D@ri@nk@ 14 gru 2014, 18:37
Sądzę że lekarz wie co robi więc bierz lek i sam zobaczysz czy jest poprawa. A poza tym to lekarza zawsze można zmienić, tylko w twoim przypadku nie widze sensu

przez martini123 14 gru 2014, 18:51
D@ri@nk@, dziękuję bardzo, wolałam zapytać tutaj niż szukać informacji w necie, bo znowu bym sobie tydzień zepsuła :)

przez D@ri@nk@ 14 gru 2014, 19:07
martini123 napisał(a):D@ri@nk@, dziękuję bardzo, wolałam zapytać tutaj niż szukać informacji w necie, bo znowu bym sobie tydzień zepsuła :)

Nie ma sprawy :D Ważne żeby ci ograniczyc nerwów. Generalnie na nerwobóle pomagają przeciwbólowe i nagrzewanie bolących miejsc (ciepla kąpiel, termofor, maść rozgrzewająca lub poducha elektryczna) Nerwobóle same przechodzą ale można ulżyć sobie tymi zabiegami :)

Ja mam nerwobóle ostatniego żebra z lewej strony które kiedyś było pęknięte i często właśnie mi się tak te kłębki nerwowe odzywają

Sortuj wg