Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez kitty341 06 gru 2008, 16:25
ech, mnie od tygodnia boli glowa.. (teraz akurat nie..) i wlasnie jechalam winda i uslyszalam o tetniaku.. boje sie:(

P.S:bardzo dlugo mnie tu nie bylo, myslalam ze jest okey, ale chyba jednak nie..:(
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez motylcio 06 gru 2008, 21:52
A ja się boję zapalenia wyrostka robaczkowego... I to już chyba od dwóch lat... Najlepsze ejst to, że potrafię wywołać ból w okolicach prawego biodra... No ale przemówiłam swojej psychice, że ten ból to prawdopodobnie od miesiączki itp. i minęło... ale za to dostałam mdłości... Kurczę, do kitu z tą nerwicą.

przez fobia 07 gru 2008, 02:22
motylcio- wyrostka robaczkowego tez sie boje (tak poza guzem, tetniakiem sepsy i Bog jeden wie czego jeszcze)
i niesyety tak jest, jak juz sie ujporamy z jedna wymyslona choroba to sie pojawia nastepna i tak w kolko. :evil: :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewus38 07 gru 2008, 18:57
Witam wszystkich,niechcacy grzebiąc w necie znalazłam to forum i... widze ze nas wiecej z urojonymi chorobami.
ja podobnie ciągle wyszukuje sobie nowej przypadlosci.. dramat!!!

przez fobia 08 gru 2008, 02:58
witaj ewus38 - dobrze trafilas ;)

przez Alexandra 08 gru 2008, 05:53
mnie wzielo na czerniaka...jeden pieprzyk mam bardzo ciemny, ale co najlpesze bylam u onkologa rok temu, kazal wyciac trzy dysplastyczne, a ten ciemny zostawil i nie skomentowal...teraz sobie mysle, czy go czasem nie pominal jak go badal , bo to na plecach, wiec na brzuchu lezalam ... i juz mysle caly dzien, czy to dobrze, ze zostawil mi ten bardzo ciemny, im dluzej na niego patrze w lustrze , tym bardziej wydaje mi sie czarny. Wykoncze sie , naprawde...
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez ewus38 08 gru 2008, 08:07
Spokojnie napewno go nie pominąl... czerniaki tez juz kiedys przerabialam ale na szczescie krótko!!!!

przez pati ;) 08 gru 2008, 17:30
witam was trafilam do was przez przypadek no i chyba tu zostane bo widze ze wszyscy rozumieja dobrze ten problem ja caly czas mysle ze mam stwardnienie rozsiane robilam 4 razy rezonans i po pierwszym zalamka wykryli mi 3 plamki na mözgu i pani doktor opisala ze to MS ale inny lekarz nie chcial tego potwierdzic bo powiedzial ze nie mam objawöw klinicznych i powiedzial zebym gdzie indziej zrobila rezonans zeby to ktos inny opisal te zdjecia wiec ja zrobilam jeszcze 3 razy rezonans i nikt nie potwierdzil ze to MS ale oczywiscie ja wbilam sobie to do glowy bo mi wystarczy tylko raz powiedziec o jakiejs chorobie to odrazu ja mam i naczytalam sie objawöw i tez zaczynam je miec bolä mnie i drentwieja mi nogi no i skurcze miesni to takie typowe dla MS czuje sie jak bym miala drewniane nogi :cry: :cry: :cry:
wszystko w zyciu ma swöj sens dlatego uwierz w siebie

przez basia33 08 gru 2008, 18:51
a ja znow wyczulam cos w piersi, takie zgrubienie pod skora i juz o niczym innym myslec nie umiem, choc powinnam bo czekam na wynik badania histopatologicznego i teoretycznie powinnam sie o tamto martwic ale moj umysl juz swiruje kompletnie i macam sie po tym zgrubieniu co kilka minut i przestac nie moge :(

przez Alexandra 08 gru 2008, 23:40
Basia, widze, ze masz ten sam lek... ja tam ciagle cos wyczuwam w piersi, w roznych miejsach i za kazdym razem boje sie, ze mam raka.... potrafie dostac takiej schizy na tym punkcie, ze caly czas leze i sie macam, albo spie albo placze. ja mam w jednej piersi cos "innego", ale jest to miekkie i jakby "ucieka" pod palcami, nie moge tego dotknac ani dokladnie Zbadac, bo mi sie przesuwa. znowu w drugiej mam jakby podluzne wlokno ciagnace sie przez polowe piersi, a w drugiej tego nie mam ... SUPER PO PROSTU :]

przez basia33 09 gru 2008, 17:53
jesli jest miekkie i ucieka to napewno nic zlego- po prostu gruczol, ja takich mam mnostwo; ostatnio czytalam taka instrukcje jak badac piersi i tam bylo napisane, ze trzeba badac kilka razy na kilka sposobow- miedzy innymi bardzo delikatnie, prawie nie uciskajac piersi bo wtedy mozna wyczuc guzek tuz pod skora- no to sie tak zbadalam i wlasnie wyczulam to zgrubienie, ktore przy silniejszym przycisnieciu jest niewyczuwalne
ja mam juz dosc, mam taki napad lekow jak nigdy a dodatkowo naprawde zle sie czuje fizycznie i kolo sie zamyka

przez Alexandra 10 gru 2008, 07:54
Basia, ja "to" wlasnie tez czuje przy dellikatnym dotknieciu bez uciskania...jak mocniej przycisne to albo tego nie czuje, albo czuje, ze mi umyka... ja uwazam , ze lepiej w ogole sie nie badac samemu, tylko robic usg raz na pol roku... w ciagu pol roku nagle nic wielkiego nie wyskoczy... a tak to mozna nerwy stracic, bo podobno zawsze w piersi wyczuje sie jakies zgrubienie.. poza tym, Basia, to troche nielogiczne...jesli mocniej sie ucisnie to skora idzie "w dol" wraz z palcem, wiec jak mozna nie wyczuc pod skora?? cos nie tak chyba tam napisali :/ ja w liceum mialam kurs samobadania, dali nam pare modeli piersi z ukrytymi guzkami... naszym zadaniem bylo znalezienie ich.... jak je wyczulam, to az mnie w brzuchu scisnelo, bylo to bez watpienia cos dziwnego : mocno twardego, nieruchomego, jakby ktos tam wlozyl kamyczek... nie pozostawialo zadnych wapliowsci, ze to cos "obcego". pamietam wtedy dziewczyny wpadly w panike jak same sie zbadaly, bo kazda cos miala....
a w ogole ile masz lat ??

przez basia33 10 gru 2008, 09:41
ja robie usg piersi raz w roku i wcale mnie to nie uspokaja, zreszta zbyt duzo wiem o onkologii by tak ufac w 100% ze jak w badaniu wychodzi wszystko ok to znaczy, ze naprawde jest ok; niestety nie zawsze tak bywa
podobnie z cytologia- znam przypadki, ze wychodzila 1 grupa a rak w najlepsze sie rozwijal
jednak najgorsze jest, ze ja boje sie wielu rzeczy na raz i nawet jak jedno uda mi sie wykluczyc to i tak w kolejce czeka na mnie kilka nastepnych, ktore mnie niepokoja- czasem mi sie wydaje, ze hipochondria jest rownie ciezkim schorzeniem psychicznym jak np anoreksja- chocby wszyscy Ci powiedzieli, ze to twoje urojenia to Ty i tak bedziesz sie dalej zadreczac, ze jestes smiertelnie chora- tylko jak mozna normalnie zyc majac takie poczucie?

---- EDIT ----

pati \";)\" napisał(a):ale oczywiscie ja wbilam sobie to do glowy bo mi wystarczy tylko raz powiedziec o jakiejs chorobie to odrazu ja mam i naczytalam sie objawöw i tez zaczynam je miec bolä mnie i drentwieja mi nogi no i skurcze miesni to takie typowe dla MS czuje sie jak bym miala drewniane nogi :cry: :cry: :cry:

pati- wspolczuje Ci bardzo bo nie ma nic gorszego jak zasiac w hipochondryku cien watpliwosci, jednak uwierz, ze wiele osob bola nogi a skurcze maja zwykle przyczyne prozaiczna- czesto pomaga branie asparginu; skoro trzech lekarzy nie potwierdzilo tej wstepnej diagnozy to znaczy, ze jej nie masz, najlepiej by bylo gdybys skonsultowala sie z lekarzem, ktorego kompetencji nie mozna podwazyc- jakims naprawde dobrym i znanym, wiem po sobie, ze jak lekarz jest madry i zdecydowany to mnie jego zdanie uspokaja, a jak taki co sie waha, sam nie wie- to dla mnie tragedia

przez zagubiony 10 gru 2008, 10:24
Odświeżę listę objawów, gdyby jakiś borok cierpiący na to gówno chcial doszukać się, czy inni też tak mają.

U mnie już było:
- miganie wzroku
- glośne nienaturalnie trzaski w uszach przy przełykaniu śliny i ruchu krtanią
- wrażenie dławienia się, nocą szczególnie, takich problemów z krtanią
- drętwienie i mrowienie kończyn, twarzy
- uczucie, jakbym miał zaraz "zjechać'
- taki dziwny dyskomfort głowy w klimatyzowanych pomieszczeniach
- no i dużo innych

Przypisywane choroby? Przede wszystkim:
- stwardnienie rozsiane
- borelioza (TRZYMAJ SIĘ Z DALEKA OD FOR, GDZIE NAPISZĄ OD RAZU, ŻE MASZ JĄ NA 100%, PUŁAPKA!)
- rak wielu narządów
- "rozwalenie" żółądka

Sortuj wg