Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 07 gru 2014, 22:13
malenstwo mogę Ci odp na własnym przykładzie bo te miałam bole mięśni i staów, szczegónie kolanowych i w nadgarstkach. Bolało mnie mocno, pamietam, ze byłam z tym u lekarza. U mnie zaczęło się późną jesienią i trwało do wiosny z przerwami, pamietam, z ebyłam przerazona...nie wierzyłam, ze nerwica, no bo jak, ze stawy?? A jednak. Teraz gdy mam naprawdę zły dzień to miewam bole stawów i miesni ale znam juz ten ból.

przez Prakseda 07 gru 2014, 22:24
malenstwo31 napisał(a):sinister, mam pytanie długo bolały Cię te mięśnie i stawy? Mnie bolą kolana mięśnie nad kolanami łokcie i nadgarstek :cry: Kurde skąd taki ból?

Też się zastanawiam :roll: W swoim przypadku obstawiałam, że to przez boreliozę <ale czy na pewno?>, reumatolog zlecił mi też szereg badań w kierunku chorób autoimmunologicznych <"lubią" objawiać się dolegliwościami mięśni i stawów> i generalnie czysto <poza dodatnim ANA>, więc o co kaman? :bezradny:

przez sinister 07 gru 2014, 22:32
To nie są jakieś silne bóle, a mam je od kwietnia czyli od nasilenia i początku oficjalnego mojej nerwicy, wcześniej miałem bóle kręgosłupa w dolnym odcinku. Co do bólów mięśni pojawiają się zwykle od dźwigania itp. ale znikają szybko.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malenstwo31 07 gru 2014, 22:44
No ja wczoraj nosiłam drewno do kominka. Nie jest to silny ból ale trochę go czuje tak jak i ból w dolnym odcinku tzw ból krzyża. W sumie to dopiero dziś rano to poczułam. Nie wiem w środę mam masaż jak nie minie to pewnie lekarz

przez Alice in wonderland 07 gru 2014, 23:10
Nefretis, miałam lekką niedoczynność przed ciążą i w trakcie. Brak Hashimoto, Ft3 i Ft4 w normie. Tarczyca mała ale w normie, ostatnie usg w lutym 2014. Do porodu brałam euhyrox a potem odstawiłam. Powtarzałam TSH i ft4 jakieś 3 razy od porodu i były w normie, tsh chyba na poziomie 2,6. Mozliwe ze jakas tam niedoczynnosc jest ale nie sadze zeby dawała objawy cofania języka. Ja to naprawdę czuję, jak spię ciagle mam problem z tą szczęką, nie mogę znalezc dla niej dobrego ulozenia bo albo napieram dolnymi zebami na gorne albo wlasnie jak rozluznie to zuchwa mi sie cofa i opada na gardło a razem z nią język i czuję jego tylna czescia gardło jak przy przełykaniu śliny. Spiac buzie mam otwarta ale oddycham nosem.

Moge Wam zademonstrowac jak to jest. Otwórzcie usta mocno i w trakcie oddychajcie nosem. Podniebienie u góry się zamyka odruchowo. Drugi raz spróbujcie na leżąco. Jestem ciekawa waszych opini jakie odczucia. Dla mnie masakra :zonk:
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez Prakseda 07 gru 2014, 23:23
Kurczę, bo bolą mnie mięśnie nawet przy myciu czy czesaniu włosów <kilka powtórzeń tych czynności i muszę opuścić ręce> - myślicie, że od nerwicy mogłoby być to aż tak nasilone?

Alice, a propos euthyroxu - brałaś go tylko przez kilka miesięcy? Bo znowuż mam od dłuższego czasu TSH ciągle przy górnej granicy <USG ok, antyTPO ok, ft3 und 4 też git> i endo chce, żebym zażywała ten lek :roll: A ja wcale nie jestem przekonana, czy chcę się jeszcze pakować w hormony - zwłaszcza, że gdy zapytałam, czy po kilku miesiącach jest szansa na odstawienie, to lekarka jakoś "nie podchwyciła" tej idei :roll:

przez sinister 07 gru 2014, 23:27
malenstwo31 napisał(a):No ja wczoraj nosiłam drewno do kominka. Nie jest to silny ból ale trochę go czuje tak jak i ból w dolnym odcinku tzw ból krzyża. W sumie to dopiero dziś rano to poczułam. Nie wiem w środę mam masaż jak nie minie to pewnie lekarz

Dzis byla u mnie kolezanka fizjoterapeutka tlumaczyla mi bole,na barkach,krzyzu ,rekack,to sa tzw punkty spust6we,gdzie magazynuja sie nerwy, i od tego sa te bole.

przez malenstwo31 07 gru 2014, 23:35
sinister napisał(a):
malenstwo31 napisał(a):No ja wczoraj nosiłam drewno do kominka. Nie jest to silny ból ale trochę go czuje tak jak i ból w dolnym odcinku tzw ból krzyża. W sumie to dopiero dziś rano to poczułam. Nie wiem w środę mam masaż jak nie minie to pewnie lekarz

Dzis byla u mnie kolezanka fizjoterapeutka tlumaczyla mi bole,na barkach,krzyzu ,rekack,to sa tzw punkty spust6we,gdzie magazynuja sie nerwy, i od tego sa te bole.

Ale mnie boli tak jakby nad kolanami

przez Alice in wonderland 08 gru 2014, 00:46
Prakseda, mnie też bolą mięsnie przy unoszeniu rąk do góry ale nie wydaje mi sie zeby to bylo od nerwicy. Mi trudnosc sprawia mycie głowy pod prysznicem, suszenie włosów, czesanie, podnoszenie czajnika itp ale takze ruchy obrotowe ręką, np wycieranie szafek z kurzu. Raz też , jakies 2 lata temu, wlasnie przy czesaniu, cos mi sie przestawilo w szyi i znieruchomialam, skonczylo sie na pogotowiu i kolnierzu ortopedycznym na 3tyg :/ Ale to akurat bylo chyba wysuniecie jakiegos dysku i nie mialo nic wspolnego z miesniami ktore przy czesaniu bolą. Z tym miałam najwieksze jazdy w ciazy i umycie wlosow bylo koszmarem, dawałam radę tylko nalozyc szampon i wołałam męża który mył mi głowę. Chodziłam rozczochrana bo sama kitki nie mogłam zrobic. Lezałam plackiem kilka miesiecy wiec pewnie miesnie siadły. Poza tym ciagnal mnie brzuch przy podnoszeniu rąk wiec unikałam tego i garbiłam sie. Teraz te rece troche sa mocniejsze bo dzwigam dziecko ale podobne odczucia mam z nogami gdy robię "rowerek" lezac na plecach, po 20 powtórzeniach wymiekam....
Co do Euthyroxu, brałam 10mies i odstawilam sama ale brałam nieduza dawke (niecałe 50mg). Nie brałam po cesarskim cieciu bo nie mialam sil siegnac do torby i tak juz zostalo. A ze czulam sie lepiej bez tego leku, serce nie kołatało, to nie brałam. Powtórzylam tylko tsh, bylo ok to stwierdzilam ze nie bede brac. Nie nakłaniam jednak do odstawiania leku samemu bo kazdy lek powinno sie konsultowac z lekarzem. Moze po prostu go w ogole nie bierz? Piszesz ze gorna granica czyli ile? ja mialam przezd ciaza ok 5, granica byla chyba 4 i endo powiedzial ze nie musze nic brac ale przepisal ze wzgledu na planowana ciaze bo wtedy juz trzeba.

Sinister, dobrze mowi Twoja kolezanka. Idziesz moim tropem hehe ;) Takimi punktami spustowymi zajmują się terapeuci manualni, takie osoby na pograniczu fizjoterapeutów/psychologów. Znalazlm jedna w necie i nawet z nią korespodnowałam, po opisie moich objawów zaleciła terapię takich punktów, poleciła babkę z warszawy ale nie pojade tak daleko. W naszym miescie napewno tez tacy sa. Na tym tez opiera sie akupunktura nieco. W ogole to czytałam ze te punkty spustowe sa takie ze nieraz przy dotyku pacjent płacze i masazysta rowniez!!!!! :mrgreen: Cos w tym jest, kiedys mąż naciskal mi plecy i nacisnal punkt ktory mnie nie bolal, byl tkliwy, ale jak nacisnal rozryczałam sie jakims głebokim płaczem jak dziecko......Widac ukryte tam były emocje wlasnie.
czytałam tez o tej fibromialglii jeszcze raz i do mnie tez to pasuje. Ale co zrobic? do reumatologa isc? za duzo tych lekarzy...czytałam zalecenia do fibromialglii: ruch,lekki wysilek fizyczny, spacery, basen, paracetamol, leki przeciwdepresyjne i relaks.

przez Prakseda 08 gru 2014, 01:09
Alice, z tymi naszymi mięśniami to nie jest normalne :? Mnie reumatolog zrobił trochę badań, nawet w Klinice Reumatologicznej chciał mnie kłaść :roll:

Ostatnie TSH miałam 3.72 przy normie do 4 <w przeciągu roku za każdym razem mniej więcej tyle mi wychodzi>. Endo twierdzi, że w moim wieku powinno to być ok. 2.5. Leku póki co w ogóle nie wzięłam <a niby powinnam go łykać od ok. 2 miesięcy> - i tak sobie myślę, by zapolować na moją rodzinną i jeszcze raz sprawdzić to TSH <może tym razem wyjdzie ok? :bezradny: >.

przez Alice in wonderland 08 gru 2014, 01:35
Prakseda, 3,72 to wynik mieszczacy sie w normie. Ciekawe co mieli na mysle "w Twoim wieku" :roll: Przeciiez na wynikach nie ma normy wiekowej, jest ona raczej stała. Bierze sie tez pod uwage objawy, czy są jakies objawy kliniczne czy nie ma i jaki jest obraz usg tarczycy, wystepowanie chorób w rodzinie itd..Hmmm moze powtórz to tsh?
No ja myslalam o reumatologu ale juz nie chcialm przesadzac choc moj tata jako dziecko lezal w szpitalu na reumatyzm i jego siostra tez. Moja mama moim zdaniem ma RZS. Ale oni nawet nie probuja tego leczyc, nie chodza do lekarzy a przez to nie sa pewni czy choruja i ja nie wiem czy jestem obciazaona genetycznie a przeciez to wazne. Moze jednak pojde, np dla dobra mojej corki, zeby na przyszlosc wiedziala czy jest obciazona.
Ja z tymi miesniami chcialm jeszcze nieco poczekac bo tak jak mowie, lezałam bite kilka miesiecy plackiem z lozku. To sie musialo odbic na miesniach.

przez *Wiola* 08 gru 2014, 01:52
Dziewczyny, Tsh nie powinno przekraczać 2 , jak jest powyżej to już niedobrze., Ft3 i FT4 powinny być mniej więcej równe na poziomie ok 60-70 % normy . Nie sugerjcie się tym , że mieszcza się w widełkach laboratoryjnych :?
Moderator

przez Prakseda 08 gru 2014, 02:14
Alice, wiem, że mieści się w normie, moja endo twierdzi dokładnie to, co napisała *Wiola*. Założenie było takie, iż będę brać najmniejszą dawkę w celu zapobiegnięcia przejścia tego w niedoczynność <bo już jestem o krok - raz nawet przekroczyłam>. Gdyby zażywanie tego leku miało być tylko czasowe - to ok, ale gdy zapytałam o to lekarkę, to skwitowała to krótkim "Zobaczymy" :roll: A ja chcę wiedzieć teraz - nim wpakuję się w hormony. I bez tego mam już tachykardię, a euthyrox lubi nadać tempa sercu :lol: Kurczę, sama już nie wiem, co mam robić - brać czy nie brać :roll:

Co do reumatologa to robił mi antyCCP, ANA, ENA, toczeń, ANCA, CANCA, APA.

Nie wiem tylko, co z tymi mięśniami :roll: *Wiolcia*, Ciebie one też tak przy boreliozie bolą? <że np. nawet uczesać się nie idzie :? >.

przez *Wiola* 08 gru 2014, 10:36
Prakseda, Mięśnie mnie nie bolą, mam tylko słabe, U mnie te mendy raczej w stawach się rozgościły , Stawy pobolewają , ale już znacznie mn niż przed leczeniem. Uczesać się , czy zapiąć biustonosza, a nawet siegnac z półki niczego nie mogłam, bo miałam zapalenie barkowych , :?

Jesli chodzi o hormony to rozumiem Twój dylemat , chociaż dobrze dobrane nie powinny dawać sk. ubocznych , a nawet znacznie poprawiać samopoczucie, Odstawić mozna , jak się zlikwiduje problem niedoczynności , a u Ciebie czy u mnie przyczyna może być bb, . Ponoć jednak tarczyca przy podawaniu sztucznych sie rozleniwia i ciezko jej wrócić do produkcji pełna parą :?
Moderator

Sortuj wg