Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ska1977 05 gru 2014, 13:59
nefretis napisał(a):Co do dnia bez objawów - nie miałam jeszcze takiego 100% dnia wolnego;). Ale gdy mam lepsze dni zaczynam się niepokoić, zecos pewnie czyha za rogiem.
Na dodatek uroiłam sobie bardzo nieciekawy schemat "ze im bardziej się boję tym będzie lepiej" :( Bo tak naprawde po co my idziemy do lekarzy? Po to by usłyszeć, ze NIC NAM NIE JEST a nie , ze mamy chorobę. Zawsze się bałam, zawsze wychodziło dobrze, więc jak przestanę się bać to pewnie wyjdzie źle. Czy ktos to pojmuję czy juz zwariowałam?

Mam dokładnie tak samo - zawsze podchodzę do takich rzeczy z pełnym pesymizmem - lepiej zostać pozytywnie zaskoczonym niż na odwrót. Dla mnie to brzmi logicznie ale żona twierdzi, żem świr.
Ja mam dzisiaj taki dzień, że z pulsem wszystko OK, ale z kolei jestem strasznie senny i mam wrażenie, że zaraz zakręci mi się w głowie i upadnę... ech...
Parogen 20mg

przez malenstwo31 05 gru 2014, 14:01
angie1989, jak meczysz te piersi to nie dziw sie ,ze w koło Ci się węzły powiekszaja. Zosatw te piersi w spokoju, w styczniu zrób usg i tyle. ja tż pójde w styczniu bo mijaja dwa lata odkad robiłam.
po drugie. na necie pisza głownie osoby takie jak my tylko narzekające! zamiast iśc do lekarza albo olac sparwę szukaja informacji w necie.
możecie sie trochę na mnie obrazić ale tacy jestesmy nie cieszymy się niczym tylko narzekamy co nas boli i szukamy sobie chorób.

przez angie1989 05 gru 2014, 14:03
Tak w styczniu zrobie dla spokoju usg ale guzy chyba sa twarde nie? Te zlosliwe ? To nie musi byc to...
.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sinister 05 gru 2014, 14:06
ska1977 napisał(a):
nefretis napisał(a):Co do dnia bez objawów - nie miałam jeszcze takiego 100% dnia wolnego;). Ale gdy mam lepsze dni zaczynam się niepokoić, zecos pewnie czyha za rogiem.
Na dodatek uroiłam sobie bardzo nieciekawy schemat "ze im bardziej się boję tym będzie lepiej" :( Bo tak naprawde po co my idziemy do lekarzy? Po to by usłyszeć, ze NIC NAM NIE JEST a nie , ze mamy chorobę. Zawsze się bałam, zawsze wychodziło dobrze, więc jak przestanę się bać to pewnie wyjdzie źle. Czy ktos to pojmuję czy juz zwariowałam?

Mam dokładnie tak samo - zawsze podchodzę do takich rzeczy z pełnym pesymizmem - lepiej zostać pozytywnie zaskoczonym niż na odwrót. Dla mnie to brzmi logicznie ale żona twierdzi, żem świr.
Ja mam dzisiaj taki dzień, że z pulsem wszystko OK, ale z kolei jestem strasznie senny i mam wrażenie, że zaraz zakręci mi się w głowie i upadnę... ech...

Widzę, że nie jestem już tutaj rodzynkiem. Ja tak mam jak idę ulicą, dostaję sztywnych nóg i martwię się, że zemdleję nie dojdę do domu.
Dzisiaj w DDTVN była dziewczyna chora na raka mózgu, jej objawy to tylko nudności i uczucie bycia tak jakby obok, otumanienia - to wszystko mamy my i jak tu się nie martwić.

przez malenstwo31 05 gru 2014, 14:12
angie1989, moja mama miały mały twardy nie ruszający się. ale po co Ci to wiedzieć jak zaczniesz sobie wkręcac najgorsze. Ja czasami w dni płodne mam taki ból w piersiach i uczucie jakby kamienie, poza tym moja mama miała rak i jakoś sobie nie wbijam do głowy:) Ospuść Kochana bo sama się nakręcasz

przez ska1977 05 gru 2014, 14:19
sinister napisał(a):Dzisiaj w DDTVN była dziewczyna chora na raka mózgu, jej objawy to tylko nudności i uczucie bycia tak jakby obok, otumanienia - to wszystko mamy my i jak tu się nie martwić.

Mam nadzieję, że otumanienie to przez laki, które przyjmujemy (w moim przypadku paro + betabloker).
Ja teraz nawet robię tak, że zamykam oczy i próbuję stać na jednej nodze - w zależności ile wytrzymam wmawiam sobie, że jest dobrze albo słabo :)
Parogen 20mg

przez malenstwo31 05 gru 2014, 14:25
ska1977, to wpływ leków nie guza:) guz wystepują 1 na 50000.to naprawdę nie duzo

przez sinister 05 gru 2014, 14:34
ska1977 napisał(a):
sinister napisał(a):Dzisiaj w DDTVN była dziewczyna chora na raka mózgu, jej objawy to tylko nudności i uczucie bycia tak jakby obok, otumanienia - to wszystko mamy my i jak tu się nie martwić.

Mam nadzieję, że otumanienie to przez laki, które przyjmujemy (w moim przypadku paro + betabloker).
Ja teraz nawet robię tak, że zamykam oczy i próbuję stać na jednej nodze - w zależności ile wytrzymam wmawiam sobie, że jest dobrze albo słabo :)
Robię to samo, ale nie zawsze mogę ustać, czasem znosi mnie na którąś stronę...

przez angie1989 05 gru 2014, 15:02
malenstwo31, masz racje musze odpuścić. Szczerze mowiac kobiety w moim wieku chorują ale nie czesto. To moze byc węzeł, gruczol lub włókniak. Nie ma co zakładać najgorszego. Prawda jest taka ze co chwile wysyłam nowa chorobę czas przestać i wsiąść sie w garść.

sinister, malenstwo ma racje to nie żaden guz! Nerwica i tyle.

przez ska1977 05 gru 2014, 15:03
Akurat dzisiaj ciężko mi ustać - mam gorszy dzień. Ale pocieszeniem jest, że moja zdrowa psychicznie żona nawet sekundy nie ustoi.
Parogen 20mg

przez sinister 05 gru 2014, 15:37
ska1977 napisał(a):Akurat dzisiaj ciężko mi ustać - mam gorszy dzień. Ale pocieszeniem jest, że moja zdrowa psychicznie żona nawet sekundy nie ustoi.

Rozumiem Cię doskonale, niestety nerwica to coś potwornego, wkurza nas i nie możemy sobie przetłumaczyć, że to przez nerwicę mamy objawy somatyczme, szukamy wyjaśnienia w ciele, bo przecież wcześniej byliśmy zdrowi, pełni życia i tak nagle się to zmieniło.
W necie znalazłem coś takiego
1) Nerwica nie zalezy od poziomu stresu (jezeli już to tylko w długim okresie). Nerwica przydzodzi kiedy chce i znika kiedy chce

Zgadzam się z tym u mnie uderzyła w kwietniu przed świętami, a poszła sobie pod koniec maja/początek czerwca jak zmieniłem miasto i pracę. Wróciła z innymi objawami w sierpniu i trzyma do dziś. :/

przez nefretis 05 gru 2014, 16:53
nie trzyma ładnych parę lat. Od roku jest średnio ale tak od wrzesnia - tragedia

przez Krwiozercza_Mysz 05 gru 2014, 17:15
No udało mi się zapisać na 11 grudnia na usg piersi bezpłatnie :) To będzie pierwsze usg więc stres niesamowity..
Krwiozercza_Mysz

przez sinister 05 gru 2014, 17:25
Krwiozercza_Mysz napisał(a):No udało mi się zapisać na 11 grudnia na usg piersi bezpłatnie :) To będzie pierwsze usg więc stres niesamowity..

Wszystko będzie ok.

Sortuj wg