Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez angie1989 04 gru 2014, 21:52
malenstwo31, aha czyli co?....mam sie bać?

przez Krwiozercza_Mysz 04 gru 2014, 21:55
angie pierwsze usg po 25 roku zycia sie rob.

wiecie co jak to wszystko analizuje jako socjolog co my tu piszemy to te forum wiecej szkodzi niz nam pomaga.
nigdy nie wyjdziemy z tego bo sie wzajemnie wszyscy nakrecamy wymyslajac kolejne choroby co naprawde robi sie powazne
ja zamierzam zajac sie zyciem, dzieckiem i zaakceptowac swoje bole.
rak nie boli i znam tyle osob ktorych nic nigdy nie bolali nie badaly sie a tu nagle rak zoladka czy trzustki.
ludzie zacznijmy cieszyc sie swietami.

-- 04 gru 2014, 21:56 --

sorry za bledy

-- 04 gru 2014, 21:58 --

nie , angie nie masz sie bac zrob sobie w styczniu na spokojnie usg nie popadaj w paranoje

-- 04 gru 2014, 21:58 --

nie , angie nie masz sie bac zrob sobie w styczniu na spokojnie usg nie popadaj w paranoje
Krwiozercza_Mysz

przez angie1989 04 gru 2014, 22:01
Krwiozercza_Mysz, ja mam 25 lat czyli w przyszłym roku sobie takowe zafunduje. O ile nerwica nie zagna mnie na nie wcześniej.
Masz swieta racje...ja chyba przestanę wchodzić na to forum bo tylko tak jak piszesz sie wzajemnie nakrecamy a dziś to nawet mnie tu tylko wszyscy najstarszyli....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez D@ri@nk@ 04 gru 2014, 22:01
angie1989 napisał(a):D@ri@nk@, z tego co wiem to wszędzie pisze ze usg od 35 roku życia.

Pierwsze słyszę, tym bardziej ze mnóstwo lekarzy robi usg wczesniej i mnóstwo kobiet bada się wczesniej...

"angie1989"
To nie chodzi o to że masz lecieć zaraz robić badania, tylko o świadomość że są organy o które trzeba dbać bez względu na to czy choruja czy nie :)
To nie jest nic przeciwko Tobie kochana, bo wiem że masz wystarczająco dużo innych zmartwień :(
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez angie1989 04 gru 2014, 22:06
Ja dziś znów zmarnowalam cały dzien na czytanie o raku piersi....i macaniu sie po nich...
Płakać mi sie chce na prawdę mam juz dość wszystkiego wszystkich badań...nie mam siły...

przez Krwiozercza_Mysz 04 gru 2014, 22:09
angie ja tez mam 25 lat i na spokojnie z tym usg piersi. raz w roku trzeba robic i tyle...

ale tak to forum zdecydowanie nie pomaga w wyjsciu z hipochondrii i jest toksyczne.
codziennie ktos ma co nowego raka robi sie juz to załosne.
ludzie wyniki mamy dobre usg dobre , skupmy sie na zyciu na innych ludziach a nie tylko na sobie .ile jeszcze tak pociagniemt ? co to za zycie ? wezmy sie w garsc.
Krwiozercza_Mysz

przez angie1989 04 gru 2014, 22:13
Krwiozercza_Mysz, zgadzam sie w 100%

przez Krwiozercza_Mysz 04 gru 2014, 22:15
to co tutaj odwalamy pokazuje tylko jak bardzo jestesmy chorzy na nerwice i to nie rak jest naszym wrogiem to ta franca nerwica nas wykancza i jak rujnuje nasze zycie zmuszajac do kolejnych badan .to bledne kolo jest. ludzie ogarnijcie sie
Krwiozercza_Mysz

przez lucy1979 04 gru 2014, 22:24
Dlaczego Wy nie bierzecie leków?
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Krwiozercza_Mysz 04 gru 2014, 22:26
zastanowcie sie co my wyprawiamy. wiekoszosc zycia tracimy na badania i czekanie kiedy cos nas dopadnie. naprawde w przyszlosci bedziemy tego bardzo zalowac czyli odbije sie to na naszych dzieciach itp. Cieszmy sie kazda chwila nawet ta malutka bo zycie jest jedno i po co je marnowac na zadreczanie sie na co zachoruje co mnie spotka itp. nikt nie wie co nas czeka na co umrzemy. porobimy 1000 badan a ktoregos dnia np potraci nas samochod

-- 04 gru 2014, 22:27 --

lucy biore seronil i chyba zaczal dzialac juz bo zdalam sobie sprawde jak bardzo to wszystko zalosne jest
Krwiozercza_Mysz

przez nefretis 04 gru 2014, 22:32
Masz poniekąd racje Mysz.
Ale zauważcie jak podła jest ta choroba - poprzez ten lęk przedziera się ogromna chęc zdrowia i normalnego życia.
To paradoks wręcz.
Słuchajcie, samo zaprzestanie czytania to kropla w morzu. Przecież zewsząd otaczją nas media, od tych informacji nie uwolnimy się nigdy. W koło są chorzy ludzie, gazety, TV, nawet głupie portale plotkarskie. Co z tego że stworzymy wokól siebie taką bańkę, bedziemy sie izolować. Wsytarczy iskierka (np. taka śmierć celebryty) i bach, wszystko wraca, mamy objawy, lęk, natręctwo szukania
Moim marzeniem jest NAUCZYĆ sie podejścia do chorób, chcę o tym powiedzieć psychologowi. Powiem wam, ze mój psychiatra dziś wcale nie mówił, ze mam przestać czytać.
Mi to forum pomaga. Naprawde. Pomimo, ze czytam jak cierpią inni i jakie mają wkręty. Jak ja mam wkręta to piszę. Co mam zrobić? udawać, ze nic sie nie dzieje?
Większość z nas powinna mieć leki i psychoterapię. I tyle.
Uciekanie nic nie da.
Przyznajcie się ile wytrzymujecie bez lęku po badaniach? Ja wytrzymałam 1 dzień, Angie 2. Co więc robimy?
Ja stąd nie odchodzę. Bo i tak wrócę :P Nawet jako zdrowa osoba, bo mam nadzieje, ze skoncze z tym i wkrótce bede mogła czasem napisać coś komus innemu i nie bede się bała czytać.

-- 04 gru 2014, 21:34 --

No właśnie. Kto bierze leki? I jaki czas?

przez Krwiozercza_Mysz 04 gru 2014, 22:37
nefretis jezeli leki sa dobrze dobrane to smierc celebrytow itd nie robia juz takiego wrazenia.
Krwiozercza_Mysz

przez D@ri@nk@ 04 gru 2014, 22:37
Krwiozercza_Mysz napisał(a):ludzie wyniki mamy dobre usg dobre , skupmy sie na zyciu na innych ludziach a nie tylko na sobie .ile jeszcze tak pociagniemt ? co to za zycie ? wezmy sie w garsc.

No ja tak robię, mam swoje zycie, prace 8 godzin, potem dzieci całe popołudnie, potem mąż wieczorkiem.... i tak codziennie. Moje ataki nerwicy polegają głównie na bólach to tu to tam, albo napadach gorąca czy drżenia przez kilka minut ale leki pomagają to olewać. Czytam forum i staram się Was wspierać bo takich jak my zrozumie tylko druga tak chora osoba...
Pewnie kiedyś zdarzy się tak że nerwica się jeszcze objawi i tez będę pewnie będe mogła liczyć na Wasze wsparcie ;)

lucy1979 napisał(a):Dlaczego Wy nie bierzecie leków?

Chyba większość z nas tutaj bierze leki :roll:
Ja biore i mi pomagają, ale to zbyt krótko żeby uznac się za zdrową, bo nie jestem zdrowa, po prostu lepiej się czuję

nefretis napisał(a):
No właśnie. Kto bierze leki? I jaki czas?

Ja juz pisałam. Escitalopram actavis 10 mg na dobę i afobam doraźnie
Biorę 6 tygodni dopiero

-- 04 gru 2014, 21:38 --

Krwiozercza_Mysz napisał(a):nefretis jezeli leki sa dobrze dobrane to smierc celebrytow itd nie robia juz takiego wrazenia.

Dokładnie :)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez sinister 04 gru 2014, 22:39
Ja biore leki od 2mies. ,od miesiaca zwiekszona dawke,napewno jest lepiej,bo nie leze w lozku czytajac o chorobach,ale lęki są,samopoczucie rozne,

Sortuj wg