Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Krwiozercza_Mysz 04 gru 2014, 15:27
marta80 a czy też mozesz mi wyśłać ten eliksir?
Krwiozercza_Mysz

przez sinister 04 gru 2014, 17:09
No właśnie ta tarczyca nie daje mi niestety spokoju, jak myślicie powinienem iść jutro do tej internistki i zrobić te badania krwi ponownie na tarczycę, czy poczekać, aż będę mieć kasę i zrobić to usg tarczycy?

przez angie1989 04 gru 2014, 17:44
sinister, poczekalabym na Twoim miejscu i zrobiła usg to jest najpewniejsze. Np. Moja mama zawsze miała dobre wyniki z krwi a usg nie koniecznie...

-- 04 gru 2014, 16:48 --

marta80, tak możemy sie napić...choć rocznica na tym forum to raczej powód do świętowania nie jest ale jakieś wino wieczorkiem czemu nie :) wszystkiego najlepszego z okazji imienin zdrowka :*:* co to za eliksir o ktorym piszesz....

Wiecie ta hipochondia nie ma konca na prawdę...dziś od rana macam piersi...nawet mężowi kazałam je badac niby nic tam nie ma... Chyba... Tzn to chyba są gruczoly...

nefretis, ciekawa jesTem jak u psychiatry?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nefretis 04 gru 2014, 19:17
napisze krótko mam lek - Bioxetin i zalecenie pilnej psychoterapii
Nie chciał słuchać o moich bólach, powiedział, ze to lęk i lęk lokuje sie w róznych czesciach ciała
nie wiem czy wierzyć

przez sinister 04 gru 2014, 19:19
Poceam właczyć teraz TVN. Program Szpital, i jest hipochondryk xD

przez malenstwo31 04 gru 2014, 19:22
sinister, właśnie weszłam żeby to napisać bo też oglądam. nefretis, uwierz lekarzowi. Ja długo broniła się przed taką diagnoza. A i z terapii skorzystaj.
Ja dziś bardzo źle się czuje ale to kac :P

przez D@ri@nk@ 04 gru 2014, 19:29
angie1989 napisał(a):nefretis, a moge zapytac ile masz lat?
Bo ja nigdy nie miałam...lekarz powiedział ze dopiero od35 roku życia chyba ze cos niepokoi. Mnie wiadomo. Niepokoi wszystko hehe :) moze po nowym roku zrobię...

Bzdura. Ja robiłam usg od dawna raz na dwa lata tak jak cytologię
A od 35 r.ż. co rok
Mam torbiele nieduże w obu piersiach więc wole sprawdzać

Później gdzieś po 40-tce mammografia bo jest inna struktura piersi i usg niewiele już pokażę

sinister napisał(a):No właśnie ta tarczyca nie daje mi niestety spokoju, jak myślicie powinienem iść jutro do tej internistki i zrobić te badania krwi ponownie na tarczycę, czy poczekać, aż będę mieć kasę i zrobić to usg tarczycy?

Ja bym zadowoliła się badaniami, ale nie tylko TSH ale również FT3 FT4
Jak będą dobre to na razie poczekaj z tym usg szkoda kasy. Lepiej jak ci na nfz lekarz da skierowanie, jak będzie potrzeba to na pewno da.
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez angie1989 04 gru 2014, 20:29
D@ri@nk@, to co Twoim zdaniem powinnam lecieć na kolejne badanie?
Bzdura? Czyli doświadczony lekarz Twoim zdaniem nie ma racji?!
nefretis, i jak sie czujesz długo trwała wizyta? Jesteś zadowolona? malenstwo31, jak u Ciebie kochana?

przez D@ri@nk@ 04 gru 2014, 20:45
angie1989 napisał(a):D@ri@nk@, to co Twoim zdaniem powinnam lecieć na kolejne badanie?
Bzdura? Czyli doświadczony lekarz Twoim zdaniem nie ma racji?!

No jesli tak jak pisałas nigdy nie robiłas usg piersi to czas najwyższy i to zupełnie bez związku z nerwicą. Zdrowe kobiety tez powinny badac piersi i robi cytologię
A doświadczony lekarz nie ma racji, bo na jaką stronę byś weszł to piszą że raz w roku usg i cytologia sa najrozsądniejszym czasem na badanie
No i szkoda że ten lekarz nie wie jak wiele młodych kobiet (20-30 lat) jest po raku piersi, zwykle wyleczonym ale kończącym się mastektomią na przykład :(
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez malenstwo31 04 gru 2014, 20:47
Ja na razie sobie nic nie wkręcam. Boli mnie wszystko zwłaszcza głowa ale to kac. Nie czytam nic na internecie o chorobach. Wczoraj stwierdziłam ze trzeba się cieszyć tym co jest tu i teraz bo na resztę nie mam wpływu. Mam fajna prace fajnych znajomych którym ciągle tylko opowiadań co mnie boli. Dostałam duży awans w pracy. Trzeba w końcu się tym cieszyć

przez nefretis 04 gru 2014, 20:53
Angie a Ty jak? Boli coś? :?:
Moja wizyta trwała krótko, psychiatra mnie zna sprzed 7 lat wiec od razu wiedział...nie powiedział zbyt wiele, dał ten lek (brałam to kiedys i było super) i juz. Nie wiem jak bedzie teraz.
Malenstwo masz rację ja tez mam szczesliwe zycie, szkoda tylko ze mna cos nie tak. Kazdy inny na moim miejscu skakałby z radości, bo naprawdę nie mam źle. A jednak...

przez sinister 04 gru 2014, 21:06
Właśnie chyba sobie czas dam. W poprzedni skierowaniu na badanie na tarczycę, ona tylko cholesterol zaznaczyła i TSH, a FT3 i FT4 nie, czyli mi nie da ( Te wszystkie 3 miałem jak robiłem prywatnie ), więc lipa , bo po samym THS nadczynności mi nie stwierdzi, ale po FT3 i FT4 już tak. Nie wiem, co mnie martwi to bóle stawów i ich czerwienienie przy dotyku, tkliwość skóry itp, nie wiem skąd to się bierze. I tu się nasuwa myśl, że to raczej nowotwór, albo kości, albo krwi, nerwica swoją drogą, ale takich objawów raczej nie ma.

przez angie1989 04 gru 2014, 21:23
D@ri@nk@, z tego co wiem to wszędzie pisze ze usg od 35 roku życia. nefretis, no ja juz zaczynam miec jazdę na raka piersi wlasnie....

-- 04 gru 2014, 20:40 --

Powiem wam ze płakać m sie chce kiedyś po badaniach miałam chociaz kilka dni przerwy z wkrecańiem sobie chorób a teraz prosze...przed wczoraj badanie dziś juz ostry wkret na kolejnego raka...i juz mnie tu ktoś na badania wysyła....wiecie co jak nie przestaniemy sie badac to koniec z nami zamkną nas w wariatkowie.
Ja bym musiała miec wszystkie możliwe badania to moze na miesiąc dałabym spokój...
Masakra jakas....:( jeszcze bola mnie kosci (możliwe ze to borelioza wraca) a ja juz ze Przerzut do kosci nie mam siły na prawdę juz :(

przez malenstwo31 04 gru 2014, 21:46
Co do raka piersi to w przypadku młodych kobiety jest przeważnie bardzo agresywny. Bywa albo trojujemny albo z ma her dodatni. Znam dziewczyny które przeszły amputacjie piersi w wielu 30 lat.

Sortuj wg