Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 04 gru 2014, 12:50
marta ja tez mam bóle w plecach, dokładnie w krzyzu
nie wiem co to jest, czy brak ruchu, stres
też mam biegunki, nigdy w zyciu nie miałam. mecze sie juz od jakis 2 mcy, tzn jest troche lepiej, bo idę raz ale biegunkowo
do tego to kłucie w jednym miejscu, no niestety wkręt od nowa, byłam pewna, ze to dwunastnica albo wątroba, a tu nic.
Do tego lęk. Wczoraj gdy byłam w dobrym humorze nie bolało. Nie wiem czy rak tak boli , ze raz tak a raz nie.
Nie chce czytać forów.

przez marta80 04 gru 2014, 12:50
nefretis a masz tak ze jak sie budzisz 1 co kibel????albo po jakis rzeczach szczegolnie???

przez nefretis 04 gru 2014, 12:54
tak, otwieram oczy i momentalnie lęk, spięcie. albo od razu kibel albo zaraz po lekkim sniadaniu. Ale zawsze rano. Potem w zaleznosci od stanu psych, czy gdzieś idę czy nie. Po jedzeniu chyba nie, sama nie wiem. Czasem juz w trakcie jedzenia posiłku, a Ty??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marta80 04 gru 2014, 13:00
nefretis ty 2mace a ja 18mcy!!!!!teraz tez chodze raz do kibleka no moze 2....a bywalo duzo wiecej i w nocy nawet(((:
ty masz klucia w krzyzu a ja po srodku i boje sie ze od trzustki((:

przez nefretis 04 gru 2014, 13:03
Marta trzustka szybko wykańcza, to nie jest trzustka.
jesli chodzi o plecy to 80% krzyż, czasem tez po środku , z prawego boku
musimy byc dobrej mysli, ze to ZJD. Kiedy robiłas OB, CRP?
Ile masz lat?

przez marta80 04 gru 2014, 13:06
nefretis ja najczesciej jak sie budze,,,,raz wroce do lozka i zaraz drugi....w ciagu dnia raczej...ok...ale zauwazylam ze po slodkim mam jazde....
wystraszylam sie bo jak mialam usg na koniec sierpnia jak bylam w pl....radiolog pyta a boli pania brzuch dolem/??ja mowie raczej nie...a on bo tu jest jakies zwezenie i zaleganie masci...tak napisal....ale wezly dookola nie powiekszone...i ja juz jazda....polecialam z tym do gastro...wystraszona a on:ze to nic groznego...jelito sie kurczy i poszerza,,,to jest flak,,a zalegajaca masc to kal...prosze sie nie martwic i tyle...a ja se mysle ze moze moglam isc na kolonke(((:

-- 04 gru 2014, 12:09 --

nefretis wyniki mialam na koniec sierpnia...wszystko ok;))laczanie z prob watrob i enz trzustkowymi...Ob 7 a Crp tez niskie...nie pamietam...w kazdym badz razie w normnie;)

mam 33lat;))wiec mloda koza....:))a zachowuje sie jak stara babka;))))
ja chce wierzyc ze to ZJD chce i musze.....ale jakis tam lek jest.....ze nie zawsze to ZJD((:

przez nefretis 04 gru 2014, 13:10
jak sie boisz o trzustke to zrob jeszcze enzymy trzustkowe i cukier. ALe nie wierze, żadna tam trzustka. Trzustka daje silne objawy, ból, zauważalne problemy.
Zaleganie moze byc od kurczenia jelit, masz drazliwe skurczone wiec sie zbiera.
Słucha a nt. tego bólu z prawej napisz ile czasu Cię bolało i czy codziennie? Ja też mam dość, raz boli raz nie. Nie da sie życ

-- 04 gru 2014, 12:12 --

marta80 napisał(a):nefretis
wyniki mialam na koniec sierpnia...wszystko ok;))laczanie z prob watrob i enz trzustkowymi...Ob 7 a Crp tez niskie...nie pamietam...w kazdym badz razie w normnie;)

ja chce wierzyc ze to ZJD chce i musze.....ale jakis tam lek jest.....ze nie zawsze to ZJD((:

łe to super, ja też mam wszystko w normie. też niby młoda a zamiast cieszyc sie zyciem to wieczne objawy, chęc badań
wczoraj na tej gastroskopii w kolejce sami starsi ludzie. Byłam najmłodsza.

przez marta80 04 gru 2014, 13:23
nefretis dlugo mnie bolalo okolo roku,,,((;ale jaki masz ten bol...taki ucisk?czy szczypanie pieczenie....mnie bolalo jak jechalismy z pl do uk najmocniej...nie moglam wysiedziec tak gniotlo((:przeszlam na diete....zaczelam pic jakies eliksiry na oczyszczona watrobe...i przeszlo...widzisz watroba wyszla mi stluszczona na usg a proby watrobowe ok...hmmm...

przez sinister 04 gru 2014, 13:38
nefretis napisał(a):jak sie boisz o trzustke to zrob jeszcze enzymy trzustkowe i cukier. ALe nie wierze, żadna tam trzustka. Trzustka daje silne objawy, ból, zauważalne problemy.
Zaleganie moze byc od kurczenia jelit, masz drazliwe skurczone wiec sie zbiera.
Słucha a nt. tego bólu z prawej napisz ile czasu Cię bolało i czy codziennie? Ja też mam dość, raz boli raz nie. Nie da sie życ

-- 04 gru 2014, 12:12 --

marta80 napisał(a):nefretis
wyniki mialam na koniec sierpnia...wszystko ok;))laczanie z prob watrob i enz trzustkowymi...Ob 7 a Crp tez niskie...nie pamietam...w kazdym badz razie w normnie;)

łe to super, ja też mam wszystko w normie. też niby młoda a zamiast cieszyc sie zyciem to wieczne objawy, chęc badań
wczoraj na tej gastroskopii w kolejce sami starsi ludzie. Byłam najmłodsza.

U mnie było to samo, z reguły gastro i kolono robią starci ludzie,dziwnie się na mnie patrzyli, ale jako syn personelu medycznego wszedłem bez kolejki, myślałem, że mnie zjedzą, ale dzięki temu bardzo miło było przed gastro, bo mnie pocieszały pielęgniarki , i uspokojały z innymi pacjentami się tak nie obchodziły.
U mnie dzisiaj cóż, chyba złapałem jelitówkę, bo kolega koleżanki u której wczoraj nocowałem, ma i dziś mnie kręci w brzuchu tak , że masakra.
Jak wracałem od niej cały zlałem się potem, oczywiście , wkrętka, że jak będę wracać do domu to zemdleję nie dojdę do domu i coś się stanie, ale jakoś doszełem i do was piszę. Dziś na tapecie podstępny nowotwór zwany szpiczakiem mnogim, stawy mnie niepokoją, ale nie czytam tylko przypominam sobie co czytałem wieki temu, za wiele nie pamiętam, ale martwię się trochę. Jutro ta wizyta u internistki, ale nie wiem czy pójdę, może jak bd mieć fundusze po prostu pójdę na to usg tarczycy i tyle?Iternistka nic nowego mi nie powie, taczycy palpitacyjnie nie zbada,.

przez nefretis 04 gru 2014, 13:48
marta80 napisał(a):nefretis dlugo mnie bolalo okolo roku,,,((;ale jaki masz ten bol...taki ucisk?czy szczypanie pieczenie....mnie bolalo jak jechalismy z pl do uk najmocniej...nie moglam wysiedziec tak gniotlo((:przeszlam na diete....zaczelam pic jakies eliksiry na oczyszczona watrobe...i przeszlo...widzisz watroba wyszla mi stluszczona na usg a proby watrobowe ok...hmmm...

wątroba na USG wyszła OK, to samo próby. Gniecie, wkurza, czasem piecze, szczypie. Czasem ukłuje a czasem po prostu zaboli. Tak wiec róznie. Powiedz co piłas moze tez zaczne
ja jestem tez na diecie (bezglut i beznabiał) w sumie zero słodyczy. I nic.

-- 04 gru 2014, 12:52 --

sinister napisał(a):
nefretis napisał(a):U mnie było to samo, z reguły gastro i kolono robią starci ludzie,dziwnie się na mnie patrzyli, ale jako syn personelu medycznego może jak bd mieć fundusze po prostu pójdę na to usg tarczycy i tyle?Iternistka nic nowego mi nie powie, taczycy palpitacyjnie nie zbada,.

To moze dzieki jelitóce zapomnisz o innych objawach. Ja ostatnio chciałam miec grype i zobaczyć czy mam dalej sensacje w brzuchu i lęk. Taki test:)
Sinister, zemdlałes kiedys publicznie? Widze , ze ta tarczyca nie daje Ci spokoju. Ale rozumiem , każdy mysli o swojej zmorze, zmiast cieszyc sie nadchodzącymi Świętami i tym miłym czasem

-- 04 gru 2014, 12:55 --

TRZYMAJCIE ZA MNIE KCIUKI ZA 2H MAM PSYCHIATRE, mam nadzieję na jakieś zmiany, chciałabym coś na wyciszenie. Mam tez problemy ze snem i energią do zajęc (czasami czuje demotywacje typu, ze po co mam coś robic i tak zdechne i po co to wszystko).

przez marta80 04 gru 2014, 14:13
nefretis pozniej ci wysle na prywtna wiadom...to eliksir od dietetyczki:))
daj znac co u psych?ja bralam leki chodzilam na psychoterapie...nic mi to nie dalo((:tak jak mowila moja mama...jak sama se nie pomozesz to nikt ci nie pomoze((:i taka prawda kochani.....

przez nefretis 04 gru 2014, 14:30
moja mama też tak mówi:) ale ja nie uważam, że to prawda
psychiatra/psycholog moze nakierować na własciwe tory myslenia i uczyć poprawnego myslenia, resztę wiadomo robimy sami
czekam wiec na wiadomosc :)

przez martini123 04 gru 2014, 14:59
ja też mam bóle w plecach, i krzyż i na środku i w ogóle wszędzie. tez zaczęłam się martwić, że to trzustka, i odkąd zaczęłam się martwić chyba ona własnie zaczęła mnie boleć (gdyby nie jazda z Anna Przybylska w zyciu bym nie pomyslala, ze to trzustka, tym bardziej, ze codziennie 4h spedzam w pociagu). jesli chodzi o jelita, tak jak pisalam wczesniej, czuje sie jakbym miala tam stado krasnali :) mozecie zrobic sobie badanie na krew utajana w kale, ja ostatnio mialam, przez moja anemia, czy czasem nie ma krwawien wlasnie z jelita, ale wszystko wyszlo dobrze. takie badanie kosztuje okolo 25 zl

przez marta80 04 gru 2014, 15:16
nefretis wiecz wysle.....teraz lece na uczelnie....a potem mam gosci imieninowych;))

martini123 ja robilam na krew utajona w sierpniu wyszlo ok;))na helicobacter tez robilam...:)
mysle ze cos w tym jest iz im wiecej o tym myslimy to ta czesc ciala boli(((:tak mialam z glowa....4mace dzien w dzien....do tego dretwienia policzka wargi itd...po rezonansie przeszlo:)))

Sortuj wg