Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez marta1987 20 lis 2008, 13:45
to mnie nie pocieszyliscie myslalam ze widzi cos wiecej niz ja.....
byłam i podejrzewa ze mam refluks przełykowo - żołądkowy...
i oprócz tego stan zapalny gardła
... z nadzieją na lepsze jutro.... kiedykolwiek ono nastąpi ?
tracę siły już nie potrafię cieszyć się z tego co mam !

przez namiestnik 20 lis 2008, 16:29
No wiesz - laryngolog ma takie same oczy jak wszyscy. Ale lepiej zinterpretuje to co widzi oraz ma duże doświadczenie w zaglądaniu do paszcz.

PS. Refluks zazwyczaj jest związany z nerwicą.

przez basia33 20 lis 2008, 23:20
marta1987 napisał(a):to mnie nie pocieszyliscie myslalam ze widzi cos wiecej niz ja.....
byłam i podejrzewa ze mam refluks przełykowo - żołądkowy...
i oprócz tego stan zapalny gardła

oczywiscie, ze widzi- wklada lusterko do gardla i widzi to co ponizej; jesli masz zapalenie gardla to mozliwe ze wlasnie z powodu refluksu a zeby to potwierdzic potrzebna jest gastroskopia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marta1987 21 lis 2008, 19:28
matko jedyna .... gastroskopia przecież ja tego nie przezyje....
a dzis mnie boli żolądek ...
... z nadzieją na lepsze jutro.... kiedykolwiek ono nastąpi ?
tracę siły już nie potrafię cieszyć się z tego co mam !

przez basia33 21 lis 2008, 20:39
dlaczego masz nie przezyc? to tylko 10 minut, owszem, nie jest to super przyjemne ale uwierz mi, ze sa badania 1000 razy gorsze, np kolonoskopia

przez wróbelek Elemelek 21 lis 2008, 21:07
kurcze, niedobrze, ubzdurało mi sie że mam niedobór potasu i magnezu, i przez to problemy z sercem, teraz tylko jakoś mi mocniej serce zabije a ja już panika :( do tego przeczytałam gdzieś że skrajny niedobór magnezu i potasu może powodować takie skurcze serca że ono przestaje pracować :( tiaaa, a niby nie jestem hipochondryczką :(
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez fobia 21 lis 2008, 23:24
wrobelku elemelku- te mocniejsze uderzenia- prawdopodobnie sa od braku magnezu i potasu, bo my nerwicowce czesto je miewamy. Moge Ci polecic jedynoie to co mi kardiolog- magnez np. mgb6 - 3 tabletki dziennie , jak skonczy Ci sie opakowanie to robisz 3 tygodnie przerwy i zaczynasz nastepne. Potasu w tabletkach jako tak nie kazal jesc zalecal tylko duzo sokow pomidorowych i marchewkowych. Podzialalo gdzies po 3-4 miesiacach. Aha - lekarz powiedzial, ze to nie jest niebezpieczne dla zdrowia!!

przez wróbelek Elemelek 21 lis 2008, 23:35
ja magnez jem już od jakiegoś czasu, ale o potasie nie miałam pojęcia... mam nadzieje że to nie jest niebezpieczne, bo nawet teraz jak to pisze, to tak mi serce bije, mocno i powoli, każde uderzenie czuje..

przez Alexandra 22 lis 2008, 07:28
wczoraj caly dzien patrzylam w lusterko....i porownywalam znamiona..jedno mi sie wydaje, ze sie zmienilo....dzisiaj jak stierdzilam, ze jednak to moze przez zle oswietlenie tak widze i sie uspokoilam znowi zaczela z ta piersia sie obmacywac... zwariowac idzie. ja mam takie fazy, ze np czuje sie w miare dobrze i nagle przychodzi TA mysl i koniec...jestem przymulona, klade sie i potrafie 3h rozmyslac.macac sie az sobie wymacuje .... ja pitole, co za jazda...i raz wydaje mi sie ze to zwykla zylka, a iinym razem ze to to jednak nie zylka, tylko poczatek raka. Ale kurcze to i tak lepsze niz czerniak, bo czerniak daje szybkie przerzuty wszedzie , nie dziala na niego chemia, a z piersia jest szansa jeszcze ... nie no, az sama sie boje wlasnych mysli. aha i jak mam faze, to najprostszej czynnosci jak np obciecie paznokci nie moge wykonac...tez tak macie ??? nie moge, bo jestem zajeta macaniem, patrzeniem w lustro itd. nawet pisanie teraz przerywam na macanie sie. PRZYMULENIE na maxa. jedynym rozwiazaniem bedzie usg piersi dla mnie , onkolog , chociaz mnie tam chyba zaniosa na noszach ze strachu ledwo zywa. Rok temu bylam u onkologa, ale teraz jestem za granica i nie znam tu nikogo :/ tak bym do tego samego poszla...
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez wróbelek Elemelek 22 lis 2008, 12:55
Alexandra, współczuje, też miałam kiedyś taką jazde z rakiem przez ok. rok, po prostu masakra, chodziłam cały czas przymulona tą myślą... ale wiesz przecież że nie masz raka, ja sie tak przejmowałam aż w końcu mi sie znudziło, stwierdziłam, że trudno, najwyżej umre, nic strasznego bo wszyscy umierają... ale najlepiej idź sie zbadaj i sie upewnisz że nic ci nie jest :)

Re: Czy można sobie wmówić ból lub chorobę???

przez elbowone 22 lis 2008, 20:14
LINA napisał(a):Witam.

Kochani mam problem i nie wiem do końca jak sobie z tym poradzić.
Od pewnego czasu mam bóle w okolicy

klatki piersiowej tzn. dziwne kłucia, bóle, ściągania, ale tylko w jednym miejscu. Myślę o tym bólu bez przerwy, wmawiam

sobie, że może to rak, a może góz na piersi, albo zakrzep i dlatego mam "cholernego doła". Staram się jakoś trzymać , moj

stan poprawia się- lęki ustępują, ataków już nie mam ( mam nadzieję ,że nie wrócą). Zrobiłam już nawet RTG klatki piersiowej

i wszystko ok.
Mam pytanie:
czy przy tej "przeklętej" nerwicy można sobie wmówić ból, do tego stopnia, że on po prostu

jest i boli?!
Czy lepiej pójść do lekarza i to sprawdzić? (szczerze- nie znoszę wizyt u lekarzy, takich którzy leczą nasz

organizm bo do psychiatry i psychologa już się przyzwyczaiłam).
Może coś poradzicie? Liczę na Was.

GORĄCO

POZDRAWIAM
LINA :oops:

Witaj

Ty sobie tylko wmawiasz choroby, chyba cierpisz na hipochondrię, zresztą ja mam podobnie. Już sobie różne choroby wmawiałem, zawał, zapalenie opon mózgowych, tarczyce itp, im bardziej o tym myślisz tym gorzej, nie wmawiaj sobie chorób, bóle masz na tle nerwowym, jeżeli masz dobre wyniki to nie masz sie czym przejmowac:) Potrzebny Ci jedynie psychiatra lub psycholog żeby porozmawiał z Tobą. Mnie np boli czasem kark i głowa i nie wiem czy to przez nerwice, czy sobie przewiałem, ale jak mnie boli to mi sie nerwica włącza, więc kto wie czy to nie sprawa nerwicowa...Ale głowa do góry będzie dobrze:) Trzymaj się ciepło :)

---- EDIT ----

LINA napisał(a):Witam.

Kochani mam problem i nie wiem do końca jak sobie z tym poradzić.
Od pewnego czasu mam bóle w okolicy

klatki piersiowej tzn. dziwne kłucia, bóle, ściągania, ale tylko w jednym miejscu. Myślę o tym bólu bez przerwy, wmawiam

sobie, że może to rak, a może góz na piersi, albo zakrzep i dlatego mam "cholernego doła". Staram się jakoś trzymać , moj

stan poprawia się- lęki ustępują, ataków już nie mam ( mam nadzieję ,że nie wrócą). Zrobiłam już nawet RTG klatki piersiowej

i wszystko ok.
Mam pytanie:
czy przy tej "przeklętej" nerwicy można sobie wmówić ból, do tego stopnia, że on po prostu

jest i boli?!
Czy lepiej pójść do lekarza i to sprawdzić? (szczerze- nie znoszę wizyt u lekarzy, takich którzy leczą nasz

organizm bo do psychiatry i psychologa już się przyzwyczaiłam).
Może coś poradzicie? Liczę na Was.

GORĄCO

POZDRAWIAM
LINA :oops:

Witaj

Ty sobie tylko wmawiasz choroby, chyba cierpisz na hipochondrię, zresztą ja mam podobnie. Już sobie różne choroby wmawiałem, zawał, zapalenie opon mózgowych, tarczyce itp, im bardziej o tym myślisz tym gorzej, nie wmawiaj sobie chorób, bóle masz na tle nerwowym, jeżeli masz dobre wyniki to nie masz sie czym przejmowac:) Potrzebny Ci jedynie psychiatra lub psycholog żeby porozmawiał z Tobą. Mnie np boli czasem kark i głowa i nie wiem czy to przez nerwice, czy sobie przewiałem, ale jak mnie boli to mi sie nerwica włącza, więc kto wie czy to nie sprawa nerwicowa...Ale głowa do góry będzie dobrze:) Trzymaj się ciepło :)

przez fobia 22 lis 2008, 21:10
wrobelku a ile wcinasz tego magnezu?

przez maturzystka 22 lis 2008, 22:25
Witajcie! Potrzebuję pomocy...

Dzisiaj zobaczyłam na swoim kolanie czerwoną plamkę. Taką na ok. 1.5cm. Oczywiście zrobiłam test szklankowy i nie zbladła pod naciskiem. Nie mam gorączki, nie boli mnie głowa, nie zesztywniał mi kark. A ja się boję, że to sepsa. Plamka robi się brązowa. Jak myślicie, co to? Skąd to? Czy to na pewno nie sepsa!? Ratunkuuuu! :(
"Od uśmiechu pogodnieje chmurny ranek" :)

Fruń do księżyca, a nawet jeśli Ci się nie uda, i tak znajdziesz się pośród gwiazd

przez basia33 22 lis 2008, 23:22
z pewnoscia to nie sepsa :D czasem kiedy czytam to forum zaczynam rozumiec moich bliskich, ktorzy uwazaja, ze jestem wariatka

Sortuj wg