Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez fobia 15 lis 2008, 22:41
basia33 ja tez mam takie male czerwone punkciki na rekach, wkrecalam sobie,ze to bialaczka :!: Pani dermatolog powiedziala,ze to nic strasznego i mam sie tym nie przejmowac, a okazalo sie ,ze moja mama ma takie same :mrgreen: wiec to olalam ;)

przez maturzystka 15 lis 2008, 22:50
Ja też miałam te czerwone punkciki ;) Pisałam już chyba o nich. Też myślałam, że to sepsa, a się okazało, że to rozszerzone naczynka krwionośne i że mam brać wit. C :D Także teraz mi to już zwisa i powiewa (przepraszam, za dosadność) :D
"Od uśmiechu pogodnieje chmurny ranek" :)

Fruń do księżyca, a nawet jeśli Ci się nie uda, i tak znajdziesz się pośród gwiazd

przez marta1987 16 lis 2008, 18:16
ponoc ogolna norma ob to 20 :-) powyzej juz cos sie dzieje..
sluchajcie ja nie wiem ale obiecalam sobie ze jak jutro pojde do rodzinnego (znowu) i on mi powie ze luz to odpuszcze mialam dzis okropny dzien, walcze z tym :rakiem w gardle teraz mysle o guzie ze tam jest albo co , a ja mialam ob 14:-/ wiecie co jak nie zwariuję to bedzie gites majonezz

---- EDIT ----

zapomnialam ob moze byc podwyzszone jak lykacie tab. antykoncepcyjne
... z nadzieją na lepsze jutro.... kiedykolwiek ono nastąpi ?
tracę siły już nie potrafię cieszyć się z tego co mam !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez basia33 16 lis 2008, 21:04
jesli robilas morfologie w okolicach miesiaczki to ob moglo podskoczyc ale z tego co ostatnio rozmawialam z lekarzem to tak do 15 u kobiet jest jeszcze akceptowalne, u facetow to juz duzo

przez marta1987 19 lis 2008, 10:51
:( nadal walczę i ciągle przegrywam

przez arturk 19 lis 2008, 13:08
Mnie ostatnio natomiast prześladują chroniczne trwające całe dnie lżejsze, a gdy sie zdenerwuje i dostanę lęku to silniejsze ataki duszności. Tym razem wkręciłem sobie astmę i PoChP. Kiedy kładę się do łóżka to wszystko ustaje i usypiam spokojnie, budze się rano i znów się zaczyna. Ostatnio zauważyłem, że mi świszcze w gardle jak wydycham powietrze, niewiem od jak dawna to mam, ostatnio byłem przeziębiony moze to dlatego. Słychac je po przyłożeniu ręki do ust i ucha, naczytałem się o nich i może stąd mi się wkręciły. Duszności w nocy ani kaszlu jako by nie mam, lecz te duszności trwające całymi dniami powodują poważne lęki, a ja do lekarza nie chodze wcale, boję sięę, że powie mi, że to już koniec, moje płuca są do niczego i, że niedługo umrę, chyba bym się udusił z przejęcia! Nerwicę lękową mam na bank, ale czy to tylko przez nią się tak źle czuję, tego nie wiem ;/ Kiedy się uspokajam jest jepiej, ale jak zacznę badać czy jest mi duszno i znów oddycham głęboko wydaje mi się, że powinienem oddychać lepiej i wydaj niej , n i się zaczyna, ziewanie cały dzień w poszukiwaniu udanej próby nabrania tlenu, wdychanie ustami ile się da by się zaspokoić, to jest taka męczarnia, że mam już dośc, a do lekarza boję się iść na badania płuc czy oskrzeli. Na PoChP chyba za młody jestem, nie palę, kiedyś paliłem dość dużo, od jakichś 5 lat wcale. Sam już nie wiem. Jak sądzicie, wkręcam sobie czy może naprawdę coś mi jest?

przez basia33 19 lis 2008, 14:07
a moze masz po prostu alergie na kurz albo siersc? a nawet jsli to poczatki astmy to tez nie koniec swiata; uwierz, ze chcialabym sie bac astmy, ktora jakby nie patrzec nie jest choroba smiertelna

przez Dorot 19 lis 2008, 14:19
Pochp wiesz co to jest za choroba? spływa ci wydzielina , dusisz sie? chrząkasz? skoro tak sie przejmujesz zrob rtg płuc.
Wiecie co jest najgorsze że lekarze którzy wiedzą że mmamy nerwice podchodzą do nas jak z buta, ja już wole chodzic prywatnie niz isc do rodzinnego i usłuszeć , co pani znowu dolega? to jest poprostu masakra, ja cały czas mam suchy kaszel nie wiem z czego to lekarka dała mi na żoładek tabletki że to z refluksu tak mi powiedziała. Byle bym sie odwaliła i nic wiecej nie chciała od niej, piekne podejscie do pacjenta rewelacja, tacy sa lekarze nasi.
Pośród Kłopotów znaleźć SENS!!!!

przez namiestnik 19 lis 2008, 15:41
To fakt, czasami może się zdarzyć, że ktoś kto ciągle jakieś dolegliwości odczuwa ma coś naprawdę już ważnego - a nie traktuje się poważnie. Tyle, że hipochondrykowi trudno odróżnić te somatyczne przyczyny od tych hipochondrycznych.

przez basia33 19 lis 2008, 23:53
nie sposob ich odroznic; ja jak sobie cos wkrece to naprawde odczuwam bol tej czesci ciala i to jest realne odczucie, nie wyobraznia; dopiero jak jakies badanie wykluczy chorobe to bol znika jak reka odjal, ale to wiem dopiero po fakcie:(
kiedys balam sie, ze mam chorobe nerek i odczuwalam parcie na pecherz co kilka minut, jak wytrzymalam 10 min bez odwiedzenia wc to czulam, ze mi peknie pecherz, a po badaniu, ktore wykluczylo chorobe nerek- zaczelam sikac normalnie, co pare godzin :(

przez fobia 20 lis 2008, 03:01
arturk- wydaje mie sie, ze to na tle nerwicowym :roll: ja tez kiedys mialam cos podobnego- wydawalo mi sie, ze nie moge zaczerpnac glebiej powietrza i ze sie zaraz udusze, gleboko oddychalam i zmuszlam sie do ziewania- jakos o tym mi sie zapomnialo i samo przeszlo ;) wiem, ze to nielatwe, ale staraj sie o tym nie myslec a sam zobaczysz,ze nic ci nie jest - to ta nerwica ona nam wciska takie rzeczy do glowy :roll:
Nic Ci nie jest- uwierz w to :!:

przez arturk 20 lis 2008, 10:03
Dzieki fobia za dobre slowo, jest już lepiej, mam dokładnie tak jak piszesz, i miałem tak już kiedys i przeszło. To typowe dla nerwicy ;/ Jakoś radze, wczoraj byłem u lekarza, astmę wykluczyła, i nic z płucami tez nie wykazało, także jestem spokojniejszy i to daje mi siłe do walki, choć nie jhest jeszcze super, to znacznie lepiej niż jeszcze tydzień czy dwa temu ;) Pozdrawiam ciepło.

przez marta1987 20 lis 2008, 10:12
a ja ide dzis do laryngologa . powiedzcie mi co laryngolog widzi w gardle ja sie boje ze on tam nic nie widzi czy on widzi głębie gardła tam poniżej ?

---- EDIT ----

błagam powiedzcie bo zaraz idę

---- EDIT ----

:(

przez namiestnik 20 lis 2008, 11:57
Nie bój się - widzi to co Ty w lustrze - ale tak jak laik widząc las nie widzi tego co np. spec od jaszczurek tak on jako specjalista patrzy na Twoje gardło i wie o co chodzi.

Zajrzy w gardło w ucho może i tyle. Absolutnie nie masz się czego bać.

Sortuj wg