Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez angie1989 30 lis 2014, 13:53
nefretis, kochana daruj sobie ta gastroskopie nic Ci nie jest to zespół jelita drazliwego nic innego. Gdyby cos było wyniki nie byłyby dobre uwierz. Miałam takie same sensacje jak ty długo to trwało na prawdę i przeszło.
Ja sie boje tego usg najbardziej o jakiegoś guza nerki boli mnie z boku i w plecach troche :(

-- 30 lis 2014, 12:56 --

Wtedy jeszcze po pierwsze nie byłam taka hipochondryczka...byłam. Rodzinnego ale wszystkie wyniki miałam dobre potem byłam u gastrologa zlecił mi badanie na helicobacter był wynik tez dobry i powiedział ze moge zrobic gastroskopie jak chce ale w końcu to olalam i nie poszłam. Moja mama była pewna ze mam to na tle nerwowym bo sama tez ma zjd i miała racje.

przez D@ri@nk@ 30 lis 2014, 13:56
Krwiozercza_Mysz napisał(a):d@ri@nk@ chyba Ty najspokojniej podchodzisz do swoich objawow. Eh chcialabym miec takie podejście jak Ty.

Teraz tak bo zaczęłam brac leki od psychiatry. Zanim poszłam do lekarza to kilka lat męczyłam sie tak jak Wy. Leki najwyraźniej zaczynają działać na dobre. Biorę 5 tydzień i z dnia na dzień jest coraz lepiej. Nawet Afobam który w razie lęków mialam brac doraźnie lezy nieużywany :mrgreen:

nefretis napisał(a):
D@ri@nk@ - nie pamietam czy juz Cie o to pytałam, wybacz jesli powtórze się ;)
Ile czasu trwały Twoje sensacje jelitowo-żoładkowe?

Te ostatnie trwały non stop od połowy października a przez ostatni tydzien powoli znikały
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez angie1989 30 lis 2014, 14:02
Czym wiecej o tym myśle tym bardziej sie boje...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sinister 30 lis 2014, 14:09
D@ri@nk@ , a jakie leki zażywasz? Bo ja 2 miesiąc Mozarin i jest poprawa, bo nie czytam nic o chorobach, nie mam nudności (ale biorę też Nolpazę na zapalenie żołądka). Więc co mam a czego nie mam może napiszę:

Było, a nie ma:
- napady senności
- tachykardia
- tiki nerwowe oka
- bóle głowy
- nudności
- czytanie non stop o chorobach
- nieustanny lęk w żołądku

Co jest :
- napadowy lęk w żołądku - sporadycznie
- mrowienia głowy, kończyn,
- uczucie nóg i rąk jak z waty
- niespokojne kończyny i głowa
- bardzo zła tolerancja ciepła
- ciężki oddech, wzdychanie- czasem
- bóle kości i bóle mięśni - coraz rzadziej
- zimne kończyny
- tkliwa skóra
- czasem suchość i klucha w gardle
- uczucie bycia pijanym - rzadziej chociaż dziś w nocy to była tragedia

Także mam niestety dużo objawów stąd ta niepewność czy to na 100% nerwicowe.

Co do żołądka, ja miałem od 2 lat tak, że non stop mi bulgotało w żołądku, miałem nudności, bóle brzucha, nie trawiłem pokarmów, od 2 miesięcy jak biorę nolpazę na zapalenie żołądka, jem wszystko co chcę, nie mam problemów z częstym wypróżnianiem i trawię wszystko.

przez nefretis 30 lis 2014, 14:09
angie1989 napisał(a):
helicobacter był wynik tez dobry i powiedział ze moge zrobic gastroskopie jak chce ale w końcu to olalam i nie poszłam. Moja mama była pewna ze mam to na tle nerwowym bo sama tez ma zjd i miała racje.

Nie [b]Angie żaden guz nerki choć wiem jak cięzko w to uwierzyć, mnie też męczą czarne mysli jak nie jelita to właśnie nerki tym bardziej, ze na USG wyszła mi jakas poszerzona miedniczka (urolog stwierdził że to nic). Też mnie pobolewa czasem w plecach z boku.
Z tego co czytałam, sprawy nerkowe są bardzo bolesne. Cos czuję że u Ciebie będzie przeciązenie kręgosłupa. Mięśni, więzadeł. Zobaczysz.

Najdziwniejsze jest to, ze ten ból nigdy nie jest nieznośny, nie musze brać tabletek. Gdy jest, to bardzo się boję. A gdy go nie ma to wydaje mi się, ze jestem wolna i zycie jest piękne.
Nie wiem co jest pierwsze czy strach czy ból. Czasami wydaje mi się, ze się nie boję a ból przychodzi. :(
Angie musimy sie jakoś trzymac

-- 30 lis 2014, 13:11 --

D@ri@nk@ leki działają, super. Ostatnio myslałam, ze najlepiej własnie brac leki i wtedy ostatcznie dalej się badać. Wtedy lęk będzie mniejszy i jakieś racjonalne podejście...

-- 30 lis 2014, 13:16 --

sinister napisał(a):Co jest :
- napadowy lęk w żołądku - sporadycznie (nerwica)
- mrowienia głowy, kończyn, (nerwica)
- uczucie nóg i rąk jak z waty (nerwica)
- niespokojne kończyny i głowa (to samo, miałam, aż do typowego zespołu niespokojnych nóg)
- bardzo zła tolerancja ciepła (nerwica, ew. tarczyca)
- ciężki oddech, wzdychanie- czasem (mam to samo + czasem ziewanie, nerwicowe)
cała reszta nerwicowe, tkliwośc skóry tez miewam
Co do żołądka, ja miałem od 2 lat tak, że non stop mi bulgotało w żołądku, miałem nudności, bóle brzucha, nie trawiłem pokarmów, od 2 miesięcy jak biorę nolpazę na zapalenie żołądka, jem wszystko co chcę, nie mam problemów z częstym wypróżnianiem i trawię wszystko.

To pocieszające z tym żoładkiem

przez angie1989 30 lis 2014, 14:19
nefretis, hmmm no to wie wiem juz co robić mnie czasem to boli mniej czasem bardziej...tabletek nie biorę.... Innych objawów ze strony nerek nie mam...woreczek to znów chyba po jedzeniu musialobyc gorzej. Oby tak jak mówisz było od kręgosłupa.
Gorzej jak usłysze diagnozę....

-- 30 lis 2014, 13:25 --

sinister napisał(a):D@ri@nk@
Co jest :
- napadowy lęk w żołądku - sporadycznie Nerwica chyba każdy nerwocowiec to przerabial
- mrowienia głowy, kończyn,To rownież miałam dokładnie rok temu w grudniu to była masakra myślałam jak mozna miec mówienia głowy potem kończyn mowie na bank guz mozgu lub sm ale rezonans czysty wszytsko minęło
- uczucie nóg i rąk jak z waty to tez przy lekach jest normalne
- niespokojne kończyny i głowa Ba ja miałam nawet niespokojny wzrok nie umialam utrzymać wzroku na jednym punkcie
- bardzo zła tolerancja ciepła miałam uderzenia gorąca
- ciężki oddech, wzdychanie- czasem. Tez miałam
- bóle kości i bóle mięśni - coraz rzadziej
- zimne kończyny mam od zawsze słabe krążenie czy cos
- tkliwa skóra
- czasem suchość i klucha w gardle tzw globus histericus
- uczucie bycia pijanym - rzadziej chociaż dziś w nocy to była tragedia. Normalna

Także mam niestety dużo objawów stąd ta niepewność czy to na 100% nerwicowe.

To jest wszystko nerwicowe sama to przerabialam

przez sinister 30 lis 2014, 14:41
Ja staram się doprowadzić, do stanu używalności. Mam nadzieję, że do stycznia mi się uda, bo chcę w końcu być czynny zawodowo. Niestety, opisane wyżej objawy skutecznie utrudniają mi funkcjonowanie.

przez angie1989 30 lis 2014, 15:00
Mnie znów cos pokusilo i czytałam forum onkologiczne...a miałam tego nie robić i znów boje sie bialaczki

przez nefretis 30 lis 2014, 15:28
Angie a skąd nagle bialaczka, nie, niemozliwe
też czytam:( bo od kilku dni pobolewa mnie tam gdzie wyrostek (ginekologicznie OK) więc co to... Mam gule z prawej strony jakby ogromne podłużne jelito, co to jest, macam i macam ten brzuch

przez sinister 30 lis 2014, 15:28
angie1989 jeśli miałaś kilka miesięcy temu morfologię ok to nie masz białaczki, to nie jest tak , że nowotwór jakikolwiek daje objawy nagle dopiero. Zmiany nowotworowe, rozwijają się latami i atakują w najbardziej niespodziewanym momencie, ale z reguły przy osłabieniu organizmu. Ja teraz brałem kąpiel i nagle lęk w żołądku przed czym niby przed kąpaniem się? Nie - przed tym, że znów źle zareaguje na gorąco. Kilka dni temu miałem silne bóle barków i jakoś nagle zniknęły. To nic innego jak nerwica i możliwe tarczyca, która ją potęguje , ale da się z tym żyć, trzeba stanąć na nogi, musi zrobić to dla siebie dla bliskich, ja chciałbym po 30 roku życia założyć rodzinę, poznać wartościową osobę, mieć 2 dzieci, póki co nie jestem na to gotów, przez nerwicę nie jestem do tego odpowiednio dojrzały , można powiedzieć, że wyprany z uczuć pozytywnych względem ludzi. Nie umiem się cieszyć z życia, a życie przecież jest darem, co mają powiedzieć, małe dzieci chore na białaczkę?. Tak bardzo chciałbym pokonać nerwicę, pójść od stycznia do pracy, poznać właściwą osobę, od października rozpocząć studia takie , które skończę, a nie przerwę, z powodu lęków. Pamiętam jak byłem w mieście daleko od domu na studiach i przeraziłem się ilości ludzi na wykładach, uciekłem czym prędzej i było mi słabo. 2 tygodnie później wróciłem do rodzinnego miasta, bo nie dałem rady. Chciałbym w końcu zrealizować też swoje artystyczne pasje ehhh

przez nefretis 30 lis 2014, 15:38
sinister malujesz? rysujesz? ja skonczyłam szkołe artystyczną, tak to jest mamy wrodzoną nadwrazliwość i cierpimy.
Na marginesie w takich stanach lepiej prysznic ja od dawna się nie kąpię bo mdleję:(

przez angie1989 30 lis 2014, 15:42
nefretis, no bo przy białaczkę moze bycpowiekszona śledzenia lub wątroba to dlatego brzuch by mnie bolal...bolą mnie tez czasem kości....

-- 30 lis 2014, 14:44 --

sinister, no miałam a nie jesttak z bialaczka ze atakuje szybko nawet z dnia na dzien?

przez D@ri@nk@ 30 lis 2014, 16:00
sinister napisał(a):D@ri@nk@ , a jakie leki zażywasz? Bo ja 2 miesiąc Mozarin i jest poprawa, bo nie czytam nic o chorobach, nie mam nudności (ale biorę też Nolpazę na zapalenie żołądka).

A czy Nolpaza nie wchodzi w żadne interakcje z Mozarinem? Poczytaj jakies dokładne ulotki, może być tak że osłabia lub nasila działanie psychotropów
Ja biorę Escitalopram 10 mg

nefretis napisał(a):Angie a skąd nagle bialaczka, nie, niemozliwe
też czytam:( bo od kilku dni pobolewa mnie tam gdzie wyrostek (ginekologicznie OK) więc co to... Mam gule z prawej strony jakby ogromne podłużne jelito, co to jest, macam i macam ten brzuch

nefretis, a sprawdź czy czujesz to coś w 3 pozycjach na siedząco, na leżąco i na stojąco i napisz mi kiedy bardziej i czy zawsze w dokładnie tym samym miejscu?
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez sinister 30 lis 2014, 16:07
Nolpazę przepisał mi psychiatra właśnie, a gastrolog potwierdziła, że to dobry lek na żołądek i przy nerwicy. I tak mam tylko do końca grudnia brać. :) Ale jestem bardzo zadowolony
nefretiszajmuję się muzyką, ale inne zainteresowania artystyczne nie są mi obce, co z tego, że ponoć nawet i do aktorstwa mam predyspozycje, jak jestem do d*py przez nerwicę.
U mnie prze problemy z żołąkiem robiłem co się da
Posiew kału na candidę, posiew na helicobacter nic nie wykazały.
Teraz mam ciężkie nogi i zaczyna boleć mnie głowa- co mnie wkurza, upadnę, stracę władzę w nogach? przez to są te myśli o guzach, i sm

Sortuj wg