Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez angie1989 28 lis 2014, 12:09
malenstwo31, właśnie ciagle to sprawdzam. Ale kiedyś moja koleżanka sikala krwią i to nie było nic takiego jakieś zapalenie nerki czy cos takiego.
sinister, masz racje w sumie.

przez malenstwo31 28 lis 2014, 12:46
angie1989, Kochana przestań grzebać w tym necie o guzach nerki, wątroby itp. naprawdę nic Ci nie jest!

przez Alice in wonderland 28 lis 2014, 14:19
Sinister, dziekuje ;) Co prawda rzadziej się udzielam dlatego że córcia tego wymaga, ale fakt, jest mi nieco lepiej. Z badań to czeka mnie właściwie tylko TK zatok, którą robię w grudniu pod kątem wielkiej kluchy krążącej między nosogardłem a oskrzelami. U Was tez w koncu się ułoży :great:
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nefretis 28 lis 2014, 15:14
wzięłam pramolan, bo czuje sie nieciekawie
mam cholerne natręcwa do szukania w googlach, kurde nie moge przestać, odłączyli by internet byłby spokoj :o
dzis (zresztą jak codzien od kilku tyg) - rak jelita grubego, Objawy sie zgadzają: biegunka, nudnosci, ból krzyża, skurcze w brzuchu, jakaś kolka, wzdęcia, ból z prawej). Dokładnie. Pisze, że jesli objawy trwają długo to TO. Ja pier... wykoncze sie :twisted: :zonk:

a co dzis u was???

przez D@ri@nk@ 28 lis 2014, 18:15
nefretis, nie rak tylko ZJD ;)

Masz te objawy?
Symptomy
Typowe symptomy dotycza dolegliwosci ze strony ukladu pokarmowego (moga wystapic tylko niektore z wymienionych ponizej):
Odczucie wzdecia (nieraz bardzo duze)
Bole i skurcze brzucha (szczegolnie z lewej strony) – odczuwalna ulga wraz z oddaniem gazow
Bole i skurcze zoladka
Nadmiar gazow
Nieregularne wyproznianie sie
Zaparcia (stolec w postaci „bobkow”oczko.gif lub rozwolnienia (szczegolnie rano, po przebudzeniu). Zaparcia lub rozwolnienia moga wystepowac na przemian
Uczucie niekompletnego wyprozniania sie
Nagle parcia na stolec
Sluz w stolcu
Odczucie szybkiego najedzenia sie i problem z zakonczeniem posilkow
Zgaga, odbijanie sie
Nadkwasnosc zoladka
Nudnosci, wymioty

Symptomy towarzyszace: Zmeczenie

Bole glowy

Bol w plecach

Bol w nogach i/lub w rekach

Parcie na pecherz moczowy

Silne kolatanie serca

Ataki paniki

Tendencje do depresji
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez Zalatana23 28 lis 2014, 18:41
A mnie od kilku dni boli lewa pierś... I już coś sobie wymacałam... Miał ktoś tak? :why: :why: :why:
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez nefretis 28 lis 2014, 19:29
D@ri@nk@, dzięki; zgadza się, nie wszystkie ale większość. CHolera z tym, ze u mnie po prawej a nie lewej, gdyby było po lewej to bym spała spokojnie:)

Zalatana23 pewie gruczoł wymacałaś. Piersi czasem bolą, mnie tez pobolewała i pod pachą...miała USG tydzien temu wyszło idealnie, byłam pewna, ze coś wyjdzie bo kuło i kuło cóś

przez Zalatana23 28 lis 2014, 20:04
nefretis no właśnie mnie też kłuje... Siedzę i się macam, a im więcej macam tym bardziej boli :why: :why: :why:
Zmęczona już tym jestem. Jeszcze chwilę temu panikowałam z rakiem trzustki :bezradny:
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez D@ri@nk@ 28 lis 2014, 20:11
Zalatana23, ja mam w obu piersiach torbiele 1 cm to nie jestem w stanie ich wyczuć, musiałabyś miec coś naprawdę dużego żeby sama sobie wybadać. Jak nie czujesz wielkiego guza to czujesz po prostu gruczoły. Dla spokoju jak coś czuję robię w tym samym miejscu jednoczesnie obie piersi i jak czujesz z obu stron to samo to nie może być w żadnych wypadku guz ;)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

przez Alice in wonderland 28 lis 2014, 20:49
malenstwo31 napisał(a):angie1989,
jak poszłam do lekarza właśnie z prawą stroną jak mnie bolała , to pierwsze zapytał mnie jak przeważnie siedze w fotelu. to jak usiadłam dokładnie jak w domu to powiedział,że robie sobie krzywdę.

Maleństwo, dziękuję Ci za ten post!!!!!! :brawo: Ja też mam takie bóle w plecachz tyłu, promieniujące na brzuch. Zawsze myślałam że to nerka bo miewam piasek i kamienie i czeste zapalenia dróg moczowych ale faktycznie łapie mnie to najczęściej gdy siadam na kanapie i biorę laptopa na kolana. Boli wtedy z tyłu i za chwilę brzuch strasznie i jakby jelita. Te bóle nie są dla mnie objawem nerwicy wiec nigdy tu o nich nie pisałam i skupiałam się na szyi, jednak są uciążliwe i martwiły mnie. Mimo że podejrzewałam, że to mięsniowe lub od kręgosłupa, nigdy nie usłyszałam tego od lekarza. Coś jeszcze mówił ten Twój o tym??? Krzywo siedzisz po prostu, tak??
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez D@ri@nk@ 28 lis 2014, 21:36
Alice in wonderland, nie trzymamy laptopa na kolanach - to jest niezdrowe !! (najdelikatniej mówiąc w naszym przypadku ;) )

przez lucy1979 28 lis 2014, 23:05
Ja się kładę na wznak na kanapie, zginam nogi w kolanach a laptopa kładę sobie na brzuch. To jest chyba najwygodniejszy sposób, polecam.
Przy stole nie mogłam siedzieć, bo bolał mnie kręgosłup a jak lezalam na boku i podpierałam głowę lewą ręką a prawą pisałam to się tak dorobiłam, że przez 8 miesięcy bolał mnie lewy bark i ramię. Już myslalam, ze będę miała niewładną rekę. Dostałam na to leki przeciwzapalne.
Jak się dużo czasu siedzi na necie to niewłaściwie siedząc lub leżąc można się niezle załatwić. Bóle brzucha, kręgosłupa.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez D@ri@nk@ 28 lis 2014, 23:38
lucy1979, kup sobie podstawkę pod laptopa. Laptop podczas uzytkowania ma około 50 stopni, czyli nienaturalnie przegrzewamy organizm. Takie użytkowanie prowadzi do zapalenia skóry, oparzen podobnych do słonecznego, natomiast nie wiadomo jak wpływa na organy wewnętrzne więc dla spokoju i zdrowia lepiej nie trzymać laptopa bezpośrednio przy ciele na ubraniach. Zreszta laptopowi tez to wyjdzie na dobre bo się nie będzie przegrzewał ;)

-- 28 lis 2014, 22:42 --

Miałam kolejny dobry dzień, bez lęków i myślenia o chorobach :mrgreen:

Za to grypa mnie bierze :roll: i o dziwo to na bank grypa a nie nowotwór zatok, mózgu, płuc, kości i krtani :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Spijam herbatkę z pigwa i miodem i uciekam spać.
Dobrej spokojnej nocki Wam życzę :papa:

przez marta80 28 lis 2014, 23:45
D@ri@nk@ a powiedz mi cierpisz na ZJD??ja kiedys bardzo silnie...a teraz powrocilo...to znaczy tak mysle ze to moje jelita sie znow odzywaja...a nie cos powazniejszego(((:

Sortuj wg