Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 24 lis 2014, 23:20
A u Ciebie jak tam na chwilę obecną? :*
Ja jedynie to się nie ważę, bo przez ostatni rok wręcz przytyłam (nie wbijam się w stare dżinsy) i moja waga z pewnością popsuje mi humor

Jeszcze wyobraźcie sobie wracam dzisiaj pociągiem i obok mnie babka rozmawia przez telefon o kimś z rodziny, kto ma raka. Takie mam szczęście.

miałam takie cudowne uczucie w kwietniu po kolposkopii, dosłownie za tydzień miałam atrakcje z brzuchem, które są do dziś.
Na chwilę obecną jest lęk o to samo (ból z prawej) aż wstyd w kółko pisac to samo. Każdy pociesza, uspokajam się na moment i znowu, jakby jakiś wewnetrzny głos mówił do mnie, że jednak jest źle:( I cudze tragiczne historie w pamięci. Pamiętam jak czytałam o młodej dziewczynie chyba 28 lat, która tryskałą zdrowiem a za 2 miesiace juz nie żyła. rak nerki. Został mąż i malutka córeczka.
Mam wręcz mdłości z lęku.
Nienawidze tych historii. Współczuję, ze musiałas tego dziś słuchać w tym pociągu - ja bym zaraz pomyślała, ze to pewnie jakiś znak dla mnie:(

-- 24 lis 2014, 22:21 --

D@ri@nk@ pewnie leki działają, wyciszają lęki.

przez angie1989 24 lis 2014, 23:23
nefretis, Jezus Maria...teraz to sie na dobre przestraszyłam:( masakra....a jak boli mnie w tym boku bo to rak nerki? ;(;(;( ty miałaś usg wiec na pewno nic Ci nie jest

przez nefretis 24 lis 2014, 23:27
angie1989 napisał(a):nefretis, Jezus Maria...teraz to sie na dobre przestraszyłam:( masakra....a jak boli mnie w tym boku bo to rak nerki? ;(;(;( ty miałaś usg wiec na pewno nic Ci nie jest

Jeju nie chciałam Cie straszyć. O ja durna
Co z tego że USG, ile to razy na USG ludziom nic nie wychodziło:( Nie to już jakis obłęd. Miałam CRP i OB (idealne) pewnie by coś wyszło???
Zrób sobie USG brzucha jak sie boisz. Ile czasu Cię boli, zdaje się, ze krótko, nie ma więc sensu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez angie1989 24 lis 2014, 23:38
Nie idę na żadne usg...po pierwsze sie boje po drugie szkoda mi juz kasy po trzecie obiecałam sobie ze dość juz badan w tym roku. Boli mnie chyba od dwóch dni...

przez nefretis 24 lis 2014, 23:42
czyli masz jeszcze w sobie zdrowy rozsądek. Nie idź :smile:
2 dni to jakby nic?;) Zapomnij o tym.

przez angie1989 24 lis 2014, 23:52
Po tym jak juz tyle kasy wydalam w tym roku na lekarzy i badania to serio mam dość. A ile stresu mnie to kosztowało wszystko ... Wiec wolałabym nie iść do żadnego lekarza juz. Oczywiście jesli nie przejdzie będę musiała iść :(

-- 24 lis 2014, 23:07 --

Jednak to co napisalas o tej 28 latce nie pozwoli mi chyba usnac :(

-- 25 lis 2014, 09:33 --

Bolimnie bez przerwy...nerwoból na bank to nie jest....;( Obawiam się że bez lekarza się niestety nie obejdzie...Tylko do jakiego tu iśc? Najlepiej jak cos to do takiego ktory od razu podzas wizyty zrobi usg...nie wiem juz co mam robic. Strasznie sie boje...mam najgorsze mysli:(

przez malenstwo31 25 lis 2014, 10:54
angie1989, mnie tez bolało non stop przez ponad miesiąc.ja byłam wtedy tez u ginekologa od reki zrobi usg. opisałam mu ,że nie wiem czy mnie boli od jajnika czy od nerki bo boli mnie cały prawy bok

przez nefretis 25 lis 2014, 11:19
Bolimnie bez przerwy...nerwoból na bank to nie jest....;( Obawiam się że bez lekarza się niestety nie obejdzie...Tylko do jakiego tu iśc?

Może do rodzinnego. Ale spokojnie, poczekaj jeszcze. Może u Ciebie to nerwoból od kręgosłupa, może gazy. Miewasz wzdęcia?
Mnie oczywiście dzis też gniecie. Tylko się obudziłam, jeszcze w łóżku i już...
przy sniadaniu zakuło tak porządnie, kilka razy. Bardzo się boję, psuje mi to nastrój na bieżąco:(
Nawet śniadanie i potem załatwienie się nie pomogło.

przez angie1989 25 lis 2014, 11:37
Nie wiem co to może być.
Faktycznie może jeszcze poczekam jak co to pójdę do chirurga który od razu zrobi usg...ale to nie musi być nowotwór prawda?
Może byc 1000 innych powodów?
Mi też humor to psuje. Kuźwa ciągle coś....Nie może być spokoju i radosci...
Chce cieszyc sie zyciem...chce cieszyć sie z nadchodzacych swiat a nie myslec w ten sposob...czy to nie nowotwor kiedy operacja szpital...i kiedy umre....masakra

przez nefretis 25 lis 2014, 11:47
angie1989 napisał(a):Chce cieszyc sie zyciem...chce cieszyć sie z nadchodzacych swiat a nie myslec w ten sposob...czy to nie nowotwor kiedy operacja szpital...i kiedy umre....masakra

mogę sie pod tym podpisać, codziennie mam takie mysli

przez Stokrotk@ 25 lis 2014, 11:47
Ja się uspokoilam, kiedy okazalo sie, ze mam chondromalację, ale zaczelam sie znowu nakręcac. Tym razem chloniak/rak mozgu. W polowie pazdziernika mialam zapalenie gardla, kaszlalam ok 2-3 tyg, potem mi przeszlo. Od 10 listopada znowu kaszle, ale lekko, moze raz na godzine kaszle. Moja diagnoza? Chloniak - mimo badania krwi 10.11, ktore wyszlo dobrze (lekko podwyzszone OB, ale juz wtedy kaszlalam, no i idealne CRP - 0,39), niemniej nie mialam rozmazu, wiec mimo ze WBC mam dobre, to lymph, nuet i erytrocytów nie mam wydzielonych, wiec sie nakręcam - mimo ze na dwoch moich morfologiach, jak bylam mlodsza, mialam podsyzszone to WBC, to lymph, i co? Zyje :P. W dodatku w polowie paZdziernika mialam usg tarczycy + endokrynolog badała mi wezly (to bylo przed moim epizodem hipochondrycznym - faktycznie mam niedoczynnosc). Od kilku dni wieczorem lekko kluj mnie glowa, moja diagnoza? Rak mozgu, w miedzyczasie oczywiscie poczytalam historie o gruzach mozgu, a jedna wrecz napatoczyla mi sie na fb. A o chloniakafh czytalam na forum onkologicznym, przeraziła mnie ich bezjobjawowosc. Wczoraj zaczelam macac sobie wezly chlonne, wymacalam cos na styku szyi i zuchwy, dwie kuleczki, ale powiem szczerze - nawet jie wiem, czy to wezly chlonne, moze slilinaiki? Mięsień? A dzisiaj rano od tego dotykania mnie bola - mam nadzieje,mze tylko od dotykania... :P niemniej jest we mnie ziarenko niepokoju - znowu przeziebienie, ale w głębi duszy wiem, ze prawie na pewno wszystko jest w porzadku, a rzeziebienie wyglada na jesienne - nie mam nawet goraczki, czuje sie rewelacyjnie, ale nutka niepokoju pozostaje. zastanawiam sie nad wizyta u psychologa, mamy pomoc psychologiczna na uczelni.

przez angie1989 25 lis 2014, 11:59
Wiecie co jeszcze się wstrzymam. Przestanę jeść słodcze, będę jeść zdrowiej...
Tylko co mnie boli? Nerki? Wątroba?
Może wezmę coś na wątrobę? Co myślicie?
Mam nadzieje ze to nie zaden guz...jak myslicie?

przez Stokrotk@ 25 lis 2014, 12:07
Nie, boli tylko dwa dni, może to na zmianę pogody - ciśnienie i te sprawy :)

przez sinister 25 lis 2014, 12:09
Ja dziś dość dziwnie, dodatkowo jak wysuszyłem włosy, to ten ciepły powiem spowodował, że się gorzej poczułem i zalałem potami. Zaciąłem się przy goleniu krew ma normalny kolor, więc to żadna białaczka. Natomiast poważne rozważam tarczyce, od kiedy pamiętam szybko się zlewałem potami jak było gorąco, źle znoszę ciepło każdego rodzaju od posiłków, po upał. Radzicie wyciągnąć kartę na czwartek i zrobić hormony tarczycowe?

-- 25 lis 2014, 12:09 --

Ja dziś dość dziwnie, dodatkowo jak wysuszyłem włosy, to ten ciepły powiem spowodował, że się gorzej poczułem i zalałem potami. Zaciąłem się przy goleniu krew ma normalny kolor, więc to żadna białaczka. Natomiast poważne rozważam tarczyce, od kiedy pamiętam szybko się zlewałem potami jak było gorąco, źle znoszę ciepło każdego rodzaju od posiłków, po upał. Radzicie wyciągnąć kartę na czwartek i zrobić hormony tarczycowe?

Sortuj wg