Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez PannaNerwica 23 lis 2014, 19:44
marta80 napisał(a)::papa: :papa:
malenstwo31 nie masz guza pisalam ci to sto razy:))i uspokoj sie!! :silence:

mnie glowa bolala 4mace dzien w dzien....piekla palila bolala....az mi policzek dretwial...i warga...ale mialam stracha....i co tomograf potem rezonans a w glowie Dzieki Bogu czysto!!!!!i wiecie co jest najzabawniejsze...ze glowa przestala bolec....za jakis czas po rezonansie....ehhhh....

ale wiecie jak to jest...jedno sie konczy drugie zaczyna....tysiace wydalam juz na badania....((: grube tysiace.... :why: :why: :why:

malenstwo31 nie ma na pewno, ale ja... :( Boli i boli i nie przestaje...

D@ri@nk@, czasami mam jeszcze nudności, ale nie umiem rozróżnić czy z nerwów, czy nie... Ciągle boję się pojawienia się właśnie tych innych objawów. Drętwiały mi już nogi, ale nerwica też daje taki objaw. Z nerwów można mieć też jakieś deficyty poznawcze. I bądź tu, człowieku, mądry :(

Ciągle mierzę sobie też ciśnienie. Paranoja :hide:

We wtorek już na 100% idę do psychiatry. W końcu to też jest lekarz od głowy i objawy guzów na pewno zna, prawda? Doradzi mi co robić? Obecnie jestem bez leku, bo ten Sulpiryd był do bani, skończył się i nie kupiłam nowego opakowania.

przez malenstwo31 23 lis 2014, 19:45
marta80, potrafisz do pionu doprowadzić. Tak jest nic mi nie jest.
D@ri@nk@, w ogóle to witam Ci serdecznie. Jak przeżylas czekając na wyniki?nie będę pytać jakie miałaś objawy bo zaraz je będziemy wszyscy mieć. Oj taka nasza uroda :D
Koniec narzekania przeznaczenia nie oszukany i dlatego musimy cieszyć się tym co mamy

przez Little_Mi 23 lis 2014, 19:46
Witam!
Ja z kolei codziennie mam 4 zatory, 3 wylewy i od lutego mam guza mózgu (w uszach strzela mi non stop, od lutego ani raz nie przełknęłam śliny bez klikania w uszach, które zresztą cały czas mam zatkane). Przed chwilą musiałam wziąć Validol, bo robiło mi się słabo.
Czasem mysle, że oszaleje, a jedynym moim marzeniem jest to, by wrócić do normalności. ..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez angie1989 23 lis 2014, 19:49
PannaNerwica, Swego czasu też miałam takie loty że co chwilę mierzyłam ciśnienie jak nienormalna.
malenstwo31, Masz 100% racji przeznaczenia i tak nie oszukamy, a co ma byc to na pewno i tak bedzię. Cieszmy się z tego co mamy. Bo najprawdopodobniej jestesmy zdrowi....prawda?

Czy ktoś wie skad u niego wziela sie taka hipochondria jak myslicie? Może jakoś wcspólnie poszukamy źródła tego zaburzenia? Może wtedy byłoby nam łatwiej się go pozbyć?

przez lucy1979 23 lis 2014, 19:54
Jestescie zupełnie pewni, ze pomaga Wam pisanie w tym wątku? Bo wygląda to, póki co tak, ze podrzucacie sobie nawzajem opcje różnych chorób :(
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez malenstwo31 23 lis 2014, 19:55
Little_Mi, Witaj. Z obniżenie Ci raźniej bo to samo przechodzimy. Ja właśnie jutro odbieram wyniki z TK głowy.
PannaNerwica, zapomniałam Ci napisać. Ja poszłam do neurologa. Opowiedziałm wszystko zrobiła mi badanie mloteczkiem i stwierdziła że jest ok ale ona dla mojego spokoju da mi skierowanie , bo uważa że każdy przynajmniej raz w życiu powinien zrobić tk.a poszłam bo mnie głowa bolała. Pierwsze jakby ucisk kolo uszu po obu stronach a później z jednej strony. Ale od 2 tygodni w ogóle mnie nie boli.nie mowie głośno bo znowu zacznie

-- 23 lis 2014, 20:03 --

angie1989, ja wiem skąd się to t mnie wzięło. W przeciągu 1.5 zmarły mi trzy bliskie osoby. Tata nagle babcia nagle i wujek. Jak zmarł tata to mama zaczynala radioterapie więc codziennie byłam w nią na onkologii.dodatkowo nagle straciłam prace. Po tym wszystkim po roku miałam pierwszy ostry atak nerwicy. Nie wiedziałam co to jest to wmówilam sobie to pewnie jakaś groźna choroba.

-- 23 lis 2014, 20:03 --

angie1989, ja wiem skąd się to t mnie wzięło. W przeciągu 1.5 zmarły mi trzy bliskie osoby. Tata nagle babcia nagle i wujek. Jak zmarł tata to mama zaczynala radioterapie więc codziennie byłam w nią na onkologii.dodatkowo nagle straciłam prace. Po tym wszystkim po roku miałam pierwszy ostry atak nerwicy. Nie wiedziałam co to jest to wmówilam sobie to pewnie jakaś groźna choroba.

przez D@ri@nk@ 23 lis 2014, 20:05
Little_Mi, idź do laryngologa niech ci zajrzy i przde wszystkim dokładnie oczyści. Możliwe że czop ci się zrobił. Nie wszystko można zwalać na nerwicę ;)

malenstwo31, no witam. Wynik miałam po 3 dniach i tak jak wyżej pisalam zawierał jedno zdanie "brak jakichkolwiek zmian patologicznych" A robiłam prywatnie bo czekałabym 6 miesięcy na nfz. Zaplaciłam 500 zł za RM z kontrastem :roll:
Oj tak masz rację z tym co przeczytam, usłyszę to zaraz mam. Dzisiaj męża opitolilam bo powiedział ze mu gorąco i musi poleżać, a ja od razu miałam takie uderzenie gorąca i prądu przez całe plecy i kark że kazałam mu się zamknąć jak mu coś dolega :silence: :lol:

PannaNerwica, idź do lekarza idź i niech ci da dobre leki. Od tego jest. Guza nie zdiagnozuje, ale pewnie pozna twoje objawy jako nerwicę lub coś innego. Najważniejsze to wiedzieć co mi jest :)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez malenstwo31 23 lis 2014, 20:26
Lekarz na podstawie podstawowych badań neurologicznych może stwierdzić czy coś faktycznie jest na rzeczy. Lepiej idź do psychiatry dobrze dobrane leki to połowa sukcesu a pestycydów zależy od nas.

przez angie1989 23 lis 2014, 20:28
lucy1979, Czy pomaga nie wiem...Przynajmniej jest sie komu wygadaać bo rodzina raczej ma nas już dość...
Właśnie dużo osob które wyzdrowiało pisało że pierwszym krokiem do ich zdrowienia było opuszczenie tego forum. Więc nie wiem czy pomaga czy szkodzi w każdym razie mi daje troche wsparcia wiem że nie jestem z tym sama i że ktoś mnie wysłucha.
malenstwo31, No tak to ty miałaś faktycznie poważny powód o tkiego załamiania i nie dziwie się że to się u Ciebiie zaczeło...A powiedz czy wcześniej np. jakoś nadmiernie przejmowałaś się swoim zdrowiem czy jak?
D@ri@nk@, Witaj:* a od jak dawna ty borykasz się z nerwica?

przez Little_Mi 23 lis 2014, 20:35
angie1989, ja podejrzewam, że moja hipo to wynik tego w jakim domu się wychowałam. Moi rodzice są lekarzami, od dziecka słuchałam o różnych przypadłościach. ..

D@ri@nk@, wszyscy laryngolodzy mają mnie serdecznie dość. Ja juz nawet na oddziale leżałam i nic... to wszystko z ciśnienia, a ciśnienie z nerwów. ..

lucy1979, traktuje to jako grupę wsparcia ;)

przez malenstwo31 23 lis 2014, 20:43
Podobno jako małe dziecko miałam akcje ze jak ktoś był chory to ja też. Ale minęło. Dopiero w sumie od roku się zaczęło. Prawda jest taka ze media potęgują w nas chorobę. Zobacz ile osób ruszyła śmierć Przybylskiej. A dlaczego? Wszędzie była mowa o raku trzustki. Potem artykuły o dziewczynie z guzem mózgu. W między czasie ciągle w tv mówi się o tym ze zbierają żeby komuś pomóc. Akcja fundacji szpiku.chorób siatkarze Grzegorza Ciągle coś. A dla nas z zaburzeniami nerwicowymi to jak pochłaniacz bo wtedy wszytko analizujemy. Jesteśmy pokoleniem internetu to łatwo nam szukać objawów. W sumie to sami doprowadzamy się do tego stanu

przez angie1989 23 lis 2014, 21:23
Little_Mi, Fajnie sie masz tez bym chciała żeby moi byli lekarzami moze wtedy nie latalabym tak po lekarzach hehe. A skoro Twoi są lekarzami to nie unia Ci przegadać ze nic Ci nie jest? Jakiej specjalizacji sa lekarzami?

malenstwo31, Masz swieta racje;) otóż to !!! Media + Internet i jestesmy załatwieni. Dużo osób choruje na nowotwory i dlatego sie boimy ale z drugiej strony dużo ludzi tez jest zdrowych.
Ja sama juz nie wiem co myśleć.
Ja zawsze przejmowalam sie moim zdrowiem...ale po porodzie dopiero zaczela się jazda na Maksa...

przez Little_Mi 23 lis 2014, 21:31
angie1989, mama jest anestezjologiem, tato chirurgiem ortopeda. ..traumatologiem tak dokładnie. On ciągle powtarza, że będę żyła. A mi się płakać chce, bo wydaje mi sie, że bagatelizuje moje problemy.

przez PannaNerwica 23 lis 2014, 21:36
malenstwo31 napisał(a):PannaNerwica, zapomniałam Ci napisać. Ja poszłam do neurologa. Opowiedziałm wszystko zrobiła mi badanie mloteczkiem i stwierdziła że jest ok ale ona dla mojego spokoju da mi skierowanie , bo uważa że każdy przynajmniej raz w życiu powinien zrobić tk.a poszłam bo mnie głowa bolała. Pierwsze jakby ucisk kolo uszu po obu stronach a później z jednej strony. Ale od 2 tygodni w ogóle mnie nie boli.nie mowie głośno bo znowu zacznie

Długo Cię tak bolała? Szkoda, że moja dr neurolog nie podeszła do mnie tak jak Twoja. Miałam już zdiagnozowaną nerwicę i ona o tym wiedziała - pewnie dlatego. Mnie głowa zaczęła boleć po przeczytaniu właśnie o tej dziewczynie na pudelku. A zaledwie parę dni wcześniej bolały mnie plecy w domniemanym raku trzustki. To prawda, że media nas nakręcają i nawet jakbyśmy chcieli, to nie da się od tego całkiem odizolować - bo przypadkiem zobaczymy nagłówek gazety, przechodząc obok kiosku albo usłyszymy strzępy rozmowy z tego typu informacją (mówię z autopsji, niestety)... Nawet w zwyczajnym filmie gdzieś zaczai się choroba lub śmierć, nawet jeśli nie jest głównym wątkiem.
I bardzo Ci współczuję, przykro mi z powodu bliskich Ci osób :(
U mnie też wiąże się to ze śmiercią Taty - na raka krtani. Widziałam wszystko, co najwyraźniej odbiło się na mojej psychice, ech :(

D@ri@nk@, jakie miałaś objawy, że robiłaś ten rezonans? Przepraszam, ale nie doczytałam się :*

I tak, pójdę do psychiatry, wszystko mu opowiem, pewnie dostanę nowe leki. Jakby mi po tym przeszło, to bym chyba góry z radości przenosiła. Niestety czuję, że jedynie TK mnie uspokoi :/

Btw. Czy psychiatra może dać skierowanie na TK?

Sortuj wg