Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 22 lis 2014, 22:11
sinister napisał(a): ale ta tarczyca mnie boli przy dotyu ;/

Hej a może to nie tarczyca tylko krtań, gardło od nerwów, od ściśnięcia.Tarczyca jest nisko, dosć głeboko w szyji, tam Cie boli?
Nie przemęczaj sie rób wszystko powoli, ja czasami po zwyjkłym odkurzaniu domu padam, mam palpitacje i musze leżeć

-- 22 lis 2014, 21:24 --

angie1989 napisał(a):nefretis, no a miała jakies objawy? Przeciwciała Ci robili?
Czy ty moze bierzesz tabletki antykoncepcyjne?

Nie USG nie robiłam z powodu objawów, do głowy by mi to nie przyszło. Po prostu tak O.
Np. miałam nieregularne miesiączki, myslałam że to z nerwów ale jednak nie wzystko to nerwica:(
Dowiedziałam sie o tym stanie zapalnym i czekałam miesiąc na endo. Endo zlecił mi przeciwciała itp.
Dostałam lek i już.
Anty nie biorę. Kiedyś brałam, krótko. Bardzo mi nie słuzyły. Miałam bóle nóg (chyba od żył), zerowe libido, nerwowość, bóle piersi.
Przestraszyłam się. Odstawiłam, to jednak hormony. Z hormonami nie ma żartów. Zresztą w moim stanie psychicznym, znając ich skutki uboczne nie mogłabym :zonk:
Ale są dziewczyny, które biorą i czują sie normalnie.

przez angie1989 22 lis 2014, 22:33
nefretis, ja juz kiedys brałam i byli ok, ale wtedy jeszcze nie bylam hipochondyczka hehe a teraz....szkoda gadac...
A co do libido to przez ra nerwice i tak mam zerowe aż si nie poznaje...

przez xzjemciex 22 lis 2014, 22:34
Ja teraz wkręcam sobie choroby skóry, bo na twarzy wyszły mi jakieś czerwone krostki i plamy, które swędzą. Strasznie mnie to niepokoi, tym bardziej, że czytała, że to objaw wielu raków itd ;(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nefretis 22 lis 2014, 22:41
angie1989 napisał(a):nefretis, ja juz kiedys brałam i byli ok, ale wtedy jeszcze nie bylam hipochondyczka hehe a teraz....szkoda gadac...
A co do libido to przez ra nerwice i tak mam zerowe aż si nie poznaje...

Angie ja jak brałam to tez nie byłam w pełni hipo. Wprawdzie zawsze miałam specyficzne podjejście do spraw zdrowia to i tak z tamtymi objawami brałam az 1,5 roku.
Jelsi chodzi o libido to ja nwet nie mówię. ostatnie miesiące przebiegły pod znakiem wieczornego pocieszania przez mojego męza że nic mi nie jest.

przez sinister 22 lis 2014, 22:46
nefretiswłaśnie boli tam gdzie tarczyca, ja ogólnie mówię, że moje jabłko Adama nie możę być , aż tak duże, to napewno jest wole, ale lekarka nawet nie spojrzała tylko kazała sobie zrobić USG,

przez nefretis 22 lis 2014, 22:59
sinister napisał(a):nefretiswłaśnie boli tam gdzie tarczyca, ja ogólnie mówię, że moje jabłko Adama nie możę być , aż tak duże, to napewno jest wole, ale lekarka nawet nie spojrzała tylko kazała sobie zrobić USG,

no to zrób USG. Ta choroba nie jest śmiertelna ale nieleczona tarczyca daje popalić całemu organizmowi.

przez sinister 22 lis 2014, 23:10
Tak zrobię może mi jakaś dorywcza praca teraz wpadnie to od razu pójdę zrobić, chciałbym max od nowego roku pójść do normalnej pracy, bo mozarin mi zaczął pomagać.

przez malenstwo31 22 lis 2014, 23:23
angie1989[/b], skąd możesz wiedzieć że terapia nic nie daje skoro nie chodzisz :?: ja pm pierwszejwwizycie u psychiatry po pół godzinnym wywiadzie zostałam skierowana na terapię. Pani doktor powiedziała ze leki mnie wycisza ale nie wyleczya mojego myślenia.
Przez pierwszy miesiąc chodziłammco tydzień później raz na 2 tygodnie. Tak przez 7 miesięcy teraz chodzę raz na miesiąc. Chyba ze czuje potrzebę to częściej. U mnie oprócz nerwicy pojawiła się depresja przez pracę.
Poczytaj o psychoterapii na forum.

-- 22 lis 2014, 23:25 --

uote="sinister"]Tak zrobię może mi jakaś dorywcza praca teraz wpadnie to od razu pójdę zrobić, chciałbym max od nowego roku pójść do normalnej pracy, bo mozarin mi zaczął pomagać.[/quote]
Dla mnie dużo zajęcia w pracy to najlepsze lekarstwo. Nie mam czasu myśleć co mnie boli. Zobaczysz znajdziesz coś byle nie w korporacji

przez nefretis 22 lis 2014, 23:29
[quote="malenstwo31"]angie1989[/b], skąd możesz wiedzieć że terapia n

malenstwo, na jaką chodzisz? na grupową? jesli tak to jak jest?

przez malenstwo31 22 lis 2014, 23:45
Ja chodzę na indywidualną. Na początku musiałam ze 3 spotkania opowiadać wszystko o sobie. W sumie po miesiącu widziałam skąd moja nerwica. Potem pojawiła się niewielka depresja ale szybko znaleźliśmy jej przyczynę. Naprawdę polecam. Wiadomo nie każdemu trafi się od razu żeby trafił w odpowiedniego terapeute ale nie można się poddawać. Mi akurat poleciła tego psychologa pani psychiatra. Ale warto pogrzebać w necie zawsze ktoś poleci dobrego psychologa. Ja długo nie potrafiłam zrozumieć ze tak negatywnie wpływają na nas media.

przez sinister 23 lis 2014, 00:13
Takie pytanko? Któraś z was ma swędzenie skóry przeczulicę itp? bo oprócz tego, że łatwo robiąmi się siniaki to często mnie swędzi skóra bez powodu np teraz dłonie jak podrape to odczyn jest bardzo silny.

przez D@ri@nk@ 23 lis 2014, 00:18
sinister napisał(a):Takie pytanko? Któraś z was ma swędzenie skóry przeczulicę itp? bo oprócz tego, że łatwo robiąmi się siniaki to często mnie swędzi skóra bez powodu np teraz dłonie jak podrape to odczyn jest bardzo silny.

Ja mam i mam tzw dermografizm - czyli skóra pochnie na linii podrapania. Czasem wyglądam jakby mnie ktoś rzemykiem zlał np na plecach :/
Generalnie na swędzenie pomaga bardzo claritine (ten bez recepty też) ale trzeba się wczytać w ulotkę od leków na NL bo to środek przeciwhistaminowy i mogą się wykluczać
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez malenstwo31 23 lis 2014, 00:23
Ja nic takiego nie miałam

przez nefretis 23 lis 2014, 00:56
u mnie pczeczulica objawia się jakby nadwrazliwością, czasami boli mnie jak po przewianiu, swędzenie miałam dawniej

kurcze, czytam sobie inne tamty na forum i widzę, ze ludzie w wiekszosci zmagaja asie z objawami sercowymi, martwię się że u mnie sercowych brak, za to inne dziwne rózne, jakby nie nerwicowe:(

Sortuj wg