Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez marta80 11 lis 2014, 12:46
:papa: :papa: :papa:

angie1989mnie mecza biegunki zaraz po wstaniu z lozka,,,przelewa mi sie w brzuchu....no i bole w dole brzucha...najbardziej doluja mnie te biegunki((:

przez angie1989 11 lis 2014, 14:07
marta80, no to tak samo. Tylko ze ja czasem gdzies jestem i natychmiast musze znaleźć sle w toalecie.

przez malenstwo31 12 lis 2014, 08:54
Mnie też nerwica doprowadziła do problemów z jelitami. Chyba z 5 razy byłam na usg i okazało się ze bardzo się gazuja. Pomaga mi koper włoski. Teraz siedzę na szkoleniu. I jest mi całkiem dobrze. Blogi spokoju trwaj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez angie1989 12 lis 2014, 09:19
A ja juz od rana nerwowa...ciagle mysle o jakiś rakach.
Masakra chce zyc jak dawniej.

przez netusia_20 12 lis 2014, 11:28
angie1989 witaj ;) nie tylko Ty byś chciała żyć jak dawniej :( ja dziś rano wstałam i uświadomiłam sobie siebie sprzed roku :) Byłam radosna, pełna sił :) a dziś siedzę w domu, próbuję się uczyć na kolokwium i nic mi się nie chce. Na dodatek te wkręcane choroby :(

Hipochondria to góra na którą muszę się wspiąć i przezwyciężyć, taki jest mój plan. Może wtedy wrócę do normalności, takiej jak byłam rok temu :)

Wszystkim Wam życzę dobrego dnia i pokonania hipochondrii :)
"Życie to wędrówka... ciesz się każdym krokiem..."

przez angie1989 12 lis 2014, 12:46
netusia_20, Jak zamierzasz to osiągnąć?
Ja juz nie wiem. Czasem mysle ze jak ktos na prawdę jest chory ma więcej optymizmu i mniej sie zamartwia niż ja.
Boje się wszystkiego juz. Każdy objaw przypisuje rakowi masakra jakas to juz jest.

przez marta80 12 lis 2014, 13:14
:papa: :papa: :papa: ja juz 15mcy powtarzam se ze nie bede czytac...o chorobach ale wiecie jak jest:))dlaczego kazdy objaw przypisujemy rakowi??przeciez sa tys innych chorob a mmy wszystko...rak!!!!!!!!!!

od czego zaczely sie u was jazdy....??jakas choroba kogos z waszych bliskich.??a moze wasza/??a moze bledna diagnoza lekarza??ja wyczulam sobie wezla na karku...i sie zczelo od ziarnicy...chlonniaki...itd...mam stluszczenie watroby wiec bylo wszystko co zwiazne z watroba(((:i tak leci... :why: :why: :why: :why:

przez netusia_20 12 lis 2014, 13:14
Wiesz co sama nie wiem... Ludzie, którzy są na prawdę chorzy starają się walczyć ze swoimi chorobami.
Mój brat jest lekarzem, nie raz mi mówił, że nawet nie wiem co to znaczy chłoniak, czy inne raki...
Odsuwam od siebie czarne myśli, tłumaczę sobie, że jakby tak było, to by już dawno było po mnie, źle bym się czuła itd. Zablokuję sobie pewnie strony w przeglądarce typu ziarnica.pl czy forum-onkologiczne.pl, nie będę czytać przynajmniej w komputerze, a na komórce też się postaram nic nie czytać, bo to tylko mnie nakręca. Wujek Google w większości przypadków daje złe diagnozy. Mój brat bardzo nie lubi takich pacjentów jak my, ponieważ: "przychodzi taki i już ma diagnozę..."

Objaw to jeszcze nie choroba :) Zwykle jest tak, że konkretny objaw może wskazywać na nowotwór, ale też i na zwykłe, łatwe do wyleczenia dolegliwości, co więcej takie objawy w znakomitej większości przypadków wskazują na niegroźne schorzenia. Ot taki ból brzucha, pewnie rak żołądka nie? A przecież mogą to być gazy, czy niestrawność.
Może zachowuję się tutaj jak hipokrytka, ale tak sobie staram tłumaczyć to wszystko :)

Zajmuję się innymi rzeczami niż czytanie o chorobach, uczę się, rozwijam swoje pasje, przynajmniej się staram, a to odciąga mnie od tych dobijających zastanawianiach się.

Jejku jak się rozpisałam... Normalnie jak nie ja :D

angie1989, wierzę, że damy radę wygrać z hipochondrią

--edit: Witaj marta80 u mnie zaczęło się wszystko od refluksu, a może od niemiłych przeżyć, które akurat zbiegły się w czasie, refluks - rak przełyku, węzły na szyi - ziarnica lub chłoniak, teraz miałam dwa dni, że może coś mam w narządach rodnych...
"Życie to wędrówka... ciesz się każdym krokiem..."

przez sinister 12 lis 2014, 14:04
Dzisiaj dziwny dzien rano czulem ie otuamnianony potem mi sie plakac zachcialo teraz jakis taki zmeczony, wiem ze ro pewnie po mozarinie i zwiekszonej dawce, ale z drugiej strony przychodza mysli , ze to moze przez jakas chorobe fizyczne, ale juz nie czytam , bo w sumie nie bardzo wiem jaka choroba moze powodowac takie objawy.

przez angie1989 12 lis 2014, 14:24
netusia_20, Fajnie się masz ze Twój brat jest lekarzem. Zawsze może Cie uspokoić. Masz dobre podejście. Tez bym chciała takie mieć a nie cale dnie myśleć o najgorszym staram się robić ciągle cos żeby nie myśleć o tym ale i tak te zle myśli przewijają mi sie przez głowę:( marta80, nie wiem od czego sie to zaczelo od zawsze balam się chorob, ale po porodzie to dopiero sie jazda zaczela
A. []sinister[/b], ja tez dzis jakas slaba moze taki dzień.

przez stefania 12 lis 2014, 16:07
Czy hipochondria moze byc przyczyna nerwicy?

-- 12 lis 2014, 16:09 --

Czy hipochondria moze byc przyczyna nerwicy?

przez sinister 12 lis 2014, 19:43
Mieliscie tak keidys ze kazdy dzwiek byl dla was drazliwy np na jedno ucho, bo ja teraz mam tak zlewym uchem keidys z rok temu meczylem sie z czyms taki, teraz znow wrocilo myslicie ze to nerwicowe czy moze to od guza jakiegos?;/ mialem badany sluch , ale nic nie wykryli rok temu.

przez angie1989 12 lis 2014, 20:55
stefania, jasne ze tak. Myślimy caly czas o chorobach to nakreca bledne kolo i mamy nerwice. Nawet gdzies spotkałam sie już z pojęciem nerwica hipochondryczna. sinister, a przestan od razu guz. Nie nasluchuj każdego sygnału z Twojego ciała większość z nich to normalne reakcje.

przez sinister 12 lis 2014, 22:41
Eh teraz jakis dziwny ucisk lewej strony glowy i oka. Cholera martwie sie :(((

-- 12 lis 2014, 22:57 --

Dziwne ucho mi sie cale cieple lewe zrowbilo i czerwone kurde :((

Sortuj wg