Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ewela20 02 lis 2014, 01:31
Jezeli chodzi o tą flegme to ja już wypiłam chyba z dwa syropy zeby mi sie to oderwało .Całymi wieczorami siedze i chrzakam MASAKRA i kaszle a to ani w jedna ani w drugą coś okropnego .JUż nie wiem co mam robić .I jeszcze te choroby które sobie przepisuje CIĘŻKO :why: bardzo
od raka trzustki po zawał i wylew ,rak przełyku (przez tą flegme) i jeszcze rak płuć . Ciągła WALKA :bezradny:

przez neea 02 lis 2014, 11:08
Ewela ciągle się martwimy o swoje zdrowie daltego to nerwica plus mamy wrazenie ze juz hipochondria....tylko ze w tej nerwicy naprawde boli, naprawde telepie.....i wez sobie wytłumacz:to tylko twój umysł i tylko nerwy......

-- 02 lis 2014, 11:10 --

Alice...Alice.....jak się czujesz? Jak tam twoja córeczka? Dajecie radę?
Sinister.....jak dzis nastroje na placu boju?

przez Alice in wonderland 02 lis 2014, 12:37
Neea, hej hej, czuję się słabo..ale to akurat dlatego, że mam okres :-| Do tego napiłam się wczoraj coli do pizzy i potwornie rozbolał mnie brzuch. Mam bardzo bolesne wzdęcia i w okres jest po prostu tragedia, najlepiej jakbym nic nie jadła... Mąż już niemal pogotowie wzywał bo z toalety zsunęłam się na podłogę i tak leżałam i myślałam, że mi brzuch rozerwie.... :hide: Później przeszło ale trzęsłam się jak galareta, bolało mnie też w nerkach. Wzięłam paracetamol i wnocy byłam tak zlana potem, że musiałam się przebierać. Dziś lepiej ale jestem słabiutka. Siedzę więc w dresiku przed TV, córeczka śpi, grzeczna jest, dajmy radę jakoś :)
A tak poza okresemz moich starcyh objawów to męczy mnie ta flegma. Wczoraj jak wsiadałam po cmentarzu do auta, do ciepłego, spływało mi tak, że cały przełyk miałam pełen kataru .... :!: Odczuwam też ból, tkliwośc pod potylicą, na styku czaszki z szyją, głęboko, tak jakby w gardle na tej właśnie wysokości. Zaczęłam czytać nieco o medycynie niekonwencjonalnej, o czakrach itd...Zaczyna mnie to wciągać i zaraz zabieram się za czytanie o tym. Zamierzam sobie sama pomóc, na tyle, na ile mogę chociaż. Aha, noi nadal ćwiczę, choć wczoraj odpuściłam jeden dzień ze wzgl. na okres. Z napięciem szyi jest poprawa, naprawdę.
A co u Ciebie??

Sinister, jak tam? Ja zastanawiam się czy nie rzucić czytania o chorobach. tak po prostu. Z dnia na dzień. Powiem sobie: nie czytam i już. Powinniśmy chyba przenieść się na wątek: "uzależnienia" ;)

Ewela,
ja też walczę z flegmą. Dokładnie te same objawy. Pytałaś o to lekarza kiedykolwiek?
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewela20 02 lis 2014, 15:22
Alice nie nie pytałam jeszcze bo to od jakiegoś czasu mój nowy objaw napoczątku myślałam ze to jakieś przeziebienie czy płuca ale ataki takie brały mnie zawsze wieczorem dlatego stwierdziłam sama ze to pewnie jakiś ,,news,, nerwicowy kolejny masakra biorę syrop zeby to złagodzić i rano jest ok . A od wczoraj ataki duszności macie też takie nie mogłam spać głębokie wdechy brak powietrza i tak mi ciężko dzis wykończona brak ochoty na cokolwiek brak siły na chwilkę puszcza i od nowa to samo :(

przez sinister 02 lis 2014, 16:00
Ja wczoraj wieczorem tragiczne jak był film o śmierci Agaty Mróz na białaczkę. Rano dziś kości z betonu, a potem nerwowość i byłem niemiły dla domowników potem niepokój w żołądku i mnie pogoniło do toalety na luźno :/ teraz czuję się dziwnie. Jutro dzwonie umowic sie na wizyte do mojego psychiatry, rano ide do urzedu pracy co mnie stresuje bardzo

przez neea 02 lis 2014, 16:14
Biedna Alice....nie czytaj juz o chorobach...tak mi tez powiedziała pani psycholog....ja juz nie czytam nie wyszukuje specjalnie. Alice moze masz anemie mało zelaza jak okres masz porządny.....dobrze ze masz kogos kto cie wspiera pssss ja tez od wczoraj mam duszącą flegme w gardle.

przez beciiia 02 lis 2014, 19:57
witam, jestem Beata ,nowa tu.Postaram sie strescic do minimum.Juz kiedys 2 razy otarlam sie o paniczny ,przewlekly strach przed choroba.4mce temu urodziam dziecko,mieszkam za granica,chlopak ciagle w pracy ,brak znajomych,tylko ja i maly Benjaminek.I zaczelo sie,glownie po smierci Ani Przybylskiej...nie bole a czucie nerek,wymacalam guzka pod skora na przedramieniu,zobaczylam na moim trzecim migdalku babelki czerwone,bol miedzy lopatkami,pieprzyki nowe...glownie wydaje mi sie ze mam raka migdalkow ciagle zagladam w gardlo...kupilam sode oczyszczona i pije z miodem.najgorsze z oczami-jakos miesiac przed porodem pojawily sie kropki i kreski problem stopniowo sie poglebia ,bylam u okulisty powiedzial ze nic nie widzi i ze to normalne mam sie na tych metach nie skupiac...jutro ide do lekarza mam zamiar mu o wszystkich obawach i podejrzeniach powiedziec..do tego mam leki katem oka widze np robaki,jak zamkne oczy to widze przez nie ,wiruja mi fioletowe biale kolka i wylaniaja sie z nich jakby kolce biale..moje podejrzenie to to ze widze komorki rakowe...juz boje sie szukac w internecie bo juz powoli to wszystkie choroby sobie przypisze,,wszystko co przeczytam o chorobie-szczegolnie raku zaraz odczuwam.I ciagle mysle tak:no ok masz hipochondrie,wmawiasz sobie,ale jednak na kogos trafia rak,to loteria moze trafi i ciebie!ostatnio masz pecha wiec ktorys z 300 rodzjow raka cie trafi! i tak 24 h
Boze czy da sie przestac o tym myslec i cieszyc sie zyciem?czy jakies leki pomagaja?pozdrawiam,

przez Alice in wonderland 02 lis 2014, 20:20
Beciia, witaj! ja też młoda mama. Urodziłam 6 miesięcy temu. U mnie odrazu lekarze mówią na to: depresja poporodowa :cry: No przyznam, że miałam ją ale już przeszła a objawy jak były tak zostały :roll:
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez ewela20 02 lis 2014, 20:53
witaj Beciiia ja w tv to tylko bajki mogę oglądać bo po wszystkim innym choruje

przez beciiia 02 lis 2014, 20:58
CZesc Alicjo&wszyscy na forum.A karmisz piersia na lezaco?i np starasz sie pisac na laptopie?mnie tez boli szyja i cos tam kluje mam nadzieje ze to od pozycji karmienia piersia,przyznam czasami byle jak sie uloze byle dziecku bylo wygodnie .I wyobraz sobie ze wydaje mi sie ze mam raka migdalkow bo mam te czerwone babelki nad tym srodkowym migdalkiem i wlasnie jakas flegme splywajaca po tylnej scianie gardla czuje...jutro wybieram sie do lekarza

przez sinister 02 lis 2014, 21:13
Witaj beciiia. U mnie coś dziwnego czuje kłócie w lewym boku pod żebrami. Teraz się nakręcam, że możę dostałem od gastroskopii zapalenia wątroby , albo trzustki przez to. :/ Oby to tylko nerwobóle.

przez beciiia 02 lis 2014, 21:28
czesc Sinister,oby i raczej nerwobole.
Jak ja bym chciala przestac myslec o zyciu a poprostu zyc! :(

przez sinister 02 lis 2014, 21:38
beciiiaprzy zapaleniach od razu jest goraczka, ale ja idiota oczywiscie juz sie nakrecilem ehhh.

przez beciiia 02 lis 2014, 22:00
lekarzem nie jestem ale wydaje mi sie ze sam bol nie swiadczy o niczym musi byc zespol jakis symptomow zeby wykazac chorobe.
Jak skupic sie na zyciu zeby nie myslec o chorobach? przeciez kiedys predzej lub pozniej umrzemy ...jak korzystac z danych nam dni>? trudne to bez pieniedzy,ludzi u boku :/ ciagle to samo dziecko-sprzatanie-spacer-spanie ...po co dalam nowe zycie w tych coraz gorszych,niezdrowych czasach?czym mam je karmic zeby roslo zdrowe?co mam robic by zyc dlugo by mogl sie nacieszyc mama? ......ciagle tylko pytania w glowie..
przewaznie raki wykrywane sa za pozno,wiec po co sie nakrecac myslac o tym
co nam dadza badania jesli wykaza raka zlosliwego juz nic nie poradzimy
jesli we wczesnym stadium grzebanie lekarzy ktorym nie ufam i na ktorych mnie nie stac tez nie pomoze
taka Anna Przybylska badala sie byla pewna ze badajac sie zapobiegnie chorobie i....
moj wuj: swoj warzywniak sezonowe nie faszerowane owoce,aktywny fizycznie ,niepalacy niepijacy ,rak go zabral
kiedy ja przestane o tym wszystkim myslec i skupie sie na zyciu kazdym dniem w 100% ?

Sortuj wg