Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez sinister 12 paź 2014, 12:42
3 dzień i czuje się? NORMALNIE! Mozarin po 2 tygodniach zaczął działać, zniknęłod dzwonienie w uszach, męty przed oczami, i uczucie bycia pijanym, nie śledze też namiętne itnernetu w poszukiwaniu chorób, fakt zaziębiłem się kicham prycham, ale to normalne o tej porze. Jedyny efekt uboczny to ogromna potliwosc np. przy uprawianiu sexu czy dzwiganiu , wy tez tak mieliscie? zawsze miaem ogromna potliwosc i zlewaly mnie niespodziewanie poty, ale myse ze to nerwicowe. We wtorek gastroskopia, ale jestem dobrej mysli

przez Alice in wonderland 12 paź 2014, 23:57
Perla86,, no witaj Moja Droga :D :D :D Zgadnij kto to?
Weszłam tu na chwilkę bo ostatnio nie mam czasu, czytam Twój post, że jesteś po porodzie, już sobie pomyślałam: o, fajnie, ktos ma podobnie do mnie... A potem patrze: a tu Perełka ;) Miło Cię widzieć :)
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez matal 18 paź 2014, 18:13
od takich jazd hipochondryczych zaczęły się moje problemy. Od dziewczyny zaraziłem się jakąś niegroźną bakteryjką dróg moczowych a w mojej głowie rozwinęło sie to w chlamydie, rzerzączkę, kiłę, HIV, potem doszły pomysły takie jak Stwardnienie Rozsiane, miażdzyca, udar mózgu, borelioza i takie inne. Narobiłem na to wszystko mnóstwo badań... przez lek o swoje zdrowie dostałem nerwicy i derealizacji...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sinister 19 paź 2014, 17:31
matal u mnie to samo, z tym, ze wczesniej tez mialem przejsc duzo, wiec to moze wszystko sie nawarstwilo.
Na tapecie byl rak zoladka, gastroskopie mialem kilka dni temu, wyszlo nadzerkowe zapalenie zoladka, i jakas wypustka przy przelyku, probka pobrana do badan histopatologicznych ( i tu mi sie nasuwa rak ) chociaz, ponoc zawsze wycinki pobieraja. Ok 3-4 dni po mozarinie czulem sie swietnie, lek zaczal dzialac po ok2 tyg. teraz czuje sie tak samo, ociezala glowa konczyny, teraz mi sie nasuwa na mysl, sm lub rak kosci, nie wiem co robic, leki ponoc w pelni dzialaja po 3 miesiacach minimum, ale sam juz nie wiem, moze faktycznie to powazna choroba. :(

przez Kala99 19 paź 2014, 20:34
Czy ktoś tutaj przypisywał sobie schizofrenie? Ja dzisiaj połowę popoludnia spedziłam na czytaniu artykułów i forów w internecie nt tej choroby. Oczywiście mam zdiagnozowaną nerwicę lękową, ostatnio jak byłam na wizycie u lekarza jakieś 2 tygodnie temu to mówiłam mu że boję się schizo i on mnie zapewniał że nie mam tej choroby bo mnie zbadał przez rozmowę. No ale ja nie wiem, kręci mi się w głowie i w ogole przymulona jestem, zapominam się ostatnio, albo się mylę w łatwych rzeczach (a zawsze miałam dobrą pamięć)... albo zamyślam się bo właśnie się zastanawiam czy nie jestem chora. Potem wkurzam się na siebie jak o czymś zapomniałam albo przez pomyłkę zrobiłam coś źle. Wkurzam się na siebie jak jestem roztrzepana, a teraz taka jestem, myslicie ze to moze byc schizofrenia? Dodam że mam tate chorego na tą chorobę, mówiłam o tym lekarzowi i pytałam czy choroba jest uwarunkowana genetycznie i czy też mogę to mieć, lekarz mi jednoznacznie nie odpowiedział tylko mowil ze kilka czynnikow ma na to wplyw.

Pozdrawiam
Pernazinum 50mg + Trittico CR 75mg

przez malenstwo31 19 paź 2014, 21:14
jejku. myślalam ,że jestem sama:) mi na nowo zaczeło się wkrecac właśnie po smierci Ania Przybylskiej. nagły ból brzucha, trzymał mnie z tydzien. zrobiłam usg wszytsko ok okazało się ,że to nerwoból. teraz mam głowę jak kula ołowiu. i ten węwnętrzny niepokój! pomocy!!!!!!!!!!!!

przez matal 20 paź 2014, 01:08
sinister napisał(a):matal u mnie to samo...

mi leki pomogły tylko na ataki paniki, zamulona głowa niestety została, teraz chodzę na terapię i liczę, że to mi pomoże.

przez Zalatana23 21 paź 2014, 10:19
malenstwo31 u mnie to samo. Śmierć Anny Przybylskiej, opinie lekarzy, opisanie objawów i .... Już mam umówione wizyty. Boli mnie dół brzucha, okolica krzyżowa. Zadręczam się całymi dniami. Budzę w nocy i myślę...
Mam nadzieję, że to tylko moja psychika. Od poniedziałku zaczynam terapię. Mam nadzieję, że w końcu uwolnię się od tego koszmaru ;-)
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez angie1989 22 paź 2014, 10:19
sinister, mowilam ze to cudowny lek:):):) malenstwo31, ja po śmierci Anny przybylskiej wrkecam sobie ze pewnie tez tak mlodo umrę...boje sie ze mam raka... Przecież nie pójdę znów do lekarza... Alice in wonderland, mi wszystkie jazdy tez zaczely sie po porodzie teraz coreczka ma juz rok a ja z tej hipochondrii wyjsc nie mogę...

przez pimpek82 22 paź 2014, 13:00

przez xzjemciex 22 paź 2014, 21:41
Jak przypisywałam sobie różne choroby - począwszy od raka jelita grubego, hipoglikemii, rakowiaka. Teraz jestem na etapie guza chromochłonnego ;( Próbuję myśleć, że to tylko nerwica, ale niestety bezskutecznie.

przez neea 24 paź 2014, 20:27
Kochani, dawno do Was nie zaglądałam bo takie tam pogrzeby i smutki......napiszę to co napisałam w nerwicy lękowej bo nie wiem co mam robić bo wróciły do mnie napady tachykardii raz na tydzień o teraz nawet miałam 2 dni pod rząd....Teraz mam nawrót nerwicy....biore Asentrę 50 tke....chodze na terapie od 6 miesciecy. Najgorsze sa wersje lekarzy co do mojego wysokiego według nich pulsu z holtera wyszło srednio 81 ale czesto mam nawet 90. poza tym przebadałam serce na wskros i oprócz epizodów kołatania nic innego nie ma: A BOJE SIE BAC BETABLOKERY BO TO PONOC DZIADOSTWO GORSZE NIZ CO:
1.Kardiolog:brac betabloker ale z sercem ok
2. Rodzinna: moze byc betabloker a doraznie propranolol
3. Na pogotowiu: po co betabloker jak puls wysoki ale ponizej 100-dał hydroksyzynę
4. Psychiatra: mozna betabloker, mozna uspakajające tak samo zadziałają
5. Dzis kolejna rodzinna: uspokajające nie bo one wcale pulsu nie zmniejszą.....

masakra i wez bądzmądry ja juz nie wiem co brac oprócz sertraliny i magnezu.......

przez Alice in wonderland 26 paź 2014, 11:28
Angie, trzymam kciuki za Ciebie w takim razie bardzo mocno bo wiem jak jest ciężko mając jeszcze małe dzieciątko pod opieką...A powiedz mi, przejawia Ci się hipochondria w stosunku do dziecka tez? wyszukujesz u niej chorób czy raczej tylko u siebie?

Neea, o tachykardii mogę się sporo wypowiedzieć, ojj sporo. Tachykardię miałam, dłuuuugo. Obecnie chyba mogę powiedzieć, że już jej nie mam, poza drobnymi epizodami. Holtera oczywiście mialam i to 2 razy. Echo serca i ekg było. Betablokery brałam. Co mogę doradzić: na mnie osobiście betabloker działał źle, tzn czułam sie po nich strasznie senna bo obniżały ciśnienie a efektem było coraz większenia walenie serca moim zdaniem. Propranolol działał nawet nieźle i bierze się go np doraźnie ale też obniżał ciśnienie. Uspokajacze działały chyba najlepiej.
Dobrze, że poszłaś do kardiologa i sprawdziłaś, że z sercem okej. Kardiolog - nie zaszkodzi. Warto w życiu zbadać serducho jako dorosły człowiek. Tu już możesz być spokojna, że fizycznie serduszku nic nie dolega. Dalsza droga - endokrynolog.

1.Badałaś tarczycę? Moim zdaniem warto by zbadać raz a porządnie i to nawet nie będzie latanie po lekarzach jak hipochondryk, tylko konkretne badanie obowiązkowe u kobiet.
2.Powiedz mi jeszcze: jakie masz ciśnienie? Wysokie czy niskie?
3. badałaś kiedyś poziom cukru? Taki normalny, na czczo.
4. I jak u Ciebie z kondycją fizyczną? Ćwiczysz coś, a może biegasz choćby do autobusu, chodzisz na zakupy, jakaś impreza (tańczenie) raz w miesiącu? Czy raczej siedzisz w domu?
5. I czy nie masz problemów z żoładkiem typu np refluks, wymioty, mdłości?
6. Jak jesz? Jesz śniadania? Jesz raczej mało, czy normalnie w miarę?
7.Jak śpisz? Chodzisz spać póżno czy wcześnie? śpisz długo czy krótko?Budzisz się w nocy?
8 Kiedy dopada Cię ta tachykardia?

Lekarzem nie jestem ale może cokolwiek będę umiała pomóc. Mi przeszło jakiś czas po porodzie a męczyłam się całe życie niemal. Nie wiem czy wpływ miala sama ciąza, czy też hormony czy zmiana trybu zycia, bo zmieniłam je diametralnie. Osobiscie obstawiam to ostatnie plus te [ierwsze po trochu. Uszy do góry! Zdrówka życzę
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez sinister 26 paź 2014, 15:03
Totalna beznadzieja, czuje się ciągle osłabiony, nie chce mi się wychodzić z domu, czasami pojawia się lek w żoładku, Mozarin 5mg od miesiąca równo z czego 3-4 dni minęły mi wszystkie objawy , a potem coraz gorzej.
Teraz jestem na etapie raka kości, bo mam bardzo czułe stawy i mi strzelają, ale nie dziwota jak się w liceum nie ćwiczyło to już 8 lat od braku ćwiczeń, bo i w okresie studiów też nic. Dzwoni mi w uszach, głowa boli. W nocy miałem natrętne myśli sprawdzanie dat czy mi pamięć nie zanika, ciągłe uczucie bycia pijanym.
Nie wiem może to ten rak kości dał przerzuty do mózgu? Albo mam raka mózgu? A może wyjdzie we wtorek po odebraniu wyniku badania histopatologicznego, ze mam raka zoladka? Strasznie sie boje, mam dosc, boje sie smierci, a jednoczesnie mam dosyc zycia :(

Sortuj wg