Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez Kaska22 01 paź 2008, 15:59
Skąd ja to znam, jak mnie rodzinny widzi w przychodni to się głupio uśmiecha,od 4 lat nawet nie prosze o jakiekolwiek skierowanie, wolę zapłacić niż się płaszczyć przed lekarzem, który ze mnie kpi
Kaska22

przez Fenrir 01 paź 2008, 16:19
Skąd ja to znam :twisted: za kase którą przepuściłem u lekarzy mógłbym sobie fajne autko kupić 8)

---- EDIT ----

A teraz jeszcze śmieszna historyjka nt raka mózgu Gdzieś wyczytałem (gdzies w necie oczywiście :mrgreen: ) ,że objawem raka mózgu jest pisk w uchu :mrgreen: Później jadąc do pracy zacząłem słyszeć pisk I to sie powtarzało zawsze co rano ;) Po mniej wiecej tygodniu pisków byłem już niezle wkręcony :twisted:
Ale na moje szczeście ktoś zauwazył ,że w moim samochodzie coś piszczy i piszczy 8) No i okazało sie że to zwarcie w czujce od alarmu która akurat była koło ucha :twisted:
I to jest własnie przykład samostraszenia :mrgreen:
Show must go on :>
8949583 gy gy :)

przez Kaska22 01 paź 2008, 16:41
Dzielny jesteś, mi wystarczy 5 minut i już jestem wkręcona, a Ty aż tydzień wytrzymałeś,gratulacje.
Ale to prawda,że jak tylko coś usłyszymy, przeczytamy to wszystko do nas pasuje tacy jesteśmy elastyczni :)
Kaska22

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nataliaggr1 01 paź 2008, 19:34
No ja właśnie w Wiadomościach usłyszałam o raku żołądka i... nagle zaczął boleć mnie brzuch! I boli od 3 dni...
Psychika to dziwna sprawa.
A lekarzy rodzinnych powinni przeszkolić, że nerwica to nie taka śmieszna pseudo-choroba, ale poważne schorzenie, które może zniszczyć życie.
" Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga sie kończy"

przez Fenrir 01 paź 2008, 19:36
nataliaggr1 napisał(a):No ja właśnie w Wiadomościach usłyszałam o raku żołądka i... nagle zaczął boleć mnie brzuch! I boli od 3 dni...
Psychika to dziwna sprawa.
A lekarzy rodzinnych powinni przeszkolić, że nerwica to nie taka śmieszna pseudo-choroba, ale poważne schorzenie, które może zniszczyć życie.

Mnie już raz życie zniszczyła ...

przez basia33 08 paź 2008, 19:22
hej
u mnie wszystko zaczelo sie jak mialam 16 lat; moja babcia miala wylew i po kilku wizytach w szpitalu nabralam przekonania, ze ja tez dostane wylewu; mialam rozne objawy- glownie dretwienia glowy, ust; caly czas myslalam o tym, ze mam tetniaka, ktory w kazdej chwli moze peknac; po paru latach ten lek minal;
kolejna fobia to choroba psychiczna; balam sie, ze zwariuje, ze mam schizofrenie, ze nie bede rozumiala swoich wlasnych mysli i uczuc;
a potem to juz poszlo po koleji i chyba przerobilam wszystkie choroby znane ludzkosci- rak kosci, rak zoladka, sm, czerniak, a po zbadaniu wszystkich znamion czerniak w oku, a po badaniu dna oka, pola widzenia itp- czerniak w blonie sluzowej przewodu pokarmowego; rak krtani, rak nosa, rak dziasla, watroby i drog zolciowych, zoladka, jelita;
co jakis czas mam tez poczucie, ze mam przerzuty do wezlow i kosci ale ogniska pierwotnego lekarze nie bede umieli znalezc no i ogolnie wydaje mi sie, ze to juz koniec, nie ma zadnej nadzieji- i wtedy czuje sie okropnie, nie mam w ogole sily nic robic, nic nie ma sensu no bo wiadomo, ze to juz koniec;
czasem mysle, ze moze psychiatra by mi pomogl ale wtedy mam wizje, ze psychiatra/psycholog bedzie ze mna rozmawial na temat tego, ze musze sie pogodzic z tym, ze nidlugo umre wiec nie ide

przez Misiek 09 paź 2008, 10:16
basia33, powinnaś iść jednak... Napewno nie będzie rozmowy pod takim kątem...

przez kitty341 14 paź 2008, 18:01
a ja mam właśnie takie dziwne uczucie od kilku dni ze jak sie dotykam (drapne nawet przez przypadek) tam gdzie jest trzustka to czuje taki impuls nerwowy i lekki bol, ale jak nacisne albo cos to nic nie boli! probowałam tez cos tam wyczuc ale nic nie uczje. Strasznie sie boje, nie wiem co to jest(tzn. powiedzmy ze mysle ze wiem co to jest ale nie "mowie" na glos..)!!:( juz bylo tak dobrze a teraz cos takiego!! CO TO??!:(
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez depresyjny86 15 paź 2008, 11:56
A ja mam coś takiego że w skroni krew mi przepływa niby normalnie ale w pewnym momencie nagle tak mocno mi skacze skroń dlatego ze krew mi tak mocno przepływa i szybko do głowy:(.Teraz się boje że wylewu dostane albo że to jakiś rak skroni.
A poza tym to boje się bardzo poważnej choroby płuc<mam stwierdzoną astme ale mi to wygląda na cos znacznie gorszego>
:)

przez Fenrir 15 paź 2008, 18:17
Ciekawe ze nigdy nie spotkałem osoby która by sobie wmówila chorobe Creutzfeldta-Jakoba :roll:

przez namiestnik 15 paź 2008, 22:30
A co to za choroba? A już widzę.

Nie wywołuj wilka z lasu.

przez kitty341 16 paź 2008, 21:46
boli mnie w prawej pachwinie:( w ogole to chyba mam wszystkie wezly chlonne powiekszone..boje sie :cry: :cry:
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez adam_s 16 paź 2008, 22:36
Pewnie Cię boli bo tam tak długo naciskałaś gdy sprawdzałaś czy czasem jakiś nowotworek nie wystapił.. :P
GG: 5988000

przez Fenrir 17 paź 2008, 21:40
Hmmm jak węzły chłonne bolą to ok :twisted: gorzej jak sa powiekszone i nie bolą :roll:

Sortuj wg