Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Alice in wonderland 21 sie 2014, 17:07
Indiana, w sumie nie dotykam ich. Za to ciągle robię coś tym gardłem wewnątrz, a to mocno przełykam ślinę, a to chrząkam, a to otwieram co chwilę buzię i oglądam gardło w lusterku... Ale jak dłuższy czas nic nie robię to nadal mnie poddusza. jest to też zależne od mojej pozycji, najbardziej jak leżę na wznak i w ogóle gdy leżę..
Przed chwilą właśnie znów oglądałam gardło w lusterku, buzię otwierałam strasznie szeroko i teraz mnie poddusza i teraz będę musiała łazić pod domu zeby sie nie położyć ze zmęczenia... :(
A gdy tak oglądałam to gardło, rzuciło mi się w oczy, że mam strasznie fioletowe żyły w środku. Kiedyś tak nie miałam, jakieś tam żyłki były ale głównie gardło było czerwone albo blade...A teraz mam całe w fioletowych żyłach, jak zylaki na nogach :hide:
Ps u mnie jest jeszcze kwestia apartu ortodontycznego. Zdejmuję za jakieś 2 miesiące. Może jak zdejmę - przejdzie? :105:
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez indiana 21 sie 2014, 17:14
Alice in wonderland, od razu zaznaczam, że nie przeczytałam Twoich wszystkich postów, więc nie wiem skąd się wzięły Twoje problemy z gardłem. Tak czy siak trudno mi coś oceniać. Domyślam się, że u lekarza z tym byłaś? Jest jakaś oficjalna przyczyna tych dolegliwości?
A to przekrwienie to może być od ciągłego "majstrowania" przy gardle - chrząkanie, mocne przełykanie śliny, kasłanie itd. Co do aparatu - nie mam pojęcia, czy to jego wina, ale jeśli tak, to pierwszy raz się z takim czymś spotykam.

przez angie1989 21 sie 2014, 17:47
indiana, nic mnie nie bolalo czytalam o guzie piersi wiec pierw badalam piersi potem czytalam o chlonniaku i ziarnicy wiec wszystkie wezly badalam a potem czytalam o raku ślinianki....:(
Masakra jakas....
Troche gardlo mnie pobolewa wiec moze z tego jakiś wirus czy cos...mam nadzieje... Alice in wonderland, na pewno Cię nie udusza! Jestem pewna tego.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez indiana 21 sie 2014, 18:09
angie1989, ok, rozumiem. W okresie, kiedy sama miałam napady hipochondrii też tak robiłam. Najpierw naczytałam się o jakiejś chorobie, a później szukałam u siebie jej objawów. I wiesz co? Zazwyczaj je znajdowałam, choć oczywiście wszystko opierało się na wmawianiu sobie różnych rzeczy i szukaniu na siłę. Widzisz to u siebie?
Wyluzuj. Zrób coś dla siebie. Przede wszystkim - przestań czytać o nowotworach. Być może wymacałaś sobie jakiś węzeł i od tego ciągłego macania zrobił się na tyle tkliwy, że wydaje Ci się teraz, że jest powiększony.

przez angie1989 21 sie 2014, 19:28
Byc może faktycznie musze wyluzować. A ty jak pozbylas sie tej hipochondrii?

przez indiana 21 sie 2014, 20:13
angie1989, tak jak pisałam - u mnie wszystko minęło w momencie gdy zaczęłam studia. Paradoksalnie z obsesyjnego myślenia o chorobach wyleczyła mnie nauka o nich :D Po prostu zrozumiałam, że jeśli chcę leczyć innych ludzi, to muszę przestać się chorobliwie obawiać o swoje własne zdrowie, bo z takim podejściem prędzej sama wyląduję na kozetce. Jak miałabym się uczyć, a potem pracować, będąc hipochondryczką? No nie dałoby się tego pogodzić.
A korzystałaś/korzystasz może z pomocy jakiegoś psychologa?

przez księżniczka 21 sie 2014, 21:05
angie1989 napisał(a):Sama go wymacałam....mozliwe poczekam jeszcze trochę i zobacze...
ale od środka moze sie psuć zab?
No ale guz tak szybko chyba nie rosnie nie? Nie wiem masakra :(

Nie nie może :P chyba ze mialas zle wyczyszczona próchnice ktora byla gleboko i pod plaba jest syf. ale sam z siebie zdrowy zab nie umrze od srodka i nie zgnija od korzenia :P albo zje go prochnica idąca OD gory czy boku zęba albo przy silnym uderzeniu ząb obumrze i będzie bolał :))))
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez angie1989 21 sie 2014, 23:08
księżniczka, no to nie wiem, ale mi sie wydaje ze moze tak byc. Boli mnie gardlo wiec moze jakas infekcja...chyba ze jednak najgorsze...
indiana,
chodzilam jakiś czas na terapie ale krotko jak juz bylam w bardzo zlym stanie psychicznym w zime...wtedy myslalam,ze,mam guza mozgu sm albo miastenie lub inne gowno..

przez księżniczka 22 sie 2014, 00:26
Angie uwiez :D moje zęby sa moją fobią :P. jeden ząb mi umarł wlaśnie bo prochnica byla OGROMNA w zębie i juz szło między dziąsłem a zębe w głab korzenia, ale jak dojdzie do NERWU to momentalnie tak cie zbaboli ze o 3 w nocy bedziesz suzkala sposobu na wizyte u stomatologa albo pozbycie się go kombinerkami w domu xD
Obrazek

przez natuf 22 sie 2014, 02:28
Od 3 dni tak okropnie boli mnie tył głowy i kark. Ciągle proszę o masaże mojego malza. Do tego też wymacalam sobie guzek tylko na głowie bardzo malutki. Moja mama mówi że nic tam nie ma i ona nic nie czuje. A ja czuje. I co teraz? Poza tym moja mama miała raka w wieku 18 lat. Oczywiście został usunięty zero przerzutów niczego. A ja teraz boję się że jestem w grupie zwiększonego ryzyka...

przez roseland 22 sie 2014, 09:01
ząb może się popsuć tak, że zakażenie z korzenia perforuje do zatoki szczękowej nie boląc i nie wyglądając z wierzchu na popsuty

można mieć też zapalenie miazgi bez próchnicy

przez angie1989 22 sie 2014, 09:24
roseland, no dokładnie tez tak czytalam a nawet kiedyś tak mialam

przez księżniczka 22 sie 2014, 09:28
roseland, tak mozna miec jak np ktos się uderzy. ale żeby korzeń zgnił bez bakterii.... nie ma takiej opcji
Obrazek

przez roseland 22 sie 2014, 09:56
księżniczka napisał(a):roseland, tak mozna miec jak np ktos się uderzy. ale żeby korzeń zgnił bez bakterii.... nie ma takiej opcji

może. na skutek przewlekłego drażnienia choćby.

I nie bez bakterii, a bez widocznego gołym okiem ubytku :)

Sortuj wg