Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez braksił22 31 lip 2014, 15:23
Hej hej :)
Co tam? Jak tam? Jakoś cicho tu ostatnio.

Ja właśnie przechodzę białaczkę, bo wyskoczyły mi 3 siniaki i od jakiegoś czasu pojawiają się na moim ciele pojedyncze, czerwone kropki (takie malutkie, wielkości 1 mm), nie znikają pod naciskiem i wyglądają jakby krew się wylała pod skórą. Znikają samoistnie po kilku dniach, no ale pojawiają się na nowo w innych miejscach. Nie są w postaci wysypki, ale właśnie w postaci pojedynczych kropek. Ogólnie czuję też od kilku dni osłabienie i ból nóg, a wcale dużo nie chodzę. Fakt faktem poruszam się zdecydowanie częściej niż to miało miejsce jeszcze kilka miesięcy temu, no ale żeby takie osłabienie od tego się pojawiło?

Czwarty dzień biorę aciprex 5mg i czuję się po nim jak zombie. Nie dość że nasiliły się moje lęki, to jeszcze serducho zwolniło (jak leżę to bije z częstotliwością 55 uderzeń na minutę), to jeszcze ciśnienie pewnie do tego spadło (a zazwyczaj mam niskie, bo 90/60). Jedyne co mi się chce to spać :/
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez marta80 31 lip 2014, 16:20
braksil22ja od paru macy mam pelno takich kropek na calym ciele...najwiecej na brzuchu i sie zastanawiam dlaczego?(:
ja od 3tyg przechodze raka trzustki(((: :why: :why: :why: :why:

no cicho tu cicho...

przez laveno 31 lip 2014, 17:22
a ja nadal odczuwam mrowienie, najsilniej w dłoniach :/ mam nadzieję, ze przejdzie tak samo jak kiedyś swędzenie ciała gdy myślałam o chłoniaku :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marta80 31 lip 2014, 20:15
laveno ja mrowienia w dloniach tez przerabialam...w nocy potrafilam cala zdretwiec...((:samo przeszlo...swedzenie ciala tez miewam..a gdy myslalam o ziarnicy,chlonniaku byly codzinnie(((:

teraz mam uklucia pod lewym zebrem...powiedzcie,,,czy to mozliwe ze im bardziej sie skupiamy na dolegliwosci tym bardziej ona nam daje w kosc???

przez Arasha 31 lip 2014, 20:26
marta80 napisał(a): teraz mam uklucia pod lewym zebrem...powiedzcie,,,czy to mozliwe ze im bardziej sie skupiamy na dolegliwosci tym bardziej ona nam daje w kosc???

Jak najbardziej możliwe. Niestety :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez nadiee 31 lip 2014, 22:36
Dawno mnie tu nie było. Muszę nadrobić Wasze wpisy.

Ja panikuję, głównie wieczorami, z powodu BÓLU NÓG. Ale jaki to ból... Nie ciągły, lecz przy ucisku. I to nie każdym ucisku. Ogólnie jest bardzo nieregularny. Jak krzyżuję nogi, tj. jedną mam na drugiej, to boli mnie tak jakby udo tej, do której jest dociskane kolano. Coś w środku. Nie umiem powiedzieć, czy to żyła, cyz do kość, czy co... Bo jak np. gniotę ręką, to nic nei czuję. Czasem jednak uda mi sie tak ścisnąć, że czuję ten ból, ale w znacznie mniejszym stopniu.
Do jakiego lekarza z tym iść?
Uda to ja mam konkretne. Nie otyłe, ale nie małe.
Poza tym od dziecka źle stawiam stopy. Kostki uciekają mi do środka i z tego powodu (tak myślę, że z tego) bolą mnie czasem duże palce albo po prostu kostki. Może mieć to związek z tymi udami/kolanami?
Wszystko mnie boli. Gdzie byś mnie nie dotknął, to mnie boli. Gdzie byś nie strzelił, to trafisz we mnie. Edward Stachura

przez Mili89 02 sie 2014, 21:47
mnie dzisiaj kluje cos w lewej piersi :why: :why:
mam 2gi dzien okresu, ale rzadko mam jakis bol piersi w trakcie...
teraz to jest taki bol bardziej z lewej strony i kluje przestaje, znow sekunde-uklucie i znow przestaje i tak od paru godzin... :cry: :cry:
nie wiem czy to serce czy nerwobol ??
nigdzie nie promieniuje, boli jakby w jednym punkcie jakby ktos uklul szpilka :((
pomocy !

ps: kiedys mialam nerwobole w zebrach przez krzywy kregoslup..
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nadiee 02 sie 2014, 21:51
Mili89 napisał(a):mnie dzisiaj kluje cos w lewej piersi :why: :why:
mam 2gi dzien okresu, ale rzadko mam jakis bol piersi w trakcie...
teraz to jest taki bol bardziej z lewej strony i kluje przestaje, znow sekunde-uklucie i znow przestaje i tak od paru godzin... :cry: :cry:
nie wiem czy to serce czy nerwobol ??
nigdzie nie promieniuje, boli jakby w jednym punkcie jakby ktos uklul szpilka :((
pomocy !

ps: kiedys mialam nerwobole w zebrach przez krzywy kregoslup..

Też tak mam od czasu do czasu. Myślę, że to zwykły nerwoból. ;)
Wszystko mnie boli. Gdzie byś mnie nie dotknął, to mnie boli. Gdzie byś nie strzelił, to trafisz we mnie. Edward Stachura

przez braksił22 02 sie 2014, 21:58
Na pewno nerwoból. Nie martw się :)
Ja dzisiaj sobie uświadomiłem, że wszystkie moje problemy z serduchem i ogólnie klatką piersiową mam od ... przepukliny rozworu przełykowego przepony. Mam to zdiagnozowane, a dopiero dzisiaj wpadłem na pomysł, żeby o tym poczytać i bingo. Idealnie objawy się zgadzają.

Jestem od 6 dni na escitalopram'ie 5 mg i póki co jest mega źle. Wszystkie objawy się nasiliły, a i pojawiły się jakieś nowe. Jutro przechodzę na dawkę 10 mg i już mam stracha, że będzie jeszcze gorzej. Podobno te leki zaczynają działać po upływie minimum 2 tygodni od rozpoczęcia kuracji, więc chyba poczekam.
W kryzysowych chwilach ratuję się zomirenem.
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez Mili89 03 sie 2014, 00:56
braksil22- ja mialam podobnie po servenonie... myslalam, ze cos sobie zrobie- wszystko sie nasililo do tego stopnia, ze jezdzilam do przyjaciolki spanikowana... i musialam odstawic nie wytrzymujac tych dwoch tygodni... czytalam tez, ze te 2 tygodnie objawy nerwicy sie nasilaja i ze najlepiej miec ciagle kogos przy sobie zeby uspokajal... dla mnie to bylo za wiele, a siedzialam wiekszosc dnia (do 18tej) sama z dzieckiem w domu...

dziekuje kochani za pocieszenie z tym bolem- klucie ustalo... a juz mialam tysiace mysli i ochote biec do szpitala :oops: :oops:
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez netusia_20 03 sie 2014, 13:06
Witajcie, zrobiłam badania krwi. Zdajecie sobie pewnie sprawę, że po wyniki szłam jak po wyrok :) Jestem w laboratorium, pani daje mi wyniki i widząc strach w moich oczach mówi mi, że są bardzo dobre :) kamień spadł mi z serca. Anemia odeszła w niepamięć, mam aż 13 g hemoglobiny, czerwone ciałka też są w normie, co w ostatnim badaniu już takie oczywiste nie było :) Jedyna rzecz, która mnie zmartwiła to dużo leukocytów, bo powyżej 10 tys, dokładnie to mam wynik 10.1, ale to podobno nie jest źle. Miałam robiony rozmaz ręczny, więc jak by to było coś groźnego pewnie by to panie zauważyły. Wiecie co? Od tamtej pory jestem dużo szczęśliwsza, już nie myślę tyle o nowotworach, mam nadzieję tylko, że to nie jest stan chwilowy.

marta80 robiłaś badania na tą trzustkę? z mojej ubogiej wiedzy medycznej wynika, że trzustka jest na samym środku brzucha mniej więcej, ale dokładnie nie wiem, pewnie Ty już objawy dobrze znasz... :) Trzymam za Ciebie kciuki, jestem pewna, że to żaden RAK SRAK, jak mówi Księżniczka, tylko jakiś nerwoból, czy psychosomatyczny objaw.

Pozdrawiam wszystkich :)
"Życie to wędrówka... ciesz się każdym krokiem..."

przez Prakseda 03 sie 2014, 14:03
A ja odpuszczam coraz bardziej - już mi się najnormalniej w świecie nie chce :roll: Nie zrobiłam badań hematologicznych, wizytę miałam mieć w ten wtorek, muszę przełożyć... Rozumiem, że stan podgorączkowy może być spowodowany tysiącem przyczyn i bardzo mi miło, że komuś chce się choć trochę podrązyć "jak, co i dlaczego" <miast mnie spławić, że to pewnikiem od boreliozy>, ale jeżeli kilkakrotnie badania hematologiczne wychodzą mi ok, to po kiego hematolog zleca mi je kolejny raz i każe przyjść na kolejną wizytę? :roll:

przez braksił22 03 sie 2014, 15:09
Netusia_20 A jaki typ niedokrwistości miałaś? Z niedoboru żelaza? Ja miałem dużą niedokrwistość z poważnym niedoborem żelaza (wynik 14, przy normie zaczynającej sie od 59). Wrzód trawienny krwawił mi przez rok, a lekarze wmawiali, że to jelito drażliwe, no i tak wyszło.
Teraz też już w badaniach morfologicznych mam wyleczoną anemię. Hemoglobina 16,5g, reszta też w normie, ale mimo to muszę nadal uzupełniać żelazo, bo ferrytyna jeszcze jest poniżej normy.

Dzisiaj wskoczyłem na dawkę 10 mg escitalopram'u i póki co nie zauważyłem jakichś większych uboków.

przez Prakseda 03 sie 2014, 15:23
braksił22, brałam kiedyś przez miesiąc escitalopram i reagowałam na niego zgoła odmiennie - początki były super <efekt placebo?>, a po upływie 2 tygodni "zdechło" :lol: <więc zaczęłam odstawiać>.

Sortuj wg