Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez braksił22 27 lip 2014, 15:17
Aaaaaa pomocy. Wziąłem dzisiaj pierwszy raz 1/2 tabletki Aciprex i jest jakaś sieczka na maxa. Czuję się tak paskudnie, ale po zomiren chyba nie sięgnę, bo nie chcę żeby było tak, że w każdej sytuacji jak tylko będę się źle czuł, będę brał zomiren. Nie mam zamiaru się uzależnić.
Ktoś brał kiedyś Aciprex albo coś o takim samym składzie? Jak się czuliście po nim?
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez Rayin 27 lip 2014, 15:33
nervuska81, nie można wszystkiego tłumaczyć nerwicą... pora wybrać się do lekarza rodzinnego.

braksił22, zobacz sobie na http://sprawdzlek.pl/aciprex/ jakie są opinie - wszyscy oceniają ten lek podobnie jak ty - źle się po nim czują. Nie bierz tego, najwidoczniej syf i tyle.
"Strach jest gorszy od tego, czego się boimy" ~Carlos Barral

przez braksił22 27 lip 2014, 15:37
Znalazłem na forum medycznym jakiś temat o Aciprexie i jest multum opinii. Z tego co zauważyłem, to wszyscy go oceniają źle i rezygnują w pierwszych dniach leczenia. Podobno lek zaczyna działać po kilku tygodniach, więc chyba przeboleję. No ale czuję się jak gówno :great:
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nervuska81 27 lip 2014, 17:56
Rayin swedzenie ustalo jak o nim zapomnialam, a zapomnialam bo zaczelam sie shizowac czyms innym, a mianowicie za duzym sciegnem (nie jestem pewna czy to sciegno) na szyi. Ja juz nic niewiem :(

przez natuf 27 lip 2014, 18:27
Boże jak mi się od 5 dni kręci w głowie, co siedzi w tej pogodzie, nie wytrzymam. Chyba że to kolejny etap nerwicy haha, zastanawiam się co będzie następnym razem. Odstawiłam miesiąc temu wszystkie leki i zamiast odstawiać je powoli to odstawiłam z dnia na dzień haha, a mój psychiatra mówi że jak nie będę ich brać przez rok to na pewno będzie nawrót. Porażka, tak moich rodziców tym nakręcił że nawet ja już nie wiem co myśleć. Ale oglupiaja one strasznie, nie polecam żadnych leków bo robią sieczke z mózgu i robota z człowieka. :)

przez didi84 27 lip 2014, 19:21
ja od piatku chodze jak pijana ehh i te leki ze zemndleje masakra do tego siedze w domu sama no i ta pogoda jestem wrazliwa na zmiany czuje sie paskudnie dzis :(

przez natuf 27 lip 2014, 22:11
Didi mam dokładnie to samo i też źle reaguje na.zmiany pogody, tym bardziej na taki gorac jak dziś

przez scooby 28 lip 2014, 21:52
Hej.

Ze mną ostatnio wszystko ok, tylko dzisiaj rano miałam jakiegoś mega doła. Moja nerwica lekko powróciła, zaczęłam mieć lęki przed śmiercią bliskich. Próbuję sobie mówić, że przecież nie mamy na wiele rzeczy wpływu, a najlepiej, jeśli będziemy żyli dniem, a nie przejmowali się tym, co będzie za dzień, tydzień, rok... Oczywiście wiem, że ważne są badania okresowe, jakieś profilaktyczne. Wiem, że tata jest pod opieką lekarzy, bardzo dobrych lekarzy, wiem, ze mama się bada regularnie, mój narzeczony kontroluje pieprzyki... Wiem, że mój tata jest poważnie chory (wyrównana marskość wątroby i wirus HCV) i wątroba może "dawać o sobie znać', ale po to jest pod opieką lekarzy, aby go kontrolowali. Miał na cito robione TK jamy brzusznej (czekał 3 dni a nie pół roku) i wyszło, że ma w okolicy trzustki (nie znam dokładnie umiejscowienia) tłuszczaka, czyli nic groźnego. Ale ja oczywiście widziałam już go z rakiem trzustki i mak. 3 miesiącami życia, chciałam przyspieszać ślub i w ogóle. Masakra, miałam weekend wyjęty z życia, prawie ciągle płakałam. A to on i moja mama byli najsilniejsi. Moja mama uważa, że:
1. jeśli nie ma się diagnozy, to nie warto czytać nic w Internecie i się nakręcać.
2. Każdy w życiu na coś zachoruje, jeden odejdzie szybciej, drugi później i z faktem śmierci trzeba się oswoić.
Ona w wieku 21 lat straciła tatę (zmarł nagle na zawał serca), wie jaki to cios, a mimo wszystko dba o serce, cholesterol, ciśnienie, ale nie przesadnie, tzn. nie siedzi w necie i nie czyta non stop. Ja na przykład jak się dowiedziałam, że tata ma marskość, zaczęłam czytać strony internetowe wzdłuż i w szerz. I już go widziałam w grobie. Tymczasem mija rok od diagnozy, jego wyniki nie są gorsze, wg lekarza (po tomografie) "nie jest w sumie źle", więc czemu nadal się tak martwię? Myślę, że dlatego, że dla mnie śmierć kogoś bliskiego to koniec świata. A kiedyś i tak to nastąpi, tylko ja nie znalazłam jeszcze sposobu na to, jak się z tym faktem śmierci pogodzić...

A z chorób praktycznych, to mam od 4 dni bolesny i powiększony węzeł chłonny w pachwinie, odczuwałam dyskomfort w podbrzuszu i czasem pieczenie podczas siusiania... Co to może być? Do ginekologa idę dopiero 19.08.

przez Mili89 28 lip 2014, 22:09
hej kochani ! troche sie nie odzywalam przez ta pogode- u mnie tez upal straszny- jak nie w Anglii ;))
w dodatku Coreczce wyskoczyly kropki na calym ciele i myslalam, ze to rozyczka, ale podobno to jakies uczulenie od slonca lub cos podobnego..
a mnie od paru dni bola zatoki i mam zatkany nos :( :( a niby wszystko z moimi zatokami ok i nie mam kataru i sie zastanawiam czy od tego upalu moge miec takie dolegliwosci ?? mial ktos tak czasem ?? ja niedlugo oszaleje...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez evvelinka 29 lip 2014, 15:09
hej.. mam pytanie do dziewczyn z boreliozą. ktoś mi polecał kki w instytucie reumatologii, ale okazało się, że już nie robią wb tą metodą.. co mi polecacie? mam robić zwykłe wb jeszcze raz?

przez Prakseda 29 lip 2014, 21:05
evvelinka, ciężko mi coś Ci doradzić, bo moja wiedza na temat KKI <jego skuteczności, reakcji krzyżowych itp.> jest mniej niż szczątkowa. Jeśli zdecydujesz się na zwykłego WB, to poszukaj testu z innym zestawem antygenów. Nie tak dawno pisałam tu na forum, że w zależności od zestawu użytego testu <i różnych prążków> zmieniał mi się wynik w WB <z pozytywny na graniczny>, bo po prostu w jednej wersji brakowało antygenu, który ja akurat mam silnie pozytywny. Ciekawe jest to, że w samej Diagnostyce używają różnych testów <w zależności od placówki>. Pamiętam Twoje WB z tego laba - zupełnie różni się od mojego. Część antygenów miałyśmy inne <w Twoim nie było właśnie tego, co mnie wychodzi mocno dodatni>. U mnie nie było punktów, tylko paski i ich intensywność. Ja szukając mojego testu"z przeszłości" po prostu zadzwoniłam do Diagnostyki z zapytaniem, jakie prążki są u nich w tym konkretnym oddziale. I tak oto odnalazłam zagubiony p30 ;)

przez laveno 30 lip 2014, 19:06
scooby napisał(a):Hej.

Ze mną ostatnio wszystko ok, tylko dzisiaj rano miałam jakiegoś mega doła. Moja nerwica lekko powróciła, zaczęłam mieć lęki przed śmiercią bliskich. Próbuję sobie mówić, że przecież nie mamy na wiele rzeczy wpływu, a najlepiej, jeśli będziemy żyli dniem, a nie przejmowali się tym, co będzie za dzień, tydzień, rok...

Dokładnie, staram się bardzo tak myśleć. To, że tak przeżywam i się stresuje nic nie zmieni, jedynie pogorszy no, ale ...

Dziś strasznie mrowi mnie ręka i stopy. Nigdy tak nie miałam ... Pewnie odzywa się się czytanie objawów sm od kilku dni... przynajmniej tak chce wierzyć.. Do okulisty idę w pon, do neurologa nie wiem czy się wybierać, znowu się jeszcze wygłupie jak u laryngologa ostatnio :P

przez sears 30 lip 2014, 19:47
laveno, nie chciej SM...

przez laveno 30 lip 2014, 20:49
sears oczywiście, że nie chce.
Jednak bardzo łatwo wmawiam sobie objawy. Nie chodzi tylko o sm, tym 'interesuje sie' dopiero od 2 tygodni, wcześniej (ok 5 lat z przerwami) były to 'tylko' taki. Nigdy nie doszukiwałam się objawów sm u siebie do czasu pewnej audycji w radiu o tej chorobie. Unikam oglądanie seriali/filmów o chorobach bo wiem jak się to kończy, ale audycji uniknąć nie dałam rady..

-- 30 lip 2014, 21:08 --

nerwica wróciła u mnie po kilku dobrych latach z hipochondrią gratis. Z nerwów schudłam 8kg w ciągu nie całych 2 miesięcy. Nonstop latam żeby coś wykluczyć. Muszę chyba poważnie pomyśleć nad terapią. Narazie suplementuje się magnezem, witaminami b przy silnym stresie pojawiają sie u mnie tiki, silne drgania głowy, pojawiły się pierwszy raz w dzieciństwie i wraca przy stresie.

Sortuj wg