Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 21 lip 2014, 14:44
braksil22- dobrze, ze znalazles czas na ryby ;);)
ja jak przylatuje do Polski to zamiast wypoczywac biegam prywatnie na wszystkie badania, na ktore mnie stac.... i dopiero jak jest ok to jakos sie uspokajam na jakis czas... kazdy z moich bliskich to wie, ze na urlopie najwiecej kasy wydaje na badaniaaa... i tak juz chyba bedzie...

gdyby bolaly mnie dwie lydki to bym sie tak nie bala, ale boli mnie glownie lewa i jak dotykam tego miesnia to tez boli a w prawej nie :shock: juz mam wizje najgorszego...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez natuf 21 lip 2014, 16:53
Mili - mnie też często boli, szczególnie jedna łydka. Nie panikuj, jeśli masz skłonność do żylaków bóle będą się pojawiały dosyć często. :)

Hipochondria - wymyślenie sobie SM (stwardnienia rozsianego)

przez natuf 21 lip 2014, 17:33
Witam, od 4 miesięcy mam stwierdzoną nerwicę lękową. Lęk minął, pojawiły się bóle somatyczne. Na początku było szybkie bicie serca - EKG w porządku. Kula w gardle - laryngolog, badanie - w porządku. USG szyi - w porządku. Tarczyca - w porządku. Morfologia - wzorowa. OB - wzorowe. Borelioza - negatywna. Ortopeda - skrzywienie środkowego odcinka kręgosłupa. DIAGNOZA - nerwica. Psycholog odwiedzony, od 4 miesięcy biorę setaloft, który przerwałam brać jakoś 2 tygodnie temu. Towarzyszy mi teraz okropny ból głowy, czasami 'chodzące mrówki' po nogach i rękach oraz takie jakby 'cierpnięcie' w mózgu. Do tego doszło uczucie nie swoich palców u dłoni i u nóg. Wkręcam sobie, że to SM, ale rodzice nie zabiorą mnie już na kolejną wizytę u lekarza. Pomóżcie, co robić :( przy chodzeniu też czuje jakbym miała nogi jak z waty...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez essprit 21 lip 2014, 18:08
A chodzisz na psychoterapię ?

To jest podstawa przy nerwicy, leki nie są takie ważne jak ter. Leki daje się wspomagająco !!
Terapia - raz na tydź. (prywatnie); a państwowo - w zależności od miejsca - ale często jest to ter.grup. codziennie !! przez ok 3 m-ce.

A te nowe odczucia - to albo skutki uboczne leków, albo objawy nerwicy. Na pewno nie SM.

przez marta80 21 lip 2014, 18:09
Mili89 ja tez jak tylko lece do pl...to jazda z wynikami i lekarzami((:wiec witaj w klubie:))

przez monk.2000 21 lip 2014, 18:12
A jak zaczęła się u ciebie ta hipochondria? Tak nagle, z nikąd? Masz jakąś teorię? Warto zadać pytanie co mogło być przyczyną. Na terapi się o tym mówi, ale nic nie szkodzi, żebyś tutaj głośno o tym pomyślała. U mnie najgorsze załamania miałem podczas zmian szkół w okresie wakacji.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez natuf 21 lip 2014, 18:30
essprit - chodziłam na terapię, ale po 2 miesiącach Pani doszła do wniosku że więcej ich nie potrzebuje. Odkąd przerwałam branie leków okropnie sie czuje, wiecznie zmęczona i śpiąca... Jak trup jakiś.
monk.2000 - Moja nerwica zaczęła się od grypy jelitowej, ja strasznie boje sie wymiotować. Od 3 dni źle sie czułam, wariowałam że mam ataki wyrostka - zaczęło się czytanie po internecie, aż w końcu wmówiłam sobie że to na pewno ten wyrostek. I tak się zaczęło... A później poszły kolejne badania, zmęczenie, różne bóle, lęk przed szkołą itp...

przez lucy1979 21 lip 2014, 18:40
natuf napisał(a):Witam, od 4 miesięcy mam stwierdzoną nerwicę lękową. Lęk minął, pojawiły się bóle somatyczne. Na początku było szybkie bicie serca - EKG w porządku. Kula w gardle - laryngolog, badanie - w porządku. USG szyi - w porządku. Tarczyca - w porządku. Morfologia - wzorowa. OB - wzorowe. Borelioza - negatywna. Ortopeda - skrzywienie środkowego odcinka kręgosłupa. DIAGNOZA - nerwica. Psycholog odwiedzony, od 4 miesięcy biorę setaloft, który przerwałam brać jakoś 2 tygodnie temu. Towarzyszy mi teraz okropny ból głowy, czasami 'chodzące mrówki' po nogach i rękach oraz takie jakby 'cierpnięcie' w mózgu. Do tego doszło uczucie nie swoich palców u dłoni i u nóg. Wkręcam sobie, że to SM, ale rodzice nie zabiorą mnie już na kolejną wizytę u lekarza. Pomóżcie, co robić :( przy chodzeniu też czuje jakbym miała nogi jak z waty...

W czym niby można Ci pomóc?? :bezradny: Przecież dobrze wiesz, że nie masz ani SM ani żadnej fizycznej choroby.
Do lekarza zabrać? Po co odstawialaś setaloft?
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez natuf 21 lip 2014, 18:50
lucy1979 - Po prostu szukam osoby, ktora przechodziła podobne dolegliwości i mogłaby wesprzeć dobrym słowem i przekonaniem 'to nie są objawy SM', ponieważ ani moi rodzice, ani mój chłopak już nie chcą na ten temat słuchać, więc nie mogę z kimś na ten temat porozmawiać. Twierdzą, że zachowuje się jak młoda stara, a tak naprawdę mam 18 lat. Jak mówię mamie, że mnie coś boli ona odsyła mnie z kwitkiem i mówi 'A jest coś, co Cię nie boli?'
Odstawiłam w sumie przez własną głupotę, byłam na 2 tygodniowej wycieczce i tam aż tak odżyłam, że doszłam do wniosku że już po wszystkim. A kiedy wróciłam, wszystko wróciło z podwójną siłą.

przez qwertynka 21 lip 2014, 18:59
Cześć wszystkim !

Jestem tutaj nowa :)
Moja historia jest dość oczywista. Jak skończyłam 18 lat zaczęłam przesadnie o siebie dbać pod kątem lekarskim. Robiłam dużo różnych badań, które wychodziły zwykle dobrze. Jedynie miałam kiedyś poważne problemy z anemią :) Poza tym nic.
Czasami zdarzały mi się bóle brzucha i strasznie się nimi martwiłam (2012r). W internecie wyczytałam że mam helicobacter i oczywiście lekarka mnie wysłała na te badanie. Nic nie wyszło więc wysłała mnie na usg. Okazało się że mam drobny piasek na nerkach, ale każdy lekarz mówił mi, że nie może on powodować takiego bólu jaki ja odczuwałam.
W zeszłe wakacje rozstałam się z chłopakiem i wtedy zaczęłam przypisywać sobie różne choroby. Wrzody, tętniak aorty brzusznej (nie mogłam zasnąć bo czułam pulsowanie w brzuchu - ponowne usg nic nie wykazało) i wiele wiele innych.
Od trzech dni "mam" stwardnienie rozsiane, bo bolało mnie oko (oczodół). W dodatku zaczęły boleć mnie nogi, mam skurcze i mrowienia, jestem zmęczona i wydaje mi się, że wzrok mi się pogorszył. I dopiero wczoraj przyszło mi na myśl, że jednak może to nie fizycznie mam problem. Jak to zebrałam wszystko "do kupy" to wygląda na to, że być może coś w tym jest. A może znowu sobie wmawiam?

przez Stakatela 21 lip 2014, 19:01
Witaj natuf
mi tez czasem mrowia rece i nogi a jak sie zdenerwuje to miewam nogi jak z waty. Nie mam SM tylko objawy nerwicowe. Zauwaz jedna rzecz- odzylas po wycieczce, bo pewnie zrelaksowalas sie. Czesciej zajmuj sie tym co cie odpreza- to procz lekow i terapii dobry sposob na walke z nerwica (oczywiscie nie pisze o odprezajacych uzalezniaczach jak alkohol ale o jakims hobby np.)

przez qwertynka 21 lip 2014, 19:02
Nie martw się. Ja od trzech dni sądzę, że mam stwardnienie rozsiane. Wszyscy w koło mówią, że oszalałam ;)

przez natuf 21 lip 2014, 19:08
qwertynka - A wybierasz się na jakieś badania, do lekarza, żeby rozwiać wątpliwości? Najgorsze jest to, że gdybym miała czarno na białym że to kolejny wymysł byłabym 100 razy spokojniejsza i wiem, że wszystkie objawy by zniknęły jak ręką odjął

przez Mili89 21 lip 2014, 19:17
qwertynka - witamy na forum! :)

nie jestes sama z takimi problemami- bardzo czesto przy silnym stresie boli glowa, mamy zawroty, jest nam slabo -sprobuj chociaz jeden dzien spedzic na czyms co uwielbiasz- same przyjemnosci i nie wlaczaj googli ;) i wtedy zobaczysz czy jest roznica :)
co o piasku w nerkach - wierz mi to moze bolec potwornie! wiem po sobie... to sa mocne bole i trzeba duzo pic - polecam taka paste debelizyna- jest w tubce, miesza sie z woda i pije- bardzo skutecznie oczyszcza z piasku i kamieni..moze nie jest pyszna, ale daje rade :)

a ja dalej schizuje z ta noga :( niby mniej juz boli, ale dalej mysle o tej zakrzepicy... myslicie, ze gdyby to bylo to to bol by ustepowal czy stawal sie gorszy?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Sortuj wg